Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa

[ Pregleda: 6948 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stratus
Jovan Jovanovic

Član broj: 62715
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa24.06.2012. u 23:59 - pre 143 meseci
Vec nekoliko godina imam masinu za pranje i susenje vesa Indesit widl 126 i do nedavno sam bio veoma zadovoljan kako radi. Medjutim od skoro prilikom susenja vesa zatrepere sve lampice, odnosno alarmira se neki kvar. Pokusavao sam da iz struje izvadim uticnicu, pa posle izvesnog vremena ponovo ukljucim masinu, ali se sve manifestuje ponovo, odnosno lampice posle izvesnog vremena zatrepere. Napominjem da je gornja ploca masine prilikom susenja bas topla, kao i bubanj, ali ves ostane donekle vlazan, sto ranije nije bio slucaj, odnosno susio se potpuno. Sta moze da bude problem i da li ovaj kvar moze da se otkloni i kako? Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa25.06.2012. u 08:59 - pre 143 meseci
Pogledaj gde joj se čiste filteri, očisti to od taloga, pa onda proveri kako radi.
 
Odgovor na temu

stratus
Jovan Jovanovic

Član broj: 62715
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa25.06.2012. u 12:47 - pre 143 meseci
Filter sam ocistio, ali i dalje se pojavljuje isti problem. Jednom se dogodilo da sam zaboravio da odvrnem vodu za dovod u masinu, a ukljucio sam susenje, tada je masina tu operaciju obavila kompletno bez paljenja svih lampica a ves je bio potpuno suv. Da li to moze biti pokazatelj o cemu se radi?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa25.06.2012. u 16:02 - pre 143 meseci
Kako ne !

Verovatno da elektroventil za vodu propušta i kada ne treba, pa to onda "zbunjuje" mašinu odnosno senzore.

Proveri da li se u mašini nakupi vode kada duže vreme nije u funkciji, ako se nakupi onda sigurno elektroventil za vodu nije ispravan i treba ga zameniti.
Električki on i može biti ispravan, ali hoće vremenom da otkaže ona fina gumena membranica u njemu i onda nekontrolisano, često samo po malo, pušta vodu u mašinu.
Ako ti po pravilu uvek prilikom zatvorenog dovoda vode sušilica dobro radi, to je samo još jedan pokazatelj da elektroventil nije ispravan.
 
Odgovor na temu

stratus
Jovan Jovanovic

Član broj: 62715
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa26.06.2012. u 07:47 - pre 143 meseci
Mnogo hvala na savetu! Danas sam ponovo uradio istu stvar - zatvorio sam dovod vode u masinu i ukljucio susenje vesa. Sve je bilo u redu, ves je bio potpuno suv, a na kraju se nisu palile sve lampice koje alarmiraju neispravnost! Hteo sam da pitam da li je uputno, da li smem, da prilikom susenja zatvorim dotok vode u masinu? Da li je moguce da nastane nekakav kvar ako masina nema vodu prilikom susenja vesa? Da li Vi znate gde se taj elektronski ventil za vodu koji ste pominjali nalazi u masini, i da li je njegova zamena komplikovana i gde se moze nabaviti. Ili zamenu mora da obavi strucno lice, mislim serviser Indesit masina? Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa26.06.2012. u 13:43 - pre 143 meseci
Slobodno zatvori vodu. Elektrolentil za vodu služi samo kada mašina pere veš a ne i za sušenje. Kako izgleda, pa prati crijevo od pipe ka mašini. Drugi kraj crijeva zavrće se na elektroventil. Možeš ga i ti zamjeniti nije važan raspored žica na njemu. Još nešto moraš vidjeti da li mašina ima jedan elektroventil ( jedno crijevo ide na kadu za deterđent) ili je sa dva ili tri u sklopu.
 
Odgovor na temu

stratus
Jovan Jovanovic

Član broj: 62715
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa26.06.2012. u 14:51 - pre 143 meseci
Mnogo hvala na savetu!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: masina za pranje i susenje vesa Indesit widl 126, problem sa susenjem vesa

[ Pregleda: 6948 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.