Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa baukneht ves masinom

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa baukneht ves masinom

[ Pregleda: 2816 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sashaas

Član broj: 305473
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 12:23 - pre 143 meseci
Prekjuce je masina radila normalno,samo sto nije htela da greje vodu.Proverio sam grejac koji je bio riknuo.Juce sam zamenio grejac(skinuo oplatu sa prednje strane,gumu,otkopcao bravicu....skinuo grejac izvadio ga i prilikom vadjenja parceta kamenca na otvoru creva za odvod iz kadice osetio sam pod prstom da ima nekakav poklopac na samom obodu cevi,kao nekakva klapna,od savitljive gume..nisam je vadio...stavio sam grejac,sve vratio kako treba).
Masina je radila normalno,grejala vodu,ali kad je dosla do izbacivanja vode,pumpa izbaci vodu i onda isisava non stop i nece da se ukljuci centrifuga.Sve sam ponovo skinuo i izvadio onaj savitljivi poklopac iz creva jer sam smatrao da je starno telo i sva creva pregledao,filter...i OPET ISTO?
Verujem da taj poklopac nema veze i da je tu upao,ali ne znam zasto sada puma crpi i ne iskljucuje se a nece da pokrene centrifugu cak i kad rucno prebacim programator,a dan pre toga je radila.Molim za nekakvu pomoc.Hvala
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 13:15 - pre 143 meseci
Ajd' pokušaj za početak da proveriš nije li kojim slučajem zapušena cevčica od presostata, pa taj njen donji deo, spoj sa kadom/crevom dobro očisti i izduvaj.
 
Odgovor na temu

sashaas

Član broj: 305473
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 16:25 - pre 143 meseci
Vec sam skidao to crevo sa presosotata i izduvao ga...izduvavanje je islo lako,tako da ne verujem da je ista bilo u crevu presostata...membrane rade ,tj cuju se kako se sire i skupljaju kad dunem u presostat..?
 
Odgovor na temu

sashaas

Član broj: 305473
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 16:26 - pre 143 meseci
Citat:
Vasastajić:
Ajd' pokušaj za početak da proveriš nije li kojim slučajem zapušena cevčica od presostata, pa taj njen donji deo, spoj sa kadom/crevom dobro očisti i izduvaj.

Vec sam skidao to crevo sa presosotata i izduvao ga...izduvavanje je islo lako,tako da ne verujem da je ista bilo u crevu presostata...membrane rade ,tj cuju se kako se sire i skupljaju kad dunem u presostat..?
 
Odgovor na temu

sashaas

Član broj: 305473
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 18:42 - pre 143 meseci
Sad sam primetio da masina uzima jako malo vode...nivo se ne vidi u bubnju! Sigurno je neispravan taj presosta(je li to ustvari hidrostat) i gde da najdjem takav za Bauknecht wt 9840..? Ako stavim neki drugi,verovatno nece raditi kako treba...? Pomoc!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 19:09 - pre 143 meseci
Definitivno je problem oko ili u samom presostatu, gde ga nabaviti, pojma nemam, a budženje sa nekim koji možeš naći na našem tržištu podrazumeva i poprilično veštine i znanja, pa opet bez potpune garancije.
 
Odgovor na temu

sashaas

Član broj: 305473
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 20:24 - pre 143 meseci
Citat:
Vasastajić:
Definitivno je problem oko ili u samom presostatu, gde ga nabaviti, pojma nemam, a budženje sa nekim koji možeš naći na našem tržištu podrazumeva i poprilično veštine i znanja, pa opet bez potpune garancije.

Hvala na odgovorima.Samo jos ovo..da li postoji mogucnost da taj hidrostat moze da se popravi u nekim slucajevima(kod ovog mog se cuje membrana kako otvara i zatvara) i da li moze hidrostat od nekog drugog tipa masine ,ako se poveze ispravno,da radi ispravno?
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: Problem sa baukneht ves masinom29.07.2012. u 21:36 - pre 143 meseci
Citat:
Vasastajić:
Definitivno je problem oko ili u samom presostatu, gde ga nabaviti, pojma nemam, a budženje sa nekim koji možeš naći na našem tržištu podrazumeva i poprilično veštine i znanja, pa opet bez potpune garancije.


Naravno da može drugi presostat, samo obrati pažnju na Vasastajičev citat....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem sa baukneht ves masinom

[ Pregleda: 2816 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.