Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop BIOS trazi password

[es] :: Laptopovi :: Laptop BIOS trazi password
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18883 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Laptop BIOS trazi password18.08.2012. u 13:39 - pre 143 meseci
U pitanju je stari Fujitsu Siemens,notebook scenic mobile 5 series, pise model TF3. Na njemu je Windows XP media center edition, koji mu sa par programa zauzme ceo RAM. To je pentium 2, na 400 MHz, 128 MB RAM, ali je ocuvan, kao nov, i sve je ok, cak mu je prethodni vlasnik ubacio dvd rom. Hocu da mu ubacim drugi laksi sistem, ali bios trazi sifru. Ne mogu da udjem i podesim redosled odakle da podize sistem. Bios je Phoenix, nesto tipa 4.0, version 6, ako sam dobro video. Probao sam: iz DOS cmd.exe (ali pod Windowsom) sve moguce alate i komande za brisanje, reset sifre, killcmos, cmospwd, debug, itd.... Probao sam univerzalne sifre za Phoenix, tipa BIOS, SETUP, PHOENIX, itd, i nista, probao sam tzv. password generator, na osnovu poruke koju izbaci posto mu 3 puta uneses pogresnu sifru, poruka 00256, ili ser.brojem laptopa i probao sa tako generisanim siframa i nista. Hteo sam da vadim bateriju, ali je mali blindiran. Stignem do jednog dela, skoro ga kompletno rasturim, ali to sto je u oklopu od lima ne mogu da otvorim, umesto srafova ima na mestima spoja u pecatima istopljenu plastiku, kao da nije predvidjeno za otvaranje, a da lomim ne bih, ima puno tacaka spoja. E sad, sa donje strane kucista ima deo za pristup RAM memoriji, i mali plasticni poklopac, oko 2 cm, koji nema sraf vec ga mozes noktom otkaciti, i ispod je cip, koji nije zalemljen, vec ima slot, kao da je predvidjen za laku zamenu, ima povijene nozice za unutra, mislim da pise SST, na njemu. Da li je to eprom ili bios, izvadio sam ga, i vratio, i nista, sifra i dalje postoji. Jel ima neko predlog? Mozda spoj odredjenih pinova, ako je moguce, na njemu, ali ne znam sta je taj cip. Ili da nadjem nekog sa laptopom, sa ATA HDD, da ubacim ovaj moj HDD, instaliram sistem i vratim ga u ovaj laptop. Hteo sam Win98, zbog nekih drajvera i programa.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 11:43 - pre 143 meseci
Možda prethodni gazda zna password? Ili eventualno da odneseš u neki ovlašćeni servis ... ali se to verovatno ne isplati.

Ako ne može u bios a nema ponudu izbora boot uređaja, ostaje varijanta da ga prikačiš na bilo koji komp, formatiraš hard i napraviš da bude butabilan (format /s ili slično, zavisi od OS-a gde radiš), pa iskopiraš folder win98 sa instalacionog CD-a. Vratiš ga, startuješ sistem sa njega, odeš u pomenuti folder i pokreneš setup.exe. To je u principu i najbolja varijanta instaliranja w98.

Ipak, bolje rešenje je da dokupiš malo memorije i ostaviš taj XP, Windows98 se teško pripitomi za sadašnje uslove i prilično je teško da se radi ono na šta smo navikli poslednjih desetak godina. Ako će to da bude nešto konkretno i poznato, onda neće da bude problema.
 
+1

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
93.87.158.*



+292 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 14:15 - pre 143 meseci
Bios_u i tada neće moći prići.
Skini bateriju i polagacko pretražuj dugmence ili džamper za brisanje c_mos a.
Ako ne uspeš naći čak ni baterijicu ostavi ga pat dana bez baterije i odspoj priključke sa cd,harda, i ako ima i flopidiska i tad će morati zbog nemogućnosti boot a pristupiti bios u
Pozdrav
---ivanhoe---
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 14:16 - pre 143 meseci
Hvala na odgovoru. Ne bih da ga nosim u servis, hteo sam sam da resim ovo,ako mogu. I stvarno, pitanje je da li se isplati i da li bi se zanosili u servisu sa tim. Dodao bih mu jos RAM-a ali se SD ram za laptopove tesko nalazi, i pitanje u kakvom stanju je i sta bi podrzao ovaj laptop.. Zadrzao bih XP drage volje. Sinoc na Fujitsu-ovom sajtu skinem noviju verziju bios.exe za njega. Rekoh, flash ce obrisati i sifru. Medjutim, program krene i prijavi gresku, tipa "sector 1 error" i nista. Prethodni vlasnik ne zna sifru, i on ga je dobio sa njom. A laptop bi koristio uglavnom za internet, preko usb wireless adaptera, a sto se drajvera tice poslednja podrzana verzija je Win98. Takodje 98 bi leteo na 400MHz i 128MB ram. Eventualno pustio neku muziku ili film... Nista vise od toga. Ili neki drugi sistem, videcu. Najnovija solucija je adapter. Za 200 dinara sam nasao NOV adapter za ATA hard diskove sa 2,5 inca na 3,5 inca, tako da cu hdd iz ovog laptopa da povezem preko tog adaptera na moj desktop racunar i da mu instaliram neki sistem. Sreca pa ova moja ddr3 ploca ima jedan ATA prikljucak. Ako vam jos nesto padne na pamet ili neka preporuka... ...
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 17:56 - pre 143 meseci
Citat:
Horvat I:

Ne mogu da pridjem ploci, ima deo koji ima istopljenu plastiku, u pecatima, umesto srafova... Dakle, kao da je predvidjeno za sraf a umesto njega zalivena plastika, okruglo, kao glava srafa kad posmatras odozgo. Nisam hteo da lomim to, mada sam mogao lemilicom da istopim svako mesto spoja, pa kad nadjem bateriju i zavrsim, da sve pecatiram plastikom ponovo, ali rekoh ajmo malo softverski da izmozgamo resenje. :) Nema veze, neka bude zakljucan bios, ja cu skinuti hdd, i preko ovog ATA adaptera 2,5 inca na 3,5 inca, da ga prikljucim na desktop kompjuter i da mu instaliram neki drugi sistem, pa cu ga vratiti u laptop. Nisam znao za ovo "ostavi ga par dana bez baterije i odspoj priključke sa cd,harda, i ako ima i flopi diska i tad će morati zbog nemogućnosti boot a pristupiti bios -u". Sutra stize adapter, ako ne uspe nesto, skidam sve to i cekam. :) Hvala na savetu.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 19:23 - pre 143 meseci
Nemoj da instaliraš sistem na drugom kompu, samo formatiraj hard da bude butabilan i iskopiraj na njega instalacioni folder sa CD-a. Sve ostalo neće da valja. Ako je samo to u pitanju, nema šta da se mučiš sa provaljivanjem u bios. Inače bi se u servisu vrlo rado zanosili ako im se obratiš dovoljno velikom cifrom, to oko isplativosti se odnosilo na tebe, ne na njih. ;)
Nemoj da budeš siguran da će usb wireless, filmovi i slično tek tako da rade na win98. Pitanje je da li ćeš uopšte da ga instaliraš a još posle i podesiš. Ako je lako da se dođe do memorija i doda malo, odnesi ga na bljuvak pa probaj, ako radi rešio si problem a ako ne radi ... onda možeš da razmišljaš šta dalje.
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 20:00 - pre 143 meseci
Razmisljam o Horvatovom predlogu, ali mislim da ce iako izvadim hdd i ostalo, on ipak traziti sifru na biosu, koliko god dugo da ga ostavim. Tacno da nece imati izbora i da ce uci u bios, ali ce sifra i dalje biti tu. I pitanje je gde on sve skladisti sifru, bios, eprom.. Sto se tice memorije, podrzava maksimalno 256 MB, pa i to je malo. Kaze, max 256 MB, 144 pin SD ram at 66 MHz... Zasto ne bi valjalo da instaliram samo sistem, bez icega, bez drajvera, programa itd na desktopu, pa da vratim hdd u laptop? Kakve veze ima? Sto ne bi radio usb wifi na 98? Drajver postoji, na sajtu proizvodjaca. TP link wn422g. Ili mp3, ili neki video format, naravno, nize rezolucije... Ako ima odgovarajuci plejer i kodeke sto ne bi? Sta tu ima da se podesava dodatno?
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password20.08.2012. u 22:56 - pre 143 meseci
Ako uđeš u bios, onda možeš da promeniš ili izbrišeš šifru. To možda prođe, možda ne.

Zašto bi instalirao OS na drugom kompu? Ako tako uradiš, on će da odradi instalaciju za čipset te ploče, razne kontrolere pa posle lako može da se desi da i ne startuje. Zašto da to ne uradiš na apsolutno ispravan način koji još i bude najlakši, neće da se pojave nikakvi problemi zbog različitog hardvera. No ako voliš avanture, onda ga instaliraj na nekom drugom kompu pa posle istražuj kako da ga pokreneš, šta moraš da menjaš, koji repair da odradiš ... to je rešenje ako je već instalirano na drugom kompu pa eventualno hoćeš da oživiš instalaciju ali ako uopšte ne moraš tako da radiš ... liči mi na kombinaciju da sada izvadim hard pa instaliram bilo koji OS na nekom drugom kompu i onda ga vratim i oživljavam ... iako sam sve to mogao da uradim i na ovom.

Pitanje je da li postoje odgovarajući kodeci i plejeri, OS je previše star i odavno je napušten pa je moguće da će da bude teško naći pravo rešenje ... osim ako ti ne smeta da filmove gledaš sa 352x288 ili na tako nekoj tadašnjoj rezoluciji. Ne kažem da će sigurno da bude tako, možda i sve bude kako valja ... ali sa toliko slabim hardverom na koji ne može ni da se instalira opet star OS kao što je XP (koji je otprilike prvi MS OS koji pristojno radi multimediju) i sa w98 ... sve što budeš postigao će da bude ogroman uspeh.
A windows 3.11? ;)
 
+1

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 07:58 - pre 143 meseci
@calexx Ocigledno davno si instalirao Win 9x, do 1. reset setup postavlja SYS datoteke priprema disk za boot i kopira datoteke za instaliranje, Cak i ako fini[ira instalaciju 9x se dobro snalazi u pogresnom domacinu.
@Prescott Oklope ne skidaj, podatci o konfiguraciji se cuvaju u cmos RAMu a napaja se obi;ni posebnom baterijom u prenosnim se znalo koristiti kvalitetni elko.
Ako bootas sa dvdom iz casopisa Digital podize se alat koji ulazi u bios.
Ako imas instalacione diskove 95ice i 98mice pomocu [url=Prescottwww.litepc.com/98lite.html]programa za mrsavljenje[/url] stvaras manju i brzu verziju pendzera
Pozdrav
---ivanhoe---
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 09:09 - pre 143 meseci
Naravno da sam davno instalirao windows 98, prestao sam negde početkom milenijuma kada je krenuo w2k koji je mogao da zameni NT4 a koji je posustajao sa multimedijom i pnp. Mada ... jesam se skoro nešto igrao na virtual boxu.
Nije bitno koliko će da se snalazi kada menja okolinu i koliko se lako opravi domaćim ... to je informacija za one koji imaju instaliran w98 na nekom hardu na nekom kompu pa hoće da ga prebace. Ovde ne postoji instaliran os nego se ide pravcem koji može da dovede do problema. Ne mora ali može. Jedino sam hteo da znam zašto tako ako sve može po propisu, nabaci se instalacioni folder, vrati hard u svog domaćina ;) i onda pokrene čista instalacija. Možda neko voli da eksperimentiše, mogu ja sad da prebacim hard u drugi komp, instaliram neki OS pa ga vratim i opravljam ga ... umesto da sve lepo odradim tu gde jeste.
 
+1

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-246-13.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 10:06 - pre 143 meseci
U principu: zaboravi na win98: to je OS stariji od 15 godina! Neće raditi internet kako treba, nema flash-a, nema jave, nema ničega... nema mozile, nema opere, nema chrome-a, ne verujem ni da postoje svi kodeci za 98-icu, a definitivno većina današnjih plejera ne radi na tom OS-u. Takođe, ne radi mp3 out-of-the-box, ne radi streaming, a i sumnjam da će sajtovi dobro da rade sa IE 4.0.

Takođe, potrebna snaga procesora za puštanje nekog videa zavisi od komplikovanosti fajla, i od kodeka: sam OS ti neće spustiti zahtev za puštanjem nekog videa, bolji kodek hoće. A 400MHz u procesoru je stvarno malo, čak i za stare DivX-e u 352x288: pa ta mašina zauzme više od 10% procesora samo da bi puštala mp3 ;)
====

Oh, da: USB fleševi zahtevaju instalaciju drajvera na win98: svaka fleška svoj drajver, instalacija sa CD-a :)
=====

Saznaj da li lap prepoznaje pločice od 256 MB ram-a (piše u specifikacijama), dokupi ram, i onda biraj: čišćenje XP-a, ili neki lightweight Linux, koji bi instalirao na hard na drugom kompu - linux je otporan na promenu osnovne ploče.
====

Usput, najverovatnije imaš šrafove ispod tastature, koje nisi ni video: prvo se skida tastatura, koja je ponekad na žabice, a ponekad je drži šraf odozdo, ili dva, na sredini: skidanjem CMOS baterije - verovatno mali zamotuljak u zelenom celofanu, od koga idu crveno/crna žica, pa konektor u ploču (NiCD) - na pola dana brišeš šifru iz BIOS-a.

A i guglaj laptop model + dissassembly ;)
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 10:39 - pre 143 meseci
Ljudi, hvala vam na odgovorima ! Nasmejali ste me ... Calexx, windows 3.11 mi je bio druga solucija ako ovo ne uspe. Cak sam hteo nekako preko usb-a da mu prikacim onaj kaset dek od komodora 64, salim se naravno. Shvatam sve sto mi pricas, ali je stvar u tome, sto za to, sto mi ti savetujes, mi trebaju 2 hdd. Ovaj od laptopa i jedan u desktop racunaru. A ja taj veliki u desktopu trenutno nemam. Napravio sam neku kompenzaciju ovih dana i tek treba da mi stigne 3,5" hard. Zato ne mogu da formatiram, napravim particiju, i to sto mi savetujes. Dakle, ja sada imam samo ovaj hdd od laptopa. Zato sam i uzeo ovaj adapter 2,5" na 3,5". Moracu ovako, nema druge. Ne verujem da ce win98 napraviti neki veci konflikt zato sto je instaliran na drugom racunaru pa prenet u laptop, prvo zato sto je u to vreme na tom OS -u implementirana skromna hardverska podrska za racunare tog doba. Dakle, nema sansi da on prepozna pola ove ploce MSI G41M-P28 u desktopu. Nije da volim da eksperimentisem, ali moram tako. Horvate, nisam znao da Digital ima takav neki softver, ali gde da nadjem to? U kom broju je izasao taj dvd? A ove programe sto od njih smrsaju pendzeri to znam, ima ih i za XP, tipa nLite itd... Calexx, postoji plejer koji radi pod DOS-om, namenjen je najslabijim masinama, duplo slabijim od ovog laptopa, koji zaobilazi OS, upravo da bi ustedeo RAM i procesor, i pusta sta hoces od video formata i to u zavidnim rezolucijama. Pun kodeka.Zaboravih kako se zove. Tako da resenje postoji, ali evo ja cak i sada pod XP pustim video do 600*400 piksela otprilike, na njemu. Ne secka. Pogasio sam XP-u sve sto moze, bukvalno sve. Po podizanju sistema ostaje mu oko 80-90 MB Rama slobodno, znaci ovako ogoljen XP trosi nekih 40 tak MB. Procesor je na oko 10-20 posto zauzeca. Znaci radi on, ali ga neki programi zakucaju do kraja. S druge strane, on i ne bi bio namenjen za multimediju, vec prevashodno za internet. A najbrze ga zaglavi vise tab-ova u bilo kom browseru. Znaci otvori mu new tab i to mu je kraj, u task manageru vidim da taj browser onda trosi i do 60MB RAM, pa i vise, i to je to. Jedino da gledam u jedan pendzer, i da ne otvaram druge. A ja volim sirom otvorene sve pendzere. Jel imate preporuku za neki drugi OS, Linux nesto ne varim...
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 11:13 - pre 143 meseci
Ma ubacio bih mu ja lightweight Linux, ali znam da su ljudi imali problema sa prepoznavanjem ovog usb wifi adaptera na Linuxima. A taj usb wifi mi treba. Ako mislite da ce moci neki Linux, dajte predlog. Stvarno sam slabo radio u Linuxu. Probacu da nadjem ovo NewTesla.. Mada sam ga vec skroz bio rasturio, nisam video vise srafova.. Upravo sam i trazio unutra spoj sa tastaturom ali nema. Mozda ispod nekih tastera, ili zabice sa strane, kao sto kazes. Probacu jos jednom. I pogledacu na netu, mada mnogo malo o njemu ima. A sto se RAMa tice podrzava max 256MB SD Ram. Njegova trenutno je 2 puta po 64 MB , na 66 MHz. Dakle radi na 128 MB, u dual chanell mod-u. Probacu da nadjem dva modula od 128, ne znam da li bi prihvatio jedan od 256. Videcu po oglasima. Ovaj cip ispod me intrigira. Negde sam citao da je reset moguc spajanjem odredjenih pinova, e sad na kojim cipovima, ne pamtim. Bilo je pomena i biosa i eproma. Videcu da potrazim o tom cipu na internetu. Kazem, ima zaseban slot, povijene nozice za unutra, lako se vadi i vraca, i ima svoj poklopac sa donje strane kucista, 2x2cm, bez srafa, na zabicama. Znaci predvidjen lak pristup tom integralcu. Sve mirise da je to bios, kao nekad sto su mogli da se vade sa ploce, nisu bili zalemljeni, vec isto tako. Videcu sve to jos malo, pre nego krenem sa instalacijom bilo cega. Nemojte da me shvatite pogresno, ne drzim se ja striktno Win98. Znam sva njegova ogranicenja, ali sam mislio samo na dobijanje brzine na ovom Herkulesu od laptopa pa eto kao 98.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 11:39 - pre 143 meseci
u zadnjih više od godinu dana svi su im takvi.
Tek da podsetim da se Opera koristila već na Win 3.10
Autori su izbacili i pod dos om pretraživač (ne sećam se naziva) tek da dokažu da se može.
Na toj mašini bi solidno radio Win 2000, ne opterećuje ko xp a moderniji od Win 9x
Pozdrav
---ivanhoe---
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 11:54 - pre 143 meseci
Nema za ovaj laptop disassembly. On se ne disassembly, on se lomi. Inace integralac ispod je : SST28SF040, Silicon Storage Technology, Inc. 4 Megabit ( 512K x 8 .) SuperFlash EEPROM. Gledam njegov datasheet upravo.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
cable-178-148-246-13.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 11:58 - pre 143 meseci
Ako si iz Beograda, daću ti na zajam 256sodimm sdram, da probaš dal ga lap vidi. A onda pravac klimundo i glupindo :) A ljudi su možda imali problema sa tim usb wifi adapterom na lindži pre nekoliko godina.

Što se saveta tiče: pa, znaš šta - najlakše bi bilo da ostaviš XP, i dodaš što više ram-a; ti recimo kukaš što ti browser zauzima 60MB memorije... današnjica je neumoljiva:


...moja prijateljica pegla neku igricu na fejsu: ono čudo pojede dva giga rama za doručak, jedan tab!
Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
Prikačeni fajlovi
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 12:19 - pre 143 meseci
Moze Mozilla na Win98. Iznenadio bi se i koliko drugih programa moze. Idi npr. na www.oldapps.com i videces da starije verzije najpoznatijih browsera, i plejera, do 2002. god otprilike ili cak i vise imaju pod supported systems: Win98, ME, 2000, XP, itd. Ali kazem, ne mora 98. Moze i nesto drugo. Samo da radi brze i da moze ovaj usb wifi. Eto, mozda win2000.
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 13:02 - pre 143 meseci
Nisam citao celu temu, samo naslov, tako da se unapred izvinjavam za post. :)
Nemam vremena da iscitam sad sve prethodne postove, al' me naslov teme podseti na link jedan, pa reko mozda ovo pomogne...? http://dogber1.blogspot.com/20...f-reverse-engineered-bios.html


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 13:05 - pre 143 meseci
Budi siguran da će linux bolje da se snađe sa wifi nego w98. Ubaci 256 pa probaj ili w2k ili neki linux.
Citat:
Prescott: Shvatam sve sto mi pricas, ali je stvar u tome, sto za to, sto mi ti savetujes, mi trebaju 2 hdd. Ovaj od laptopa i jedan u desktop racunaru. A ja taj veliki u desktopu trenutno nemam.
Šta će ti dva harda? Digneš desktop sa win98 CD-a, odatle formatiraš hard da bude butabilan, iskopiraš mu win98 folder i vratiš ga u laptop.

Ja još imam negde krš koji je imao 3 SDRAM slota ali nisam uspevao da ga ubedim da vidi više od 128 u prva dva i bilo šta u trećem, osim ako su to SDRAM memorije iz opako brendiranih makina. Na kraju sam mu stavio 2x128 u prva dva i jedini 64MB koji je prepoznavao u treći, dobio 320MB i na tome je svašta moglo da radi. Ipak, iskoristio sam prvu priliku da nađem malo bolji krš* da bude rezerva i ovaj je otišao u neki ugao sobe ... da ga ne gledam. Nije to za rad.

*Samo informativno, taj novi krš je do malopre imao 2x512MB i na njemu je radila i Osmica i razni linuxi. Malopre sam zamenio 2x512 sa 2x256 i slučajno ga uključio ... Osmica se ladno podigla sa 512MB i nije delovalo da joj je muka. Probaću kasnije ali mi je vrlo neobično što se to uopšte upalilo sa 512.
 
+1

Prescott
Pravnik
11300

Član broj: 295875
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Laptop BIOS trazi password21.08.2012. u 14:17 - pre 143 meseci
Da, Calexx, u pravu si.. Nego su malo dosadne one komande iz DOS-a...
3. Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
 
0

[es] :: Laptopovi :: Laptop BIOS trazi password
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18883 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.