Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Relej za migavce?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Relej za migavce?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 47563 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osojanac
Dejan Repanovic
vlasnik SPIplus
SPIplus
Pec

osojanac
Član broj: 264785
Poruke: 38
*.usaidkpep.org.

Sajt: www.spiplus.net


+2 Profil

icon Re: Relej za migavce?27.08.2015. u 17:05 - pre 105 meseci
ko ne veruje neka pogleda.

 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Relej za migavce?27.08.2015. u 17:26 - pre 105 meseci
Pa dobro, al ja ne vidim tu nikakav problem...Tu nije u pitanju relej vec automat, koji radi na principu prebacivaca...Srodni automati su automat migavca ili alarmni automat, tj automat za sva 4 migavca...E sad, u originalu, dal` je u pitanju poseban automat namenjen za ta zadnja svetla ili je to izvedena kombinacija sa navedenim automatima, ne znam...Najbolje da vidis sa nekim autoelektricarem koji se bavi autobusima...u nekom servisu...on ce vec imati neku konkretniju ideju...
 
Odgovor na temu

osojanac
Dejan Repanovic
vlasnik SPIplus
SPIplus
Pec

osojanac
Član broj: 264785
Poruke: 38
*.usaidkpep.org.

Sajt: www.spiplus.net


+2 Profil

icon Re: Relej za migavce?27.08.2015. u 18:29 - pre 105 meseci
da ali meni to sada treba za minibus koji je na 12v
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Relej za migavce?27.08.2015. u 20:47 - pre 105 meseci
Umesto jednostukog, on-off relea, sa dva kontakta, u automatu se preradi ili doda rele za prevbacivanje signala, preklopni, sa tri kontakta, i jedna grana ukljucije levo a druga desno.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Relej za migavce?27.08.2015. u 22:48 - pre 105 meseci

Ma, sigurno postoji i originalni automat...Mada, ako se "budzi", moglobi da se iskoristi na primer kecev automat za sva 4 migavca, tako da jedan mirni kontakt ide na jednu sijalicu, a mirni kontakt za signalnu sijalicu da se iskoristi za aktiviranje posebnog releja sa koga ide napajanje druge sijalice...Al` to bi bilo suvise komplikovano za nekog ko bas nista ne zna i najbolje je da ode do elektricara, pa nek se on dovija...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Relej za migavce?30.08.2015. u 19:43 - pre 105 meseci
osojanac..To se niako ne zove far,a pod 2,ja ne znam po sadasnjim propisima sta bi ta opcija trebala da bude?Ista kao standardna sva 4,daj,zbunices nekog i napraviti nesrecu.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Relej za migavce?31.08.2015. u 19:21 - pre 105 meseci

Mislim da je po clanu 63 ovog pravilnika to dozvoljeno : http://www.paragraf.rs/propisi..._u_saobracaju_na_putevima.html
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Relej za migavce?31.08.2015. u 21:18 - pre 105 meseci
U koju grupu on spada?

Citat:
Ovaj pravilnik ne primenjuje se na vozila:

1) koja se koriste za takmičenja na putevima i van njih - tokom takmičenja;

2) sa posebnom dozvolom za ispitivanje na putu;

3) borbena vozila oružanih snaga.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Relej za migavce?31.08.2015. u 22:54 - pre 105 meseci

Pa na sva druga osim ovih navedenih pod 1,2 i 3. Iscitaj pazljivo pravilnik i do kraja...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Relej za migavce?01.09.2015. u 05:14 - pre 105 meseci
Bolje da citiras taj deo,kada bi svi postavljali linkove ( kilometarske ) da bi se citalo,gde bi se stiglo.

Na kom vozilu si ti video taj sistem migajuceg sistema ? I jos on nece za autobus,nego mini bus.

Da li bi na tehnickom pregledu pustili takvu opciju kombinacije migajucih svetala ?
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Relej za migavce?01.09.2015. u 14:25 - pre 105 meseci

Evo: ..."Član 63 Rotaciona i trepćuća svetla na vozilima mogu biti izvedena tako da daju samo svetlost žute, crvene ili plave boje i moraju biti postavljena na najvišem mestu vozila i vidljiva sa svih strana. ...". Doduse...svako moze propise da tumaci na svoj nacin...Na kraju krajeva, i da ne prodje tehnicki, skinuce ga i "mirna Backa"...On i inace, ovo hoce da postavi iz njegovog "ceifa", jer mu se tako cini lepsim, a ne funkcionalnijim zbog putnika i saobracaja...A posto on za primer navodi autobuse u Austriji...pa dobro, zapadnjaci sigurno imaju propise malo drugaciji od nasih, ali valjda je i nasa teznja da se propisi usaglasavaju...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Relej za migavce?01.09.2015. u 16:18 - pre 105 meseci
Citat:
trepćuća svetla na vozilima mogu biti izvedena tako da daju samo svetlost žute, crvene ili plave boje i moraju biti postavljena na najvišem mestu vozila i vidljiva sa svih strana

Da,ali nigde nije napomenuto NAIZMENICNO. Video si u temi za kretanje u rikverc pa se desila nesreca.Zamisli sada da li ce ovaj koji ide nekom x brzinom da proceni da li daje migavac da pretice ili stoji.

NESRECA U SEKUNDI.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Relej za migavce?01.09.2015. u 17:47 - pre 105 meseci

Pa,... naizmenicno ili trepcuce...Dali je to "igra reci" ili nesto zasebno...Tehnoloske "igrice" cesto nisu u saglasnosti sa zakonodavnom terminologijom ili propisima koji pisu tamo neki "foteljasi"...Ali, lilcno mislim (iako nisam nikad video takva svetla na nasim autobusima), da ce on ta svetla da koristi samo dok autobus stoji u mestu...dok prima ili ceka putnike...pri svakom drugom kretanju, ona bi trebala da se gase...I sigurno se koriste u kombinaciji sa klasicnim svetlima za alarm...sva 4 migavca...Ta svetla vise za cilj imaju da oznace gornje granice vozila, da ukazu da se na putu nalazi vozilo visljeg gabarita, tj. autobus...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Relej za migavce?01.09.2015. u 19:32 - pre 105 meseci
Ako se navelo da je boja pored zute,crvena i plava,podrazumeva se da je upitanju rotaciono svetlo a i napomenuto je

da mora da se vidi iz svih uglova.Znaci ako je kao sa klipa autobusa,to nije to.
 
Odgovor na temu

osojanac
Dejan Repanovic
vlasnik SPIplus
SPIplus
Pec

osojanac
Član broj: 264785
Poruke: 38
*.usaidkpep.org.

Sajt: www.spiplus.net


+2 Profil

icon Re: Relej za migavce?04.09.2015. u 08:25 - pre 105 meseci
Slusaj me prijatelju da nije potreba i po zakonu ja ne bi kacio nista. Vozila su registrovana na KS table na Kosovu i po tim zakonima ja moram da se upravljam, jer vozilo ne moze da dobije licencu za rad ako nema do zadnjeg propisanog detalja koji se trazi, lepo znam sta je potrebno po zakonu R. Srbije, EU, Kosova, Crne Gore, Makedonije i Bosne.... i svako trazi svasta po svom zakonu ali ja ne mogu da dobijem papire za rad bez licence za vozilo koje mora da ispunisve uslove za rad.
Nesreca ne mogu da napravim kada stanem na stajalistu i ukljucim svetla pri prijemu putnika ili istovaru, cak mislim i da je korisno jer upozorava ostale ucesnike u saobracaju.
Nazovimo ta upozorenja kao blinkere i da se oni koriste samo u neosvetljenim podrucijima po prijemu putnika, na stajalistima.

I po zakonu svako teretno vozilo mora da poseduje rotaciono svetlo da u slucaju kvara sem trokuta mora da ima i svetlosno upozorenje.

Ja stvarno nerazumem zasto se digla tolika prasina sta treba i kako treba ja sam samo trazio pomoc oko automata koje je i kakvo pozivanje jer mislim da mogu sa manje novca sam da to uradim nego da dam 500eura za postavljanje tog sistema koji nema nikakav atest.

Znam da je u austriji taj sistem obavezan kao i na kosovo mozete pogledati sve autobuse koji su stigli iz austrije da poseduju takav sistem, ne samo u austriji nego i u drugim zemljama svako novije voyilo poseduje takav sistem samo sto je to fabricki ugradjeno gde koriste sistem migavca, odnosno rade kao migavci i po potrebi pritiskom na taster gornji migavci rade kao blinkeri.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Relej za migavce?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 47563 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.