Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

APC BK650 prijavljuje overload

[es] :: Ostali hardver :: APC BK650 prijavljuje overload

[ Pregleda: 1126 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon APC BK650 prijavljuje overload26.09.2012. u 10:10 - pre 141 meseci
Pre par nedelja/meseci sam kupio pomenuti UPS i već par puta je odreagovao kako treba prilikom nestanka struje, što će reći radi super.
Danas je opet nestalo struje i reko' da pustim UPS i komp da rade do kraja, da vidim kako će da ugasi komp i da li to radi kako treba (to još nisam testirao). Posle definisanog vremena na baterijama računar krenuo da se gasi, tj. da ide u hibernaciju. Monitor se ugasio, HD počeo konstantno da radi (snima RAM) i taman kad sam pomislio da će sve da radi super UPS prijavio overload :(
Kad je došla struja upalim UPS, upalim komp (naravno prijavljuje da nije ugašen kako treba i ništa od hibernacije) i da bih opet testirao isključim napajanje UPS-a i pustim da se opet ugasi sam. Ovog puta hibernacija je odradila kako treba (nema overload-a), ali prilikom paljenja računara i vraćanja RAM-a UPS je prijavio overload i ... dalje znate.
APC-ov program prijavljuje opterećenje UPS-a od 140W kad je na AC-u i oko 100W kad radi na baterijama, što je daleko manje od 400W na koliko je deklarisan ne računajući smanjenje opterećenja kad se ugasi monitor. Da li neko zna u čemu je problem? Nigde u opcijama ne vidim da umesto hibernacije uradi full shutdown :( Postoji li takva opcija??

OS je Windows 7

Hvala
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: APC BK650 prijavljuje overload

[ Pregleda: 1126 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.