Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbezbedniji auto

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najbezbedniji auto

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9236 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Najbezbedniji auto26.09.2012. u 21:14 - pre 141 meseci
Pretpostavljam da ce tema izazvati prepucavanje, al' aj' da probamo... :) Nebitni su najsitniji detalji, vec neka generalna slika i opste objasnjenje i recimo prva tri na listi u kategoriji. Koji je najbezbedniji auto generalno, koji u hatchback kategoriji recimo, koji sedan i koji u SUV/SAV kategoriji?

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto26.09.2012. u 21:16 - pre 141 meseci
IMHO, ovaj sedan je prilicno bezbedan:

http://suchen.mobile.de/auto-i...-6-m%C3%BCnchen/151680010.html

Mada ne znam kako stoji sa bezbednoscu po pesake...

:-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto26.09.2012. u 21:44 - pre 141 meseci
Mislim da zasluzuje dobru ocenu na testu,i verovali ili ne svidja mi se
Salim se malo, i mislim da tema nece napredovati dobro. EuroNcap site i to je to
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto26.09.2012. u 23:08 - pre 141 meseci
Kao sto rece KrkaCiC treba konsultovati Euro NCAP... Rezultati za 2011. godinu su ovakvi.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 01:38 - pre 141 meseci
@Dimkovic
Opasno bas, prava makina za one koji idu putem oka bistra i vazniji su od ministra... no, mislio sam na neke iz serijske proizvodnje. :) (btw, gledam slike tog Audija, jel mu ono bocica za nitro?! :D )

@KrkaCiC, @Binary Mind
Bio sam na NCAP sajtu naravno, ali hteo sam da cujem misljenja i savete domacih forumasa.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 02:12 - pre 141 meseci
@mr. ako

Ako ti je sudjeno da stradas,dzabe ti svi sigurnosni sistemi......
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 07:08 - pre 141 meseci
Citat:
sasa022: @mr. ako

Ako ti je sudjeno da stradas,dzabe ti svi sigurnosni sistemi......
To jes, kome je suđeno - nejmu će saksija da padne na glavu.

Zato, sigurnosni sistemi služe za one kojima nije suđeno, a pijani mamalaz se zakuca u njih. Dakle, dal' da ostaju zdravo i živo, ili ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 08:38 - pre 141 meseci
Utisak mi je da se trenutno proizvođači najviše trude da zadovolje ncap zvezdice a kad neko uzme da testira malo žešće ne pokažu se baš najbolje. Čini mi se da je volvo i dalje lider u toj oblasti.

http://www.iihs.org/news/rss/pr081412.html
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 09:31 - pre 141 meseci
Citat:
Binary Mind: Kao sto rece KrkaCiC treba konsultovati Euro NCAP... Rezultati za 2011. godinu su ovakvi.


Nazalost skorasnji eksperimenti americke agencije za bezbednost pokazala su da se pri promeni uslova pri kojima se izvode ti testovi pojedini automobili ponasaju skroz drugacije sto dovodi do toga da se mnogi pri projektovanju bezbednosti trude samo da zadovolje euro ncap testove. Tako na primer ukoliko se frontalno udari u prepreku tako da zahvati 25% sirine karoserije umesto sa 40% sa koliko se udara na euro ncap testovima, Lexus ce se zguzvati kao novina. Nista mnogo bolje nece proci ni c klasa, a4 ili bmw 3. Za razliku od njih Volvo se nece mrdnuti.

Detaljnije: ovde i ovde

EDIT: eto sta se desi kad pisete post 2 sata :), jnk me pretekao...
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 09:40 - pre 141 meseci
Mislim da je tu Volvo jednostavno neprevazidjen sa obzirom da im je ceo koncept razvoja automobila skocentrisan oko bezbednosti. Eto, novi V40 cak ima i vazdusni jastuk za pesake!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 09:43 - pre 141 meseci
Najbezbedniji je auto koji se polako vozi, do 40km/h..po bezbednom putu.

Uz tu opasku, nije lose ni to sto proizvodjeci pokusavaju da zadovolje NCAP testove, sa jedne strane, sa druge, postavlja se pitanje CEMU NCAP sluzi..da li opet nekoj monopolizaciji, birokratiji..

NA tu sumnju me navodi to da nemaju neke druge testove po pitanju bezbednosti, vidljivosti u i oko vozila..sto bi "ugrozilo" neka specificna pa i luksuzna vozila.

Ali je sustina da za prebrzu voznju i kolizije velike energije ne postoji bezbedno vozilo..

Poz
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 10:00 - pre 141 meseci
Citat:
vladd: Najbezbedniji je auto koji se polako vozi, do 40km/h..po bezbednom putu.


Nemacki autoputevi su jedni od najbezbednijih na svetu. Probaj tamo da vozis 40km/h pa ces da vidis sta ce da se desi :)
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 13:27 - pre 141 meseci
OK. neka bude da NCAP testovi nisu bas najbolji pokazatelj bezbednosti nekog automobila, ali tamo u listi za 2011. ima Volvo u klasi "Veliki porodicni automobili". Po meni je prvi bitan faktor bezbednosti u saobracaju sam vozac. Badava i najbezbedniji automobil ako ako se vozac ne ponasa odgovorno u saobracaju. To ne znaci da se vuce po ulici kao kljuse, vec da je skoncentrisan, prilagodljiv i da cuva sebe kao i druge ucesnike u saobracaju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 13:52 - pre 141 meseci
Badava i najbezbedniji vozač ako ga neki drugi učesnik u saobraćaju zakuca !

Mislim, stvarno me zabavljaju komentari (biseri) na ovoj temi ! Te "kome je suđeno - kome nije", pa onda "voziti sporije", pa onda "NCAP testovi ne valjaju" ... Pa koji onda drugi testovi ako NCAP testovi nisu relevantni ? AMSJ testovi ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 13:56 - pre 141 meseci
Pa naslov teme je poprilicno jasan, a to je najbezbedniji auto. Sve ostalo treba uzeti kao konstantu i nema potrebe prosipati razne umotvorine i fraze. Odes u salon i kazes hocu da kupim najbezbdniji auto koji imate, a prodavac se zagleda u daljinu i kaze:"Sinko, najbezbedniji je auto koji se polako vozi". Wow!

Citat:
NCAP testovi ne valjaju" ... Pa koji onda drugi testovi ako NCAP testovi nisu relevantni ? AMSJ testovi ?


Pa niko ne kaze da ti testovi ne valjaju nema potrebe da izvrces reci. Jasno smo pricali o cemu se radi, a to je da se pri promeni uslova dolazi kod pojedinih do velikih devijacija jer su ocigledno inzenjeri usmereni na projektovanje bezbednosti vozila da bi zadovoljile zahteve testa sto dalje dovodi do toga da automobili mozda i nisu toliko bezbedni koliko pokazuje testiranja.


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 13:59 - pre 141 meseci
Citat:
Java Beograd:
Badava i najbezbedniji vozač ako ga neki drugi učesnik u saobraćaju zakuca !

Mislim, stvarno me zabavljaju komentari (biseri) na ovoj temi ! Te "kome je suđeno - kome nije", pa onda "voziti sporije", pa onda "NCAP testovi ne valjaju" ... Pa koji onda drugi testovi ako NCAP testovi nisu relevantni ? AMSJ testovi ?


Tema je koji je najbezbedniji a ne koji je bezbedan. Očigledno da svi automobili sa 4-5 zvezdi na euro ncapu spadaju u vrlo bezbedne ali uvek postoje viši stepeni testiranja na kome se ne ponašaju svi isto što si mogao da vidiš iz testova američke agencije za bezbednos saobraćaja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 16:34 - pre 141 meseci
Upravo tako, i nabrajamo ekstra faktore bezbednosti.

Ja sam dodao smanjenje brzine, da ne bi neka usijana glava pomislila da je ulazak u vozilo sa 5 zvezdica garancija da ce preziveti divljanje po putu.
Ali neki vole da izokrecu stvari, pa da najbolji autoput proglese za najbezbedniji, koji to nije bas zbog usijanih glava koji sednu u "5 star+300ks i "razvijaju" maksimalne brzine..
A lepo im pise, ako vec ne znaju za druge izvore..

Citat:
Safety

According to the "Annual Road Safety Report 2011", produced by the International Transport Forum, the number of overall road fatalities had decreased by almost 70% between 1990 and 2010. While autobahns were not specifically mentioned in the report, motorway data is presented, with the fatality total between 1990 and 2010 decreasing from 1470 to 430 deaths. Excessive speed was cited as "a factor in more than 39% of fatal accidents and about 26% of serious injury accidents in 2010" and the relaunch of a motorway-based safety campaign, entitled "Runter vom Gas!" ("Down with speed!"), is also mentioned in the report.[15]


Sa izvora
http://en.wikipedia.org/wiki/German_autobahns

No, tema je drugo, mada me odvlace od teme zanesenjaci koji jedva cekaju da postanu krajputasi.

Mislim da je broj zvezdica prilicno nepouzdan podatak za kupca, posto se dele zvezdice po klasama.

A nije isto kada je isti broj osvojenih zvezdica za malo i lako vozilo, ili kada neka limuzina od skoro dve tone ima isti broj zvezdica, u realnom sudaru.
Tako da je NCAP solidno uslovljen, sto standardi i treba da budu, ali je pitanje koliko je konkretno realan, posto sva desavanja pri sudarima se ne prenose linearno(energija ide sa kvadratom brzine, a povrede nakon kriticne brzine postaju nesrazmrno opasne).
Ako je neko nepovredjen pri 40km/h, ne znaci da ce upola biti povredjen pri 80, a pri cak nesto malo vecim brzinama, nista od zvezdica i bezbednosti, recimo pesaka nije realno..

Stoga treba uzeti u obzir, ako se vozilo krece 120km/h, npr, za koje vreme i koliko pouzdano moze da udje u zone NCAP zvezdica i manje brzine..

Poz

 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 16:39 - pre 141 meseci
Najbezbedniji auto NE POSTOJI.Postoje samo oni relativno i teorijski bezbedniji od drugih.

Cak ni isti model sa razlicitim nivoima opreme sa razlicitom pozicijom i razlicitom telesnom gradjom vozaca i putnika u identicnim uslovima testa nece pokazati identicne rezultate.
Ako se na sve to doda i razlicito reagovanje sigurnosnih sistema i samih putnika u razlicitim realnim situacijama sve se svodi na teoriju kako bi ko mogao da se provede u slucaju udesa.
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto27.09.2012. u 16:53 - pre 141 meseci
A svrha teme je? Da idemo na ulicu i lupamo se, dokazujuci sta? Koliko je ko koje legure stavio u auto?
Koliko je ustedeo u proizvodnom procesu? Jedostavno postoji par medjunarodnih sistema koji utvdjuju kroz crash test-ove koliko je auto otporan.
E sad sto su realne situacije drugacije...

U Top Gear-u su bacali sa krana automobile. I sta je zakljucak? Ko se ne prilagodi trzistu i tera kera, zavrsi na smetlistu istorije.
Mozes terati oklopno vozilo autobanom, ali koji ce ti crven ban to?
Neko vozi bicikl pa zivi ceo vek. Neko tera dzip kao ministar Jocic - i zavrsi u gipsanom koritu. It's all in your head.


 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Najbezbedniji auto29.09.2012. u 02:19 - pre 141 meseci
Ne znam da li ste pogledali novu Imprezu :) Pristupacna cena, gomila metala, pogon na sva 4. Problemi, potrosnja, ubrzanje i max brzina sa slabijim motorima. 109ks vuce 15 sekundi do 100km/h. Ali zato se svuda provlaci, nema proklizavanja, a zovu je trenutno japanskim Volvoom zbog cvrstine :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najbezbedniji auto

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9236 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.