Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi

[ Pregleda: 6997 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi02.10.2012. u 18:02 - pre 140 meseci
U pitanju je veš mašina SIDEX ML 4600 T(mislim da je to gorenje PS 05111A za francusko tržište).
Imao sam isti problem pre 4 godine da nije izbacivala vodu koji sam lako resio zamenom pumpe za vodu Askoll.
Elem,kupim ja ponovo pumpu i zamenim,ali cvrc.Neće.
Uzima vodu al neće da centrifugira.Spustim odvodno crevo do patosa i ispustim vodu(znači creva su prohodna),neće ni onda da centrifugira.
Uključim na pranje,uzme vodu,stane, ali ne uključi grejač(ne čuje se ono karakteristično cvrčanje)...
Kad vrtim klasičan mehanički programator nekad uzima vodu,nekad okrene ,ali nikad vodu da krene da izbacuje.
Da napomenem da je u kvaru prekidač za uključenje u pogon,tj vrati se i izgubi kontakt što sam rešio sa uglavljenim novčićem sa strane prekidača i narančasta lampica gori i mašina radi kako je već opisano....
Interesuje me da li ako je grejač u kvaru da može sve da poremeti da ne izbacuje vodu,imam jednu noviju gorenje koja nije htela da radii gde sam promenom grejača sve rešio ali ta nije imala onaj klasičan programator...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi02.10.2012. u 19:10 - pre 140 meseci
Ajd' za početak pokušaj ili samo da produvaš cevčicu od presostata ili,još bolje bi bilo da čitav sklop te sevčice sa kazanom (pa kako god da je urađeno,rasklopivo je) otvoriš i očistiš detaljno od taloga, pa ona idemo dalje.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi02.10.2012. u 20:00 - pre 140 meseci
da zaboravio sam to napisati produvao sam obe cevčice baš ljudski i ništa...ma problem je što je mašina kod sina u NS a ja u Sr. Mitr.,vrlo je moguće da je crko grejač al ja nisam imao čime ga ispitati,osim na način da stavim na pranje bez pretpranja i uključim-ne čuje se da počne grejati....dakle ako je otišao grejač može li to sve poremetiti ako pumpa ili motor dobijaju struju preko ispravnog grejača?
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi02.10.2012. u 20:11 - pre 140 meseci
Daj onda nekako okači ovde oznaku tog programatora, kažeš da je mehanički i u tom slučaju nikakve veze ne bi trebala pumpa da ima sa grejačem, ni sa centrifugom.
Ima dosta nepoznanica ovde da bi se postavila dijagnoza, pa daj onda bar oznaku programatora, grejač moraš da promeriš mernim instrumentom, a glavni prekidač je posebna priča, jer može itekako da utiče na pravilan rad mašine.
 
Odgovor na temu

kristina990
Srbija

Član broj: 274896
Poruke: 406
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi02.10.2012. u 20:43 - pre 140 meseci
masina je radila normalno zadnji put u junu uz pomoć novčića koji je držao prekidač(tako je radila duže vreme),-u julu, i avgustu i u prvoj polovini septembra nije uopšte uključivana ne znam šta bi moglo od stajanja da rikne...
oznaku programatora ne mogu okačiti jer sam u SM a mašina je u NS.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Veš mašina ne izbacuje vodu i ne centrifugira,a bogami izgleda da ni grejač ne radi

[ Pregleda: 6997 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.