Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060232 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 08:20 - pre 114 meseci
Upravu je Zoran.mika odvrnes 4 matice sa kljucicem osam i malo podignes gornju plocu stim sto moras pripaziti na kabal od displeja da ga nebi pokidao(ima ga dovoljno je dugacak)A lim sa leve strane odozgo drze krstasti sarafi...Ja sam silikonirao sa crvenim silikonom tu izlaznu lulu i nisam dosad imao problema...
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 09:45 - pre 114 meseci
Hvala puno!
 
Odgovor na temu

misholinjo
Beograd

Član broj: 213999
Poruke: 29
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 13:46 - pre 114 meseci
Nije mi bila ideja da uzimam kopiju Alfa COMMO vec mi je presudna snaga da bih zamenio el. kotao od 24kw koji je postavljen po projektu i radi posao ali kako cena struje ima tendenciju rasta probao bih da se skinem sa merne grupe jer ne mogu da dobijem drugi strujomer. Zbog toga mi je usla u izbor pored estetike Carrara.

Slabo ima u ponudi kamina od 24kw, ili su 20 ili 27... U sustini citajuci komentare se najpre odlucujem za KEPO vurunu pa dal cu ostaviti neki dodatni grejac za slucaj nuzde ne znam, jer kada preracunam efikasnost dobijem nekih 18kw wfwktine snage sto se plasim da mi ne bude malo kada bas pritegne minus.

A kolega eco-wood.rs bi mogao da okaci slike i ovde za sve nas da vidimo sistem funkcionisanja duplih vrata
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.google.com.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 14:03 - pre 114 meseci
Nikakav problem misholinjo, nisi mi odgovorio da li zelis da postavim, uradio bih to i ranije.
Postavljam sutra kad budem u lokalu da slikam, taman dok je pec u funkciji.
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..0-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 14:08 - pre 114 meseci
Pozdrav svima!

Imam jedno,odnosno dva pitanja(posto sam zaboravio),kojom kombinacijom tastera na peci MBS se moze videti temperatura izduvnih gasova?
Drugo pitanje je dali je moguce opet nekom kombinacijom tastera videti koliki je podpritisak u lozistu peci.Ako ne, postoji li nacin da se izmeri ta vrednost podpritiska?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 17:29 - pre 114 meseci
Otvorio sam prema upustvu I napravio sam . Kad sam otvorio peć,ima neka cev njena sive boje koja moze da se pomera , a crvena od solundara je ispala napola iz nje I to je pravila problem. Hvala na pomoći!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.11.2014. u 18:05 - pre 114 meseci
Citat:
dadi.vuk:
Pozdrav svima!

Imam jedno,odnosno dva pitanja(posto sam zaboravio),kojom kombinacijom tastera na peci MBS se moze videti temperatura izduvnih gasova?
Drugo pitanje je dali je moguce opet nekom kombinacijom tastera videti koliki je podpritisak u lozistu peci.Ako ne, postoji li nacin da se izmeri ta vrednost podpritiska?
Hvala unapred!

Samo duze drzi taster broj 2 i na ekranu ce ti izaci temperatura izduva i broj obrtaja ventilatora tog momenta...za podpritisak ne znam kako bi izmerio
 
Odgovor na temu

boto26

Član broj: 326203
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2014. u 00:24 - pre 114 meseci
Pozdrav, planiram da uzmem pec Tim Sistem RITTIUM 20 pa me interesuje da li je neko od vas koristi i koja je potrosnja peleta? Povrsina koju bi grejao je oko 100m2. Da li je moguce nekako zamaskirati deo od zida do peci da se ne vide cevi? I da li stvarno iritira zvuk dok pelet pada u posudu?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2014. u 05:36 - pre 114 meseci
Ne iritira zvuk peleta koji pada u posudu (blago kuckanje) nego zvuk puza koji dozira pelet u posudu
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2014. u 08:35 - pre 114 meseci
Citat:
boto26:
Pozdrav, planiram da uzmem pec Tim Sistem RITTIUM 20 pa me interesuje da li je neko od vas koristi i koja je potrosnja peleta? Povrsina koju bi grejao je oko 100m2. Da li je moguce nekako zamaskirati deo od zida do peci da se ne vide cevi? I da li stvarno iritira zvuk dok pelet pada u posudu?

Ja mislim da je ta pec mnogo ima kilovata za tvoju kvadraturu,ako si resio bas da uzmes njihovu pec onda pogledaj ovu
http://www.timsistem.rs/RITTIUM-14.html
moguce je maskirati cevi ali za to nema potrebe ako se lepo izvedu one se i ne vide
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2014. u 08:41 - pre 114 meseci
Mene interesuje dali je ikako moguce produziti kabal sonde termostata na mbs 18kw,suvise je kratak i nalazi mi se na strujanju vazduha sa ulanih vrata,
desava se da je temperatura u prostoriji 26.stepeni i kada se otvore ulazna vrata udje hladniji vazduh spolja i senzor reaguje i pali mi pecku a za to
nema potrebe


[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 18.11.2014. u 13:19 GMT+1]

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2014. u 17:22 - pre 114 meseci
Ja imam malu molbu za kolege koje su menjale podesavanja kod Alfe Commo 21kw, konkretno COCLEA POWER u svim rezimima, da okace svoja podesavanja, tacnije kakva su bila pre promene, a kakva posle. Ja danas smanjih za otprilike 0.5- 0.8 delova sekunde u svim rezimima, pa je odnos sada ovakav:

COCLEA POWER 1 : pre 1,9" - posle 1,2"
COCLEA POWER 2 : pre 2,5" - posle 2,0"
COCLEA POWER 3 : pre 3,3" - posle 2,8"
COCLEA POWER 4 : pre 4,5" - posle 3,6"
COCLEA POWER 5 : pre 5,0" - posle 4,4"

Generalno smo zadovoljni radom peci i grejanjem, potrosnja je za sada jedan dzak na 8-9 sati sto izadje na sat gore-dole 1,7kg....Podesavanja smo promenili po savetu kolege Alfa plamovca zbog delimicnog garavljenja stakla koje je on doveo do savrsenstva, njemu je staklo non stop cisto ko' suza. Merili smo promaju u dimnjaku, savrsena je, tako da je jedino na sta smo posumnjali preterano ubacivanje peleta i stga nemogucnost sagorevanja zbog cega nam sa strane (nikada po sredini) garavi staklo.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.11.2014. u 20:39 - pre 114 meseci
Pajapajic, da li je moguce da postavite i vrednosti broja obrtaja ventilatora po vrednostima od 1-5 (work), zatim vreme ciscenja posude i na koliko,
hvala unapred, pozdrav.....
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
82.208.210.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2014. u 21:09 - pre 114 meseci
Citat:
zoran.mika:
Mene interesuje dali je ikako moguce produziti kabal sonde termostata na mbs 18kw,suvise je kratak i nalazi mi se na strujanju vazduha sa ulanih vrata,
desava se da je temperatura u prostoriji 26.stepeni i kada se otvore ulazna vrata udje hladniji vazduh spolja i senzor reaguje i pali mi pecku a za to
nema potrebe


[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 18.11.2014. u 13:19 GMT+1]

Meni uopšte nije jasno zašto jurite ambijentalnu temperaturu,mnogo je bolje da peć juri temperaturu vode u kotlu.Tako ćeš da imaš ujednačeniju temperaturu u celoj kući.Znači zadaš visoku ambijentalnu temperaturu koju peć neće moći da dostigne i zadaš temperaturu vode recimo 50 stepeni,ili 52 stepena.Peć prelazi u work modulate režim čim dostigne prvu zadatu vrednost,u ovom slučaju to će svakako da bude temperatura vode u kotlu.Onda neće da ti se dešava da se prilikom otvaranja vrata i spuštanja temperature u sobi,uključuje viši režim rada,jer će temperatura vode da ostane ista.
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2014. u 09:00 - pre 114 meseci
Molim za pomoc...Detaljno sam ocistio pec, izbacih pelet, sa usisavacem usisao detaljno svaki komadic peleta
u puzu. Pustim pec radi, ustanem ujutro opet ALARM NO PELET !
Mogu Vam reci da mi je pelet u hermeticki zatvorenim kesama, ne kao prethodnih godina da je svaka kesa malo suplja,
trebam se cak pomuciti da otvorim kesu, drugar ima isti pelet i prezadovoljan je.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.res.bb.17610856161.dslon.ws.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2014. u 09:14 - pre 114 meseci
Vaš porblem najvjerovatnije nastaje u spremištu peleta.

Tamo gdje ubacujete pelet napravi se "vakum", pa Vam pelet ne dolazi do puža.

Potrebno je da nekim štapom malo pogurate pelet da se slegne.
 
Odgovor na temu

eco-wood

Član broj: 326014
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2014. u 09:24 - pre 114 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
zoran.mika:
Mene interesuje dali je ikako moguce produziti kabal sonde termostata na mbs 18kw,suvise je kratak i nalazi mi se na strujanju vazduha sa ulanih vrata,
desava se da je temperatura u prostoriji 26.stepeni i kada se otvore ulazna vrata udje hladniji vazduh spolja i senzor reaguje i pali mi pecku a za to
nema potrebe


[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 18.11.2014. u 13:19 GMT+1]

Meni uopšte nije jasno zašto jurite ambijentalnu temperaturu,mnogo je bolje da peć juri temperaturu vode u kotlu.Tako ćeš da imaš ujednačeniju temperaturu u celoj kući.Znači zadaš visoku ambijentalnu temperaturu koju peć neće moći da dostigne i zadaš temperaturu vode recimo 50 stepeni,ili 52 stepena.Peć prelazi u work modulate režim čim dostigne prvu zadatu vrednost,u ovom slučaju to će svakako da bude temperatura vode u kotlu.Onda neće da ti se dešava da se prilikom otvaranja vrata i spuštanja temperature u sobi,uključuje viši režim rada,jer će temperatura vode da ostane ista.


Apsolutno se slazem. Po meni ambijentalna sonda - temperatura je OK stvar cisto da iskontrolisete kolika je temperatura u prostoriji, ali je najbolje temperaturu podesavati preko vode u kotlu.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2014. u 10:18 - pre 114 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
zoran.mika:
Mene interesuje dali je ikako moguce produziti kabal sonde termostata na mbs 18kw,suvise je kratak i nalazi mi se na strujanju vazduha sa ulanih vrata,
desava se da je temperatura u prostoriji 26.stepeni i kada se otvore ulazna vrata udje hladniji vazduh spolja i senzor reaguje i pali mi pecku a za to
nema potrebe


[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 18.11.2014. u 13:19 GMT+1]

Meni uopšte nije jasno zašto jurite ambijentalnu temperaturu,mnogo je bolje da peć juri temperaturu vode u kotlu.Tako ćeš da imaš ujednačeniju temperaturu u celoj kući.Znači zadaš visoku ambijentalnu temperaturu koju peć neće moći da dostigne i zadaš temperaturu vode recimo 50 stepeni,ili 52 stepena.Peć prelazi u work modulate režim čim dostigne prvu zadatu vrednost,u ovom slučaju to će svakako da bude temperatura vode u kotlu.Onda neće da ti se dešava da se prilikom otvaranja vrata i spuštanja temperature u sobi,uključuje viši režim rada,jer će temperatura vode da ostane ista.

Meni je namestena temperatura prostorije na 24.stepena,pec se pali kada temperatura u dnevnom boraku bude 22.stepena a gasi se kada temperaturu vode postigne 60.stepeni (tako mi je serviser namestio).Pec radi od startovanja nekih pola sata na reimu 5. i posle toga ulazi modularni rezim,da bi postigla temperaturu vode u kotlu treba joj jos nekih pola do sat vremena,problem je da za to vreme meni digne temperaturu vazduha u dnevnom boravku i do 27.stepeni.U dnevnom boravku imam dva radijatora koje sam zatvorio.E sad dali je problem u veoma cestom ciscenju lozista, serviser je namestio na svakih 10.minuta po 100.sekundi, pa je moguce da pecki treba vise vremena da zagreje vodu na zadatu temperaturu.Ako je to problem jer mozete da mi objasnite kako se ulazi u servisno stelovanje parametra da povecam to vreme ciscenje lozista i smanjim vreme izduvavanja i kako da se resim garavljenja stakla.
Hvala
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2014. u 10:19 - pre 114 meseci
Citat:
Apokalipsa_:
Vaš porblem najvjerovatnije nastaje u spremištu peleta.

Tamo gdje ubacujete pelet napravi se "vakum", pa Vam pelet ne dolazi do puža.

Potrebno je da nekim štapom malo pogurate pelet da se slegne.


Ne razumem, spremiste bude puno kada mi izbaci alarm.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.res.bb.17610856161.dslon.ws.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2014. u 10:34 - pre 114 meseci
Bude ono puno gledajući odozgo, ali tamo u dijelu gdje treba da pada na puž napravio se prazan prostor prilikom slijeganja peleta.

I kod mene se to nekada dešava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060232 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.