Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049369 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 19:00 - pre 137 meseci
danas naleteo na pellet od sojine slame u subotici, kupi 100 kila, i posle 2 sata sam lepo izvadio iz rezervoara i vratio na drveni pellet, razlog je sto ima mnoooooogoooo pepela, za 2 sata se napunila casica do vrha, pepelom, znm da pec nije predvidjen za to, al sam pokusao :) (ovaj pellet je bi oko 8mm i to guta pecka bez problema, i to znamo sad ) jos bi da probam kostice ne znam kako bi to pokazalo, dali neko zeli/sme da proba?
Novo iskustvo danas, kako sam ispraznio rezervoar skroz, kad je krenula pecka sa podesenim fabrickim vremenom od 40 secundi punjenja nije upao ni jedan pellet u casicu zato sto puz bio prazan, pa sad ja ubacio saku pelleta, i sad mnogo bolje gori zato sto nije bilo toliko u casici u pocetku, sutra cu probati smanjiti vreme predpunjenja na 20 sec.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 19:05 - pre 137 meseci
Pozdrav zemo, grejanje na pelet pratim od 2008 i video sam pećku od slovenaca Biodom 3200 eura, a moju MBS sam platio 1070 eura, razlika 2130 evra složićeš se nije malo, za te pare imam 4 sezone da se grejem, a inače sam itekako svestan potrošnje moje peći, i znam kada dođe zima da ću možda trošiti i do 30 kg na dan, a štaću drugi način grejanja nisam imao, od drva sam odustao nemam gde da ih smestim, zanosio sam se i toplotnom pumpom imam i kompletnu šemu izrade ali je i to skupa investicija, grejao sam se na struju dve sobe, a sada mi je cela kuća topla što kažem da greje greje al i troši. Za struju sam trošio oko 55000 dinara neka potrošim toliko i za pelete ako treba i malo više al je bar toplo.
Moje štelovanje, a i svih nas ovde urodilo je plodom od nekih prosečnih 2kg na sat spustio sam na 1.3 kg ovih dana, a juče sam uspeo čak da svedem potrošnju ispod 1kg ali da budem iskren nisam zadovoljan učinkom, u suštini potrošnja će se smanjiti u to sam siguran, a idem na to da trošim 1 đžak dnevo siguran sam da može elektronika je to pa makar ubacio i novi program i preštelovao je.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 19:13 - pre 137 meseci
Citat:
saby:
danas naleteo na pellet od sojine slame u subotici, kupi 100 kila, i posle 2 sata sam lepo izvadio iz rezervoara i vratio na drveni pellet, razlog je sto ima mnoooooogoooo pepela, za 2 sata se napunila casica do vrha, pepelom, znm da pec nije predvidjen za to, al sam pokusao :) (ovaj pellet je bi oko 8mm i to guta pecka bez problema, i to znamo sad ) jos bi da probam kostice ne znam kako bi to pokazalo, dali neko zeli/sme da proba?
Novo iskustvo danas, kako sam ispraznio rezervoar skroz, kad je krenula pecka sa podesenim fabrickim vremenom od 40 secundi punjenja nije upao ni jedan pellet u casicu zato sto puz bio prazan, pa sad ja ubacio saku pelleta, i sad mnogo bolje gori zato sto nije bilo toliko u casici u pocetku, sutra cu probati smanjiti vreme predpunjenja na 20 sec.


Saby probaj da promešaš jedan đžak peleta i soje da vidiš kako će se ponaša ili manju količinu
za košpice mislim da bi od višnje išle za druge ne znam stim što bi se vreme potpale moralo povećati.
Ja iskreno nemam mogućnost probanja na koštice (unutrašnjost srbije) ipak si ti u vojvodinu bio mase ima više kod Vas.
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 20:03 - pre 137 meseci
ma necu da mesam, da se zajebavam snjim, opet da podesavam 3 dana :) nego vidite kako izgleda casica od idroflexe
[img]http://www.dufakamna.cz/store/watermark.asp?image=/shops/6124/images-goods/edil_idroflexa_topeniste.JPG[/img]

duze razmisljam na tome da isecem, al sutra cu i da ucinim :) ce da probam sutra, javjam rezultate...
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 20:33 - pre 137 meseci
meni ne otvara al sam video na drugom, predpostavljam šta ćeš da uradiš, ako se ne varam spajaćeš rupe, pravićeš po dužini otvore. čime misliš to da isečeš, bonsekom će se namučiš, rupa do rupe burgijom ili plazma ako imaš nekog tu u blizini očas posla.
Imaš moju podršku biće još bolje sagorevanje.
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 20:34 - pre 137 meseci
Citat:
drvlada75:
Citiracu... :) :) :)
http://www.elitemadzone.org/p3112376

Ma nije Panasonic kazem ti Fujitsu.......potrazi jos malo bolje.....
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 20:45 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Pozdrav zemo, grejanje na pelet pratim od 2008 i video sam pećku od slovenaca Biodom 3200 eura, a moju MBS sam platio 1070 eura, razlika 2130 evra složićeš se nije malo, za te pare imam 4 sezone da se grejem, a inače sam itekako svestan potrošnje moje peći, i znam kada dođe zima da ću možda trošiti i do 30 kg na dan, a štaću drugi način grejanja nisam imao, od drva sam odustao nemam gde da ih smestim, zanosio sam se i toplotnom pumpom imam i kompletnu šemu izrade ali je i to skupa investicija, grejao sam se na struju dve sobe, a sada mi je cela kuća topla što kažem da greje greje al i troši. Za struju sam trošio oko 55000 dinara neka potrošim toliko i za pelete ako treba i malo više al je bar toplo.
Moje štelovanje, a i svih nas ovde urodilo je plodom od nekih prosečnih 2kg na sat spustio sam na 1.3 kg ovih dana, a juče sam uspeo čak da svedem potrošnju ispod 1kg ali da budem iskren nisam zadovoljan učinkom, u suštini potrošnja će se smanjiti u to sam siguran, a idem na to da trošim 1 đžak dnevo siguran sam da može elektronika je to pa makar ubacio i novi program i preštelovao je.
Pozdrav!

Pa zemo ako je takva situacija ,neka ti je bog upomoc....ima da bude skupa ova zima....ali da smo zivi i zdravi...........
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 20:58 - pre 137 meseci
Takoje zemo to je najbitnije da smo mi živi i zdravi i što kaže Valter živi bili pa videli.

http://www.ricambiperstufe.com...p?main_page=index&cPath=66
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 21:27 - pre 137 meseci
Hm...
U vezi sa potrosnjom...Pokusavam da sumiram vase utiske izapazanja...

Uzmimo da 1 kg peleta kosta 25rsd-a.
Za 25 rsd-a se dobije nesto manje od 5kw za sat vremena tj. priblizno 5 rsd-a = 1kw.
Ovaj iznos je i dalje mnogo bolji od placanja kw za struju gde bi se za stanove od preko 60m2 sigurno ulazilo u crvenu zonu gde bi prosecna cena kw-a bilo mnogo gora.

Sad, ako je tacno da se od peleta dobije oko 5KW/h za kg i ako se uzme procenat od oko 90% iskoriscenosti -meni racunica govori da pelet jeste znacajno isplativiji od grejanja na struju.

Miki, ako sam dobro ispratio tvoje postove, ti prosle godine nisi grejao ceo stan strujom, sada grejes ceo stan, toplije ti je u stanu a troskovi su slicni kao proslogodisnji kada si trosio struju?

Mislim...Kilowat je kilowat samo sto je kod peleta jeftiniji...

Pokusavam da se utesim da se nisam zeznuo kupovinom ove peci :)

 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 21:44 - pre 137 meseci
Citat:
...nije Panasonic nego Fujitsu..........ma super ste,poseban pozdrav za mog zemljaka miki67--probaj da odes do gornje-donje mutnice imas firmu koja je zastupnik za Slovenacke kotlove koji su samo za pelet,pa uporedi malo.................vidi kako su Slovenci konstrukciski resili...........a sto se tice stelovanja to je unapred izgubljena bitka--to je samo deo jednog sistema koji MBS uvozi i koji koriste mnogi drugi proizvodjaci kotlova.Ja bih razumeo da gorionik na pelet ima manji stepen iskoriscenja ali pec koja je samo za pelet konstruisana ovoliko rasipa.............zelim vam dobru zabavu -- samo napred---ali nemojte da zaboravite da ja nista ne govorim napamet , videcete kad dodje zima o cemu pricam.......kupite jos peleta dok je cena jos uvek dobra..........pozdrav.........

Nemam nameru da polemišem s tobom ali da li govoriš napamet ili ne to ni iz čega ne možemo da zaključimo osim da tvrdiš da mnoooogo znaš. Nisi čak ni dovoljno informisan da takva firma
ne postoji u gornjoj nego u Donjoj Mutnici i da je ona bila zastupnik Biodom kotlova za koje nisam siguran da si imao priliku da vidiš. Lepo bi bilo da
nam kažeš kakva su ti iskustva sa grejanjem na pelet i koji ti kotao koristiš i kakva saznanja o o tome imaš a ne da sa foruma o klimama upadneš ovde i
svima nam otvoriš oči kako ćemo zumus da nadrljamo... pa kaži brajko šta ti koristiš od grejanja, ili se radi o tome da se ti greješ na gradsku toplanu - pa ajde malo nas...
koji nemamo tu privilegiju .... Ovaj deo foruma je za razmenu iskustva onih koji ovakav vid grejanja imaju i ne vidim svrhu da neko dodje i posoli im pamet kako će
da vide zimus, i kako su nadrljali i ostalo... To bi komotno moglo da se podvede pod off topic...
Ajd kad dodje leto pa da opičimo o klimama pusti nas sad da ispravljamo to što smo se z...li.
Ajd u zdravlje i ovo nije poziv na polemiku, već samo dobronameran apel da se vratimo na temu.
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 22:22 - pre 137 meseci
Ma OK ljudi.............ja sam ovu pec video i bilo mi je drago--da ljudi u ovoj zemlji Srbiji nesto proizvode...izuzetno lepa pec,domaci proizvod.....zato sam i potrazio ovu diskusiju da bih saznao nesto vise o ovom proizvodu..........svako ima svoju muku.........ja kombinujem centralno grejanje na gas i klima uredjaj............zelim vam puno uspeha.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2012. u 23:15 - pre 137 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: Hm...
U vezi sa potrosnjom...Pokusavam da sumiram vase utiske izapazanja...
Pokusavam da se utesim da se nisam zeznuo kupovinom ove peci :)


Ti si Drizzt i samim tim ne bi trebalo da brineš mnogo oko grejanja. :) a bogami ni oko unosa...
Šalim se ... Nemoj da brineš, ja sam ubedjen da se nisam zeznuo, ja imam 84m2 i "grejao" sam se prošle zime ovako:
1 klima LG (ne invertorska) + 1 TA od 4,5 kW + 1 TA od 3 kW + 1 cini i računi su ukupno bili za 6 meseci 61.700
Kad nema grejanja računi su oko 2-3000, neka budu 2.500 da ne cepidlačimo i to kad se oduzme aproksimativno daje cfru od 46.700 RSD samo
za "grejanje" (Navodi su zato jer nije baš da smo se ugrejali kad su bile one ladnoće a i jedna soba je grejana tek pomalo...)
Sad kad se dobije ta cifra to u evrima neka bude 413 Eu. Ja sam kupio pelet po ceni od 170 pa za te pare sam mogao da imam 2,4 t peleta.
E sad ostaje nepoznanica koliko ćemo potrošiti ove zime i kakva će zima biti. Ako potrošimo od 2 - 2,4 t - (što je izgleda malo po sadašnjim procenama)
onda smo u velikoj uštedi jer smo se mnooogo više grejali i manje potrošili a ako idemo na 3 t e onda će to biti nešto skuplje ali to nije strašno
ako uzmemo u obzir da ćemo u svih 84 m2 imati 22 - 23 stepena. Ali to ćemo tek saznati. Ima tu još više stvari koje se mogu relativizovati jer
bi računica bila drugačija da sam pelet uzeo letos kad su nudili na 155 Eu, kurs evra i ostalo...
E struja i TA peć jeste još uvek najjeftiniji način grejanja i dokle će tako biti videćemo ali svakako da se grejanje na ovaj način mnogo više
oseća od grejanja sa TA peći na ovoj kvadraturi...
Eto ako sam te utešio dobro je, makar i ovim vrlo relativnim i individualnim pokazateljima...

Citat:
kafa101: Ma OK ljudi.............ja sam ovu pec video i bilo mi je drago--da ljudi u ovoj zemlji Srbiji nesto proizvode...izuzetno lepa pec,domaci proizvod.....zato sam i potrazio ovu diskusiju da bih saznao nesto vise o ovom proizvodu..........svako ima svoju muku.........ja kombinujem centralno grejanje na gas i klima uredjaj............zelim vam puno uspeha.

Hvala, moglo je i ovako da počne... I ja mislim da je bolje što ovi naši proizvode i što je cena duplo manja čak i od bosanske. Mislim da je i to korektno i ma koliko i za mene bilo čudno
nekako mi je drago što sam kupio našu peć ... Valjda će tako da ostane i sledeće godine ... :)
Svako dobro...

Citat:
saby: ma necu da mesam, da se zajebavam snjim, opet da podesavam 3 dana :) nego vidite kako izgleda casica od idroflexe


Master Saby, nisam razumeo šta planiraš da isečeš?
A što se tiče koštica vodi računa - one imaju izuzetnu kaloričnu snagu - znam priču tome kako je čovek istopio ložište košticama....

 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 04:48 - pre 137 meseci
Moja kuca je 80kv i slabo izolovana,a takav je raspored da sam sa dve peci na drva grejao fakticki dve sobe(kupatila hladna) i trosio 20m drveta sto je kostalo 70000din.Na toliko metara geaci sa cera me izrokaju bar za 2m to je 77000(oni su posebna prica) i testeras mi uzme 350 po metru da isece to je na dvadeset metara 84000,o uglju necu ni da pricam,a i nezelim ga u kuci!!Na sve to treba sve iscepati i sloziti!!!!!!Za ovu godinu sam po proracunu iz specifikacije MBS uzeo 4tone,tamo lepo pise 1,4kg/min na sat.Racunajte da cete trositi kad nije jaka zima 600kg,a kad je jaka i do tonu mesecno!!!Cela mi je kuca topla i prilicno cista!!Jedina stvar u celoj prici da se pelet mora nabavljati ranije,a ne docekati septembar!!!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 08:02 - pre 137 meseci
Citat:
Skoteinos:
Citat:
Drizzt Do Urden: Hm...
U vezi sa potrosnjom...Pokusavam da sumiram vase utiske izapazanja...
Pokusavam da se utesim da se nisam zeznuo kupovinom ove peci :)


Ti si Drizzt i samim tim ne bi trebalo da brineš mnogo oko grejanja. :) a bogami ni oko unosa...



:) Ja brinem samo oko finansija..Sto se tice temperature u stanu - moja draga je zaduzena za alarmiranje i negodovanje ;)
Nije problem unosenje dzakova ako to znaci da necu morati da brinem da je klinji i trudnici hladno.

Citat:
Skoteinos:
Šalim se ... Nemoj da brineš, ja sam ubedjen da se nisam zeznuo, ja imam 84m2 i "grejao" sam se prošle zime ovako:
1 klima LG (ne invertorska) + 1 TA od 4,5 kW + 1 TA od 3 kW + 1 cini i računi su ukupno bili za 6 meseci 61.700
Kad nema grejanja računi su oko 2-3000, neka budu 2.500 da ne cepidlačimo i to kad se oduzme aproksimativno daje cfru od 46.700 RSD samo
za "grejanje" (Navodi su zato jer nije baš da smo se ugrejali kad su bile one ladnoće a i jedna soba je grejana tek pomalo...)
Sad kad se dobije ta cifra to u evrima neka bude 413 Eu. Ja sam kupio pelet po ceni od 170 pa za te pare sam mogao da imam 2,4 t peleta.
E sad ostaje nepoznanica koliko ćemo potrošiti ove zime i kakva će zima biti. Ako potrošimo od 2 - 2,4 t - (što je izgleda malo po sadašnjim procenama)
onda smo u velikoj uštedi jer smo se mnooogo više grejali i manje potrošili a ako idemo na 3 t e onda će to biti nešto skuplje ali to nije strašno
ako uzmemo u obzir da ćemo u svih 84 m2 imati 22 - 23 stepena. Ali to ćemo tek saznati. Ima tu još više stvari koje se mogu relativizovati jer
bi računica bila drugačija da sam pelet uzeo letos kad su nudili na 155 Eu, kurs evra i ostalo...
E struja i TA peć jeste još uvek najjeftiniji način grejanja i dokle će tako biti videćemo ali svakako da se grejanje na ovaj način mnogo više
oseća od grejanja sa TA peći na ovoj kvadraturi...
Eto ako sam te utešio dobro je, makar i ovim vrlo relativnim i individualnim pokazateljima...


Da, svestan sam da cu ove zime platiti pelet po ruznijoj ceni.
TA pec sam odneo u majkin stan jer je definitivno ne zelim pored klinje. Nije nova i lose mi je bilo kada sam je otvorio i povadio 'cigle' radi lakseg spustanja. I pored nekog kvaziusisavanja kroz otvore, previse prasine a o mikromrvicama staklene vune koje se izduvavaju u prostoriju i da ne pricam. Jesu TA peci jeftin nacin grejanja ali...Ruke su me nekoliko sati svrbele od staklene vune nakon transporta TA peci i ponovnog sklapanja.

Tvoja racunica o potrosnji jeste logicna. Tako sam i ja nesto zamisljao kada sam se odlucio na pec na pelet - jedini je problem sto smo se kasno odlucili (trebalo je ipak isfinansirati pecku).

U svakom slucaju, kao sto kaze i lepa lukic, kada se pelet kupi na vreme - nece biti ni zime. Inace ne volim da kupujem tek plasirane i skupe proizvode koji nisu imali vremena da preleze decje bolesti ali...Januarski racun za struju iz 2012-e me je naterao da se malo kockam. Danas definitivno okrecem telefone da narucim pelet i ekipu koja ce pecku preneti na drugi sprat kada stigne jer u radno vreme tesko da cu moci da pozovem prijatelje da izlaze sa posla a u zgradi su mi uglavnom penzioneri i fizicki nespremni ;)


[Ovu poruku je menjao Drizzt Do Urden dana 28.11.2012. u 09:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 08:14 - pre 137 meseci
Drizzit, samo napred i javi po kojoj ceni si našao pelet i ko je proizvođač
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 09:37 - pre 137 meseci
Evo slicice koju je Saby preko linka postavio ali se ona ne vidi:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 10:04 - pre 137 meseci
Sve se više nosim mišlju da i naša čašica treba da bude konusna, jer sve do sada što sam video one su konusne, stim što kod nas jedna strana mora da bude prava (strana gde je upaljač) ostale mogu konusne.
Mislim da bi tek onda dobili još bolje sagorevanje.
Drvlado koji ti pelet koristiš, možda si pomenuo, a možda i nisi nije mi u nsećanju.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 10:06 - pre 137 meseci
To je i meni palo na pamet dok sam gledao kako vazduh pokusava da ocisti casicu, iako nisam video ove slike
http://www.elitemadzone.org/p3202052
Inace koristim Forest Enterprises, bio mi je najblizi.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 10:25 - pre 137 meseci
Šta sam ja primetio u radu peći, ne znam dali si i ti ali kako kažeš da si je malo puštao u rad sve u eksperimentalnoj fazi grejanja, elem kada peć krene clining pot uduvavanje vazduha za čišćenje on je na 2800 na našim pećima i ne može brže to je max.
Tu sam počeo da eksperimentišem, naša peć kad je u toj fazi ubacivanje peleta smanji na 0,9'' fabrički podešeno kad upadnu peleti dignu se žiške ja sam smanjivao te opcije i primetio sam da mnogo manje žiški ima što je normalno, manja količina peleta, povećao sam tu opciju na 2,0'' i gle čuda žiške na sve strane koliko hoćeš kao novogodišnja jelka, ali isto tako sam primetio da se kroz sve ove faze žiške dignu pravo i vrate se nazad normalno ne sve jer uduvavanje vazduha kroz pravugaoni presek i strujanje vazduha na gore i kovitlanje i vraćanje na dole, e sad kad bi bilo konusno verujem da razumeš šta bi se desilo i da bi imali mnogo bolje čišćenje, a nadam se da ćeš se složiti samnom ipak je ovo samo domen teorije e praksa dali bi pokazala ovo moje razmišljenje ne znam sa sigurnušću jedino da napravim jednu pa da probam. Voleo bih i druge učesnike foruma da prokomentarišemo ovo možda i grešim, a možda i ne.
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.11.2012. u 11:10 - pre 137 meseci
Citat:
lepa lukic:
Moja kuca je 80kv i slabo izolovana,a takav je raspored da sam sa dve peci na drva grejao fakticki dve sobe(kupatila hladna) i trosio 20m drveta sto je kostalo 70000din.Na toliko metara geaci sa cera me izrokaju bar za 2m to je 77000(oni su posebna prica) i testeras mi uzme 350 po metru da isece to je na dvadeset metara 84000,o uglju necu ni da pricam,a i nezelim ga u kuci!!Na sve to treba sve iscepati i sloziti!!!!!!Za ovu godinu sam po proracunu iz specifikacije MBS uzeo 4tone,tamo lepo pise 1,4kg/min na sat.Racunajte da cete trositi kad nije jaka zima 600kg,a kad je jaka i do tonu mesecno!!!Cela mi je kuca topla i prilicno cista!!Jedina stvar u celoj prici da se pelet mora nabavljati ranije,a ne docekati septembar!!!

E ovo gore napisano je KOREKTAN odgovor........daj objasnite ljudima koji nisu jos shvatili kakva ih potrosnja ocekuje............mislim da bi to bilo KOREKTNO--da mogu ljudi da dokupe jos peleta dok je cena povoljnija............
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049369 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.