Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060626 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2016. u 18:21 - pre 98 meseci
Citat:
Saviobgd:
Citat:
Drizzt Do Urden: pre bilo kakvih odluka, pozeljno bi bilo da odes da licno vidis gabarite tih peci. nisu bas male plus koji decimetar za cevi za vodu, pa za odstojanje za dimovodne cevi, cisto zbog osecaja za zapreminu koju bi zauzele...
i ja sam se prvo grejao na (vailantov) kotao na struju (mali, elegantan, lagan za koriscenje :)) pa sam ga prodao kada me je pre par godina drmnuo racun od 40000 rsd za jedan mesec :)



Hvala na odgovoru.
da li si ti potpuno zadovoljan MBS i kakva je tvoja potrosnja i situacija?


na pitanje da li sam potpuno zadovoljan - ne nisam potpuno zadovoljan, ali nisam nezadovoljan. kao sto sam napisao ranije, ja sam kupio pre par godina pec dok jos nije prelezala decije bolesti. novije serije su sigurno bolje odradjene, ali nisu odlicne (ok, za odlicnu pec bi morao da iskesiras preko 2000 evrica). hajd da kazem da im je ok odnos cena/kvalitet.

za potrosnju ti ja nisam bas neka referentna tacka jer sa jedne strane imam super uber zimogrozljivu suprugu, ali sa druge strane mi je raspored prostorija u stanu (75m2 potkrovlje gde zid ide i do 4m visine) da ga celog (ok, bez kupatila) u prelaznom periodu bez problema zagreje klima 18ca tako da meni pec radi samo kada je spoljna temperatura ispod -4.

kada je napolju cica zima (ispod -10) za ceo dan (bas za 24h neprestanog rada) sa podesavanjima na "super zimogrozljiva supruga", pec zna da pojede do 2 dzaka, a inace znacajno manje kada je temperatura normalnija i kada pecka ne radi po ceo dan vec samo kada smo u stanu...
 
Odgovor na temu

Saviobgd
profesor
skola

Član broj: 332734
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.03.2016. u 11:02 - pre 98 meseci
Da li neko poznaje italijansku firmu ya proizvodnju kamina i kotlova na pelet Marel?
I kakva su iskustva?
Hvala svima...
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
185.22.91.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2016. u 18:46 - pre 98 meseci
Pozdrav drugari , nisam se skoro oglasavao jer sam sticao iskustva sa mojom mbs 18kw. Imao sam par problema do sad pa da i drugi to provere, naime zaglavljivao je puz cesto, mesecima dok je nisam otvorio od pozadi i video da se ceo sklop donosaca peleta klima. Ima ukupno 12 srafa koje drze sklop i svi su bili prilicno odvrnuti. Dosad sam sejao pelet a po pritezanju samo sipam ceo dzak sa sve prasinu i nema problema.
Sledeci problem je da mi pec jako bruji kada juri da dostigne temperaturu . Bruji kad se poklope vibracije po 10 sekundi i tad mislim da ce da poleti. Cistio sam i dimovode i celu pec i opet bruji. kad dostigne temperaturu ,smiri se. Sa potrosnjom sam zadovoljan s obzirom da sam u zgradi u prizemlju do duse. javi cu vam potrosnju po mesecima kasnije.
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2016. u 10:08 - pre 98 meseci
POzdrav svima.

Interesuje me na koju visinu tj. koliko bi trebalo da bude dugacka dimvodna cev (cunak) koji ulazi u dimnjak?
Ne znam dali postiji u nekakvom uputsvu, a sve zbog ventilatora koji izvlaci dim. KOd mene je majstor stavio jako nisko po mom
misljenu na oko 1m visine od poda, pa mi se cini da mnogo toplote ode u dimnjak jer se cev skoro usija.
Molim vas za misljenje ili kako ste vi to odradili.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.03.2016. u 20:20 - pre 98 meseci
Kod mene cev ulazi u dimnjak na 2 m visine a prostorija je 2,6 m visine.Baš iz tog razloga da se greje i prostorija gde je peć .To tako radi već 30 godina .
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.03.2016. u 23:28 - pre 98 meseci
Sasha011 čunak ne bi sme da bude jako topao tj vreo a naročito ne da se skoro usija , tako imate veoma velike gubitke , svu toplotu peć izduva, to bi trebalo da se pogleda i "popravi" . Koja peć je u pitanju?
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 14:52 - pre 98 meseci
Pec je thermo pellet MBS 18kw.
Dimna cev je na oko 85-90cm od poda pa mozda zbog toga kljuca. Brdo toplote ide kroz odzak to je sigurno, ali u svakom slucaju mislim da je iskoriscenost max. kod ovih peci i sa extra peletom ne moze da predje 80% u mom slucaju manje zbog krs pelleta.
Pa sam misli da narucim jos bar 1m ove Kepo cevke da koliko-toliko zadrzim tu toplotu u dnevnom boravku.
Cak mi je pado na pamet i onaj stedisa, ali 'mislim' da bi to bilo pogubno za pecku.
Sve u svemu od prvog Oktobra procitao sam ovaj i druge forume i vise puta, probleme sa peckom nisam imao neke sitne nedostatke sam otklonio sam, jedino o ovome nisam nigde nista procitao. Od tada se i grejemo do danas izgoreli 3T. tog krs peleta. Blaga zima pa sam uspevao da zagrejem nekih 87 m2 sa plafonom na 2,70 dobrom izolacijom i losom stolarijom.
Uspevao sam da zagrejem fino na oko 20-21c dve sobe na drugom kraju kuce. sve u svemu nisam nezadovoljan samo bi voleo da za sledecu zimu sa dobrim peletom postignem bolje rezultate.
Raspisah se malo vise, ali eto mozda ce koristiti. U svakom slucaju, ako imas neki predlog hvala unapred.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 15:58 - pre 98 meseci
Sudeći po kvadraturi i potrošnji sa dobrom izolacijom i lošom stolarijom -tu nešto ne valja , reko bi ja . Samo 20-21° sa 3 tone je dosta loš rezultat , naročito za ovakvu zimu, koliko često detaljno čistite peć? Pogledajte kako stoje turbulatori, peć ne preuzima oslobođenu toplotu, ajde slikajte i ložište da vidimo kakvo je .
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 18:36 - pre 98 meseci
Tako i ja mislim što se tiče potrošnje, a nadao sam se da će mi 2,5t biti više nego dovoljno. Peć čistim otprilike na 3nedelje detaljno.
Sto se tice turbulatora deluje sve ok. Vadim sve spirale dobro iscetkam, obrišem i usisam osim one dve krajnje levo i desno, zbog nemogućnosti, ali ih okrenem nekoliko krugova da sastruzem čadj.
E sad ima jedna stvar u podešavanju parametara gde sam pojačao speed blower skoro na maximum, a exhaus engine smanjio po malo. Sve to zbog lošeg peleta jer kao što ćeš videti na slikama posle 5-6 sati grejanja, a čašicu čistim i dan danas 2puta dnevno ostane komad sljake veličine čašice što znači da štand by mode nije dolazio u obzir. Posle dana i nedelja stelovanja malo sam smanjio sljaku, ali ništa posebno. Sve u svemu ode previše u odzak jer što se tiče dimnih cevi nema šanse da zadržim ruki duže od sekunde na njoj.
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 18:40 - pre 98 meseci
P.S. Ovako je izgledalo sa fabričkim parametrima, sada izgleda malo bolje.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 19:06 - pre 98 meseci
Lele pa to je katastrofa pelet, nemoj se ustručavati da napišeš ko je proizvođač, slobodno ...msm lepo gori al je šljaka na nivou kao da ložiš šljunak. Verovatno ti je i to problem da si hteo izbeći stvaranje šljake pojačavanjem ventilatora na max al ne ide to baš tako , kad je pelet loš onda je LOŠ.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 20:20 - pre 98 meseci
Pellet je kuku lele... Proizvodjac ovog koktela od 16 vrsta drveta je Eko Energy Mladenovo, Bačka Palanka. Čak sam i razbusio jedno 10-15 rupa odnosno proširio ih da bi bar koliko toliko poboljšao sagorevanje.
Probao sam onaj Drakulicev pelet izgoreo džak ko od šale sa ovim parametrima ništa nije ostalo.
Jbg. Devojka može da bude sa sela, ali pelet mora da bude bukov.
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak28.03.2016. u 21:13 - pre 98 meseci
Ajd kad već to pominješ , još juče sam hteo pitati al sam preskočio, pitanje za sve korisnike kamina : koje Vam je iskustvo o čistom bukovom peletu i mešavini , znači oko 80% bukva i ostalo jela. Kako se ponašaju kod Vas? Inače "evropski" peleti oni sa enplus 1 se ne retko prave od čiste jele i extra su , a kod nas ljudi nekako više vole bukvu.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.03.2016. u 08:18 - pre 98 meseci
Sto se tice potrosnje kod sashe 011 jeste potrosnja malo veca kada se uzme u obzir ova blaga zima a sto se tice loseg peleta koji verovatno nema neku kaloricnu moc i losu stolariju onda moze i da se tolerise,ja koliko sam shvatio da je uspeo da postigne temperature daljnih soba od 21.C,kolika je temperatura prostorije gde se pec nalazi?
Meni cunak na istoj visini direktno iz peci ulazi u dimljak,otvorio sam novu rupu u dimljaku,nisam hreo da mi se vidi cunak a i vise bi pec pomerio od zida sa dva kolena.
Boree,na tvoje pitanje,ove godine koristim RIZ pelet,uzeo sam 1,5 tona i ostalo mi je od prosle sezone 400.kg nekog no name peleta iz Kraljeva, na pocetku grejne sezone sam njega potrosio i bio sam zadovoljan sa nime kao i prosle sezone,kada sam poceo da koristim rizov koji kazu da je 100% bukva malo sam se razocarao,prvih pola tone je bio tamniji i lepo se vidi da u njemu ima dosta kore od drveta i cinimi se da je bio slabiji od ovog prvog,kada sam krenuo da trosim celu onu sledecu tonu pelet je bio svetliji sa manje kore i deluje mi da je jaci,nemam sljake ni pepela u casici kada pec zavrsi sa ciscenjem i pripremi je za novo paljenje

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.03.2016. u 20:36 - pre 98 meseci
Sto se tice peleta 100% bukva nemam puno iskustva izuze par dzakova bio energy pionta (jedini na kome tako pise) i mislim da je vrlo dobar, a to su mi rekli i prijatelji koji imaju malo sofisticiranije kotlove tipa podrumske da su vrlo zadovoljni. Znam da manji proizvodjaci kod nas koji imaju peletirke manjeg kapaciteta nema sanse da prave 100% bukvu, jer masina ne moze da ga izgura tako da ubacuju topolu, jelu ili sta im padne saka.
Zoki sto se tice sobe i kuhinje u kojoj se nalazi pec ukupno oko 27 m2 za stepen vise 22c. U Decembru kad je bio cesci minus pustao sam i radijator koji imam u dnevnoj sobi da bi dobio tu temperaturu. U svakom slucaju ne bas dobri rezultati, uglavnom mislim zbog peleta.
E sad mene zanima s'obzirom da si ti busio rupu jos nize i bez kolena, kako rece iz estetskih razloga, sto je ok dali je cev kod tebe vrela i dali imas zbog toga utisak da brdo toplote ode u dimnjak? i ukratko koliko si do sada potrosio i koliko m2 grejes? izvini, ako smaram citao sam tvoje ranije postove, ali da se vracam sad previse unazad.
I molim te sta mislis, ako zanemarim estetiku i dodam jos metar cevke dali bi time ista dobio?

Hvala

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.03.2016. u 22:26 - pre 98 meseci
Sasha,u pravu si to je zbog loseg peleta kao sto je rekao i Boree. Kod mene je cev vrela i ide temperatura izduvnih gasova do 140.C kada pec radi na rezimu 5.parametre sam fabricke vratio samo sam load pelet postavio na -5 gde je celokupni ciklus sa pauzom i punjenjem 9.sekundi na modulaciji temperatura izduva je 90.C,nemam osecaj da nesto mnogo gubim toplotu preko dimljaka,kada bi dodao jos metar cevi verovatno bi bilo malo toplije (za nijansu) u dnevnom boravku jer je tanji cunak i vise predaje toplotu nego dimljak koji je u zidu.
Poceo sam sa grejnom sezonom kao i ti 1.oktobra i do sada sam potrosio 1650.kg peleta,grejem stan u kuci od 68.kvadrata sa zidovima ili ti oko 58.kvadrata korisne povrsine
 
Odgovor na temu

Milenko_M
Milenko Mihajlović
Beograd

Član broj: 312732
Poruke: 231
95.180.69.*



+5 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.03.2016. u 09:42 - pre 98 meseci
Saša , ja bi tih 1 m produžio sa štedišom .Ako želiš da još iskoristiš toplotu onda ga montiraj .Naravno u odgovarajućem preseku sa dužinom od 1 m.
Kotao Majevica 32 KW , Ferolli gorionik SUN P7
 
Odgovor na temu

molke
Valjevo

Član broj: 333203
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.04.2016. u 15:23 - pre 97 meseci
POTREBNA POMOC!
Molim za strucno ili manje strucno misljenje o kotlu tj. kaminu koji bi mi odgovarao za moj stan.Imam stan 56 kvadrata na 4.-om spratu.Ispod mene prazan stan,iznad delom ravna terasa ali je plafon izolovan stiroporom 5cm.Stolarija tj.prozori i vrata prilicno losi ali ce po tom pitanju biti uradjeno nesto do zime,stavicemo Al-lajsne.U sklopu stana ima mala kotlarnica u kojoj je trenutno EKO-CET17,86 rebara Lipovica 69cm,mislim da je to 14,4kw snage,ne pitajte me zasto je toliko.Gospodja mama iskljucuje mogucnost stavljanja grejnog tela u dnevni boravak,vec samo u kotlarnicu.Moje ideje:
1.Kovan kamin-kotao 10,5kw http://www.kovan.ba/index.php/bs/ekoline-proizvodi/eko-kamini ,brine me da li mi je DOVOLJNO JAK,dobra strana garancija 10god,dimenzije isl.Na sajtu nisu napisali da je sasvim izolovan,ne prepusta na okolinu vec samo na vodu.
2.Centropelet ZV14 ,ukupna snaga 12,5kw,prepusta do 2kw na okolinu ali bi mi to grejalo hodnik i kupatilo http://www.centrometal.hr/centropelet-zv14/
3.Centropelet ZVB15 http://www.centrometal.hr/centropelet-zvb-15-32/ Problem dimenzije zbog velicine kotlarnice.
Mislim da bih na bilo koji od ovih kotlova stavio trokraki ventil na povratni vod.Razmisljao sami i o Kepo 15kw ali nema sanse da mi stane u kotlarnicu.Kod mene u stanu je malo visa temperatura od preporucenih 21C.Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.04.2016. u 19:54 - pre 97 meseci
I konačno je došao kraj ove ne tako strašne zime i grejne sezone.Bilans moje potrošnje je 1875kg peleta za sezonu.75kvm dobro izolovane kuće.Ovo mi je prva godina grejanja na pelet.U suštini nisam nešto raspamećen pećkom koju posedujem(MBS thermo pellet 18kW).S obzirom koliko sam je koristio smatram da je ovo možda malo veća potrošnja jer veći deo dana nisam provodio kod kuće,a preko noći je bila isključena.Druga mana mi je onaj deo gde su turbulatori.To je blago rečeno katastofalno odrađeno.To generalno čišćenje sam sprovodio jednom mesečno i opako odvaljivao od toga!Takođe tu je i sporadično zaglavljivanje puža.Znam da za to nisu odgovorni proizvođači peći već peletari,ali to je sad druga priča.Što se tiče grejanja ono je bilo skroz u redu.Lepo smo se grejali.
I nije sve u onoj priči koja kruži,a to je pritisneš dugme,greješ se,boli te uvo i tako do kraja sezone.Ovo su neka prva zapažanja kojih sam se setio pa sam hteo da podelim sa svima koji koriste ovu pećku.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.04.2016. u 20:34 - pre 97 meseci
Eee,da je sve kao u Alfinoj reklami sa Miroslavom Ilicem pritisnes dugme i odmah greje,sve u svemu mnogo mnogo puta bolje od drva i uglja i ja sam generalno zadovoljan
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060626 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.