Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2058488 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 19:35 - pre 76 meseci
Ima malo lufta, nemora pravo ona cev je malo sira nego upaljac.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 19:38 - pre 76 meseci
Da li je upaljac za MBS thermo Pellet peci za etazno proizveden u istoj fabrici gde i pec ?

Ako nije da li neko zna cija je proizvodnja domaca ili uvoz ?

Ako se kod nas proizvodi onda verovatno moze od proizvodjaca da se poruci kroz neciju maloprodaju ?

Citah na netu da je to neki tip "patron upajac" ali je @Zmajdin na jednom forumu nazvao upaljac za neku pec na pelet nekako drugacije sto pretpostavljam definise blize tip upaljaca ?

Bas ima nekih tako nepotrebnih stavki da mora servis a kako je opisao @zoran.mika bas se lako skida ...
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 19:52 - pre 76 meseci
Što kaže Slađan ima lufta i može da se malo ukosi kada se vadi i kada se vraća upaljač, nego kod tebe ima drugi problem, tako da ga nazovem, pošto je tvoja peć maltene prve generacije postoji mogućnost da kabal upaljača ide direktno iz elektronike i da nema ovih buksni i da se tu odvoji, to i nije neki problem, ako imaš ona klješta za buksne kupiš dva para buksni sa onom izolacijom i namestiš ih i na onaj kabal koji je od upaljača koji ide iz elektronike i na novi upaljač ako nemaju buksne, ili još jednostavnije da se uzme keramička luster klema i tako da se spoji kabal i upaljač.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 19:55 - pre 76 meseci
Daxxii, mislim da ih mbs ne pravi.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 20:06 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Što kaže Slađan ima lufta i može da se malo ukosi kada se vadi i kada se vraća upaljač, nego kod tebe ima drugi problem, tako da ga nazovem, pošto je tvoja peć maltene prve generacije postoji mogućnost da kabal upaljača ide direktno iz elektronike i da nema ovih buksni i da se tu odvoji, to i nije neki problem, ako imaš ona klješta za buksne kupiš dva para buksni sa onom izolacijom i namestiš ih i na onaj kabal koji je od upaljača koji ide iz elektronike i na novi upaljač ako nemaju buksne, ili još jednostavnije da se uzme keramička luster klema i tako da se spoji kabal i upaljač.



da, tacno...
te prve generacije su skroz divljacki radili, sasvim je moguce da su i na tome stedeli :/
cekam prolece pa cu tada ipak da se bakcem time, kao sto sam inicijalno i odlucio... nego... ti si me sad zaintrigirao bio :)
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 20:34 - pre 76 meseci
Sad sam proveravao i nasao na kupujem prodajem cena grejaca je oko 5000 tako mi je odgovorio na poruci ,inace prodaju sve vtste peci u Vrnjackoj Banji .
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 21:07 - pre 76 meseci
Koji paradox, da nema ovlašćenih prodavnica rezervnih delova nego na oglasima i slanje delova brzom poštom, trebao sam i peć da kupim preko oglasa i da mi je pošalju brzom poštom.
Mislim da je to namerno dogovoreno između fabrike i "ovlašćenih servisa" da bi otimali pare od ljudi kada im istekne garancija na peći.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 21:56 - pre 76 meseci
Poslao sam mail na njihovu zvanicnu email adresu servisa:

Citat:
Postovani,

Imam MBS etaznu pec na pelet MBS18KW kupljenu 2012e godine.
Ove godine sve teze upali vatru, nekad ni iz treceg puta pa sam poceo da palim vatru brenerom.
Obzirom da sumnjam na upaljac, zanima me da li upaljac moze da 'oslabi' vremenom?
Ako je to slucaj, da li se moze kupiti samo upaljac bez angazovanja servisera (i koja bi bila cena)?
Pitanje postavljam obzirom da su mi u jednom od ovlascenih servisa preneli da je cena upaljaca sa ugradnjom 8500 dinara sto je za jedan upaljac zaista nerealno visok iznos (nisam ih pitao da li se moze samo kupiti upaljac).
Dodatno, da li se moze znati tacno koji je upaljac u pitanju i da li ga ima u prodaji mimo vase servisne mreze?

S postovanjem,



Ako odgovore ikad, iskopiracu odgovor...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 22:19 - pre 76 meseci
E svaka ti je na mestu, pogotovu za nerealno visoku cenu.
Koliko bi koštao ventilator ili motor puža nedaj Bože da se pokvare, te tri stavke kao cena nove peći.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 22:21 - pre 76 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: Poslao sam mail na njihovu zvanicnu email adresu servisa:




Ako odgovore ikad, iskopiracu odgovor...


@Drizzt Do Urden

Pitanjce koji pelet koristis ? I da li sve ove godine koristis isti ?

Ovo pitam zato sto sam ja ovde kukala kako nekad nece upaljac da mi radi a pec nova i kako sam napravila ovaj mix dve vrste peleta nijednom mi se nije desilo da nece da upali ... A do tada sam mislila da je sitna garez nesto ulepila da upaljac ne radi ...



A sad i ja da OPET kukam ... Pre neki dan je nestajala voda a ja sam dan kasnije dopunjavala instalaciju i onaj vazduh je utrcao u instalaciju jer je ona kazaljka na termomanometru bas skocila ... I sada se kad pec pocne sa radom i tu negde nakon sto se ukljuci pumpa cuje se neka skripa ta skripa se cuje samo jednom i posle tokom rada vise ne i to se desava prilikom svakog ukljucivanja.. Lici na ono kad puz zaskripi ali nije od puza ta skripa ... Sta je moglo da se desi ? Nesto iz vodovoda prljavstina usla u pumpu ?
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 22:55 - pre 76 meseci
Sparrow kao i prole godine, ali to u Srbiji ne znaci nista.
Kvalitet istog proizvodjaca se menja od ture do ture tako da...

U vezi sa pumpom, ne znam sta da ti kazem.
Kada dosipas vodu, pre nego sto crevo nakacis na sistem, pusti prvo slavinu da ce crevo napuni vodom kako bi sto manje vazduha imala u sistemu (ja obicno i tada vrh creva podignem na gore da sav vazduh izadje iz creva na povrsinu pa pustim slavinu jos malo i tek onda kacim na sistem).
I meni zna da se 'cuje' kada pumpa 'zavregla', ali to je upravo taj vazduh koji se jos nije zavukao po radijatoima i susacu pa ne mogu da ga 'ispustim'.
Ne znam da li je i kod tebe to isto. Probaj da na crevo ubuduce stavis nesto za svaki slucaj ako imas problem sa prljavstinom - ako nemas bas neku mrezicu, kapiram da moze i tetra pelena na navoj (ja sam ih bar bio pun jedno vreme, bebe prerasle u decu, pa smo te tetra pelene zloupotrebljavali na razne nacine ;) ).


 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2018. u 23:44 - pre 76 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: Sparrow kao i prole godine, ali to u Srbiji ne znaci nista.
Kvalitet istog proizvodjaca se menja od ture do ture tako da...

U vezi sa pumpom, ne znam sta da ti kazem.
Kada dosipas vodu, pre nego sto crevo nakacis na sistem, pusti prvo slavinu da ce crevo napuni vodom kako bi sto manje vazduha imala u sistemu (ja obicno i tada vrh creva podignem na gore da sav vazduh izadje iz creva na povrsinu pa pustim slavinu jos malo i tek onda kacim na sistem).
I meni zna da se 'cuje' kada pumpa 'zavregla', ali to je upravo taj vazduh koji se jos nije zavukao po radijatoima i susacu pa ne mogu da ga 'ispustim'.
Ne znam da li je i kod tebe to isto. Probaj da na crevo ubuduce stavis nesto za svaki slucaj ako imas problem sa prljavstinom - ako nemas bas neku mrezicu, kapiram da moze i tetra pelena na navoj (ja sam ih bar bio pun jedno vreme, bebe prerasle u decu, pa smo te tetra pelene zloupotrebljavali na razne nacine ).


Hvala

Imamo dva ventila i izmedju crevo ali mi nije palo napamet da skidam crevo i pustam vazduh tek kad sam pustila vodu skontah sta se desilo ozracili smo sve radijatore nigde nema vazduha ... Osim ako nije u nekom "dzepu" pa polako se krece ... Pec se po nekad cuje da na njenom ventilu pusti vazduh ali to mislim da nema toliko veze sa ovom skripom ... Mi smo na Lekinom tako da nemamo ni problem sa prljavstinim iz vodovoda ... Ali nije iskljuceno da se i to sada desilo ...
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 07:50 - pre 76 meseci
Problem sa upaljačem rešen, kupljen u alfaplamovoj prodavnici u Zemunu u Karađorđevoj 2. za 3410.dinara naravno odgovara i za mbs.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 08:02 - pre 76 meseci
Daxxii, skini desnu stranicu peći da možeš da priđeš pumpi, na njoj sa čela imaš veliki šraf, odvrni ga malo i pusti da izađe malo vode i opet ga zavrni, posle ovoga bi trebalo taj zvuk da nestane.
 
Odgovor na temu

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
*.amres.ac.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 08:17 - pre 76 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:



da li je moguce to odraditi ako mi je pec (bas ta leva strana) na 7 cm od zida?
ja sam svih ovih dana grejao na klimu jer je spoljna tempreratura bila odlicna :)



Kupili smo, na tvoju preporuku, brener olovku plavu. Ali nikako da se snadjemo da upalimo brenerom. Napunili smo ga, ali nekako nece lako da upali pelet. Cim ga primaknemo peletu, brener se ugasi. Hvala puno.

Zorane, super sto si se snasao za upaljac i to podelio sa nama
MBS 18 kw prva generacija
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 08:34 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Problem sa upaljačem rešen, kupljen u alfaplamovoj prodavnici u Zemunu u Karađorđevoj 2. za 3410.dinara naravno odgovara i za mbs.


Super bas mi je drago da ste problem sa upaljacem resili

Sad cu ovaj tvoj post da sacuvam ... jer ipak je to potrosni deo ... super da znamo ustedeo si bas dosta parica svoma kojima se desi da se pokvari ...

Citat:
zoran.mika: Daxxii, skini desnu stranicu peći da možeš da priđeš pumpi, na njoj sa čela imaš veliki šraf, odvrni ga malo i pusti da izađe malo vode i opet ga zavrni, posle ovoga bi trebalo taj zvuk da nestane.


Hvala, nisam znala da li smemo da je otvaramo obzirom da je u garantnom roku


MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 09:01 - pre 76 meseci
Hvala, tu smo da pomognemo jedni drugima.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:14 - pre 76 meseci
Citat:
kiki16:

Kupili smo, na tvoju preporuku, brener olovku plavu. Ali nikako da se snadjemo da upalimo brenerom. Napunili smo ga, ali nekako nece lako da upali pelet. Cim ga primaknemo peletu, brener se ugasi. Hvala puno.




ako se brener ugasi onda ga verovatno niste dovoljno napunili.
i meni se to desilo prvi put.
mislio sam da sam ga napunio, medjutim plamen je bio jadan.
kada sam ga lepo napunio, mogao sam lepo da regulisem jacinu plamena i nije se gasio brener.

ja imam 'srecu' da mi upaljac od pecke i dalje radi, samo slabije tako da ja plamen brenera usmerim ka peletu u casici i cekam da se pojavi vatrica (koja se u vecini slucajeva zagasi kada zatvorim vrata od pecke, ali ostane žar pa nadalje upaljac i ventilator dovrse posao).

ako tebi upaljac uopste ne radi, onda je potrebno verovatno da duze drzis brener dok bas ne razradis vatru (ali to ce da vam guta gas iz brenera mnogo vise).

ja sam namerno kupio dve olovcice za svaki slucaj. prva me i dalje sluzi (nakon sto sam skapirao kako da je napunim skroz :) ).

srecno.


 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:16 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Problem sa upaljačem rešen, kupljen u alfaplamovoj prodavnici u Zemunu u Karađorđevoj 2. za 3410.dinara naravno odgovara i za mbs.



e bravo.

ja sma inace dobio odgovor.
ok, postujem sto su brzo odgovorili.

Citat:
Poštovani,

Navedeni upaljač možete kupiti preko MBS prodavnice ! Sve informacije vezano za cenu i slanje možete dobiti pozivom na broj telefona 026/621596 radnim danima 09-16 h ! Ukoliko navedeni upaljač ne ugradi ovlašćen servis gubite pravo na garanciju rezervnog dela od 6 meseci ! Postoji mogućnost da navedeni upaljač ima određene promene koje se odnose na dužinu priključnih veza i samih priključaka pa mora da se radi improvizacija !

Srdačan pozdrav !


kao sto mozes videti, izgleda da su zaista stedeli na buksnama :D
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:21 - pre 76 meseci
Izgleda, znači kada ovlašćeni servis ugradi deo oni ga celivaju da što duže traje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2058488 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.