Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2067120 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:31 - pre 76 meseci
Pozdrav svima,
imam mbs 18 kw,isto se tice nje ok je.
Interesuje me kako se ulazi u podesavanje parametara za podrumski mbs 25 kw,ima samo samo cetiri tastera,hteo bih da pomognem prijatelju oko podesavanja (potrosnje) ako je isto kao kod 18-ice.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:35 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika: Izgleda, znači kada ovlašćeni servis ugradi deo oni ga celivaju da što duže traje.


zvao sam servis reda radi...

samo upaljac je 4733rsd...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:43 - pre 76 meseci
Citat:
sergiotwinns:
Pozdrav svima,
imam mbs 18 kw,isto se tice nje ok je.
Interesuje me kako se ulazi u podesavanje parametara za podrumski mbs 25 kw,ima samo samo cetiri tastera,hteo bih da pomognem prijatelju oko podesavanja (potrosnje) ako je isto kao kod 18-ice.



Mislim da nije ista, vidi dali ima na YouTube pomoć, mislim da je ako je starija peć mikronovina elektronika ako je model iz 2015-16.onda je temmi elektronika imaš uputstvo od mbs-a na internetu.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:44 - pre 76 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
zoran.mika: Izgleda, znači kada ovlašćeni servis ugradi deo oni ga celivaju da što duže traje.


zvao sam servis reda radi...

samo upaljac je 4733rsd...


Pa to je zbog buksni skuplji.

 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:45 - pre 76 meseci
Letos je kupio,nova je,ne verujem da su napisali kako se ulazi u podesavanja parametara u uputstvu kao sto nisu i za nase.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:48 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Citat:
sergiotwinns:
Pozdrav svima,
imam mbs 18 kw,isto se tice nje ok je.
Interesuje me kako se ulazi u podesavanje parametara za podrumski mbs 25 kw,ima samo samo cetiri tastera,hteo bih da pomognem prijatelju oko podesavanja (potrosnje) ako je isto kao kod 18-ice.



Mislim da nije ista, vidi dali ima na YouTube pomoć, mislim da je ako je starija peć mikronovina elektronika ako je model iz 2015-16.onda je temmi elektronika imaš uputstvo od mbs-a na internetu.

Letos je kupio,nova je,ne verujem da su napisali kako se ulazi u podesavanja parametara u uputstvu kao sto nisu i za nase.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 10:51 - pre 76 meseci
Kod nje je jednostavnije sam korisnik može da smanjuje unos peleta i brzine ventilatora.

Imaš na internetu upustvo
Traži. Mbs 25-35kw
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.01.2018. u 11:24 - pre 76 meseci
Citat:
sergiotwinns:
Citat:
zoran.mika:
Citat:
sergiotwinns:
Pozdrav svima,
imam mbs 18 kw,isto se tice nje ok je.
Interesuje me kako se ulazi u podesavanje parametara za podrumski mbs 25 kw,ima samo samo cetiri tastera,hteo bih da pomognem prijatelju oko podesavanja (potrosnje) ako je isto kao kod 18-ice.



Mislim da nije ista, vidi dali ima na YouTube pomoć, mislim da je ako je starija peć mikronovina elektronika ako je model iz 2015-16.onda je temmi elektronika imaš uputstvo od mbs-a na internetu.

Letos je kupio,nova je,ne verujem da su napisali kako se ulazi u podesavanja parametara u uputstvu kao sto nisu i za nase.

Hvala.
Pozdrav
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.01.2018. u 15:54 - pre 76 meseci
Citat:
daxxii:

A sad i ja da OPET kukam ... Pre neki dan je nestajala voda a ja sam dan kasnije dopunjavala instalaciju i onaj vazduh je utrcao u instalaciju jer je ona kazaljka na termomanometru bas skocila ... I sada se kad pec pocne sa radom i tu negde nakon sto se ukljuci pumpa cuje se neka skripa ta skripa se cuje samo jednom i posle tokom rada vise ne i to se desava prilikom svakog ukljucivanja.. Lici na ono kad puz zaskripi ali nije od puza ta skripa ... Sta je moglo da se desi ? Nesto iz vodovoda prljavstina usla u pumpu ?

Citat:
Drizzt Do Urden:

U vezi sa pumpom, ne znam sta da ti kazem.
Kada dosipas vodu, pre nego sto crevo nakacis na sistem, pusti prvo slavinu da ce crevo napuni vodom kako bi sto manje vazduha imala u sistemu (ja obicno i tada vrh creva podignem na gore da sav vazduh izadje iz creva na povrsinu pa pustim slavinu jos malo i tek onda kacim na sistem).
I meni zna da se 'cuje' kada pumpa 'zavregla', ali to je upravo taj vazduh koji se jos nije zavukao po radijatoima i susacu pa ne mogu da ga 'ispustim'.
Ne znam da li je i kod tebe to isto. Probaj da na crevo ubuduce stavis nesto za svaki slucaj ako imas problem sa prljavstinom - ako nemas bas neku mrezicu, kapiram da moze i tetra pelena na navoj (ja sam ih bar bio pun jedno vreme, bebe prerasle u decu, pa smo te tetra pelene zloupotrebljavali na razne nacine ).


Citat:
daxxii:
Hvala

Imamo dva ventila i izmedju crevo ali mi nije palo napamet da skidam crevo i pustam vazduh tek kad sam pustila vodu skontah sta se desilo ozracili smo sve radijatore nigde nema vazduha ... Osim ako nije u nekom "dzepu" pa polako se krece ... Pec se po nekad cuje da na njenom ventilu pusti vazduh ali to mislim da nema toliko veze sa ovom skripom ... Mi smo na Lekinom tako da nemamo ni problem sa prljavstinim iz vodovoda ... Ali nije iskljuceno da se i to sada desilo ...


Citat:
zoran.mika:
Daxxii, skini desnu stranicu peći da možeš da priđeš pumpi, na njoj sa čela imaš veliki šraf, odvrni ga malo i pusti da izađe malo vode i opet ga zavrni, posle ovoga bi trebalo taj zvuk da nestane.


Citat:
daxxii:
Hvala, nisam znala da li smemo da je otvaramo obzirom da je u garantnom roku


Skripanje je prestalo a nisam skidala stranicu niti ozracivala pumpu ... osim sto sam malo dopunila vodu u sistemu ... cesto dopunjavamo je nam pusta na pumpi koja je ostala od pretdonog sistema ... mozda je pec kroz onaj ventil na njoj izgurala sav visak vazduha ... sredicemo tu pumpu pred sledecu sezonu ... a nju nismo hteli da skidamo zbog el kotla koji je takodje ostao na mrezi ... nismo znali kako cemo se snaci sa ovom novom peci i peletom
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak17.01.2018. u 19:06 - pre 76 meseci
Pozdrav svima mbs-ovcima, koristim prelet 2013godine za ovu sezonu sam kupio Bio Rojal iz Kraljeva firma tri jele,kalorija veoma dobra lepo sagoreva,nema prašine u vrećama do sada potrošena 1t,i pola đžaka pepela itd. ALI IMA Manu kada sam bio na oko pola tone počeli problemi posle svake druge vreće pali se alarm no pelet, povučen iskustvima proverim peć sve ok, i krenem na pelet otvorim vreću sipam u banjica pretraga ima šta da se vidi nađem i po 50mm dužinu a sam pelet je malo tvrđi tako da napravi vakum u bunkeru i dođe do zastoja u radu. P. Piz, kada treba sama da radi u dnevnom programu ili Kada su deca sama, sreća pa je ova zima blaga za sada. Eto ako neko koristi isti pelet dali ima iste probleme ili sam ja imao sreće prilikom kupovine da me zapadne takva tura. Poslao sam mejl proizvođaču videćemo njihov odgovor.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 08:18 - pre 76 meseci
Citat:
miljkovicbojan75: Pozdrav svima mbs-ovcima, koristim prelet 2013godine za ovu sezonu sam kupio Bio Rojal iz Kraljeva firma tri jele,kalorija veoma dobra lepo sagoreva,nema prašine u vrećama do sada potrošena 1t,i pola đžaka pepela itd. ALI IMA Manu kada sam bio na oko pola tone počeli problemi posle svake druge vreće pali se alarm no pelet, povučen iskustvima proverim peć sve ok, i krenem na pelet otvorim vreću sipam u banjica pretraga ima šta da se vidi nađem i po 50mm dužinu a sam pelet je malo tvrđi tako da napravi vakum u bunkeru i dođe do zastoja u radu. P. Piz, kada treba sama da radi u dnevnom programu ili Kada su deca sama, sreća pa je ova zima blaga za sada. Eto ako neko koristi isti pelet dali ima iste probleme ili sam ja imao sreće prilikom kupovine da me zapadne takva tura. Poslao sam mejl proizvođaču videćemo njihov odgovor.


isti slučaj sa nama samo je drugi proizvodjač/pelet ...

kod nas je problem osim zaglavljivanja i kad je čista peć nije mogao često da se potpali pelet ...

mi smo rešili talko što sipamo pola dzaka sitnijeg koji smo naravno naknadno nabavili

ovde sam pisala o tome:
https://www.elitemadzone.org/t497768-18#3808160

obzirom da su nam prilkom kupovine rekli da njihov pelet provereno može u MBS peći nisam htela da ih kontaktiram jer ne verujem da su ipak profesionalni da pomognu jer ko zna koliko je nas prevareno ... ovde na forumu nisam pronašla da još neko koristi isti kao mi

držim pesnice da pozitivno odgovore javi ishod
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 10:58 - pre 76 meseci
Ja sam uvdeo grešku nije bilo ivanjičkog pa sam uzeo ovaj, izguraćemo do kraja sezone, evo sinoć je napravila zastoj a deca sama a danas radi do kad videćemo! Što se tiče paljenja dešava se i ponekad i meni kad je očišćena, jednostavno prelet ne dođe do grejača i aktivira se alarm.
Od prošle sezone sam pepeljara pecuno aparat om za varenje na četri strane i podigao za 2mm tako da sada nema pepela da se zadržava na prednjoj strani prema staklu, samo očistim pepeljara jednom dnevno a usisavanje i brisanje stakla na 3-4 dan.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 11:10 - pre 76 meseci
Bojane, nerazumem gde si pecnuo aparatom pepeljaru i kakve veze ima sa skupljanjem pepela na staklu, jel može neka slika to što si uradio.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 13:10 - pre 76 meseci
Citat:
miljkovicbojan75:
Ja sam uvdeo grešku nije bilo ivanjičkog pa sam uzeo ovaj, izguraćemo do kraja sezone, evo sinoć je napravila zastoj a deca sama a danas radi do kad videćemo! Što se tiče paljenja dešava se i ponekad i meni kad je očišćena, jednostavno prelet ne dođe do grejača i aktivira se alarm.
Od prošle sezone sam pepeljara pecuno aparat om za varenje na četri strane i podigao za 2mm tako da sada nema pepela da se zadržava na prednjoj strani prema staklu, samo očistim pepeljara jednom dnevno a usisavanje i brisanje stakla na 3-4 dan.


ne brine me skupljanje pepela na staklu ... brine me ako se skupi ispod casice pepeljare ... kad se skupi ispod a ne cisti se jendom dnevno u zavisnosti od peleta gomilanje pepela ispod casice pravi one kao krupne komade (neko zove to sljaka) i navodno to upaljacu ne dozvoljava da potpali pelet

a nas problem sa potpalom peleta je bio takav da pelet bude oko grejaca ali jednostavno nece da se upali ... prepunjavala se casica i morala sam da gasim pec vadim pelet cistim i ponovo pustam ... sto nocu slazem se nije bas prakticno nekad i uspe da potpali ali casica bude bas prepuna peleta pa nabifla temperaturu da pocne ventil na peci da pusta vazduh zbog pritiska ...

https://youtu.be/uCdj5iPU97U





[Ovu poruku je menjao daxxii dana 18.01.2018. u 14:31 GMT+1]
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 14:13 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Bojane, nerazumem gde si pecnuo aparatom pepeljaru i kakve veze ima sa skupljanjem pepela na staklu, jel može neka slika to što si uradio.

Trenutno nemogu da slikam, pepeljaru sam pecnu sa donje strane na sve četri strane ili uglove skinuo šljaku o rusko, tako da pepeljara ne leži komplet nego ima 2mm lufta između postolja i pepeljare i kada radi fentilator izduva u otvorima prema donjoj pepeljari.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 14:15 - pre 76 meseci
Daxxii, koliko sam te razumeo tebi peć ponekad neće da upali iz prvog puta, jel se to dešava posle usisavanja ložišta i pražnjenje pepeljare?
To što imaš šljake u čašici može da bude do peleta a i do slabe promaje.
Na trećoj slici nije mi jasno kako je plamen počeo sa desne strane a upaljač je sa leve, tu bi trebao plamen prvo da se pojavi.
Moguće je da se upaljač pomerio sa ležišta i da pored njega ne struji dovoljno vazduha i nemože da u zadatom roku potpali pelet.
Treba da se proveri upaljač dali je dobro centriran i da kojim slučajem se ne klati.
Posle čišćenja peći obavezno proveriti onu azbestnu traku kod pepeljare, videti dali se kojim slučajem nije smakla isto tako i pletenicu na vratima.
Automatsko odzračno lonče pušta vazduh samo ako u kaznu od kotla ima vazduha, nemože da pušta kada nabije temperaturu za to je zadužen sigurnosni ventil koji se nalazi u peći pored expanzione posude i to kada pritisak u instalaciji bude već od 2,5 bara.
 
Odgovor na temu

miljkovicbojan75
miljkovicbojan75
P.sl.
Mup
Beograd,Srbija

Član broj: 326371
Poruke: 104
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 14:15 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Bojane, nerazumem gde si pecnuo aparatom pepeljaru i kakve veze ima sa skupljanjem pepela na staklu, jel može neka slika to što si uradio.

Trenutno nemogu da slikam, pepeljaru sam pecnu sa donje strane na sve četri strane ili uglove skinuo šljaku obrusio, tako da pepeljara ne leži komplet nego ima 2mm lufta između postolja i pepeljare i kada radi fentilator izduva u otvorima prema donjoj pepeljari.
Mbs 18kw
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 14:21 - pre 76 meseci
Citat:
miljkovicbojan75:
Citat:
zoran.mika:
Bojane, nerazumem gde si pecnuo aparatom pepeljaru i kakve veze ima sa skupljanjem pepela na staklu, jel može neka slika to što si uradio.

Trenutno nemogu da slikam, pepeljaru sam pecnu sa donje strane na sve četri strane ili uglove skinuo šljaku o rusko, tako da pepeljara ne leži komplet nego ima 2mm lufta između postolja i pepeljare i kada radi fentilator izduva u otvorima prema donjoj pepeljari.


Ti si pecnuo čašicu gde gori pelet i sada ti se na postolju do stakla neskuplja pepeo, baš čudno na starijim modelima peći tu je postojala i azbestna traka da dihtuje i da ne dozvoli vazduh tuda da prolazi radi boljeg sagorevanja peleta.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 14:38 - pre 76 meseci
Citat:
zoran.mika:
Daxxii, koliko sam te razumeo tebi peć ponekad neće da upali iz prvog puta, jel se to dešava posle usisavanja ložišta i pražnjenje pepeljare?
To što imaš šljake u čašici može da bude do peleta a i do slabe promaje.
Na trećoj slici nije mi jasno kako je plamen počeo sa desne strane a upaljač je sa leve, tu bi trebao plamen prvo da se pojavi.
Moguće je da se upaljač pomerio sa ležišta i da pored njega ne struji dovoljno vazduha i nemože da u zadatom roku potpali pelet.
Treba da se proveri upaljač dali je dobro centriran i da kojim slučajem se ne klati.
Posle čišćenja peći obavezno proveriti onu azbestnu traku kod pepeljare, videti dali se kojim slučajem nije smakla isto tako i pletenicu na vratima.
Automatsko odzračno lonče pušta vazduh samo ako u kaznu od kotla ima vazduha, nemože da pušta kada nabije temperaturu za to je zadužen sigurnosni ventil koji se nalazi u peći pored expanzione posude i to kada pritisak u instalaciji bude već od 2,5 bara.


@zoran.mika

1) desavalo se dok sam koristila samo onaj pelet koji je dugacak i tvrd ima slika postavljala sam

2) da desavalo se 99% slucajeva posle ciscenja da nece da upali iako je pelet lepo na upaljacu i oko njega i na njemu

3) nema saljek kad redovno cistim ... to kad je bilo testirala sam na jedan dan granice i desavanja

4) pa izronio je plamen tamo gde je uspeo otkud znam kako i zasto ... tako je bilo kao na slici uglavnom uvek kad se to sve desi

5) culo se da pusta vazduh na ventilu kotla tj tom loncetu (uvek zaboravim strucni naziv)

6) koju/gde azbestnu traku ?

7) upaljac i ta cev iz koje viri upaljac nijedno se ne mrda sve je cvrsto nema klimanja

evo svih slika kako to kod mene izgleda iznutra








[Ovu poruku je menjao daxxii dana 18.01.2018. u 15:48 GMT+1]
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.01.2018. u 14:49 - pre 76 meseci
Traka kod pepeljare kod ona dva leptir šrafa i proveri dal se kojim slučajem upaljač pomera gore, dole, levo, desno, i uvek kada nameštsš čašicu pomeri je u levo do kraja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2067120 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.