Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059420 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.177.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 12:30 - pre 75 meseci
Kada se upali alarm peć ide u gašenje, kada se ugasi, vrati N-9-6-34 na ON i poništi alarm na 4.
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 14:47 - pre 75 meseci
Hvala zoran.mika evo slike,peć nisam očistio pre slikanja da bi sve bilo jasnije. Crno nije ni zgura ni ugljen već se topi legura...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.177.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 15:41 - pre 75 meseci
Stejsi, slika je slaba, očisti peć i špaklom istruži i vidi kolike su "rupe" gde se kruni.
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 18:34 - pre 75 meseci
Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"

sergiotwinns
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 18:39 - pre 75 meseci
Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate


Pre svega hvala za uputstvo i zamolio bih te, ako mozes da mi kazes u vezi ovih parametara, dali su to
fabricki ili tvoji?

Hvala Pozdrav.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 18:55 - pre 75 meseci
Citat:
sergiotwinns: Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"


@sergiotwinns

nemam odgovor na tvoje pitanje ali imam pitanje na pitanje

da li ti juris smanjivanje potrosnje da bi pec radila po ceo dan ili juris smanjenje potrosnje a pec koristis kad je upali temperatura ?

moje parametre mozes da vidis u tabeli na linku u potpisu izmene su unete drugom bojom a pec smo poceli da koristimo druga polovina oktobra kupili smo 2 palete peleta posle 727 sati rada sa ukljucivanjem putem sobnog termostata potrosili smo tako da je ostalo 38 dzakova ... mislim da smo poprilicno potroslili ... a u tabeli imas i opis prostora koji grejemo i koji pelet koristimo ... ovo napisah jer to sto si trazio je poprilicno slicno mojim fabrickim ...

Citat:
sasha011

Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate



Pre svega hvala za uputstvo i zamolio bih te, ako mozes da mi kazes u vezi ovih parametara, dali su to
fabricki ili tvoji?

Hvala Pozdrav.


@Smederevac Prizrenac

nemoj pliz da se ljutis ja samo pitam da bi razumela sta kako a ti imas najbolju nameru i ne zelim da se ljutis zato sto pitam

pitanje ko je radio onaj prevod jer je @zoran.mika danas proverio i on recimo ima zatvoreni sistem i kod njega je parametar N - 09 - 06 - 34 na ON i kada je danas stavio na OFF pec je izbacila gresku i ugasila se a u toj tabeli koju si postavio pise da je ON samo za otvoreni sistem (N - 09 - 06 - 34 Isključivanje sigurnosnog manometra-ako je otvoren sistem onda ON) a kod mog strica ima 18 kw je od pocetka to na OFF a ima isto zatvoreni sistem i pec mu se nije gasila ... ja sam malo u frci i bojims e da probam sta ce kod mene da se desi jer sam inace zalutala u sve ovo i bas i nisam vicna
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 18:57 - pre 75 meseci
Citat:
sergiotwinns: Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"

Malo vremena i matematike i lako ces izracunati. Iniciras puz dok ne radi pec (kod mene na alfi to traje 90sec) i izmeris koliko peleta puz izbaci iz spremnika za to vreme (za precizniji rezultat ovu radnju ponoviti 4-5 puta) i izracunas koliko ubacuje grama u sekundi. Na osnovu parametra Load pelet i na osnovu sekundi koliko traje ubacivanje peleta po snagama work 5 do work 1 izracunas koliko ciklusa ima u satu tj. koliko sekundi ce ukupno puz raditi u jednom satu i to pomnozis sa gramima koje si dobio da puz ubacuje u jednoj sekundi.
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 19:14 - pre 75 meseci
Citat:
daxxii:
Citat:
sergiotwinns: Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"


@sergiotwinns

nemam odgovor na tvoje pitanje ali imam pitanje na pitanje :)

da li ti juris smanjivanje potrosnje da bi pec radila po ceo dan ili juris smanjenje potrosnje a pec koristis kad je upali temperatura ?

moje parametre mozes da vidis u tabeli na linku u potpisu izmene su unete drugom bojom a pec smo poceli da koristimo druga polovina oktobra kupili smo 2 palete peleta posle 727 sati rada sa ukljucivanjem putem sobnog termostata potrosili smo tako da je ostalo 38 dzakova ... mislim da smo poprilicno potroslili ... a u tabeli imas i opis prostora koji grejemo i koji pelet koristimo ... ovo napisah jer to sto si trazio je poprilicno slicno mojim fabrickim ...

Pozdrav,
ne jurim smanjenje potrosnje(zadovoljan sam),cisto sam postavio pitanje iz radoznalosti, jer vidim da ima ljudi koji dosta poznaju pec MBS 18 KW,inace ne gasim pec sem u prelaznom periodu sept-okt-april.
Citat:
sasha011

Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate



Pre svega hvala za uputstvo i zamolio bih te, ako mozes da mi kazes u vezi ovih parametara, dali su to
fabricki ili tvoji?

Hvala Pozdrav.


@Smederevac Prizrenac

nemoj pliz da se ljutis ja samo pitam da bi razumela sta kako a ti imas najbolju nameru i ne zelim da se ljutis zato sto pitam :)

pitanje ko je radio onaj prevod jer je @zoran.mika danas proverio i on recimo ima zatvoreni sistem i kod njega je parametar N - 09 - 06 - 34 na ON i kada je danas stavio na OFF pec je izbacila gresku i ugasila se a u toj tabeli koju si postavio pise da je ON samo za otvoreni sistem (N - 09 - 06 - 34 Isključivanje sigurnosnog manometra-ako je otvoren sistem onda ON) a kod mog strica ima 18 kw je od pocetka to na OFF a ima isto zatvoreni sistem i pec mu se nije gasila ... ja sam malo u frci i bojims e da probam sta ce kod mene da se desi jer sam inace zalutala u sve ovo i bas i nisam vicna :)


sergiotwinns
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 19:33 - pre 75 meseci
Citat:
sergiotwinns: Pozdrav,
ne jurim smanjenje potrosnje(zadovoljan sam),cisto sam postavio pitanje iz radoznalosti, jer vidim da ima ljudi koji dosta poznaju pec MBS 18 KW,inace ne gasim pec sem u prelaznom periodu sept-okt-april.


@sergiotwinns

hvala

da ima puno korisnih saveta i saznanja

imam dodatno pitanje da li ne iskljucujes znaci non stop radi ili je na stand-by modu pa je startuje temperatura/termostat ... ?

ovo pitam zato sto ima onih kod kojih pec ceo dan ima zar/plamen a gase je uvece pred spavanje i ociste a ponovo startuju ujutru ... analiza njihove potrosnje me intrigira


MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 19:54 - pre 75 meseci
daxxii
Ne gasim ceo dan, radi 14-15 sati,potrosnja od 27.9.2017. do danas 121 dzak,sobna temp.23--25 stepeni,bez spoljne izolacije,samo pvc i mineralna vuna na tavanu 10cm,povrsina oko 65m2 i bojler 80l.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.177.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 19:58 - pre 75 meseci
Citat:
tommytom:
Citat:
sergiotwinns: Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"

Malo vremena i matematike i lako ces izracunati. Iniciras puz dok ne radi pec (kod mene na alfi to traje 90sec) i izmeris koliko peleta puz izbaci iz spremnika za to vreme (za precizniji rezultat ovu radnju ponoviti 4-5 puta) i izracunas koliko ubacuje grama u sekundi. Na osnovu parametra Load pelet i na osnovu sekundi koliko traje ubacivanje peleta po snagama work 5 do work 1 izracunas koliko ciklusa ima u satu tj. koliko sekundi ce ukupno puz raditi u jednom satu i to pomnozis sa gramima koje si dobio da puz ubacuje u jednoj sekundi.
.

Odgovorio ti je Tommy.
Znači N-7 load initial, koliko puta puž izbaci peleta za 90",ponoviš to 3-4 puta, uzmeš srednju vrednost.
N-9-1 load pelet na 00 ciklus sa ubacivanjem peleta i pauzom traje 8" imaš u satu 450.ciklusa.
Primer:
Srednja vrednost ubacivanja peleta u 1" je 2,5.grama.
Load pelet 00.8" ,450.ciklusa
Work 1. 0,9"
0,9*2,5*450=1012.grama peleta na sat.

 
Odgovor na temu

Smederevac Prizrenac

Član broj: 338063
Poruke: 31
..159.117.wifi.dynamic.cat.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 20:04 - pre 75 meseci
Citat:
sasha011:
Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate


Pre svega hvala za uputstvo i zamolio bih te, ako mozes da mi kazes u vezi ovih parametara, dali su to
fabricki ili tvoji?

Hvala Pozdrav.


Parametri su fabricki za ovu pec od 18 kw nisu moji, i ja sam svasta isprobavao i eksperimentisao ali pec ubedljivo najbolje radi sa ovim parametrima, nema nikakvih alarma zaglavljivanja peleta i sl. uz redovno ciscenje naravno Probajte pa cete videti

A sto se tice ustede, da li vam je bitnije da ustedite 15-20 dzakova peleta po sezoni i da smanjite radni vek kotla ili da da kotao traje sto duze.

O ustedi sam vec pisao o stand by modu
 
Odgovor na temu

Smederevac Prizrenac

Član broj: 338063
Poruke: 31
..159.117.wifi.dynamic.cat.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 20:06 - pre 75 meseci
Citat:
sergiotwinns:
Citat:
daxxii:
Citat:
sergiotwinns: Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"


@sergiotwinns

nemam odgovor na tvoje pitanje ali imam pitanje na pitanje :)

da li ti juris smanjivanje potrosnje da bi pec radila po ceo dan ili juris smanjenje potrosnje a pec koristis kad je upali temperatura ?

moje parametre mozes da vidis u tabeli na linku u potpisu izmene su unete drugom bojom a pec smo poceli da koristimo druga polovina oktobra kupili smo 2 palete peleta posle 727 sati rada sa ukljucivanjem putem sobnog termostata potrosili smo tako da je ostalo 38 dzakova ... mislim da smo poprilicno potroslili ... a u tabeli imas i opis prostora koji grejemo i koji pelet koristimo ... ovo napisah jer to sto si trazio je poprilicno slicno mojim fabrickim ...

Pozdrav,
ne jurim smanjenje potrosnje(zadovoljan sam),cisto sam postavio pitanje iz radoznalosti, jer vidim da ima ljudi koji dosta poznaju pec MBS 18 KW,inace ne gasim pec sem u prelaznom periodu sept-okt-april.
Citat:
sasha011

Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate



Pre svega hvala za uputstvo i zamolio bih te, ako mozes da mi kazes u vezi ovih parametara, dali su to
fabricki ili tvoji?

Hvala Pozdrav.


@Smederevac Prizrenac

nemoj pliz da se ljutis ja samo pitam da bi razumela sta kako a ti imas najbolju nameru i ne zelim da se ljutis zato sto pitam :)

pitanje ko je radio onaj prevod jer je @zoran.mika danas proverio i on recimo ima zatvoreni sistem i kod njega je parametar N - 09 - 06 - 34 na ON i kada je danas stavio na OFF pec je izbacila gresku i ugasila se a u toj tabeli koju si postavio pise da je ON samo za otvoreni sistem (N - 09 - 06 - 34 Isključivanje sigurnosnog manometra-ako je otvoren sistem onda ON) a kod mog strica ima 18 kw je od pocetka to na OFF a ima isto zatvoreni sistem i pec mu se nije gasila ... ja sam malo u frci i bojims e da probam sta ce kod mene da se desi jer sam inace zalutala u sve ovo i bas i nisam vicna :)



Ako ti pec radi na n9634 on ne vidim potrebu zasto bi menjala na off moguce da je greska u prevodu i permutacija OFF umesto ON i kod mene stoji na ON
 
Odgovor na temu

Smederevac Prizrenac

Član broj: 338063
Poruke: 31
..159.117.wifi.dynamic.cat.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 20:18 - pre 75 meseci
Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate

N94 06 0.0
N94 07 0.2
N96 34 ON
Samo je ovo drugacije kod mene da ne dodje do zabune
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 20:19 - pre 75 meseci
Citat:
Smederevac Prizrenac: Ako ti pec radi na n9634 on ne vidim potrebu zasto bi menjala na off moguce da je greska u prevodu i permutacija OFF umesto ON i kod mene stoji na ON


@Smederevac Prizrenac

nije kod mene na OFF kod mog strica je na OFF a kod svih nas je na ON a svi imamo kao i on zatvoreni sistem ... a i nase rade a i njegova radi nema alarme pa mi to bas nije jasno ... :)

provericu kad odem kod njega pa javljam gde je bila caka :)
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 20:25 - pre 75 meseci
Citat:
zoran.mika:
Citat:
tommytom:
Citat:
sergiotwinns: Pitanje za sve:
Da li se neko bavio konkretno kolika je potrosnja na sat po parmetrima,
npr:work 3-2,8"
work 2-1,8"
work 1-0,9"

Malo vremena i matematike i lako ces izracunati. Iniciras puz dok ne radi pec (kod mene na alfi to traje 90sec) i izmeris koliko peleta puz izbaci iz spremnika za to vreme (za precizniji rezultat ovu radnju ponoviti 4-5 puta) i izracunas koliko ubacuje grama u sekundi. Na osnovu parametra Load pelet i na osnovu sekundi koliko traje ubacivanje peleta po snagama work 5 do work 1 izracunas koliko ciklusa ima u satu tj. koliko sekundi ce ukupno puz raditi u jednom satu i to pomnozis sa gramima koje si dobio da puz ubacuje u jednoj sekundi.
.

Odgovorio ti je Tommy.
Znači N-7 load initial, koliko puta puž izbaci peleta za 90",ponoviš to 3-4 puta, uzmeš srednju vrednost.
N-9-1 load pelet na 00 ciklus sa ubacivanjem peleta i pauzom traje 8" imaš u satu 450.ciklusa.
Primer:
Srednja vrednost ubacivanja peleta u 1" je 2,5.grama.
Load pelet 00.8" ,450.ciklusa
Work 1. 0,9"
0,9*2,5*450=1012.grama peleta na sat.

Hvala.
sergiotwinns
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2018. u 20:39 - pre 75 meseci
Citat:
sergiotwinns:
daxxii
Ne gasim ceo dan, radi 14-15 sati,potrosnja od 27.9.2017. do danas 121 dzak,sobna temp.23--25 stepeni,bez spoljne izolacije,samo pvc i mineralna vuna na tavanu 10cm,povrsina oko 65m2 i bojler 80l.


@sergiotwinns

da li si negde pisao svoje parametre ili ako mozes postavi ih ako vec nisi ?


MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

sergiotwinns

Član broj: 337950
Poruke: 35
*.static.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2018. u 06:48 - pre 74 meseci
daxxii
work 3-2.8-2200 obrtaja
2-1.8-1800
1-0.9-1350obrtaja kad je spoljna temp. vise od 8-9stepeni 0,8.
Ovako vec 3 godine,prve godine sam tumarao dok nisam nasao ono sto mi odgovara,50-52 temp.vode.
Ovako postavljeni parametri ne odgovaraju svakom.Nekome je dovoljno 20 st sobne meni je ok 23,ja sam podesio temp. vode u kotlu da mi odrzava sobnu(ovako idem 3 god.).
To je to,meni odgovara ovako,sto se tice ciscenja,generalno na tri nedelje usisavanje svkodnevno.Cunkove 2-3 puta u sezoni.

sergiotwinns
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2018. u 08:25 - pre 74 meseci
Citat:
sergiotwinns: daxxii
work 3-2.8-2200 obrtaja
2-1.8-1800
1-0.9-1350obrtaja kad je spoljna temp. vise od 8-9stepeni 0,8.
Ovako vec 3 godine,prve godine sam tumarao dok nisam nasao ono sto mi odgovara,50-52 temp.vode.
Ovako postavljeni parametri ne odgovaraju svakom.Nekome je dovoljno 20 st sobne meni je ok 23,ja sam podesio temp. vode u kotlu da mi odrzava sobnu(ovako idem 3 god.).
To je to,meni odgovara ovako,sto se tice ciscenja,generalno na tri nedelje usisavanje svkodnevno.Cunkove 2-3 puta u sezoni.


@sergiotwinns


hvala

ukapirah ovde da svako moze da proba necija podesavanja ali nije zagarantovano da ce postici isti efekat jer sve zavisi od uslova u kojima pec radi

ovi parametri sto si postavio uticu na potrosnju ali i svi ostali pa ako mozes da ih sve postavis

napr koliko sam shvatila i ovi parametri u nastavku uticu na vreme ubacivanja samim ti i na ubacenu kolicinu :

N-9-01-01 LOAD PELET
N-9-02 TYPE CHIMNEY (ovo nije vreme ovo je za brzine ventilatora)
N-9-04-03 PRELOAD LIGHTS
N-9-04-04 WAITING FIRE
N-9-04-08 CHANGE OUTPUT
N-9-06-03 CADENCE CLEANING
N-9-06-04 AUGER LIGHTS
N-9-06-05 COCLEA START
N-9-06-12 DURATION CLEANING
N-9-06-30 AUGER CLEANING
N-9-06-33 THRESHOL PUMP

svi parametri zajedno ne samo ovi koji pokazuju vreme uticu na rad/potrosnju a naravno i kvalitet i tip peleta ...
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

sasha011
sombor

Član broj: 330003
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2018. u 10:58 - pre 74 meseci
Citat:
Smederevac Prizrenac:
Citat:
sasha011:
Citat:
Smederevac Prizrenac:
http://www.arcestufe.com/downl...ici/MAN_I023_GEN_02_ITA_10.pdf

Ne znam da li je neko vec kacio ovo, na italijanskom je pa ko hoce da prevodi ima google translate


Pre svega hvala za uputstvo i zamolio bih te, ako mozes da mi kazes u vezi ovih parametara, dali su to
fabricki ili tvoji?

Hvala Pozdrav.


Parametri su fabricki za ovu pec od 18 kw nisu moji, i ja sam svasta isprobavao i eksperimentisao ali pec ubedljivo najbolje radi sa ovim parametrima, nema nikakvih alarma zaglavljivanja peleta i sl. uz redovno ciscenje naravno Probajte pa cete videti

A sto se tice ustede, da li vam je bitnije da ustedite 15-20 dzakova peleta po sezoni i da smanjite radni vek kotla ili da da kotao traje sto duze.

O ustedi sam vec pisao o stand by modu


Ok. To je to evo sada sam pronasao papir na kom sam zapisao pre 2 i po god. fabricke parametre koje sam menjao I podudaraju se sa onim koje si postavio.
Posto hocu da uskoro zamenim sve azbestne trake, ali moram prvo da ih kupim kao i termo silikon. Sinoc reko aj da uradim onaj Bank data (o0) kako si rekao da malo osvezim memoriju i brate postavi mi neke neverovatne parametre, ali mnogo drugacije od ovih fabrickih. Pa sam izludeo dok nisam vratio na fabricke (+ -) i iskreno nije mi bilo sve jedno zbog toga.
Sad je sve ok.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059420 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.