Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063823 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alexone
Aleksandar Djordjevic
Nis
Naissus
Nis, Srbija

Član broj: 336545
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 13:08 - pre 74 meseci
Pozdrav za sve. Hteo bih nešto da pitam. Ja na kotlu nisam ugradio termostat, a moj model nema onu sondu ambijentalne temperature, rad peći kontrolišem ručno, isključim kada je toplo i uključim kada ima potrebe. Uglavnom, za 24h uključujem je 2 ili tri puta a radi u proseku nekih 12 sati od tih 24h. Javlja mi se sledeći problem. Kada peć radi nekoliko sati i zagreje mi se kuća do 26 stepeni (supruga je zimogrožljiva) ja je isključim. Posle 2 sata kada hoću da je upalim ne mogu jer je piksla do pola puna i upaljač ne može da upali pelet. Dakle, moram 2 puta dnevno da praznim pikslu. To mi se nije dešavalo dok nisam potrošio sav pelet koji sam kupio letos, dešava se od kada sam kupio još pola tone peleta. Isti pelet sam kupio koji sam i koristio - Termo pelet Bojnik. Inače smanjio sam interval čišćenja sa 10 na 8 minuta, a dužina čišćenja je 120 sekundi. Peć sam generalno očistio i probao i opet isto. Proverio sam i dimovodne cevi, sve je čisto, odžak takođe. Da li je u pitanju pelet ili ne ne znam.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 13:20 - pre 74 meseci
Alexone, kod tebe može da bude problem što ti je serviser isekao deo azbestne pletenice pa peć deo vazduha tuda uvlači neide sav vazduh preko čašice, probaj da povećaš N-9-2 na plus četiri.
 
Odgovor na temu

alexone
Aleksandar Djordjevic
Nis
Naissus
Nis, Srbija

Član broj: 336545
Poruke: 42
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 14:33 - pre 74 meseci
Trenutno nisam kod kuće, ali probaću u nedelju kada se vratim. Meni je serviser uklonio pletenicu baš na početku grejanja, potrošio sam sigurno 1,5t peleta i nisam imao problem, ali ova tura koju sam dokupio izgleda da nije ista kao i prethodna iako se radi o istom peletu. Hvala ti, probaću pa ću da javim.
 
Odgovor na temu

Rashke85
Petkovic Radovan
vozac tmd
Cuprija

Član broj: 243613
Poruke: 12
109.94.100.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 15:01 - pre 74 meseci
Moja greska,stavio sam -5 ali u tablici nisam napisao -.
Jel pogledao neko one moje parametre,jel sve u redu???
Hvala
rasa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 15:27 - pre 74 meseci
Po odnosu ubacivanja peleta i brzine ventilatora po snagama odnos je dobar, iako si smanjio unos peleta po svim snagama stavio si load pelet na minus pet i povećao brzine ventilatora za jedno 12% (N-9-2) tebi se i dalje prepunjava čašica na modulaciji, onda je to problem ili peleta ili falš vazduha, peć ne uvlači sav vazduh preko čašice, nema dobro sagorevanje.
Kakav ti je izgled plamena, dali se sa strane krajevi savijaju na dole?

Pročitaj 7.i 8. stranu uputstva o sagorevanju.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Rashke85
Petkovic Radovan
vozac tmd
Cuprija

Član broj: 243613
Poruke: 12
109.94.100.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 15:56 - pre 74 meseci
Evo izbacio sam kratke smimke...morao sam da smanjim kvalitet da bih uploadovao...
Gledao sam po netu za ove ventilatore i nema nista..ima na youtube neki klip na francuskom...ali kad promenim nista se ne desi....
rasa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 16:03 - pre 74 meseci
Jel pročita ono što sam ti napisao i video upustvo.
 
Odgovor na temu

Rashke85
Petkovic Radovan
vozac tmd
Cuprija

Član broj: 243613
Poruke: 12
109.94.100.*



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 16:05 - pre 74 meseci
Jesam,pojedini komadi mog peleta su duzi u odnosu na ono sto su oni napisali da je potrebno,ali sta sad ja tu da mu radim...
Cak danas sam zamenio i azbestne konopce na staklo i premazao ih silikonom za visoke temperature,na casici,dole na pepeljari i na onaj poklopac u pepeljari.
rasa
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.03.2018. u 16:54 - pre 74 meseci
@Rashke85

kad tako nisi siguran odes kupis jedan dzak nekog koji si cudo da najvise koriste ili neko u tvom komsiluku ima neki koji ti nemas a kod njega se ne pravi to sto i kod tebe i tako resis dilemu vezano za pelet ...

naravno ocistis pec i sve parametre stavis kako zahteva ta pec i probas sa jednim dzakom druge vrste
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.03.2018. u 21:09 - pre 74 meseci
Evo da se javim jos jednom, dogovorio sam sa majstorom u subotu da odradimo sistem, objasnio sam mu da hocu cetvorokraki mesni pa posle njega pumpu za radijatorski krug a termostat da bude nakacen na radijatorsku pumpu i da je pali po potrebi a kotao da juri temperaturu vode. Kaze majstor da je to ok prica ali da mora da se odrade neki releji da oni treba da odradjuju posao da nista ne reaguje dok god se ne digne temperatura vode u kotlu, jer kaze u suprotnom ce radijatorska pumpa da vuce vodu jer registruje pad sobne temperature. Nadam se da me razumete sta sam rekao i ako je to ok potvrdite mi a ako ne objasnite bolje resenje.

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.03.2018. u 22:32 - pre 74 meseci
Ja mislim da netreba da se ugrađuje relej, Tommytom zna najbolje on ima takav sistem.
Kao što smo rekli, kotao radi po temperaturi vode na mešnom ventilu namestiš koju temperaturu vode da propušta u radijatorski krug sobni termostat je uključio pumpu i drži je uključenu sve dok se ne postigne zadata temperatura i prekida se cirkulacija u radijatorskom krugu ,kotao postiže zadatu temperaturu vode i odlazi u modulaciju i tako radi ako je stand-dy mod isključen a ako je uključen stand-dy modu fabrički se gasi posle 2.C (ova temperatura može se menjati u parametrima).
Čeka se da termostat uključi pumpu i dolazi do prohlađivanja vode u kotlu i kotao se pali ako je stand-dy mod uključen a ako nije samo se prosleđuje topla voda iz kotla u radijatorski krug i tako se ciklusi ponavljaju.
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.internet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 06:20 - pre 74 meseci
Sve se slazem sa tobom medjutim ajde da idemo logikom da cu mozda da gasim pec uvece a ujutru da palim,necu to raditi ali ajde da kazemo, ujutru ukljucim pec da radi, pec juri temperaturu vode pumpa od peci ne radi ali zato radijatorska pumpa izvlaci vodu i cirkulise jer je registrovala da je temperatura sobe ispod zadate, i tako opet stvaramo kondenz. Ispravite me ako gresim i ako ima drugog resenja.
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 07:23 - pre 74 meseci
kolega Zoran je sve lepo objasnio...ja imam takav sistem. Taj "problem" kada se pec gasi uvece i pali ujutru sam resio vrlo jednostavno. Naime, pec sam nastelovao da se ukljucuje u 5.40h, a njoj od paljenja do postizanje temerature do nekih 60c recimo, je potrebno nekih 30tak minuta. Na bezicnom termostatu kojim kontrolisem pumpu sam nastelovao da pali pumpu u 6.30h kada je vec temperatua vode u kotlu 60c ili vise. Mi ustajemo oko 7h i milina u stanu..;-) Uvece je kotao nastelovan da se gasi u 23h, ma da ga cesto i ranije izgasim, a na bezicnom sam nastelovao da u 22.30h gasi pumpu (kada kazem da bezicni "pali i gasi" pumpu, tu mislim na temerature koje mu zadajem). U kotlovskom krugu imam i bojler od 80l koji takodje kontrolisem nekom automatikom, a na radijatorima u imam digitalne termo glave. I kao sto Zoran rece, mislim da nema potrebe za tim relejima
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 07:41 - pre 74 meseci
Ovo je dobro rešenje što je Tommy uradio, kotao se pre pali i već ima toplu vodu a sobni termostat kasnije pokreće pumpu u radijatorskom krugu i nemaš hladnog starta.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 09:48 - pre 74 meseci
Citat:
zoran.mika: Ovo je dobro rešenje što je Tommy uradio, kotao se pre pali i već ima toplu vodu a sobni termostat kasnije pokreće pumpu u radijatorskom krugu i nemaš hladnog starta.


@zoran.mika

nije mi jasno kako nema hladnog starta ?

u ovoj mrezi koju opisujete pumpa koja gura vodu iz radijatora tj kroz radijaotrsku mrezu svakako pogura rashladjenu vodu pa rashladi vodu kotla pa mi nije jasno sta znaci nema hlandog starta

pumpa inace uvek startuje sa zadrskom zavisi na koju temperaturu je podesena da startuje ?

pratim sta opisujete mozda i mi unapredimo nasu mrezu pa zato pitam




nakon par dana testiranja ... sad ce @smederevacpozarevac da kaze "znao sam " ... vratila sam ventilatore na fabricka ... serviser je menjao samo N-9-02 TYPE CHIMNEY pa sam to njegovo +03 vratila na 00 a ventilatore ostavila fabricke i talog u casici se prepolovio

dotur peleta smanjeni fabricki :

N-9-06-06 COCLEA POWER 1 1.0''
N-9-06-07 COCLEA POWER 2 1.6''
N-9-06-08 COCLEA POWER 3 2.2''
N-9-06-09 COCLEA POWER 4 2.8''
N-9-06-10 COCLEA POWER 5 3.1''

jacine ventilatora fabricko podesavanje :

N-9-06-18 EXHAUST ENGINE 1 1800
N-9-06-19 EXHAUST ENGINE 2 1900
N-9-06-20 EXHAUST ENGINE 3 2000
N-9-06-21 EXHAUST ENGINE 4 2150
N-9-06-22 EXHAUST ENGINE 5 2300

sve imate u tabeli u potpisu da ne davim sa svim parametrima

casica izgleda ovako posle jednog dana koriscenja na stand by modu :





fioka nakon 2 dana koriscenja peci :



ukoliko nekoga zanima kako izgleda vrh kanala i kako pelet upada u loziste vidi se na video snimku :


MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

alexone
Aleksandar Djordjevic
Nis
Naissus
Nis, Srbija

Član broj: 336545
Poruke: 42
87.116.190.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 10:18 - pre 74 meseci
Citat:
zoran.mika:
Alexone, kod tebe može da bude problem što ti je serviser isekao deo azbestne pletenice pa peć deo vazduha tuda uvlači neide sav vazduh preko čašice, probaj da povećaš N-9-2 na plus četiri.



Probao sam ovo što si mi rekao i opet mi se brzo puni čašica. Posle 3h rada kada ugasim peć već je pola čašice puno, pri sledećem uključivanju moram da je praznim. Pošto nisam bio kući nekoliko dana, kada sam se vratio i uključio peć, radila je skoro 12h bez prestanka, čašica se ne prepunjuje kada peć radi, ali kada je ugasim pola je puna (taman toliko da ne može da se upali pelet) Za neki dan kupujem pelet pa ću da uzmem sada neki drugi da probam, jer mislim da je u peletu problem jer cele zime nisam imao problema sa pepelom i čašicom dok nisam dokupio ovih 30 džakova koje sada koristim.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 10:55 - pre 74 meseci
Citat:
alexone: Probao sam ovo što si mi rekao i opet mi se brzo puni čašica. Posle 3h rada kada ugasim peć već je pola čašice puno, pri sledećem uključivanju moram da je praznim. Pošto nisam bio kući nekoliko dana, kada sam se vratio i uključio peć, radila je skoro 12h bez prestanka, čašica se ne prepunjuje kada peć radi, ali kada je ugasim pola je puna (taman toliko da ne može da se upali pelet) Za neki dan kupujem pelet pa ću da uzmem sada neki drugi da probam, jer mislim da je u peletu problem jer cele zime nisam imao problema sa pepelom i čašicom dok nisam dokupio ovih 30 džakova koje sada koristim.


@alexone

a dimnjak je u redu prociscen i sve ?

evo dokaz kod mene lose sagorevanje vise sljake/taloga u casici ... kada sam smanjila ventilatore dobila sam veci talog ... kada sam ih vratila kako je fabricki dobro sagorevanje i jako malo taloga u casici ...

a da nije kod tebe i neka kvaka prilikom gasenja da si neki ventilator smanjio ili vreme gasenja/izduvavanja smanjio ?
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.179.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 11:04 - pre 74 meseci
Daxxii, sistem grejanja sa mešnim ventilom je da postoje dva kruga grejanja a spaja ih mešni ventil u ovom slučaju četvorokraki mešni ventil.
Postoji radijatorski i kotlovski krug grejanja i u svakom krugu postoji cirkulaciona pumpa, u kotlovskom krugu se nalazi na povratu i u peći i njen rad reguliše kotlovska elektronika , a u radijatorskom na polazu i njen rad reguliše programski sobni termostat.
Kao što je Tommy rekao, peć namestiš pola sata da se upali pre sobnog termostata odnosno pumpe u radijatorskom krugu. Za pola sata peć zagreje vodu u kotlovskom krugu, nema prolaska tople vode u radijatorski krug zato što ta pumpa ne radi nema cirkulacije nego topla voda samo cirkuliše po kotlovskom krugu kada sobni termostat pokrene pumpu u radijatorskom krugu topla voda iz kotlovskog kruga preko mešnog ventila počinje da cirkuliše i po radijatorskom krugu e to ti je da nema hladnog starta. A hladni start ti je kada bi u isto vreme počela da radi i pumpa u radijatorskom krugu i peć a i tu je malo prekinuta cirkulacija vode u kotlovskom krugu zato što pumpa u peći počinje da se pali na zadatu temperaturu i samo bi prvenstveno imalo cirkulacije u radijatorskom krugu i to hladne vode,e to treba da se izbegne. Mislim da sam ti nekako objasnio.
 
Odgovor na temu

tommytom
preduzetnik
tomy

Član broj: 334119
Poruke: 369
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 11:44 - pre 74 meseci
Zoran je vise nego jasno objasnio..samo da dodam da je ta dodatna pumpa, tj. pumpa u radijatoskom krugu jako pozeljna jer mesni ventili stvaraju poprilican otpor u sistemu koji bi samo jedna pumpa u kotlu tesko savladala
Commo 15... Stan 66m2... 4-kraki mesni i pumpa u radijatorskom krugu... Termo glave digitalne...
Bezicni c7rf (kontrolise pumpu u radijatorskom krugu)... Bojler 80l u kotlovskom krugu sa
"automatikom"
 
Odgovor na temu

alexone
Aleksandar Djordjevic
Nis
Naissus
Nis, Srbija

Član broj: 336545
Poruke: 42
87.116.190.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.03.2018. u 12:24 - pre 74 meseci
Citat:
daxxii:
Citat:
alexone: Probao sam ovo što si mi rekao i opet mi se brzo puni čašica. Posle 3h rada kada ugasim peć već je pola čašice puno, pri sledećem uključivanju moram da je praznim. Pošto nisam bio kući nekoliko dana, kada sam se vratio i uključio peć, radila je skoro 12h bez prestanka, čašica se ne prepunjuje kada peć radi, ali kada je ugasim pola je puna (taman toliko da ne može da se upali pelet) Za neki dan kupujem pelet pa ću da uzmem sada neki drugi da probam, jer mislim da je u peletu problem jer cele zime nisam imao problema sa pepelom i čašicom dok nisam dokupio ovih 30 džakova koje sada koristim.


@alexone

a dimnjak je u redu prociscen i sve ?

evo dokaz kod mene lose sagorevanje vise sljake/taloga u casici ... kada sam smanjila ventilatore dobila sam veci talog ... kada sam ih vratila kako je fabricki dobro sagorevanje i jako malo taloga u casici ...

a da nije kod tebe i neka kvaka prilikom gasenja da si neki ventilator smanjio ili vreme gasenja/izduvavanja smanjio ?



Dimnjak je dobar, građen je za grejanje da drva-ugalj ima dobru promaju, proverio sam i ćunke i t- račvu i kondezaciono lonče- sve je čisto. A fabrička podešavanja za ventilatore nisam dirao, samo sam promenio n-9-2 na +4 kako mi je zoran.mika predložio. Čak mi je i cleaning final fabrički podešen, ne može više da se poveća dužina trajanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063823 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.