Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060275 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.03.2018. u 15:03 - pre 73 meseci
Citat:
zoran.mika: Daxxii, nema nigde u podešavanju gde se pali ili gasi po temperaturi vode ili po termostatu.
Peć je iz fabrike stigla sa onom kratkom spojkom na klemama gde se povezuje sobni termostat i samo tada može da radi samo po temperaturi vode i da ide u stand-dy ako je na Meni 05.na ON,ako nije onda kada postigne zadatu temperaturu vode ide u modulaciju i tako može da radi ceo dan ako je ubacivanje peleta u work 1 srazmerno podešeno za toplotne gubitke tj. da održava tu temperaturu, ako je veće ubacivanje peleta onda će i ta temperatura vode da raste i doćiće do pregrevanja vode u kotlu i obratno ako je manje ubacivanje peleta doći će do pada temperature vode ispod zadate i peć će se vratiti u rad na neki od work 1 ili 2 ili 3 itd.

Sa povezanim sobnim termostatom peć ima mogućnost rada i po temperaturi koja je zadata na sobnom i po temperaturi vode i ide u stand-dy koji prvi uslov ispuni dali temperaturu na sobnom ili temperaturu vode.

Na dugme broj dva se kod starijih modela zadaje ambijentalna temperatura jer nemaju sobni termostat a kod novih fabrički tu stoji sedam stepeni i to netreba dirati i služi da se peć uključi i kada je isključena na tasteru 4. oko niko nije kući duže vreme i ako temperatura povratnog voda padne na sedam stepeni radi sprečavanja zaleđivanja, softverski je to minimum nemože niže.

@zoran.mika

da da sad se secam ... da je rekao da tu zicu mora da izvadi i da tu spojimo termostat ...

a koji parametar kaze da se pec gasi po temperaturi kotla ?

N-5 MODE STAND BY na ON

Gde se definise na kojoj temp kotla ide u iskljucivanje pec kad dostigne temperaturu kotla ?
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.178.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.03.2018. u 15:33 - pre 73 meseci
Daxxii, ne razumeš me.

Peć može da ode u stand-dy po temperaturi vode i ako je priključen sobni termostat i naravno ako je N-5 na ON.


Primer:
Zadaš veću temperaturu na sobnom termostatu koja nemože da se postigne.
Zadaš temperaturu vode na 50.C.
Parametar N-9-4-06 2.C
N-9-4-07 2'
Ostavi samo dva radijatora uključena, ostale zatvori radi manje količine vode i bržeg postizanja temperature vode.
N-05 ON.


Probaj.

Peć će otići u stand-dy na 52.C plus dva minuta.
Peć će se upaliti na 56.C.

Tako će da ponavlja sve dok ne postigne i onu zadatu temperaturu na sobnom termostatu ako je moguće i otići će u stand-dy i po sobnom termostatu.


Ispravka peć će se upaliti na 46.C a ne na 56.C kao što sam napisao gore.


[Ovu poruku je menjao zoran.mika dana 23.03.2018. u 16:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.03.2018. u 19:30 - pre 73 meseci
Evo da vas obavestim, danas smo Zoki i ja malo testirali pec preko vibera i pec definitivno nece da ide stand by ako se zada da juri temperaturu vode, nesto su menjali u elektronici u 2017-toj godini.

Ono sto smo zakljucili je da ako se desi da termostat zabrljavi pec moze vrlo lako da ode u pregrevanje, ostaje jos par stvari da testiramo i verovatno cu ih zvati direktno u fabriku da im trazim strucno misljenje kako oni misle da bez ikakve zastite od pregrevanja puste pec a da pritom elektronika ima toliko mogucnosti da mozes da udaris zabranu na bilo koji nacin.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
87.116.178.*



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.03.2018. u 20:10 - pre 73 meseci
Da, upravo tako, zamolio bi korisnike novih serija peći radi njihove bezbednosti da testiraju svoje peći na temperaturu vode preko 80.C i da vide dali se sigurnosno gasi kako piše u upustvu. Proverili smo na peći kod Mauriciusno1 i kod mog komšije sigurnosni termostat nije isključio peć na 80.C vode nego je peć nastavila i dalje da radi. Možda je neka sistemska greška ili neispravni termostati.
Opet apelujem to nije sigurno, može svašta da se desi, proverite radi vaše sigurnosti i sigurnosti vaših ukućana.
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 01:27 - pre 73 meseci
Veliki pozdrav svima, ovo je moj prvi post na forumu, i verovatno će biti malo duži.

- 95 kvadrata / izolacija 10cm / PVC (kuća stara dve godine)
- Thermo Pellet 18kw
- Set čunkova f80
- Dimnjak visine oko 14 metara, šidel, f200 (samo ova peć prikačena na njega)

U novembru smo kupili nov Thermo Pellet 18 kw, sa garancijom od 2 godine. Došao je serviser iz Smedereva da ga pusti u rad, pošto su iz fabrike rekli da nemaju ovlašćeni servis u mom gradu. Uglavnom, jedno mesec i po dana je radio baš super, bukvalno samo smo samo sipali pelet, uz redovno čišćenje - čašica i onaj prostor u kome se nalazi svakodnevno, pepeljara nedeljno, na svake 3 nedelje turbulatori, komora iza pepeljare i čunkovi.

Posle drugog "velikog" čišćenja, kreće da se garavi staklo, stvara se kondenzacija, jedva smo ga očistili. Nakon toga nikad nije radio kao pre. Zvao sam servis, rekli mi da izvadim turbulatore na dva dana. Sve to odradimo, on kao krene da radi, ali i da solidno garavi. Pred NG kreće da se glavi puž. Čačkanje sa prednje strane nije pomagalo, ne znam koliko puta sam praznio rezervoar da bih usisavao prašinu, nema brenda peleta koji nismo probali (jer su nam iz fabrike rekli da je verovatno pelet tvrd - koristili smo Sparrow do tad). Zovem servis, oni mi kažu da će da pošalju servisera, na moje pitanje "Kad?", pošto idu praznici, odgovor je bio da ne mogu da mi kažu ni približno, samo da će da pozovu dan pre dolaska. Posle nekih nedelju dana čekanja, skidam stranicu, i skontam da se puž ne okreće, jer se olabavio jedan prsten u prenosu, zategli smo inbus šrafić, i proradilo je. Otkazao sam dolazak servisera.

Posle mesec dana rada, jedne večeri, kreće nešto da lupa, čuje se kao neko sporadično natezanje metala, i zazvečalo je nešto. Pogledao sam peć, radila je normalno, odem da spavam, ujutru crko displej, ne reaguje. Zovem servis, objašnjavam da je skroz mrtav konj, dobijam savet da dobro očistim peć pa da probam ponovo. Prećutim nekako, serviser dođe (ovog puta čini mi se dan za dan), otvori stranicu, i kaže da ovo nije video 20 godina. Motor puža se rotirao jer su poispadali šrafovi koji su ga držali (svi su bili krivi, to je ono što se čulo veče pre). Motor se dakle rotirao, i bukvalno nabrao sve kablove oko sebe, i zategao ih, i negde je probila struja. On nije video 20 godina, a ja gledam one kablove i ne verujem kako samo vise unutra, i to od jedne do druge strane. Elem, zamenjen ceo puž, sa sve motorom, zamenjena matična. Ispostavilo se da je azbestna traka koja dihtuje onu ploču na komori iza pepeljare potpuno suva, krta, i da se gornji deo odvalio, i da je zbog toga bilo loše sagorevanje. Zamenio serviser i to. Na moju opasku da ne mogu da očistim turbulatore jer je bilo smole i jedva sam ih izvadio, majstor mi je rekao da ih izvadim, i da ih ni ne vraćam. Ja ga pitam je li ozbiljan, on kaže da "to ionako ničemu ne služi". Ja ih skinem.

Na odlasku, kaže mi da skinem ventilator izduvnih gasova za dan, dva, jer će verovatno da bude naslaga, i ja to i uradim. Dva dana posle toga, uključujem peć, alarm Fan Failure. Ispostavi se da se istopio kablić što spaja matičnu ploču i ventilator. Istopio se jer je naravno išao preko "auspuha", a pošto sad nema turbulatora, ko zna kolika je bila temperatura (palio se povremeno i Probe Exhaust). Da ne bih čekao servis danima, skinem kablić, odnesem kod električara, prespoji masjtor sve školski, peć ponovo radi.

Prođu dve nedelje, opet "Fan Failure", opet zovem servis, sad mi se već javljaju u fazonu "Opet ovaj", otvaraju nalog za servisera. Zovu me popodne, kaže mi čovek preko telefona da skinem ventilator, da pogledam lopatice, da nisu blokirane. Stvarno, skinem, otvorim, ulepljene. Da napomenem da sam zaista redovno čistio peć (minimum dva puta nedeljno komplet čišćenje, zbog lošeg sagorevanja i garavog stakla).

Nakon svega, jedan dan radi relativno dobro, sutradan dođe do 60 stepeni u kotlu, i kao po komandi, kreće da obara temperaturu, dok se ne ugasi. Naravno, kondenzacija, smola, katastrofa za čišćenje ponovo. Ne silazi sa petice, work modulat ne pamtim kad sam video. Potrošnja je lagano bila 3 džaka dnevno, i to ne po jakoj zimi.

Kraj je zime, nekako samo pregurali (da nam nije bilo Alfinog kamina u dnevnoj sobi ne znam kako bi). Moje pitanje je - šta da radim sa ovim čudom? Iščitavao sam forume, imali su ljudi sporadično problema, ja sam pukao debele pare za suludu količinu peleta, nismo se ni ogrejali pošteno, a garav sam bio svaki dan, ko da čistim kotao na ugalj, a ne na pelet.

Ako ima smisla gubiti još živaca, imate li neki predlog na šta bi trebalo da obratim pažnju? Fabrički servis mi baš i nije opcija, skoro sam zvao da pitam šta da radim, majstor me pita koji su parametri zadati, onda poče da mi prebacuje kako "ne mogu da stavim temperaturu sobe 21 stepen, kad u uputstvu piše da treba da bude 07 stepeni". (To je minimalna temperatura sobe, ispod koje ne sme da ide, zbog pumpe)...


Citat:
zoran.mika:
Da, upravo tako, zamolio bi korisnike novih serija peći radi njihove bezbednosti da testiraju svoje peći na temperaturu vode preko 80.C i da vide dali se sigurnosno gasi kako piše u upustvu. Proverili smo na peći kod Mauriciusno1 i kod mog komšije sigurnosni termostat nije isključio peć na 80.C vode nego je peć nastavila i dalje da radi. Možda je neka sistemska greška ili neispravni termostati.
Opet apelujem to nije sigurno, može svašta da se desi, proverite radi vaše sigurnosti i sigurnosti vaših ukućana.


Ja sam ga ručno isključio na 85 stepeni.


[Ovu poruku je menjao BaneKG dana 25.03.2018. u 03:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 11:20 - pre 73 meseci
Nisam bila par dana ... auuu ... pa odmah cu da ih zovem da vidim da to sami provere jer ipak su nam peci u garantnom roku ... Secam se da na pocetku kad se prepunjavala casica da je pec stizala do nesto preko 70 C ali sam se plasila pa sam je iskljucivala ako se nije stabilizovala ...

To je stvarno bas opasno ...

meni je pec podesena na 56 C kotla i ona dogura do 68 C i preko ali nikad se nije ugasila na temperaturu vode ali sam mislila da je to zato sto je serviser rekao da je tu opciju iskljucio jer imamo termostat ...

@BANEKG

Postoje propisi po kojima se vrse reklamacije. Postoje inspekcije. Sve je to proces koji zahteva vreme i strpljenje. Ukoliko je pec u garantnom roku moj savet je da sto pre pokrenes postupak dok su jos uvek iole hladniji dani da ne dodje do toga da reklamaciju resavas preko leta i da pec ukljucujes preko leta po vrucinama.

[Ovu poruku je menjao daxxii dana 25.03.2018. u 13:53 GMT+1]
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 15:05 - pre 73 meseci
Ja definitivno zovem u ponedeljak njihov servis koji je na zvanicnom sajtu, bolje spreciti na vreme nego leciti, ja imam pec dve nedelje i eto uocio sam neke nedostatke. Sa Zokijem sam ustanovio da imam najnoviju elektroniku ali oni nisu znali da sve sklope kako treba i iskoriste mogucnosti elektronike. Svako od vas moze da otvori pec sa strane, odnosno bocni lim i da vidi sigurnosni termostat koji izgleda kao onaj na bojleru, sonda od tog termostata stoji na puzu, predpostavljam da tu stoji ako mozda krene vatra u puz da iskljuci, misljenja sam da treba taj termostat da ima dve sonde, jedna da stoji na puzu a druga negde kod odlaza vode, da registruje tih 80c i da gasi pec, ovako sonda koja stoji na puzu nikada nece da registruje da je pec u 80c usla.
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 15:13 - pre 73 meseci
Pitao sam servisera za to, to je sonda za temperaturu u rezervoaru, nema veze sa vodom.
 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 16:07 - pre 73 meseci
a cemu sluzi ekspanziona posuda i sigurnosni ventil ? to sprecava eksploziju ?

citam sve ovo i sada ispada kao da sam ja koja pojma nema sklopila tu pec ???

termostat ima na kotlu kada se odozgo gleda on je desno a levo je sonda prikacena

tacno se postavlja pitanje sta zaustavlja puz tj lozenje ?

da li mozete da pogledate sta na garanciji pise "datum prizvodnje" kod vasih peci te koje ne reaguju na tu temperaturu ?

moja je 2016. godina proizvodnje

evo malo mi je bezveze video klipov ali pogledajte sta je i kako postavljeno barem kod mene ...



[Ovu poruku je menjao daxxii dana 25.03.2018. u 17:29 GMT+1]
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.internet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 16:45 - pre 73 meseci
Citat:
BaneKG:
Pitao sam servisera za to, to je sonda za temperaturu u rezervoaru, nema veze sa vodom.



Bane ima sonda za rezervoar i ona ti pokazuje temperaturu odlaza, onu desnu na displeju,ali ima i onu klasicnu sondu kao u bojleru, ona metalna sipka, ona se nalazi kod mene na onu cev gde je puz. Ja sam imao istu situaciju kao ti, ja ih pitam jedno oni drugo, kao da beze od odgovornosti.
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 17:01 - pre 73 meseci
Citat:
Mauriciusno1: Bane ima sonda za rezervoar i ona ti pokazuje temperaturu odlaza, onu desnu na displeju,ali ima i onu klasicnu sondu kao u bojleru, ona metalna sipka, ona se nalazi kod mene na onu cev gde je puz. Ja sam imao istu situaciju kao ti, ja ih pitam jedno oni drugo, kao da beze od odgovornosti.


O bežanju od odgovornosti neću ni da pričam. Ok, možda je prejaka reč, ali svakako se nisu pokazali kao neki stručnjaci, ili od neke veće pomoći.

Na primer, kad mi je serviser bio poslednji put (onaj što mi je rekao da izvadim turbulatore), ja mu kukam kako staklo garavi nenormalno, i kako se jednostavno guši peć, on nešto iščačkao po displeju, i kao to je to, ja posle skontam da je majstor podigao one parametre za brzinu ventilatora, da ne gledam sad tačno, ali na primer ako je za 5 brzinu 2100, meni je podigao na 2800 (i tako proporcionalno za svaku).

Rezultat - i dalje garavi i očajno sagoreva, temperatura dima ludilo, potrošnja prevelika, grejanje loše.
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 17:37 - pre 73 meseci
Bane parametre postavi kao sto smi mi postavili i ako je sve ok mehanicki pec ce ti raditi dobro, staklo mora da se prlja, svima se prlja, e sad koliko sam ja naucio na forumu ne valja da bude crno staklo vec belo ili svetlo braon, ima vec strucnijih ljudi ovde koji ce to strucnije da objasne, za pocetak postavi parametre kao mi, udji u podesavanje, zasuci rukave i kreni sam da resavas problem, na servisere se ne oslanjaj mnogo.


Daxxii na snimku se vidi sonda na puzu o kojoj pricam, ta sonda ulazi u takozvani sigurnosni termostat koji treba da gasi pec na 80c,e sad sto nisu izvucene dve sonde kao na bojleru i da se stave tu gde jeste i na odlazu onda ne bi bilo problema, gasila bi pec na 80,ovako lajicki sa moje tacke gledista nema kako da registruje da je u kotlu 80c.
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 17:44 - pre 73 meseci
Dva dana (tri džaka) nakon temeljnog čiščenja



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 18:25 - pre 73 meseci
Ne valja to, menjaj parametre hitno, temperaturu vode stavi da juri 65 stepeni,ako ti pec ne prelazi 50c ne valja.
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 18:28 - pre 73 meseci
ovako je kod mene, ne znam da li lepo vidis posto trenutno pec radi, samo coskovi svetlo braon a sredina bela.
 
Odgovor na temu

BaneKG
Kragujevac

Član broj: 338333
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 18:41 - pre 73 meseci
To je to, ovako izgleda i kod mene, odmah nakon čišćenja :) Sutradan, ispraznim čašicu, usisam sve i uključim ponovo, on dođe do 61, 62 stepena i krene da čađavi... Inače je zadata temperatura vode u kotlu 65. Sad sam uzeo da ga čistim ponovo, parametre ću da promenim, pa da vidimo...

Hvala na učešću u diskusiji, cenim svaku informaciju :)

@ Daxxii moja peć je napravljena u januaru 2017.

 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 19:47 - pre 73 meseci
Citat:
BaneKG: To je to, ovako izgleda i kod mene, odmah nakon čišćenja Sutradan, ispraznim čašicu, usisam sve i uključim ponovo, on dođe do 61, 62 stepena i krene da čađavi... Inače je zadata temperatura vode u kotlu 65. Sad sam uzeo da ga čistim ponovo, parametre ću da promenim, pa da vidimo...

Hvala na učešću u diskusiji, cenim svaku informaciju

@ Daxxii moja peć je napravljena u januaru 2017.

@BaneKG

Hvala za info.

Moja je 11/2016

Staklo ti mnogo cadjavi imas parametre u mom potpisu za sve korisnike. I kod mene je velika visina odzaka. Ali kazu da sto duzi odzak to bolje vuce. To je kod mene bas tako.


@zoran.mika

Mora da ima nesto od onih ostalih podesavanja u koje ne ulazimo da regulise to za temperaturu kotla ?

Ako vec ima termostat koji meri tempearturu kotla u kotlu verovatno ima opciju na elektronici kojom se regulise i gasenje peci kada predje 80 C ?

Ali kod ovih peci koje ste testirali to nije podeseno ? Da li je ovo moguce ?

Da li ti imas ovu spoljnu kapilaru kao mi na puzu ? Sta mislis da kod tebe meri temperaturu i gasi kotao ? ona spoljna sonda ?

@Mauriciusno1

sta pise u tvojoj garanciji da je proizvodnja peci ?



MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 20:21 - pre 73 meseci
25.07.2017 je proizvedena.
 
Odgovor na temu

Mauriciusno1
Beograd

Član broj: 338077
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 20:28 - pre 73 meseci
Citat:
BaneKG:
To je to, ovako izgleda i kod mene, odmah nakon čišćenja :) Sutradan, ispraznim čašicu, usisam sve i uključim ponovo, on dođe do 61, 62 stepena i krene da čađavi... Inače je zadata temperatura vode u kotlu 65. Sad sam uzeo da ga čistim ponovo, parametre ću da promenim, pa da vidimo...

Hvala na učešću u diskusiji, cenim svaku informaciju :)

@ Daxxii moja peć je napravljena u januaru 2017.



Ocisti lepo pec,sve kanale gde idu turbulatori,vrati nazad turbulatore,dole gde je velika posuda za pepeo gde se odvrce iza posude onaj poklopac,lepo usisaj sve i ocisti,stavi sobni termostat ako nemas,i onda uzmi ove paparemtre i nasteluj pec i prati:

N-9-01-01 -05'
N-9-02 00'
N-9-03

N-9-04
N-9-04-01 05'
N-9-04-02 03'
N-9-04-03 40''
N-9-04-04 120''
N-9-04-05 1600
N-9-04-06 02.0 c
N-9-04-07 10'
N-9-04-08 20''
N-9-04-09 ON
N-9-04-10 OFF
N-9-04-11 15''

N-9-05
N-9-05-01 OFF
N-9-05-02 0.0'
N-9-05-03 OFF
N-9-05-04 OFF
N-9-05-05 OFF

N-9-06
N-9-06-01 25'
N-9-06-02 03'
N-9-06-03 15'
N-9-06-04 0.6'
N-9-06-05 0.4'
N-9-06-06 1.2'
N-9-06-07 2.0''
N-9-06-08 2.6''
N-9-06-09 3.2''
N-9-06-10 3.8''
N-9-06-11 30'
N-9-06-12 90
N-9-06-13 40 C
N-9-06-14 220 C
N-9-06-15 90 C
N-9-06-16 1450
N-9-06-17 2000
N-9-06-18 1800
N-9-06-19 1900
N-9-06-20 2200
N-9-06-21 2400
N-9-06-22 2650
N-9-06-23 120 V
N-9-06-24 135 V
N-9-06-25 150 V
N-9-06-26 175 V
N-9-06-27 220 V
N-9-06-28 90 C
N-9-06-29 2800
N-9-06-30 0.9'
N-9-06-31 ON
N-9-06-32 0.0'
N-9-06-33 45 C
N-9-06-34 ON
N-9-06-35 2.5 B



 
Odgovor na temu

daxxii

Član broj: 88784
Poruke: 409



+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.03.2018. u 20:43 - pre 73 meseci
Citat:
Mauriciusno1: 25.07.2017 je proizvedena.

@Mauriciusno1

Hvala

Koliki je pritisak bio kada je pec dostigla 80 C ?

do koje temp vode u kotlu ste maksimalno isli ?

trebalo bi da se u momentu kljucanja stvarao veci pritisak ?

kada je pritisak iznad dozvoljenog u ovom slucaju kada je i kotla preko 80 C trebalo bi da se otvori i sigurnosni ventil kroz koji bi pec ispustala vodu ? da li se tebi ovaj ventil otvorio ?

sta gasi puz i sipanje peleta ?
MBS Thermo Pellet 12kw (za etazno) pustena u rad Oktobar 2017
EQUISIT GSP -9012A (masina za sudove)

MBS THERMO PELLET 12kw - izvestaj nakon generalnog ciscenja
https://www.elitemadzone.org/t456643-228#3811866

Parametri MBS Thermo Pellet za etažno :
https://docs.google.com/spread...i-FyrbFdjJuPRY71-vp0vPG4o/edit

https://www.elitemadzone.org/t456643-251#3824600
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060275 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.