Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048896 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 10:18 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
Drizzt Do Urden:
izvinjavam se na trecoj poruci ali ovaj forum mi ne dozvoljava da odradim editovanje poruke :/

pitanje u vezo a display-om.
u donjem desnom uglu mi stoji 5 (jacina rada) a ispod ove brojke treperi ponekad 5, ponekad 4 a nekad 3 (sve vreme u work modu).
da li je brojka koja treperi oznacava trenutnu snagu rada i da li to znaci da sama pec menja snagu iako nije dostigla nijedan od 2 parametra ili je u pitanu nesto drugo?


Da! lepo si shvatio , gornja brojka je podešena snaga, a donja trenutna u kom režimu radi, ako su podešeni parametri na većem nivou recimo 30C u prostoru i kako se približava zadatoj temperaturi ona sama obara snagu i režim u kome radi pa ti treperi 4, 3 itd. Ako podesiš temperaturu u prostoru 24, režim 5 peć brzo dostigne tu temperaturu i iz režima 5 pređe u režim 1, sve ovo zavisi i od veličine prostora gde se peć nalazi meni je recimo samo jednom to pokazala u prvim danima kada sam puštao peć i kad je dostizala 30C u prostoru i kad sam morao da otvaram prozore ali to je sve bilo u testnoj fazi sada to više ne radim ne čekam toliko, podesim peć 28-30 ona za nekih 45 min dođe do 55C temperature u kotlu i onda temperaturu u prostoru vratim na 23C i tu radi u režimu 1 ceo dan i temperatura u kotlu je 50C. Uveče kada trebam da je gasim opet podignem temperaturu u prostoru radi nekih pola sata i posle je ugasim.


ok. odlicno.
inace i meni garavi gornje 2/3 stakla. nije to gares ves se 'nalepi' sitne trunke pepela verovanto kod onog povremenog samociscenja. ne vidim nacin da uticem na prljanje stakla.
da li i kako pec izlazi iz ekonomicnog rada (modulat) u work mod?
na ekonomicnom modu mi je jutros, kada nas je klinja probudio, temperatura vode bila 48 stepeni. bilo je toplo u stanu ali je temperatura stana nekoliko stepeni niza od sinocne kada je pec radila u work modu.

marija je trudna, na trudnickom je bolovanju i zbog toga ce pecka raditi po ceo dan osim kada je cistim jednom dnevno. jutros sam je usisao (usisivac ima onaj cyclon deo na drsci pa pepeo ostane unutar plastike) obrisao staklo i ponovo pustio - brzo je dogrejala vodu i u ovom trenutku mogu reci da sam zadovoljan radom. i dalje zna da se oseti smrad od sagorevanja zastitne boje. jutros sma cuo kao neku vrstu tihog pistanja koja mi je delovala da dolazi od ventilatora - pistanje je nestalo nakon usisavanja pepela.

pec je uzastopno radila od nekih 22:00 do 8:00. malo je bezveze sto se pepep dosta nahvatao izmedju vrata i drske od casice sto uslovljava usisavanje svaki put prilikom ciscenja.

cini mi se da osecam i miris sagorevanja peleta ali ne znam odakle moze da dodje posto sma silikonirao cevku na oba dela...jedino ako ima lufta i propusta na onom kotlovskom delu - kolenu na koje sam nakacio crevo. to kotlovsko dimovodno koleno se inace mrdalo ali mi je monter rekao da to ne bi trebal oda bude problem...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 11:20 - pre 137 meseci
Jutros sam pogasio svetla i cekao u zasedi u potpunom mraku da baterijskom lampom vidim odakle dolazi i oseca se ono malo, malo dima pri potpaljivanju. I najzad sam ga uhvatio!
Dim izlazi sa prednje strane iz proreza iznad vrata, bar sam ga ja tu ugledao.
Izlazi mozda nekih 10sec i to je sve, posle je sve ok. Na dimovodnim cevima je sve ok.
E sada moje pitanje.
Da li je ikako moguce i da li je preporucljivo nekako skratiti vreme potpale peci?
Negde sam citao da se tokom tih prvih 25min. zagreva odzak.
Smanjio sam parametar N-9-04-04 WAITING FIRE sa 20' na 10' ali nije bilo bilo kakve razlike.
Load pellet faza je opet trajala 20 minuta.

 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 11:35 - pre 137 meseci
Citat:
saby:
kako da objasnim da skontate, u exhaust speed menjas obrtajeve za jedan parametar na primer na 1 ili na 3 ili koji god ali samo za taj!!! a sa cimney dizes ili smanjujes sve za po 50 obrtaja ne samo odredjeni !!! a sa type pellet je ista stvar samo to ne znam koliko utice na vreme ubacivanja, dali sam sad vetj objasnio?

Ok Saby jasno mi je sad - Mora da sam negde propustio da to pročitam kad kažeš da si već napisao ili mi rekao, djavo bi ga znao
@Drizzt - Pa što si uzeo ovu crvenu !!! ???? Pa procureli su tajni dokumenti iz fabrike u kojima piše da su crvene programirane da slabije greju za 15%.
Obavezno silikoniraj koleno, pa ono je labavoooo i tu ti izlazi dim sto posto... Ja sam empirijskim putem do utvrdio....
E ovo je super monter je rekao da tu ne bi trebalo da bude problem - pa i kod mene se začudio kad je čuo da se oseća dim i kao da sam mu rekao da sam u peći video gremline...
a kod mene se prilično osećao dim i tako je bilo sve dok nisam silikonirao i to baš to koleno koje je labavo i ima lufta.
Što se tiče ogorevanja peći obavezno luftirajte - žena ti je trudna i maksimalno provetravaj sad - neće to da traje više od dan dva..



 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 11:46 - pre 137 meseci
Citat:
drvlada75:
Da li je ikako moguce i da li je preporucljivo nekako skratiti vreme potpale peci?
Negde sam citao da se tokom tih prvih 25min. zagreva odzak.
Smanjio sam parametar N-9-04-04 WAITING FIRE sa 20' na 10' ali nije bilo bilo kakve razlike.
Load pellet faza je opet trajala 20 minuta.

Mislim da je ta opcija vezana samo za uključivanje alarma ako se u tom periodu ne pojavi. Probaj sa povećavanjem opcije N-9-04-05 na 1800 - stavi na više od 2200 jer to je
broj obrtaja motora za odvod dimnih gasova prilikom početnog ubacivanja peleta..

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 11:58 - pre 137 meseci
[quote]Skoteinos:
Citat:
saby:

@Drizzt - Pa što si uzeo ovu crvenu !!! ???? Pa procureli su tajni dokumenti iz fabrike u kojima piše da su crvene programirane da slabije greju za 15%.


Hvala , hvala , kolega lepo to od tebe sad nam kažeš, samo ja sam čuo obrnuto da sive slabo greju i da su sve učukane!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 12:11 - pre 137 meseci
Citat:
Skoteinos:
@Drizzt - Pa što si uzeo ovu crvenu !!! ???? Pa procureli su tajni dokumenti iz fabrike u kojima piše da su crvene programirane da slabije greju za 15%. ;)


a ne ne..gresite kolega. pouzdano znam da su upravo sive te koje su losije i na njima nije radjeno testiranje...slicna pricao kao sa onim tamnim i zelenim pivskim flasama iz doba sfrj-a ;)

[/quote]
Obavezno silikoniraj koleno, pa ono je labavoooo i tu ti izlazi dim sto posto... Ja sam empirijskim putem do utvrdio....
E ovo je super monter je rekao da tu ne bi trebalo da bude problem - pa i kod mene se začudio kad je čuo da se oseća dim i kao da sam mu rekao da sam u peći video gremline...
a kod mene se prilično osećao dim i tako je bilo sve dok nisam silikonirao i to baš to koleno koje je labavo i ima lufta.
Što se tiče ogorevanja peći obavezno luftirajte - žena ti je trudna i maksimalno provetravaj sad - neće to da traje više od dan dva..[/quote]

ma da...lutiramo ko blesavi...iseci cu lim, podelicu ga na 2 dela tako da mogu da ga skinem bez da moram da odvrcem cevi a probusicu rupu tako da vidim i manometar unutar peci.
cim isecem lim natopicu silikonom.

hehe, gajba je super topla ali sacekacu da vidim potrosnju...za sada mi deluje da ce ipak biti vise od 2 dzaka dnevno...
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 15:09 - pre 137 meseci
Da, naravno iseci ga obavezno. Jer ne znam da li sam već napisao ali rekli su mi da i nove peći sada prave sa limovima iz dva dela.
Stvarno koji je mozak smislio našu prvu varijantu je super
Naravno samo se ti i Miki raspitajte i videćete ko je u pravu. Crvene su za grčko tržište gde je toplije a ove sive su za nordijska područja. To je kao lajt i hard varijanta ...
E sad jeste što reče Miki moja bila "učukana" ali su mi zamenili tu stranu i sad je suuuper.
Ja sam uzeo još jednu tonu peleta i to ovog boljevačkog. Ambalaža je sada drugačija - odnosno imaju različitu ambalažu verovatno u zavisnosti
gde ga izvoze... Ono što se može primetiti jeste da je tamniji za dve do tri nijanse u zelenoj ambalaži od onog u crvenoj ambalaži sa slikom zmaja (!? - to je verovatno neki
zmaj što živi u bukvi) ali to može da zavisi i od matrica kroz koje prolazi .... verovatno ....
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 17:40 - pre 137 meseci
Citat:
Skoteinos: Da, naravno iseci ga obavezno. Jer ne znam da li sam već napisao ali rekli su mi da i nove peći sada prave sa limovima iz dva dela. :)
Stvarno koji je mozak smislio našu prvu varijantu je super :)
Naravno samo se ti i Miki raspitajte i videćete ko je u pravu. Crvene su za grčko tržište gde je toplije a ove sive su za nordijska područja. To je kao lajt i hard varijanta ...
E sad jeste što reče Miki moja bila "učukana" ali su mi zamenili tu stranu i sad je suuuper.
Ja sam uzeo još jednu tonu peleta i to ovog boljevačkog. Ambalaža je sada drugačija - odnosno imaju različitu ambalažu verovatno u zavisnosti
gde ga izvoze... Ono što se može primetiti jeste da je tamniji za dve do tri nijanse u zelenoj ambalaži od onog u crvenoj ambalaži sa slikom zmaja (!? - to je verovatno neki
zmaj što živi u bukvi) ali to može da zavisi i od matrica kroz koje prolazi .... verovatno ....

:)


ili su ti samo uvalili pelet sa korom i ko zna kojim niskokaloricnim otpadom ;)

i ja cu morati nazalost da uzmem jos jednu tonu. 2t za ovu pec je jedva za 70 dana u mom slucaju gde pec treba po ceo dan da radi makar i na ekonomicnom rezimu...

cisto informativno, skoteinose...jesi li sam unosio dzakove ili si zvao i kuma/pasenoga/komsiju... :)

novitet kod pecke je da se pojavilo kao neko iritirajuce glomaranje...kao kad se olabavi neki lim pa krene da vibrira....ne desava se stalno vec u odredjenim vremenskim razmacima...nemam makaze za lim kod sebe pa cu morati da trpim zvuk do sutra dok ne isecem lim i ne vidim odakle dolazi zvuk...


 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 17:46 - pre 137 meseci
Imam problem - puz se zaglavio, jedva mrdka!
Kao da se cuje da melje neku plasticnu foliju, kesu, najlon??
Gledao sam sa svih strana, ne znam kako da pridjem, kako naterati puz da se okrene mozda u suprotnom pravcu, da se izmota iz te muke u koju je upao?
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 17:51 - pre 137 meseci
Isključi je pa probaj da je uključiš ponovo jer tada on u fazi load pelet non stop radi možda će da je progura.
Isprazni magacin sa peletom...
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 17:53 - pre 137 meseci
Probaj sa predjnje strane da je zakačiš kroz otvor gde silazi pelet u ložište
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:01 - pre 137 meseci
Ispraznio sam ceo magacin, usisao sve do zadnjeg zrna, ukljucio, krenuo da radi , ponovo vratio sve u magacin, i posle 2-3 minuta sve se tise i tise cuo da bi na kraju opet stao.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:09 - pre 137 meseci
Jbg. Moraš da isprazniš ponovo i pusti ga da radi na prazno što duže... Tek kad si siguran dodaj kilo dva peleta i tako sve dok ne krene normalno...
To je mora kod ovih peći - mora da postoji neka varijanta da se nekako reši problem odglavljivanja puža.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:14 - pre 137 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:

i ja cu morati nazalost da uzmem jos jednu tonu. 2t za ovu pec je jedva za 70 dana u mom slucaju gde pec treba po ceo dan da radi makar i na ekonomicnom rezimu...
cisto informativno, skoteinose...jesi li sam unosio dzakove ili si zvao i kuma/pasenoga/komsiju...

Ja sam imao dve a uzeo sam sad i treću jer što leče Lepa Lukić kad zap..i zima biće maloo! Ja sam ubedjen da će od tri tone da pretekne.
Ma unosi se očas posla: sin, kum i žena, naravno ne i majka njena i uneli smo tonu za cirka 32 minuta. Prvo smo ga napakovali kod prozora u podrum a onda sam ja dole pakovao a oni mi dodavali...
pa što bi rekao Šerbedžija to je dim v.g...lnog karaktera.

 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:25 - pre 137 meseci
Da pustim pec od pocetka, kobajagi da potpaljujem, da ubacim rucno nesto peleta u casicu?
Ja bih da ga pustim u onom test modu ali ne umem.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:25 - pre 137 meseci
Citat:
Skoteinos: Ja sam imao dve a uzeo sam sad i treću jer što leče Lepa Lukić kad zap..i zima biće maloo! Ja sam ubedjen da će od tri tone da pretekne. :)
Ma unosi se očas posla: sin, kum i žena, naravno ne i majka njena i uneli smo tonu za cirka 32 minuta. Prvo smo ga napakovali kod prozora u podrum a onda sam ja dole pakovao a oni mi dodavali...
pa što bi rekao Šerbedžija to je dim v.g...lnog karaktera.
:)


hm...moj sinak ima 2 godine i tri meseca...nema vajde...zena trudna...nema vajde...u komsiluku mi uglavnom penzioneri a kum nije u srbiji trenutno :)

inace detektovao sam da onaj zvuk, glomaranje, dolazi od ventilatora (odsrafio sam jedan deo zadnjeg lima i naculjio usi). ventilator je nakacen, koliko sam skapirao, na onaj deo iz kog idu izduvni gasovi preko, za sada mrdljivog kolena. ventilator radi, pecka je upravo usla u ekonomicni rad ali definitivno sutra zovem servis da provere.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:26 - pre 137 meseci
Dr vlado al peć siva ako jeste te peći su škart:)
Imaš na sedmicu LOAD INITIAL 90 '' ubacuje pelet pa pusti to da radi na prazno više puta
Probaj to druže
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:30 - pre 137 meseci
Moja je siiiiivaaaaaaaaa za Nordijsko trzisteeeeee!!!
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:33 - pre 137 meseci
Tako je Vladooooo doktore!!!!

Welcome to club!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2012. u 18:41 - pre 137 meseci
Citat:
drvlada75:
Moja je siiiiivaaaaaaaaa za Nordijsko trzisteeeeee!!!


Ta ljutnja ti sad neće pomoći šta je tu je nego da čupamo stvar da radi
Bordo peć je zakon!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048896 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.