Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059982 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 06:23 - pre 129 meseci
Citat:
sladjan70: dali je ko nosio pec uz stepenicen na sprat i kako je najlakse da se iznese imali ko iskustva


i ja sam postavljao to pitanje kada je trebalo da je unosim.
pozvao sam ekipu preko oglasa..dosla 4 krsna studenta medicine i cini mi se da su za 4000 izneli do 2-gog sprata...vrlo zeznuto.
momci su pocrkali. rekli su da im je teze palo nosenje ove pecke od jedne druge koaj je bilo znacajno teza ali sa bolje rasporedjenom kilazom.
tezina pecke je nesrecno rasporedjena tako da bas treba biti pazljiv.
neko rece da su stavili pecku na jaca kolica pa stepenik po stepenik.

 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 06:30 - pre 129 meseci
Dali smem da je nakrenem ili moram strogo da je nosim uspravno posto u transportu nesme da se obali
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 11:29 - pre 129 meseci
moze i cak i mora zbog nosenja malo da se nakrivi...
ali da se ne preteruje sa uglovima ;)
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 13:05 - pre 129 meseci
Ja sam pećku iz fabrike transportovao položenu i nisam imao nikakvih problema u radu do sada, mada sam morao da potpišem papire da ću na svoju odgovornost da je transportujem.
A što se tiče nošenja na sprat lično sam je nosio našem kolegi sa ovog foruma Skoteinos, na 5 ili 4 sprat i to na kolica nas 6 smenjivali smo se po spratu i vrlo zajebano bilo ali smo je izneli.
Možeš je nositi kako hoćeš samo nabavi društvo ili kao drizit plati.
To su moja iskustva. Obe pećke rade bez problema celu grejnu sezonu
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 14:23 - pre 129 meseci
Citat:
miki67: Ja sam pećku iz fabrike transportovao položenu i nisam imao nikakvih problema u radu do sada, mada sam morao da potpišem papire da ću na svoju odgovornost da je transportujem.
A što se tiče nošenja na sprat lično sam je nosio našem kolegi sa ovog foruma Skoteinos, na 5 ili 4 sprat i to na kolica nas 6 smenjivali smo se po spratu i vrlo zajebano bilo ali smo je izneli.
Možeš je nositi kako hoćeš samo nabavi društvo ili kao drizit plati.
To su moja iskustva. Obe pećke rade bez problema celu grejnu sezonu


drustvo se moze okupiti ako se zna tacno vreme kada ce ti isporuciti pecku ispred ulaza zgrade...
ako ti isporucuju tokom radne nedelje u vremenskom rasponu od XXX sati - tesko da mozes da se organizujes pa moras da kesiras.
ili da ti ides po pecku pa organizujes sve (mada...pazi racunaj, 6 komata prijatelja po 2-3 piva i neki mezetluk za gadno cimanje posle iznete pecke ti izadje isto ko 4 studenta medicine :D <- sala naravno ;))
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 14:23 - pre 129 meseci
Citat:
miki67: ... A što se tiče nošenja na sprat lično sam je nosio našem kolegi sa ovog foruma Skoteinos, na 5 ili 4 sprat i to na kolica nas 6 smenjivali smo se po spratu i vrlo zajebano bilo ali smo je izneli. Možeš je nositi kako hoćeš samo nabavi društvo ili kao drizit plati. To su moja iskustva. Obe pećke rade bez problema celu grejnu sezonu

Tako je Miki kako si napisao, ja sam imao ideju o profesionalnim nosačima ali smo je na kraju izneli mi što je bilo stvarno z....no. Koristim ovu priliku da se još jednom zahvalim mom drugaru Mikiju koji mi je
nesebično pripomogao oko nošenja peći. I to nismo je nismo vadili iz palete, koja takođe dodatno ima neku težinu. Ni dan danas ne znam koliko je tačno kila bilo. Kolica su bila mala, magacinska od aluminijuma
ali dur - onog čvrstog i onda smo oslanjali peć na nju što je pomoglo prilično. Bilo je stepenik po stepenik ali smo ipak izneli. Eto tako je bilo ...
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 14:24 - pre 129 meseci
Moracu za viked spremit gajbu piva i skupit druzinu i polako je iznet.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 14:45 - pre 129 meseci
Cini mi se da je pec u zakovanom stanju sa paletom teska oko 200kg. Bez palete i drvenih okova sa strane je valjda oko 160kg.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 15:08 - pre 129 meseci
Citat:
drvlada75: Cini mi se da je pec u zakovanom stanju sa paletom teska oko 200kg. Bez palete i drvenih okova sa strane je valjda oko 160kg.


sama pec je negde oko 220 kg (sa peletom koji ostane u magacinu od testiranja).
dakle, 216kg plus nekih 2-3-4 kg peleta, plus paleta...
i to kao sto napisah, mnogo nezgodno rasporedjenih...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 18:46 - pre 129 meseci
Uputstvo:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 19:20 - pre 129 meseci
Citat:
drvlada75: Uputstvo: :)


veruj mi da nemam sad vremena da slikam/skeniram ali u uputstvu koje ja imam uz moju pecku pise da je 216kg...mozda su to na tim vasim sivim stedeli na materijalu :P

evo ovde su podaci koji se nalaze i na mom papirnom uputstvu:

http://www.grejanje.com/strana.php?pID=362
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak05.09.2013. u 19:27 - pre 129 meseci
Nije to stednja nego strogo racunarski optimizovana konfiguracija sive metalik pecke
 
Odgovor na temu

VitS
Vit Slavisa
penzioner
Pancevo Srbija

Član broj: 317410
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak06.09.2013. u 21:09 - pre 129 meseci
Pozdrav za sve forumase.Godinu dana citam Vase komentare, pa posto sam kupio pecku evo da se pridruzim forumu, i da dam komentar ne da je teska za unosenje nego odpadaju ledja, to je moje prvo iskustvo. Ostala iskustva nadam se da cu podeliti sa Vama.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.09.2013. u 10:17 - pre 129 meseci
Dobrodosao!
 
Odgovor na temu

ZarOK
Sic Zarko
Referent nabavke i prodaje
Za-Jo Komerc
Krusevac

Član broj: 317432
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proizvodnjacarapa.com


Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.09.2013. u 21:36 - pre 129 meseci
Pozdrav svima,

Odlucio sam da se od ove godine grejem na pelet ( do sada sam se grejao na plin ,preko cisterne, ali to je postalo skupo. Grejem oko 120 m2)
Skoro sam saznao da postoje ove etazne peci na pelet.
Privukao me je njihov izgled a i uvek sam zeleo da imam kamin u dnevnoj sobi, pa jos da je povezan sa radijatorima zvuci kao odlicna stvar.

Ja imam i kotao u podrumu na koji mogu da ugradim gorionik pa me zanima sta je efikasnije i sta ce ekonomicnije trositi
1.ugraditi gorionik 35kw na kotao ili
2. kupiti pec MBS 18kw
imajuci u obzir da cena ugradnje gorionika i cena ove peci - ista.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.09.2013. u 22:09 - pre 129 meseci
A da uzmeta kotao od 12 kW.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

ZarOK
Sic Zarko
Referent nabavke i prodaje
Za-Jo Komerc
Krusevac

Član broj: 317432
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proizvodnjacarapa.com


Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.09.2013. u 00:10 - pre 129 meseci
Ne znam da li je dovoljan za grejanje 120m2 , izolacija jeste dobra ali voleo bi jaci kotao za svaki slucaj. Video sam po forumu da uglavnom koriste ovaj od 18kw cak i za manje povrsine.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.09.2013. u 06:44 - pre 129 meseci
MBS 18 nije bas stvorena za dnevnu sobu, rekao bih da je previse bucna za takvu prostoriju, posebno ako se ocekuje tisina.
Najzgodnija je postavka npr. u hodniku. Treba imati na umu da se kod ove peci jedan deo toplote predaje vazduhu, jedan deo vodi.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.09.2013. u 08:42 - pre 129 meseci
Citat:
ZarOK:
Ne znam da li je dovoljan za grejanje 120m2 , izolacija jeste dobra ali voleo bi jaci kotao za svaki slucaj. Video sam po forumu da uglavnom koriste ovaj od 18kw cak i za manje povrsine.

Predimenzionisanje peći je uobičajena greška, sve zbog onog "za svaki slučaj", a pod parolom "od viška glava n boli". U ovom slučaju ta parola ne važi - od viška instalisane snage glava i te kako hoće da boli: 12 kW je više nego dovoljno za 120 kvadrata.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

ZarOK
Sic Zarko
Referent nabavke i prodaje
Za-Jo Komerc
Krusevac

Član broj: 317432
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proizvodnjacarapa.com


Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.09.2013. u 08:52 - pre 129 meseci
Da, citao sam vase komentare i vidim da ova pec bas i nije savrsena. Poprilicno me je razocarala.
Ima tu puno podesavanja,ciscenja,busenje tog lozista , prljanje stakla, buka(sto znaci nista od uzivanja uz vatru u dnevnom boravku).... a i nisu bas stedljive.
Najvise sam i hteo da je uzmem zbog te "topline" koja vatra daje dnevnom boravku i zato sto sam mislio da je njena potrosnja ekonomicnija u odnosu na gorionik za kotao.
Mislim da cu se ipak opredeliti za gorionik.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059982 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.