Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gorenje ves masina - dijagnostika kvara

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: gorenje ves masina - dijagnostika kvara

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 123105 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon gorenje ves masina - dijagnostika kvara26.10.2012. u 21:01 - pre 139 meseci
Pokvarila se ves masina wa36080 Gorenje - pise greska 4.
Pokrenuo test program i ide:
Self test OK, door OK, NTC OK, water OK, water sensor NO.
Sledece bi trebalo da ide:
"Washing and heating (text on top line WASHING)
- Washing: 15’’ON / 5’’OFF / 15’’ON/5’’OFF
- 3 times repeats washing
- last wash is in spin direction and without pause
- Heater ON all time of washing
All together is 75’’. After this time switch OFF heater,
washing goes to spinning.
Spinning with water (text on top line SPIN)
- 40’’ spin from 50rpm to max.50 rpm
(or speed define with Pad’s, if is lower that 500 rpm)
- wait to drum stop"

Ali to preskoci ne pise ni washing ok ni washing error, vec krene na sledeci test i tu napise gresku:DRAIN ERROR i stane.

A u praksi pumpa vodu ali ne okrece dobos.


Ja sam totalni noob za ves masine - prvi put sam je danas otvorio, ali idem logikom kad znas da popravljam nesto, isti je princip se moze primeniti na bilo sta ;)
I krenem, prvo ocistim pumpu, bila 2 novcica u njoj ali nije to, onda sam otvorio crevo sto ide iz bubnja i u njemu nasao zicu od grudnjaka zakacenu za dobos. Moglo bi biti to, ali reko idem sutra da kupim i crevo posto je puno kamenca.
Sad kod creva me buni jedna stvar - unutra je loptica a ja ne znam da li to treba tako da bude - ili sam nasao kvar? :)
U prilogu je slika.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara26.10.2012. u 22:16 - pre 139 meseci
Što se te loptice tiče, nisi našao kvar.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara27.10.2012. u 20:25 - pre 138 meseci
Da li je problem u cetkici?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara28.10.2012. u 03:56 - pre 138 meseci
Naj verovatnije da su novcici problem, pogotovo 5-dinarka, tacno je prečnika kao crevo i potpuno ga blokira. Voda ga navuče tacno tako da napravi čep.

Koja je WA 36080 ili WA 63080 ?
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara28.10.2012. u 08:04 - pre 138 meseci
63080 - typo

Kad se menjaju cetkice odem u prodavnicu i kupim ceo taj set sa prethodne slike ili treba da monitram cetkice na drzace?

U kom crevu treba da trazim novcic?
- crno sam zamenio novim.
- sivo (od pumpe) mi nije neki problem da skinem?
- belo (sto ulazi u crno) bi jako voleo da skinem ali ne znam kako da mu pridjem - odgore ima posuda sa deterdzentom?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara28.10.2012. u 08:31 - pre 138 meseci
Skines celu pumpu sa filterom i lepo pazljivo pregledas. Posto si crno crevo zamenio, pregledaj filter, onaj deo na koji se navlači sivo crevo, hoce i tu da se zaglavi novčić, pregledaj i samo sivo crevo, cesto u njga udje novčić i stane negde na pola. Hoce i u bubnju da bude carapica ili nesto slicno a ne moze od loptice da sidje u filter. S obzirom da si mašinu okrenuo naglavačke moguce je da je to sada "pobeglo" dublje u mašinu. Mislim da su ona dva novčića sto si ih vec izvadio pravila problem.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara28.10.2012. u 09:23 - pre 138 meseci
Pogledao - sve je prohodno.

Trenutno:
Pod 1. sumnjam na cetkice - to cu probati u ponedeljak da kupim.
Pod 2. na programator - izvadio sam ga - fizicki se ne vide ostecenja tipa da je nesto eksplodiralo. Oko malog trafoa se vidi dosta crnog (prasina ili garez) ali nisam ubedjen da je pokvaren.

Sekundarni kvar od ranije je sto je masina 'curkala' na pod bas u uglu gde je posuda za deterzent, pa sam zato zainteresovan kako da dodjem do tog dela i creva ispod - ali mi nije jasno kako se to skida - a da moze posle da se vrati nazad?
 
Odgovor na temu

ivan_sim
ivan savic
frigomehanicar,serviser bele tehnike
krusevac

ivan_sim
Član broj: 204327
Poruke: 641
87.116.155.*



+32 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara28.10.2012. u 09:37 - pre 138 meseci
Ako ti je cetkica ona sa slike gore, onda ih menjaj obavezno.

Ponuda klima uredjaja na:
http://www.facebook.com/sim.sbt
SERVIS BELE TEHNIKE "SIM"
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara28.10.2012. u 17:06 - pre 138 meseci
U prvom postu ste naznačili:
"U praksi pumpa vodu ali ne okreće doboš", što proizilazi da ste isprobali tu funkciju i nije do pumpe niti da su crijeva začepljena i ta dilema je otklonjena.
Što se tiče ne vrtenja bubnja Lijevo-Desno , prvo probati podesit iprogramator na centrifugu pa vidjeti da li će centrifuge biti tj vrti li motor. Javi nam šta si uradio ........
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara30.10.2012. u 06:25 - pre 138 meseci
Zamenio cetkice i radi.
Hvala svima na savetima i pomoci :)
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara06.11.2012. u 17:03 - pre 138 meseci
Da se i ja ubacim. Gorenje apollo r matorija od mene (najmanje 40 godina stara), pri proslom pranju sam stavio previse vesa i zakucala je sto se kaze kod sporog okretanja, a na centrifugi je htela da okrece. Okrenuo sam je i video da je kais olabavljen, pomerio sam komplet motor za jedan cm i tako zategao kais, ali i dalje nece sporo da okrece, samo radi centrifuga. Kad treba da se okrene samo se zacuje jak zvuk "klap" kao da udari nesto i nece da vrti, a iz motora se cuje samo zujanje. Kad okrecem rucno programator izbacuje i uzima vodu sve regularno ali nece da se okrece. Desi se samo da malo krene i napravi jedva pola kruga i onda zariba i samo zujanje, i svaki put kad treba da napravi okret samo se cuje taj udarac i nista, a na centrifugi pici. Inace to sam sve isprobao i sa skinutim kaisem i znaci problem je jer nece motor da zavrti uopste.
Rukom lezajevi idu na motoru ali su trosni jer su dosta bucni, ali nije bio problem do sad da tako pere, a sad nece. Zna li neko sta bi mogao da proverim, nemam unimer nazalost. I da napomenem da sam kod pretproslog pranja podigao nivo vode preko hidrostata, on je onaj prastari sa samo jednim vijkom. Help!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara06.11.2012. u 21:34 - pre 138 meseci
Ajde daj prvo napiši ovde i kom se programatoru radi, PG...
...skineš gornji pokolopac i pročitaš oznaku na programatoru.
Mogle bi biti dve stvari u pitanju, pregoreli navoji za mućkanje/pranje ili crkao startni kondenzator, ali to može biti samo ako u mašini postoje DVA kondenzatora, obzirom da kažeš da ti centrifuga radi.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara06.11.2012. u 21:56 - pre 138 meseci
Ja to sve volim da slikam kad radim nesto sa zicama kao forenzicar. Jedino tako sa sigurnoscu znam koju zicu gde treba da vratim i kako je tacno sve bilo montirano.



A da ne bude zabune, kada sam rekao da rukom okrecem programator i da nece da vrti mislio sam da motor nece da vrti, a ne programator. On se okrece, lepo krcka i napreduje kao sto je i uvek.
Otkrio sam da je crevo za dovod iz elektroventila prslo i da je voda sikljala a dole kod motora je sve bilo mokro, mozda je i to pokvarilo motor?
Najsveziji update je da sam skinuo motor i bacio pogled unutra, ne primecujem da je ista gorelo. Onda sam ga vratio i pustio sam ga bez kaisa da na prazno vrti i odjednom je proradilo, ali vec posle 5-6 krugova tamo i ovamo poceo je da trokira i usporeno da okrece, sve dok ponovo nije zakucao.
Samo jedan kondenzator ima.
 
Odgovor na temu

ognjeni_zmaj
Vjekoslav Madzar
elektromehanicar
Novi Sad-Mosorin

Član broj: 247394
Poruke: 203
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara06.11.2012. u 22:01 - pre 138 meseci
Ako su na motoru limene dekle verovatno je na zadnjoj klizni sinter ležaj a ako je on razlokan motor hoće tako da"zakuje"...
Popravlja sve osim karaktera-nema delova!
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara06.11.2012. u 22:17 - pre 138 meseci
Evo motora iz dva dela:



Lezaj koji "rezi" ali i dalje okrece je onaj na levom delu slike na osovini. I koliko vidim to je jedini koji postoji, ne desnom delu je samo ubacen metalni prsten u koji ulazi ova osovina sa turbinom. Ili mozda i taj deo treba da se vrti? Koliko vidim uopste tu nema sta da se vrti?
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara06.11.2012. u 23:23 - pre 138 meseci
Umesto tog metalnog prstena/biksne se postavi drugo deklo sa lezajem i za svaki slucaj promeni i kondenzator. To bi trebalo da bude dovoljno.
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.4.*



+20 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara07.11.2012. u 11:41 - pre 138 meseci
Pa ako možeš da vrtiš rukom motor onda nije do ležajeva biće da je namotaj od mješanja stradao.....
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara07.11.2012. u 11:51 - pre 138 meseci
Toga se i ja pribojavam. Sta ako nije kondenzator vec motor. Zaboravio sam da kazem da je tom prilikom kad je prestao da se okrece nesto zasmrdelo na izgoreno, tako da je verovatno do motora. Auh ostadoh bez ves masine...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara07.11.2012. u 12:00 - pre 138 meseci
Iz svega što si do sada rekao, pregoreo je navoj mućkanja garant.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: gorenje ves masina - dijagnostika kvara07.11.2012. u 12:10 - pre 138 meseci
Moze li se to namotati-viklovati, kako se vec kaze? Na masini pozadi stoji nalepljena zabeleska od servisera, pise da je vikovan motor 1999-e. Ne znam koliko to kosta i da li se da popraviti, ali ako treba motor to se onda ne isplati za ovakvu starudiju jer koliko vidim nema jeftinijeg motora od 1500 dinara i to polovnog.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: gorenje ves masina - dijagnostika kvara

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 123105 | Odgovora: 83 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.