Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622419 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 15:37 - pre 124 meseci
Citat:
Morpheus NS:
Dakle, u današnjem svetu sve je super, bajno i krasno, živi se nikad bolje, a to što tamo postoji neko ko je gladan, bos i bez pristupa osnovnoj higijeni treba shvatiti gotovo pa kao njegovu krivicu

...
Vi ljudi morate shvatiti da je celokupan društveni i ekonomski sistem postavljen tako da najbogatiji uvek postaju još bogatiji, a siromašni sve brojniji i sve siromašniji.


Vidis, ovo je kljuc vaseg nerazumevanja i ogorcenosti. Ti i vecina ogorcenih u Srbiji recenicu "danas je neuporedivo bolje nego pre 10 godine, a pre 10 godina je bilo neuporedivo bolje nego pre 20 godina" citate kao da pise "danas je sve super, bajno i krasno".
NE, nije super bajno i krasno, ima 800 MILIONA gladnih, ali to je i dalje 200 MILIONA manje gladnih nego pre 10-15 godina. Vi se smejete tim brojkama. 200 miliona? Vas stav je: "pih, sta je to 200 miliona, meni u Srbiji je svejedno da li je 200 miliona vise ili manje gladnih, boli me uvo za to". I to je srz licemerja

Onda kada vam covek nacrta grafike gde se sve u detalj pokazuje ovo o cemu pricamo, vi samo preskocite te grafike. to vas uopste ni ne interesuje. Da se ispostavi da je pre 20 godina bilo milijardu gladnih, a da sada ima 10 miliona, i to bi vam bilo malo. Vi biste tvrdili kako ti izvori nisu bas najbolji, kako svi lazu, vi jedini znate da je danas losije u celom svetu nego ranije kako bi vasa iskrivljena slika o svetu bila tacna. Sto se kaze, to sto se cinjenice ne slazu sa vama, utoliko gore po cinjenice. Vi biste se uhvatili tih 10 miliona i zvocali kako su oni bosi i gladni i kako je sistem kriv, kako treba raspodeliti i uzeti od bogatih. Taj tav je cista glupost, debilizam suprotan zdravom razumu. Takav stav mogu da imaju samo pobesneli Srbi zato sto su izuzetak u svetu. Dok je ceo svet napredovao decenijama, Srbija se gusila u svojim komunistickim g0vnima. Pogledaj bilo koju zemlju Evrope-danas je bolje nego pre 20 godina. Mi smo izuzetak i to bas zbog stavova koje neradnici imaju. U Srbiji se ne zivi bolje sada nego sto se zivelo osamedesetih, ili bar ne znatno bolje, i vi se tripujete da je Srbija ceo svet. Nije. Srbija je propadala dok se ceo svet urbzano gradio i razvijao i zbog toga(i nemogucnosti da budete objektivni) dolazi do poremecene percepcije u vasim glavama.


Citat:
Marko83:
Nego za ove tvrdnje da se sad najbolje živi ikada, mi nije jasno kakav vam je to argument?
Ubacite neku očiglednu istinu samo da bi mogli da budete u pravu?

Vidis, sada je to ocigledna istina? Pa o tome se i radi. To je toliko bolno ocigledno, ali pobesneli sa foruma to ne mogu da shvate i evo vec 2 strane govore kako ima sve vise siromasnih i gladnih jer je sistem tako postavljen, sto je glupost, laz. Od svega se pravi mistika, kao da je nemoguce naci broj siromasnih pre 5, 10, 20 godina i videti da je taj broj mnogo manji nego danas.
To sto ti mislis da ja vredjam nekoga kada kazem da je notorna glupost i idiotizam tvrditi tako nesto je tvoj problem i ne cini tu cinjenicu manje istinitom.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 15:45 - pre 124 meseci
kakav kljuc nerazumevanja ?

Da razumemo i prihvatimo tvoje idiotarije od kojih polako i sama Amerika pod Obamom odustaje ?

Dozovi se covece dok jos imas kome.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 15:52 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: Aliju Sirotanovića si spomenuo ti a ne ja i sam si nam imputirao da se grozimo takvoga rada.

Nisam ja nikom nista imputirao. Na 140 strana na ovoj temi se provlaci baljezganje da je kolicina rada koji je Alija davao i kolicina novca koji je za to primao - robovlasnistvo.
Izvoli procitaj temu ispocetka ako ti je pamcenje kratko.

Citat:
Braksi: ali ne vidim nešto da ti je dobro u Austriji. Tamo ti sad smeta evrosocijalizam. Ni u Ameriku ti se ne ide.

Izgleda da ti je pamcenje ipak kratko, jer te vec treci put informisem o jedno te istom u poslednjih nekoliko mjeseci:

1. U Austriji mi je bilo super.
2. Sa Austrijom nemam vise nista.
3. U Americi sam vec poodavno.

Znam da ti je radi sopstvenog licimurskog sklopa tesko da prihvatis da neko radi onako kako prica (za razliku od tebe), ali probaj ipak da se potrudis da upamtis gore navedene cinjenice bar nekoliko dana, da se ne vracamo stalno na isto.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 15:56 - pre 124 meseci
ti si u Americi kao sto sam ja na severnom polu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 15:59 - pre 124 meseci
Onda ili si stvarno na sjevernom polu ili si budala.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:01 - pre 124 meseci
U redu ti si u Americi. U Americi si. Jesi kvekno neku babu ili si zezno nekog da ti napravi H vizu ?

(pitam jel nam trebaju saveti na forumu US)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:03 - pre 124 meseci
Znaci ipak si budala.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:05 - pre 124 meseci
pa daj pitam tge lepo, treba da pomognemo jednom coveku.

Bolje ucini nekakvu korisnu stvar. Bog ce te pogledati.

http://www.elitesecurity.org/t472718-Kako-do-legalnog-statusa-USA
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:11 - pre 124 meseci
Nije valjda da ti mislis da se nekom moze pomoci tako sto ce otici u Ameriku?!
Mislio si valjda da ga sprecis?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:15 - pre 124 meseci
Zasto da ga sprecavam ako je covek resio da ide ?

Ja bih mu dao i srce ako treba. Ja sam takav, a i sam planiram da odem u USA.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:30 - pre 124 meseci
Ne moras zbog toga da potezes cak u US.
Ima i u Italiji/Srbiji ljudi koji cekaju na transplataciju srca.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:32 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: a i sam planiram da odem u USA.

Kao ekonomista, pretpostavljam? xD

Amerika je gladna tako strucnih ekonomista. Toliko gladna da je ovo najbolji savet za tebe: izmedju Kalifornije i Meksika ima drveni zid, ali negde na sredini zida, u pustinji izmedju gradova, latinosi su prokopali rupe izmedju zida i peska tako da nocu mozda uspes da se provuces.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:33 - pre 124 meseci
pa ima psihijatrijskih ustanova i u Austriji nisi morao da ides cak u USA !
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:35 - pre 124 meseci
Citat:
Andrej013:
Citat:
Braksi: a i sam planiram da odem u USA.

Kao ekonomista, pretpostavljam? xD

Amerika je gladna tako strucnih ekonomista. Toliko gladna da je ovo najbolji savet za tebe: izmedju Kalifornije i Meksika ima drveni zid, ali negde u sredini, u pustinji su latinosi prokopali rupe izmedju zida i peska tako da nocu mozda uspes da se provuces.


e pa lepo.

Nego da te pitam. Sto lepo ne odes da zivis u Kinu, Indoneziju ili neku zemlju gde se koncepti tvoje ekonomije ostvaruju. Gde lepo svi rade, marljivo kao konji, za par dolara bez ikakvih prava od 14 do 74 godine ? A ne, za tebe je Amerika. Tako si bar mislio, kad ono medjutim.

Zato bih i rekao da sizis ovde po forumu. Zar si ti zaista mislio da neko zeli tebe da plati u USA ? Kako da ne, samo su tebe cekali. Procitaj malo sta je pisao milanche o perspektivama, to ti je kolega iz Kalifornije.

Seces granu na kojoj sedis. Samo nastavi.


 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:47 - pre 124 meseci
Citat:
Braksi: e pa lepo.

Nego da te pitam. Sto lepo ne odes da zivis u Kinu, Indoneziju ili neku zemlju gde se koncepti tvoje ekonomije ostvaruju. Gde lepo svi rade, marljivo kao konji, za par dolara bez ikakvih prava od 14 do 74 godine ? A ne, za tebe je Amerika. Tako si bar mislio, kad ono medjutim.

Zato bih i rekao da sizis ovde po forumu. Zar si ti zaista mislio da neko zeli tebe da plati u USA ? Kako da ne, samo su tebe cekali. Procitaj malo sta je pisao milanche o perspektivama, to ti je kolega iz Kalifornije.

Seces granu na kojoj sedis. Samo nastavi.

Hahaha, covece, moja situacija nema veze sa cinjenicama o svetu. To koliko je meni lose ili dobro nema veze sa javno dostupnim statistickim podacima.
Ja sam dvadesetogodisnjak, radim kao Quant u Hedge fondu, placeniji sam od 95% amerikanaca i 99.5% covecanstva. Ja sam potpuno svestan koliko imam srece u zivotu ali kada ja govorim da je danas bolje nego juce, ja ne uzimam sebe kao primer. Kamo lepe srece da 5% ljudi na svetu zive kao ja, ali to je nazalost nerealno. S obzirom na znanje i iskustvo koje imam(istrazivac na polju neuralnog inzenjeringa, data analysis, signal processing, quantitative finance) ja ne moram da zivim u kini i radim za 400$ mesecno, ja mogu da zivim gde god pozelim. Ali to nije poenta. Poenta je da za prosecnu mesecnu platu u Kini i Indoneziji danas mozes da kupis pola tone pirinca, a pre 20 godina si mogao da kupis mozda 20ak kila, a sve zbog toga sto se ostvaruju "koncepti moje ekonomije".
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 16:54 - pre 124 meseci
Of course you are. ;-D
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 17:13 - pre 124 meseci
Citat:
Andrej013: Ja sam dvadesetogodisnjak, radim kao Quant u Hedge fondu, placeniji sam od 95% amerikanaca i 99.5% covecanstva. Ja sam potpuno svestan koliko imam srece u zivotu ali kada ja govorim da je danas bolje nego juce, ja ne uzimam sebe kao primer. Kamo lepe srece da 5% ljudi na svetu zive kao ja, ali to je nazalost nerealno.


Bravo. Najlepše je kad young monkey sam sebe demantuje. :)
A što sine samo 5% ljudi? I zašto lažeš ovde, kad svi dobro znamo da ti tamo živiš od federalne socijale i od pružanja usluga handjob-a korisnicima wall street-a, m?
Andrej, the Tarsus pioneer.
about:networking
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 17:26 - pre 124 meseci
nama su potrebna resenja, a ne svadje.

Srbija je trenutno u makroekonomskom kolapsu i dok se to ne odkloni izlisno je pricati kako se neko lepo snasao ili zivi super u 1%. Mislim gde je tu logika i Sumaher je ziveo super dok nije razbio glavu.

Cilj je da se stvori ekonomski ambijent u kome ce vecini biti makar dobro, e sad ko je genije ima ce uvek, a moze i da emigrira. Kad kazem dobro ne mislim na brojeve vec osecaj da zivi u jednom sistemu koji je sredjen i u kome moze da napreduje i zivi od svog rada, pa kakogod da mu bude. A to sve Srbija nije danas. Drugo, masa u Srbiji je ocajna i treba nastupati sa puno takta.

Program socijalne pravde, jednake sanse za sve je ono sto to omogucava.
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 18:08 - pre 124 meseci
Citat:
plus_minus:
Citat:
Andrej013: Ja sam dvadesetogodisnjak, radim kao Quant u Hedge fondu, placeniji sam od 95% amerikanaca i 99.5% covecanstva. Ja sam potpuno svestan koliko imam srece u zivotu ali kada ja govorim da je danas bolje nego juce, ja ne uzimam sebe kao primer. Kamo lepe srece da 5% ljudi na svetu zive kao ja, ali to je nazalost nerealno.


Bravo. Najlepše je kad young monkey sam sebe demantuje. :)
A što sine samo 5% ljudi? I zašto lažeš ovde, kad svi dobro znamo da ti tamo živiš od federalne socijale i od pružanja usluga handjob-a korisnicima wall street-a, m?
Andrej, the Tarsus pioneer.

Izvini, sta sam tacno demantovao?
Sine, samo 5% ljudi jer je to satisticki podatak(ako se ne uzme bonus u obzir). Vrlo je lako naci income distribution curve za US i odrediti gde se nalazis. U bransi u kojoj radim, i sa diplomom koju imam(sta god vam govorili, diploma je bitna), to nije nista neuobicajeno. Sta vise, plate su uglavnom znatno vece za moju poziciju, ali s obzirom na godine i na to da ja dolazim iz druge struke(elektro inzenjering, signal processing) ja sam verovatno tek malo iznad pozicije juniora quant-a.

A to tvoje ljubomorisanje samo govori koliki si pacenik. Tuzno je koliko je takvih po Srbiji. Naravno, takvih ima u svakoj zemlji sveta, ali u Srbiji ih ima na svakom cosku. Porazen smo i pobesneli narod i to je zalosno.

Inace, ja ne verujem da bih ni teoretski mogao da primam socijalu. I dalje sam na OPT-u, radnu vizu mi finansira kompanija a green card jos nemam.
 
Odgovor na temu

angelos
Predrag Petrovic
Field Support Engineer
Serbia,Belgrade

Član broj: 11840
Poruke: 444
87.116.153.*



+159 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao23.01.2014. u 20:13 - pre 124 meseci
Jos kada bi mi druže Haso objasnio šta znaci Licimuru (Licimur)? Licem u ljubavi, bratska ljubav,nacionalna ljubav u licu? Liči na ljubav? WTF ?
A to mi prodajemo, sad mi je sve jasno. Da nisi mislio na liciderska srca?
I naravno, dnevnik jednog konobara. :D
Kako samo baronišete. Bolje da pišemo kak su malog Muju zaposlili u AOL-u. Biće da je imo tvrdu glavu, pa sve pravo kroz zid.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622419 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.