Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814602 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nebitno
bgd

Član broj: 53522
Poruke: 2
*.wmx.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.07.2008. u 11:18 - pre 192 meseci
ja bio na komisiji u zemunu.
To se sastoji bukvano od toga da kad docekate red,
udjete u prostoriju gde je taj predsednik komisije (u stvari i jedini ckan).
On vas pita "sta radite ovako u zivotu", i da vam da se potpisete u svescicu...
pa vas pita gde biste hteli u civilno. To nigde ne zapise ( to su mi rekli svi koji su cekali, plus video licno ),
al mozda nije ni bitno posto predhodno napises na onom zahtevu za civilno gde bi hteo...

I nista, kaze ako bude mesta videcemo i to je to....
Kaze kad da dodjete po raspored, za cirka mesec dana......

taaako.



ps. Inace ortak mi sluzi na valjda Bioloskom faxu i to je rasporedjen u botanicku bastu,
gde mu je banja.
Ide pon, sre i petkom od 16-20h prodaje karte.
Kaze da je u vreme, kad nije bilo napolju tako lepo za setnje i sl, radio po 2 sata.....
Ako mozete eto probajte tamo otici.....



 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6817
*.adsl.beotel.net.



+1454 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.07.2008. u 12:34 - pre 192 meseci
Kome sluzite? Sta odsluzujete i zashto? Jeste li se ikad zapitali? Sta ste to dobili pa vraćate? Ajte molim vas... Godinu dana zivota vam neki kreten sprzi... Dok vi sluzite, Mišković vam privatizuje život " na brzaka" lol!
Ovde ce zbog toga plate biti 200 evra narednih 150 godina... I opet ako budete hteli da zaradite neku lovu pa da se osamostalite i kupite stan, morate da idete u inostranstvo da radite... Pa koji ste qrac vracali dug otadzbini???? Čija je ta otadzbina danas? Pojedinaca ili naroda??? I kada se vratite, moracete od miskovica da kupite stan, po hranu u miskovicevu prodavnicu... po miskovicevim cenama i standardima! Nisam upucen, ima li on i neko grobarsko preduzece da nas na kraju i sarani dostojanstveno ali skupo?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.07.2008. u 19:24 - pre 191 meseci
Sada malo procitah i nesto me zainteresovala tema.
Imam 24 god i dva puta sam obnovio 3. god na faksu.Sada imam sansu da u septembru ili oktobru dam uslov.
Ali me zanima ako se nesto zakomplikuje dal je bolje da odem u civilnu?
Prednosti-ne placa se obnova godine tj kao da se zamrzne godina, al mogu da se daju ispiti.
Medjutim na regrutaciju sam isao u trecoj godini u Pozarevac pod kojim spada i moje selo, al u cetvrtoj godini srednje licnu sam izvadio u Boru zbog neke frke oko vadjenja pasosa za ekskurziju.Morao sam da promenim mesto boravka jer je za Pozarevac bila mnogo duza procedura, a imao sam samo 10 dana do ekskurzije.
E sad ja se i dalje vodim na Pozarevac jer sam u vojnom odseku u selu nosio uverenja sa faksa?
Ako bih podneo molbu za civilno sluzenje gde bih sluzio - u selu, u Pozarevcu, u Boru ili moze bilo gde u Srbiji?
Koji je procenat civilnog sluzenja?Cisto da znam koliko mi jake veze trebaju da to bude sigurno.
Da li postoji i da li je obavezna neka klasicna obuka pre samog pocetka sluzenja civilne?
Neko mi je ranije pricao da kao ima neke obuke, al kad bolje razmislim po nekoj logici civilnu sluze oni koji ne podnose oruzje i vojsku...
Thanks

Edit:Nego setih se da cu znati tek 18.oktobra dal sam upisao godinu jer je tada kraj svih rokova za tekucu godinu, a vojska prima samo odredjenim mesecima (ne znam kojim).
I recimo ja ne dam ovaj tezak ispit u oktobru i onda moram na faksu da se izjasnim dal obnavljam godinu ili je zamrzavam bez prava na polaganje ispita, a to bi mi bilo znaci jos dve godine pauze pa da pocnem da slusam cetvrtu godinu.Znaci bezveze zamrzavati pod uslovom da ne mogu na civilno.
Ili ja recimo u oktobru ne dam ispit i odem u vojni odsek i kazem da hocu civilno sluzenje.Oni mi daju neko uverenje koje predam na faksu i tako zamrznem godinu uz mogucnost polaganja ispita?
E sad je malo bezveze dal stizem da odsluzim vojsku do pocetka nove skolske godine.
Jel ima nekog ko bi mi malo pojasnio?

[Ovu poruku je menjao Reggie dana 19.07.2008. u 21:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
91.148.114.*



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.07.2008. u 09:31 - pre 191 meseci
Civilna ti traje 9, a redovna 6 meseci pa racunaj


Mod Edit: Obrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 20.07.2008. u 11:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)20.07.2008. u 10:00 - pre 191 meseci
9 meseci.A kojim mesecima primaju klase ili kako se to vec kaze?
Ako recimo primaju u januaru onda za 9 meseci mu dodje krajem septembra ili pocetkom oktobra skidanje iz civilne tj taman da se uhvati upis.
 
Odgovor na temu

deeps
Bg

Član broj: 90319
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.07.2008. u 08:06 - pre 191 meseci
Septembar, decembar, mart i jun. Valjda imas i 15 dana nekog redovnog odsustva, pa civilna traje 8.5 meseci.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.07.2008. u 08:50 - pre 191 meseci
Redovno odsustvo je isto kao i u redovnoj vojsci, 10 dana, s tim sto ako date krv na VMA mozete produziti za 2 dana, a ako date krv 2 puta, onda ukupno 5 dana. Drugih nacina za produzenje redovnog odsustva u civilnoj nema.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
91.148.112.*



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.07.2008. u 22:04 - pre 191 meseci
Pa ako cemo da racunamo:onda oduzmi i sve vikende, znaci u devet meseci imas oko 36 vikenda x2, znaci preko dva meseca mozes da oduzmes
pa +redovno, nagradno odsustvo, das krv par puta... ;)))

pozdrav za gushtere


 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
77.46.154.*



+64 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)21.07.2008. u 22:30 - pre 191 meseci
Uhapsen je Radovan Karadzic....

Jos samo onog Mladica da uvate negde pa da nas prime u nato i konacno ukino ovo s***** KONACNO!
 
Odgovor na temu

vojnich

Član broj: 188765
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)24.07.2008. u 12:34 - pre 191 meseci
Reggie, nesto si mnogo zbunjen u pogledu civilnog sluzenja vojnog roka. Sta ti znaci koji procenat je civilnog sluzenja. Svi koji podnesu zahtev za civilno sluzenje, sluze civilno. Naravno ako ispunjavaju uslove( nisu krivicno i prekrsajno osudjivani, ne vodi se protiv njih istraga i nemaju dozvolu za nosenje oruzija). Da bi isao na civilno sluzenje roka, moras prvo dobiti poziv za vojsku ili sam traziti da ti ga posalju. Kada dobijes poziv, podnosis zahtev za civilno sluzenje i onda se to obradjuje mesec, dva, tri... i onda dobijes resenje da ides u civilnu i to u martu ili u junu ili u septembru ili u decembru. Dakle, postupak traje par meseci.
 
Odgovor na temu

omega84

Član broj: 175972
Poruke: 25
79.101.240.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)28.07.2008. u 21:10 - pre 191 meseci
Citat:
bordzija I opet ako budete hteli da zaradite neku lovu pa da se osamostalite i kupite stan, morate da idete u inostranstvo da radite... Pa koji ste qrac vracali dug otadzbini????


Zbog toga da bih danas sutra mogao da odem shto dalje od ove "zemlje" a ne da me jure po belom svetu i me za****ju zato shto nisam sluzhio "vojsku srbije" (srbija namernon napisano malim slovima)
 
Odgovor na temu

zika81

Član broj: 107543
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.08.2008. u 10:17 - pre 191 meseci
Jel isao neko u Rasku bb na razgovor sa komisijom? Kakav je razgovor, koliko traje i najbitnije, koji prevoz ide do tamo? :D
 
Odgovor na temu

omega84

Član broj: 175972
Poruke: 25
77.46.190.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.08.2008. u 14:06 - pre 191 meseci
Citat:
Kakav je razgovor?


Nikakav...dobijes neki providan papir (olovku ponesi jer ti je nece dati) da odgovoris na neka tri pitanja...sta je za tebe prigovor savesti,da to objasnis na primeru i sl


Citat:
koliko traje


Onoliko koliko ti treba da uradis ovo gore plus posle da se potpises u neku svesku da si taj i taj dan bio i da te pita gde bi voleo da sluzish



Citat:
koji prevoz ide do tamo?


Do raske bb direktno ne ide ni jedan...do VMA imash trole 40 i 41 chini mi se i autobus 50...mozhda josh neki ali nisam siguran...
 
Odgovor na temu

zika81

Član broj: 107543
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.08.2008. u 07:16 - pre 191 meseci
Hvala za info! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.smin.itsisp.net.



+69 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.08.2008. u 08:58 - pre 191 meseci
Ja sam sluzio u kasarni Banjica 1 koja se nalazi u Raskoj ulici. Za one koji idu iz pravca grada, imaju 40 i 41 trole, takodje idu i autobusi 59 i sa nbg 94 i mislim da je 78, ide iz pravca zemuna.Ako se ide iz pravca Miljakovca ssa autobusom 50, sidje se kod 5 solitera, pa onda peske. Inace, Raska ulica je kada se ide iz pravca grada stanica pre VMA, i posle mozda 20 metara prema VMA ima skretanje desno, inace sa desne strane je kasarna Banjica 1. Eto, malo da pomognem, posto sam upoznao taj kraj dok sam sluzio, ali redovno :).
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Reggie

Član broj: 70555
Poruke: 188
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.08.2008. u 14:36 - pre 191 meseci
Citat:
vojnich: Reggie, nesto si mnogo zbunjen u pogledu civilnog sluzenja vojnog roka. Sta ti znaci koji procenat je civilnog sluzenja. Svi koji podnesu zahtev za civilno sluzenje, sluze civilno. Naravno ako ispunjavaju uslove( nisu krivicno i prekrsajno osudjivani, ne vodi se protiv njih istraga i nemaju dozvolu za nosenje oruzija). Da bi isao na civilno sluzenje roka, moras prvo dobiti poziv za vojsku ili sam traziti da ti ga posalju. Kada dobijes poziv, podnosis zahtev za civilno sluzenje i onda se to obradjuje mesec, dva, tri... i onda dobijes resenje da ides u civilnu i to u martu ili u junu ili u septembru ili u decembru. Dakle, postupak traje par meseci.


Onda jbg. Znaci ako okinem godinu nema sanse da odmah uskocim u civilnu i da stignem za sledeci upis...
Znaci da je vec trebalo da se prijavim, al odakle znam dal cu da polozim ovo ili necu jer posle sigurno nema odustajanja.
Kako da ne budem zbunjen kad ne znam kako sve funkcionise...
Eto ti moj primer - koga da pitam dal je moguce da se od kraja oktobra prijavim za civilnu i da li cu da stignem da do sledeceg upisa to zavrsim?
Nema sanse da ja ako se prijavim u oktobru da me ubace za decembar. Znaci ostaje mi mart u najboljem slucaju i onda za 9 meseci mu izadje kraj decembra kada bi trebalo da sam vec uveliko na faxu zbog vezbi i predavanja jer bih tada dao taj uslov i onda bih morao da cekam jos godinu dana do sledeceg upisa.
U tom slucaju ova zajebancija ne vredi 30000 koliko mi kosta obnova.
Ja samo hocu da ukombinujem fax jer se onda ne racuna kao obnovljena godina. Da nema faxa onda bi mi bilo sve jedno kada cu i koliko traje.
Mada i ovako postoji sansa da otaljigam ovo i da ove godine upisem sledecu godinu.
Fala svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

zika81

Član broj: 107543
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.08.2008. u 16:12 - pre 191 meseci
Jel kao vojnik na civilnom sluzenju placam GSP markicu ili se vozim za dz, ili mi oni pokrivaju troskove prevoza?
 
Odgovor na temu

omega84

Član broj: 175972
Poruke: 25
79.101.75.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.08.2008. u 17:52 - pre 191 meseci
Citat:
zika81: Jel kao vojnik na civilnom sluzenju placam GSP markicu ili se vozim za dz, ili mi oni pokrivaju troskove prevoza?


Trebalo bi od vojske ili ustanove gde sluzish da dobijesh markicu za GSP za zaposlene....
 
Odgovor na temu

Boobec
admin
Beograd

Član broj: 70217
Poruke: 124
91.148.112.*



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.08.2008. u 20:47 - pre 191 meseci
Zavisi u kojoj si ustanovi, negde dobijas markicu, a negde pare za markicu...u svakom slucaju dok si na odsluzenju ne placas prevoz.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

djura012
Ivan Djuric
Pozarevac

Član broj: 190281
Poruke: 80
79.101.247.*



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.08.2008. u 20:55 - pre 191 meseci
Imam druga sa 29 g i nije isao do koje godine moze da eskivira ?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 814602 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.