Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Advokat specijalizovan za odstete u zdravstvu?

elitemadzone.org :: MadZone :: Advokat specijalizovan za odstete u zdravstvu?

[ Pregleda: 3421 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Advokat specijalizovan za odstete u zdravstvu?20.11.2012. u 09:39 - pre 139 meseci
Potreban mi je advokat specijalizovan za odstete - ako se tako zove uza specijalnost, radi se o odsteti u zdravstvu radi brljotina zdravstenih radnika, da li postoji takav uopste u Srbiji i da li je podnosenje tuzbe protiv Doma Zdravlja u Srbiji borba protiv vetrenjacha?

Hvala!





Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
*.dynamic.sbb.rs.



+43 Profil

icon Re: Advokat specijalizovan za odstete u zdravstvu?20.11.2012. u 09:44 - pre 139 meseci
Sve zavisi od slucaja, preporucio bih ti da ne placas neke velike cifre i da ides u neke "popularne" kancelarije iz razloga sto neces dobiti nista bolju uslugu nego da uzmes nekog advoakta koji zna posao i nece da te odere. Sto se tice uske specijalizacije to kod nas ne postoji u tom smislu kao u anglosaksonskom sistemu, kod nas ima neke podele na ljude koji vecinski rade krivicu i na one koji vecinski rade parnicu.

Sve u svemu ako ne mozes da nadjes advokata obrati mi se na PM mogu da ti ja preporucim nekoga za koga sam siguran da ce ti odraditi posao kako treba.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Advokat specijalizovan za odstete u zdravstvu?20.11.2012. u 09:50 - pre 139 meseci
Mislim da srpska advokatura još nije dostigla taj nivo specijalizacije. Eventualno možeš naći nekog ko se između ostalog bavio takvim slučajevima (sa više ili manje uspeha).

Jedino "grananje" među srpskim advokatima za koje znam je
1. oni koji se bave isključivo privredom (registracija firmi, ugovori, i slična svakodnevica u firmama)
2. oni koji se bave isključivo krivičnim delima iz oblasti kriminala (ubistva, razbojništva, teške krađe i slično)
3. svaštarenje, tj. uglavnom parničenje, ali i sve ostalo šta zatraži klijent koji je pokucao na vrata

Taćka 2 je najteža za advokate, najzahtevnija, ali ko uspe da izgradi advokatsku karijeru na ovim slučajevima - on svoje usluge kasnije naplaćuje po više desetina hiljada evra

"Specijalizacija" može da se desi tek kad se dostigne nivo da postoje poznate i velike advokatske kancelarije, sa desetak i više advokata, pa onda u okviru takve kancelarije postoje advokati koji se bave samo jednom oblasti. Kod nas je 90% advokatskih kancelarija sa jednim advokatom i eventualno jednim pripravnikom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Advokat specijalizovan za odstete u zdravstvu?

[ Pregleda: 3421 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.