Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Misteriozni gubitak signala :(

[es] :: Wireless :: Misteriozni gubitak signala :(

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DeMONOiD
Nis,Srbija

Član broj: 263350
Poruke: 43
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Misteriozni gubitak signala :(22.11.2012. u 15:58 - pre 139 meseci
Pozz svima...imam wireless karticu tplink TL-WN751ND i na nju grid antenu od 24 dbi...uzeo sam je pre nepunih mesec dana i do prekjuce je sve radilo manje vise ok...ali od prekjuce pocinje konstantno padanje signala....juce je bilo jos losije danas je evo vec KATASTROFA...Signal oko 20% u proseku i konstantno pucanje veze...Reinstalirao sam sistem ali to nije dovelo do nikakvog boljitka tako da nije do softvera pitanju
Da li neko moze da mi kaze moguce razloge ovog mog problema....zivim u sirem centru grada(Nis)......btw antena mi je stavljena na istoj sipci na krovu na kojoj su stavljene i jos 2 obicne tv antene.....dali mozda dolazi do moguceg mesanja signala ili je pak nesto drugo u pitanju...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Misteriozni gubitak signala :(22.11.2012. u 18:01 - pre 139 meseci
Možda ovo što ću reći nema baš nikakve veze s tvojim problemom, ali... danas (pogotovu), juče (povremeno) i proteklih dana (u par navrata), Mts 3G signal preko bežičnog modema je strahovito loš. Danas praktično neupotrebljiv. Stalno ispadanje u EDGE i GSM opseg, čak i kada je HSDPA/WCDMA, veza odmah puca...
 
Odgovor na temu

DeMONOiD
Nis,Srbija

Član broj: 263350
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Misteriozni gubitak signala :(22.11.2012. u 18:26 - pre 139 meseci
Mene iskreno najvise zanima odogovor na postavljeno pitanje...
Citat:
DeMONOiD:
btw antena mi je stavljena na istoj sipci na krovu na kojoj su stavljene i jos 2 obicne tv antene.....dali mozda dolazi do moguceg mesanja signala ili je pak nesto drugo u pitanju...

U okolini sam cuo razlicite odgovore na moje pitanje pa me interesuje neko ko je strucniji za wireless da mi odogovori na ove moje sumnje.....u prilog ide i to da su signali na tv sada mnogo bolji nego pre stavljanje antene :)
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Misteriozni gubitak signala :(22.11.2012. u 19:21 - pre 139 meseci
TV antene ne utiču na wireless signal... a što se tiče tvog problema proveri da li se tvoja antena pomerila ili antena pristupne tačke, da li je bilo neke košave u Nišu proteklih dana?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Misteriozni gubitak signala :(22.11.2012. u 19:45 - pre 139 meseci
reinstalirao si sistem a nije ti palo na pamet da mrdnes antenu i proveris konektor na kartici
 
Odgovor na temu

DeMONOiD
Nis,Srbija

Član broj: 263350
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Misteriozni gubitak signala :(22.11.2012. u 21:06 - pre 139 meseci
Citat:
Mile-Lile: TV antene ne utiču na wireless signal... a što se tiče tvog problema proveri da li se tvoja antena pomerila ili antena pristupne tačke, da li je bilo neke košave u Nišu proteklih dana?

Vreme je bilo ok za ovo doba godine..bez padavina tako da atmosferski uslovi nebi trebalo da su problem....
Citat:
Aleksandar Đokić: reinstalirao si sistem a nije ti palo na pamet da mrdnes antenu i proveris konektor na kartici

Naravno da sam prvo konektor proverio...to je sve ok.....verovatno se antena pomerila videcemo sutra kada budem bio glumio odzacara
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Misteriozni gubitak signala :(

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.