Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20211 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.12.2012. u 15:01 - pre 138 meseci
Onda sve u izvoz, recimo Hrvatskoj, oni baš vole (jeftinu)sirovinu iz Srbije ili na Kosovo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.12.2012. u 16:42 - pre 138 meseci
Zanimljivo...

Zar je moguce da ste toliko desenzitivizovani da biste bez grize savesti prodali otrovan kukuruz bilo kom ljudskom bicu?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.12.2012. u 17:17 - pre 138 meseci
Ja sam konsterniran.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.12.2012. u 17:53 - pre 138 meseci
Citat:
mmix:
Zanimljivo...

Zar je moguce da ste toliko desenzitivizovani da biste bez grize savesti prodali otrovan kukuruz bilo kom ljudskom bicu?

Prodali bi otrov i rođenoj majci, nego ova nema pare da kupi pošto su je već ojadili na poverenje, pa više nije "poslovno" interesantna(a i da je otruje za džabe nema šta više da joj uzme). Mnogo si van tokova biznisa regiona.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.12.2012. u 19:56 - pre 138 meseci
Citat:
timotic: Znaci, samo ko bude jeo Venturin kukuruz nece dobiti rakove i ostati sterilan u trecoj generaciji?

Ako ti sam planiraš da jedeš kururuznu silažu dođi kod mene da ti natovarim auto besplatno sa godišnjim zalihama pa da ne moraš da brineš o raku :)

Generalno, ja mislim da se ova vest najviše odnosi na stočare jer je kukuruz bazna hrana za životinje. Isto tako znam da se recimo prvi otkos lucerke ne daje kravama jer je vlažan i sami vremenski uslovi tada pogoduju razvoju nekih gljivica/bakterija, koje kada daš kravama razbole se, steone krave pobacuju itd. Pretpostavljam i da je sa kukuruzom o kojem se ovde priča slična stvar, ali ne znam tačno o čemu se radi, mada cenim da su i malo (više) novinari prenaduvali celu stvar..
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu03.12.2012. u 10:30 - pre 138 meseci
Citat:
mmix:
Zanimljivo...

Zar je moguce da ste toliko desenzitivizovani da biste bez grize savesti prodali otrovan kukuruz bilo kom ljudskom bicu?


Pa pazi, to je slično kao i proizvodnja oružja. Kad se prodaje, to je uvek za odbranu a ne za ubijanje. Tako da, prodaće se ovaj kukuruz nekom, sad je samo pitanje kome i po kojoj ceni.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 12:32 - pre 138 meseci
Ipak je toksican, a sada se spinuje oko procenta. Da li je DO 30% toksicno, ili je 30% ispravno.

Cinjenica je da su koriscene agrotehnicke mere, kao da se nije ocekivala susa. Cinjenica da kisa nije isprala pesticide u ocekivanoj meri i u zeljenom trenutku, a zalivanje je nepoznata aktivnost u poljoprivredi Srbije.

I ocekivano je da se otrovi konzerviraju na semenkama.

Ili je celokupna prica pocetak jedne kriminalne aktivnosti, kada se priprema teren za jeftin(preciznije u bescenje) otkup i liferovanje zitarica van Srbije, uprkos zabrani izvoza u ovakvim situacijama..

Poz
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 12:52 - pre 138 meseci
Ti otrovi nemaju veze sa pesicidima. To su otrovi iz ktegorije mikootrova koje luce mikroskopske gljivice.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 17:36 - pre 138 meseci
Zaista nemaju veze sa pesticidima, nisam se udubljivao previse u poreklo otrovcine, ali sto je jos gore, izgleda da imaju veze sa susom i suvim zrnom, gljivicama je pogodnije za rast zrno koje ima manje od 35% vlaznosti.

S obzirom da su gljivice problem na 25% useva na planeti, navodnjavanje dobija jos jedan stimulans da bi bilo neophodno, osim sto duplira prinose, smanjuje verovatnosu razvoja gljivica u znacajnom procentu, tako da iako je (navodno) skupo, prakticno je neophodno..

Kada debili stede na pogresnom mestu...vazno je da imaju gipsane lavove..:)

Poz
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 18:42 - pre 138 meseci
Koliko sam ja razumeo u razgovoru sa nasim tehnologom u firmi, gljivice su stalno u vazduhu oko nas i samo je potrebno naci pogodno tlo (u ovom slucaju izuzetno suvo zrno kukuruza) da bi se razvile.
Ako je sve to tacno u ovoj prici, onda prakticno niko ne moze izbeci unos ovog otrova u organizam jer ce se on naci u stocnoj hrani, zatim zivotinjama koje jedu tu stocnu hranu i na kraju u ljudima koji koriste te zivotinje za ishranu.
Sa druge strane, kukuruzni skrob i brasno se koriste u prehrambenoj, konditorskoj, pekarskoj industriji a kukuruz je i jedan od sastojka piva zbog svoje izuzetno niske cene. Toksini se ne mogu termickom obradom unistiti.
Medjutim, svaka iole ozbiljnija firma koja se bavi prehranom ima obavezu da salje svoje proizvode na analizu ovlascenim laboratorijama.

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 19:03 - pre 138 meseci
Citat:
vladd:
S obzirom da su gljivice problem na 25% useva na planeti, navodnjavanje dobija jos jedan stimulans da bi bilo neophodno, osim sto duplira prinose, smanjuje verovatnosu razvoja gljivica u znacajnom procentu, tako da iako je (navodno) skupo, prakticno je neophodno..

BTW navodnjavanje ne duplira prinose, već samo pomaže da prinosi ostanu konzistentni i u ovako sušnim godinama kao što je bila ova. U nekim godinama sistem za navodnjavanje neće biti potrebe ni uključiti odnosno neće se videti nikakav efekat, a u godinama poput ove prinos pod sistemom može da bude duplo veći u odnosu na suvo ratarenje.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 19:18 - pre 138 meseci
ne treba suvo zrno, naprotiv, treba vlage i visoka T da bi se razvio A.flavus, a susa je doprinela tome da kukuruz bude manje otporan na infekciju...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 19:57 - pre 138 meseci
I ja sam bio ubeđen da su visoka vlažnost i temperatura osnovni preduslovi za razvoj gljivica, tako da mi ova situacija deluje kao da nisu baš sve ovce na broju...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 20:39 - pre 138 meseci
i ja sam uvek mislio da prevelika vlaga pogoduje razvoju bolesti al izgleda sam iz pogresnih knjiga ucio...
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu05.12.2012. u 21:22 - pre 138 meseci
...inače, ovo je prva suša u zadnjih par hiljada godina.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu06.12.2012. u 20:53 - pre 138 meseci
fora je u tome sto se vlaga zadrzavala izmedju zrna i kosuljice (ne znam tacan naziv), tako bar kazu, i da u ovom slucaju nije bila bitna kolicina vlage u vazduhu...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.03.2013. u 14:30 - pre 135 meseci
Upravo sam na nemackim vestima cuo da su u uvoznom kukuruzu otkrili povecan nivo Aflatoksina i da se veruje da je stigao iz Srbije :(. Izgleda da je neko one savete sa pocetka teme o izvozu otrovnog kukuruza shvatio vise nego ozbiljno. Ono sto mi je interesantno jeste da su ovde u DE dozvoljene kolicine po kilogramu vise nego duplo manje nego sto su u Srbiji bile pre nego sto su juce podigli 10 puta.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.03.2013. u 14:43 - pre 135 meseci
To znaci da ce svabe morati sad 20 puta da dignu dozvoljenu meru :D
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.03.2013. u 15:41 - pre 135 meseci
Krebserregenden Schimmelpilz - kancerogena budj za Nemačku, oko 10.000 tona, nije puno...

http://www.stern.de/wirtschaft...ift-im-tierfutter-1978081.html
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu01.03.2013. u 15:55 - pre 135 meseci
tdusko..te tvoje svabe gledaju pink.
Od kada to unija kupuje od nas zito,i ako kupuje sto ne otkupi sve.
U madjarskoj je valjda 0 dozvoljeno.Ipak ce biti da polako krece posledica bombardovanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ovogodisnji rod kukuruza mahom toksican za ljudsku upotrebu

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 20211 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.