Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?
(TOP topic, by Zarko Silic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 256728 | Odgovora: 471 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?10.09.2014. u 18:33 - pre 116 meseci
Nisam cuo da se u Svajcarskoj spominje nekakav Kole



[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 10.09.2014. u 19:46 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?10.09.2014. u 21:07 - pre 116 meseci
Ovaj karavan ima zasluzeno mesto po pitanju prodaje.Zadnji deo opako izgleda.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?10.09.2014. u 22:33 - pre 116 meseci
Zarko, ja nisam ni rekao ništa za Švajcarsku ili San Marino, ja sam rekao kod nas, i pri tom stojim.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 01:20 - pre 116 meseci
Nebitno.

Nije fora u Koletu vec u Skodi. Zato sam naveo primer regiona bez Koleta.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 02:54 - pre 116 meseci
Citat:
etjen:
Zarko, ja nisam ni rekao ništa za Švajcarsku ili San Marino, ja sam rekao kod nas, i pri tom stojim.

Koja je prica sa Koletom, tj. kako on utice na prodaju Skode kod nas?
(Ne znam, pitam)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 07:56 - pre 116 meseci
skoro sve javne nabavke su godinama išle mahom preko njega. Sve jače firme uzimaju svoju flotu vozila preko njega jer je jak igrač.
A na našem malom tržištu dovoljno je da dve firme ili ustanove obnove svoj vozni park i eto ti Škode kao najprodavanijeg brenda u Srbiji.

Inače, za Žarka, nemam ništa protiv toga da je Škoda (ako je) najprodavaniji auto bilo gde u svetu (i neka je) ali za kod nas statistika je skoro besmislena.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 08:00 - pre 116 meseci
Skoda prodaje samo zahvaljujuci flotnoj prodaji. Da toga nema, bili bi u donjem delu liste (mislim na Srbiju).
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 09:07 - pre 116 meseci
Da je baba musko bila bi deda.

Sta vam znaci to "jak igrac"? Kako jak? Trenira karate i boks istovremeno pa se kupcima novih automobila tresu gace?

Neko puskom navodi na kupovinu Skode?

U drugim drzavama i regionima nema Koleda, ali kod nas je Kole glavni krivac?

Ili je Kole mozda novi Tito?

Gde je tu logika?

Hajde budimo ozbiljni?

Ono sto se jasno vidi je sledece: Gde se Skoda pojavi, tamo trava ne raste. Sa, ili bez Koleta, nebitno
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 09:10 - pre 116 meseci
Zare, to su dilovi. Znam kako su kupovane Skode za neke firme.

Jak igrac i onda dodje i valja drugima. Ako neces, zavrnucu ti ovo i slicno. I tako to ide. Namestaju se tenderi i slicno.

Moj kum izgubi posao jer je otkrio takve stvari u jednoj velikoj firmi gde je radio (doduse i firma ode u stecaj zbog stvari kao sto su namestanje tendera za nabavku vozila). Tu su Fiat i Skoda imali ekskluzivitet iako su recimo dokazali da bi se neka druga marka isplatila vise i bila pouzdanija za upotrebu.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 09:25 - pre 116 meseci
Kakve to ima veze sa privatnim firmama?

Ko je taj ko ce privatnika naterati da kupi Skodu ako je nesto drugo isplativije?

Ko namesta tendere, recimo u Svajcarskoj, drzavi u kojoj se pre samo petnaettak godina, kada su, recimo japanski proizvodjaci bili zastupljeni sa trecinom svojih vozila, za Skodu nije culo?

Kako to da je u tom proslom vremenu bilo isplativije kupiti nesto drugo, a ne Skodu, a danas nije?

Kod nas se za tako nesto sto tvrdite kaze:

Rdjavom q, svaka dlaka smeta.

---------------



Zasto spominjem bas Svajcarsku?

-- Zato sto je to drzava sa visokom standardom, bez sopstvene masovne proizvodnje vozila i nema domaci proizvod van konkurencije te je tretman za sve proizvodjace ravnopravan, a trziste potpuno otvoreno. Bez EU barijera. Kopovna moc stanovnistva velika i relativno velik broj prodatih vozila u odnosu na broj stanovnika.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 09:38 - pre 116 meseci
Kako nema veze. Direktor te firme je recimo bio Austrijanac, ali je imao zaledjinu u vidu nekog iz "vrha" da bi mogao da uzme povoljne kredite i slicno. E onda taj ima ovog, koji na tenderu trazi Fiat i Skodu iako je to manje isplativo. Tante za kukuriku. Dobio si zgradu pod povoljnim kreditom, sad ti nama uradi ovo i to tako ide...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 10:01 - pre 116 meseci
Pa to znaci da je isplativije kupiti Skodu

Kako god okrenes, nekako mu Skoda dodje na vrh.

Isto tako to funcionise i u Svajcarskoj samo narod toga nije svestan.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 10:08 - pre 116 meseci
Pa nije, oni su pukli zbog prevelikih troskova jer su morali da kupuju na "tenderima" svasta (ne samo automobile) i da diluju sa ovima i onima... i ostade par stotina ljudi bez posla, a bili su jedni od najjacih...

I recimo nisi mogao da odrzavas te Skode gde si hteo, gde je povoljnije, nego tamo gde je "baja" odredio.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
91.233.24.*

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 10:25 - pre 116 meseci
Jap, ovo je istina, kolegi koji ima sluzbenu Fabiu su razbili zadnje desno staklo.
Nije mogao da je popravi u NS-u gde živi i radi, nego je morao ići u BG u servis koji održava sva njihova vozila, samo da bi zamenio staklo iako ima ovde generalnog zastupnika i servisera Škode.

Generalno, na parkinzima državnih i javnih firmi može se videti da Škoda ima povlašćen status jer ih je najviše na parkingu. Istina je da Škoda pruža najviše za pare koje platiš ali isto tako istina je da NE MORAJU svi da voze Škode ili Audije. Primer je opština Sremski Karlovci koji su stavili na aukciju Audi A8 od 4.2L. Pitanje je šta će opštini koja ne broji ni 10k duša takav auto.
Primer opstinskog Audija
kad mnogo jeftinija i isplativija vozila mogu da završe bilo kakav opštinski posao.

Pre par godina isto tako su se Honde Accord kupovale i to samo zato što je neko od sinova političkih podobnih glavonja bio zastupnik za Hondu u Srbiji, i onda je bilo ja tebi učinim uslugu a ti kupiš par automobila kod mog sina. Takve situacije su opisane i u nekoj od epizoda Insajder na B92, oko onih priča sa Kolubarom.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 13:16 - pre 116 meseci
ma, nama se Zarko pravi namerno malko ''blesav''.
Kao da ima 20 godina pa je naivan
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.dynamic.sbb.rs.



+1344 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 13:22 - pre 116 meseci
Meni je jednako besmislena i ta priča sa Koletom, kao i ova sa Hondom, i sve slične. Takve stvari su moguće, ali u broju koji je krajnje zanemarljiv u odnosu na ukupnu prodaju.

Prodaju se auti za koje se smatra da imaju dobar ili najbolji odnos kvalitet-cena, i to je to.

To je sada Škoda, jednako kao što je pre nekoliko godina bila Honda Accord.

Jer, setimo se da se pre 6-7 godina ta ista Honda Accord mogla dobiti za oko 20k evra, što je sigurno bila najbolja ponuda u toj klasi automobila, o kojoj sam i ja dosta pisao na ES-u.

I šta se desilo za tih nekoliko godina?

Umesto da pojeftini i osavremeni se, Honda je poskupela a ostala ista, dok je u to vreme konkurencija značajno pojeftinila i izbacila nekoliko novih modela, između kojih i Oktaviju.

Pa zato je normalno da ta i dalje ista Honda Accord padne u zaborav i da je pod ovim uslovima prodaje niko ozbiljan i ne razmatra za kupovinu.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 13:32 - pre 116 meseci
pa, evo jedan kratak primer i neću više da ne kvarim temu.

Samo Jugohemija je imala par stotina Fiata i Hondi kupljenih od Delte (jer su, praktično, ista firma) i to sve na lizing.

Samo ta firma je dovoljna da pomeri statistiku jer se kod nas prodaja novih automobila ukupno meri u stotinama.

Ali, kažem, da ne kvarimo više temu, samo sam hteo da kažem da u Srbiji statistika skoro nikad ne pokazuje pravo stanje.


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.win.rs.



+896 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 13:35 - pre 116 meseci
Nebojsa, cifre koji su uzimali ovi sto sam ih ja pomenuo nisu bas male... i ucestvuju debelo u prodajnim ciframa.

Evo ti Telenor... prvo im uvalili Grand motors i Deltu (imali su Honde isto)... a onda kad je Grand pucao... uvalili im Skodu (namesteno isto).

Sve su to namesteni tenderi. Nameste se uslovi koje ispunjava taj i taj (da bi mu se vratila protivusluga neka) i to je to.

Konkretno: cena koja se namesti da odgovara modelu Fabia tom i tom. Oprema takodje, zahtev za toliko i toliko servisa, zahtev da ima nesto sto Skoda ima eto ga. Isto je vazilo i za Fiat.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
91.233.24.*

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 13:40 - pre 116 meseci
Da li je priča besmislena za kupovinu Honda ili ne, ne verujem, jer da je besmislena ne bi je spominjali u tako nekoj emisiji tipa kao što je Insajder.
S druge stvarne, da se odjednom i u velikom broju tek tako pojave na ulicama isto nema logike jer broj fizičkih lica koji imaju toliko para za takav auto je zanemariv.

Niko ne spori da kod Škode dobijaš najviše za uloženi novac ali da li si ikad učestvovao na tako nekom tenderu, ako misliš da kod nas ima "čistih" tendera, sve na osnovu kvaliteta vozila ili nekih drugih atributa neke neke druge nabavke na tenderu, teško , čak i na kancelarijskom materijalu gledaju koliko će da zarade ;-)

Vratimo se na temu :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?11.09.2014. u 15:02 - pre 116 meseci
Ajd onda ovako:

A koji je to isplativiji automobil od Skode?

Da nije mozda GT86?

Ako domaci proizvodjac automobila gubi trku sa jednom stranim, gde je tu logiga?

O kavim tu namestenim tenderima bulazite?

Koji je to razlog koji ce javnu ustanovu naterati da nekupi vozilo iz domace proizvodnje?

Da li je taj Kole koga spominjete, sveti Petar?

Da li je mozda i u Svajcarskoj kao i u drugim drzavama, taj isti Kole sveti Petar?


Ili je mozda ipak razlog onaj koji Milanovic spominje?

Razmislite malo.

P.S. Da nije mozda i Ventura puskom nateran da za svoju firmu kupi Skode?

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 11.09.2014. u 16:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Nova Škoda Octavia, nastavljač tradicije ili promašaj?
(TOP topic, by Zarko Silic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 256728 | Odgovora: 471 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.