Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18686 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brksisu
Bernard Brlek
Subotica

brksisu
Član broj: 310113
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem20.12.2012. u 11:36 - pre 138 meseci
imam problem sa ovom klimom u modu za grejanje.
Zvao sam servis jer je pod garancijom i kaze da to tako treba.
Soba koju grejem je 17m2 klima kada radi ceo dan jedva nagura na 20stepeni ali jedva a spoljna temperatura je 2-3 stepena.

Sada ko je tu lud. Pomagajte ako znate:-D

Koliko treba da bude vazduh na izduvu tamo kod krila?
Zasto ventilator nece da ubrza kada ga stavim u high brzinu. u sobi mi je oko 18-19 a na ttermostatu stavim 30.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem20.12.2012. u 13:55 - pre 138 meseci
Ne valja to nista, zovi servis.

Imam obicnu Mideu i na temperaturi od 2 stepena napolju, na izduvu je kod nje 50 stepeni. Veoma lako odrzava temperaturu na 26 stepeni u sobi od 16m2. Na -10 bez problema drzi 24 stepena.
 
Odgovor na temu

brksisu
Bernard Brlek
Subotica

brksisu
Član broj: 310113
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem20.12.2012. u 18:23 - pre 138 meseci
Kaze mi servis da je to normalno za midea inverter klimu da slabije greje itd. ustvari se ogradjuje i skida me s ....
Jel moze neko u moj ime da kontaktira synn iz Novi Sad ima ga na forumu, ali mi neda da ga ja kontaktiram jer sam nov korisnik.
Mislim da on ima istu klimu kao a. Ajde ljudi pomogajte.

Inace nisu mi vaumirali klimu prilikom montiranje oni kaze da jesu ali ja se nesto bas i nesecam da jesu a ni zena. ne znam sta da kazem.

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem20.12.2012. u 19:17 - pre 138 meseci
Ma kakav serviser. Jel imas garanciju? Imas. Zoves, kazes pokvarila se i tacka.
 
Odgovor na temu

elbastb
masinac

Član broj: 175354
Poruke: 149
*.mbb.telenor.rs.



+4 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem20.12.2012. u 19:52 - pre 138 meseci
Ako imas garanciju ,pravac kod prodavca/montazer il uvoznika, ili objavi na forumu naziv firme gde si kupio ,dobar glas se cuje daleko a los jos dalje.
High brzinu ne ukljucuje jer izmenjvac nema odredjenu tj dovoljno visoku temperaturu da bi je upalio jer bi u suprotnom duvao hladnjikavo ,
 
Odgovor na temu

MomciloZemunac
Zemun ... Novi Sad

Član broj: 310133
Poruke: 32
109-92-82-70.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem20.12.2012. u 22:22 - pre 138 meseci

Jos jedan primer da klima nije strucno montirana ... mene ceka kupovina i ugradnja . Sve vise me je strah montazera .Ako nije vakumirana to je stvarno neprofesionalno, a tek spojevi koji treba da budu besprekorno uradjeni ... ????
 
Odgovor na temu

anon301718

Član broj: 301718
Poruke: 452



+2 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem21.12.2012. u 08:09 - pre 138 meseci
Citat:
brksisu:
Kaze mi servis da je to normalno za midea inverter klimu da slabije greje itd. ustvari se ogradjuje i skida me s ....
Jel moze neko u moj ime da kontaktira synn iz Novi Sad ima ga na forumu, ali mi neda da ga ja kontaktiram jer sam nov korisnik.
Mislim da on ima istu klimu kao a. Ajde ljudi pomogajte.

Inace nisu mi vaumirali klimu prilikom montiranje oni kaze da jesu ali ja se nesto bas i nesecam da jesu a ni zena. ne znam sta da kazem.


Lepo ti je rekao serviser " Midea slabije greje " fin neki covek - a ja ti kazem da to NE-greje ispod + 5 c spoljne temperature-to nije grejanje nego PROMAJA.Ali na forumu imas LEPE price o grejanju na klima uredjaje i naravno MINIMALNA potrosnja struje.............. ti si zrtva takvih prica.To sto ti neko prica da se ZIMI greje klimom VOX,MIDEA........to su GLUPOSTI.Da bi se grejao klimom kada dodje zima moras da kupis mnogo ozbiljniji uredjaj--....koliko para toliko i muzike.Kupi ti lepo jednu grejalicu,uljani radijator.......da se ogrejes ko covek.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem21.12.2012. u 09:35 - pre 138 meseci
Citat:
Zoran Petrović: Lepo ti je rekao serviser " Midea slabije greje " fin neki covek - a ja ti kazem da to NE-greje ispod + 5 c spoljne temperature-to nije grejanje nego PROMAJA.

Naravno da greje, evo @cozmo_im se greje na nju
Citat:
cozmo_im:

Imam obicnu Mideu i na temperaturi od 2 stepena napolju, na izduvu je kod nje 50 stepeni. Veoma lako odrzava temperaturu na 26 stepeni u sobi od 16m2. Na -10 bez problema drzi 24 stepena.

Bice da je zrtva nestrucne montaze i da je gas isucureo, najbolje reklamirati i ako se ispostavi da fali gas da izvuku cevi ponovo, izvare spojeve, vakumiraju i napune ponovo.
Nikako nemoj da prihvatis da samo ponovo napune gas, pre ili kasnije ces imati istu situaciju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem21.12.2012. u 10:18 - pre 138 meseci
Tacno tako. Obicna Midea je sertifikovana da radi nazivnim kapacitetom do -7 celzijusovih. Kad su temperature nize od toga, opada snaga, ja je ne gasim, ali cak i na -10 stvarno lepo greje kvadraturu koju sam pomenuo (dovoljno je da kazem da mi je to soba od klinca i da je dete u kratkim rukavima koliko je toplo).

Ali sam prilikom montaze zahtevao sve:

1. vakuumiranje
2. gume protiv vibracija na nosacima
3. proveru pritiska odmah, proveru svih spojeva
4. dodatno izoliranje spoljne cevi (iako je u duzini od samo 40-50cm)
 
Odgovor na temu

brksisu
Bernard Brlek
Subotica

brksisu
Član broj: 310113
Poruke: 12
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem21.12.2012. u 10:29 - pre 138 meseci
Citat:
Zoran Petrović: Lepo ti je rekao serviser " Midea slabije greje " fin neki covek - a ja ti kazem da to NE-greje ispod + 5 c spoljne temperature-to nije grejanje nego PROMAJA.Ali na forumu imas LEPE price o grejanju na klima uredjaje i naravno MINIMALNA potrosnja struje.............. ti si zrtva takvih prica.To sto ti neko prica da se ZIMI greje klimom VOX,MIDEA........to su GLUPOSTI.Da bi se grejao klimom kada dodje zima moras da kupis mnogo ozbiljniji uredjaj--....koliko para toliko i muzike.Kupi ti lepo jednu grejalicu,uljani radijator.......da se ogrejes ko covek.Pozdrav.


Zorane pazi vivax i midea nisu u istoj klasi sigurno, smatram da je midea ozbiljnija firma.

Moj drug ima vec 8 godina midea inv. greje garsonjeru koja nije bas dobro izolovana. 3 zida su spoljnja. kod njega je bas fino uvek i kada je bilo -20 napolju.
Iz tog razloga sam se i ja odlucio za mideau.

Idem danas posle posla da trazim zamenu, jer mislim da ova nevalja nista.
Nesecam se da su je vakumirali prolikom montaze.

Inace bili su kod mene varili i napunili su gas prosle nedelje ali i dalje je uzas. i sve slabije greje. sada kako radi sa kaloriferom od 2kW koji kosta 1000 dinara bolje ugreju sobu nego ova klima.

Ne znam sta da radim moram da se borim i bicu uporan jer sam siguran da ovo nije dobro

Inace poceo je od juce da pravi cudno zvukove ali samo ponekad. Kaze majstor da topi led, ali nije to jer bi onda pokazao ikonu za to # . nego duva na najslabije i cuje se taj zvuk koji traje 30 minuta , cudan zvuk ne znam kako da opisem. kao da zulja nesto. to nije radilo kada je prosle nedelje bilo -10

A kako moze da ispusti freon posle 4 meseca koricenja to mi nije isto jasno kako sme to da se desi.

NIsta javi cu se sta se desilo. Ako imate jos saveta ili primera kako radi necija klima neka se javi.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem21.12.2012. u 11:17 - pre 138 meseci
Citat:
brksisu

A kako moze da ispusti freon posle 4 meseca koricenja to mi nije isto jasno kako sme to da se desi.

Kako? lepo, malo losa montaza, malo vibracije, toplo/hladno, sitna rupica i curka polako.
Nije gas samo tako ispario (postoji rupica, verovatno na nekom spoju), zato i kazem ako ustanovite da nema gasa insistiraj na novoj instalaciji jer samim punjenjem ti ostaje isti problem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ledinci
najbolje je zvati majstora :)

Član broj: 309670
Poruke: 8
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem21.12.2012. u 19:01 - pre 138 meseci
Kod nas u BiH samo u roku sedam dana mozes traziti zamjenu proizvoda sve posle toga ide pod servisiranje,e sad kod tih manje "jakih" marki servisi nisu uvek na najvecem nivou. Ako su ti ponovo punili klimu i jos varili znaci da je prilikom montaze bilo propusta samo sto se ti propusti ne moraju odmah manifestovati....
U najgorem slucaju nadji nekog proverenog servisera da ti to resi nije to nista neresivo za nekoga ko ima iskustva.
 
Odgovor na temu

brksisu
Bernard Brlek
Subotica

brksisu
Član broj: 310113
Poruke: 12
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem22.12.2012. u 14:43 - pre 138 meseci
Ok ovako stoje stvari sada, Bili su majstori ujutru, ispraznili su klimu dodali su jos 1.5 m cevi jer valjda nije bilo dovoljno cevi stavljeno prvi put i napunili ponovo sa gasom i vakumirali.
Sada moram priznati radi mnogo bolje. ali nista jos necu da kazem mora da prodje par dana.

E sada na isparivacu je temperatura 43C sto je otprilike 25 BAR .

Jel zna neko koliko treba da budu ove vrednosti?
R410A gas je u pitanju.

Ja sam cuo iz vise izvora da nisi 100% sigurni ali misle da je za taj gas ta vrednost premala i da treba da bude pritisak na isparivacu od 32 -36 i da se to smatra normalnim.
Molim vas ako neko zna nekog strucnjaka ili ako je neko merio sebi ovo da mi se javi. Hvala jos jednom na podrsci i na odgovorima jer mi pun znace.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem22.12.2012. u 16:22 - pre 138 meseci
Meni je trenutno na isparavicu 50 stepeni, 0 stepeni je napolju, klima namestena na 25, fan na high.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem22.12.2012. u 17:31 - pre 138 meseci
Citat:
brksisu: Ok ovako stoje stvari sada, Bili su majstori ujutru, ispraznili su klimu dodali su jos 1.5 m cevi jer valjda nije bilo dovoljno cevi stavljeno prvi put i napunili ponovo sa gasom i vakumirali.

Ne razumem ovo, nije bilo dovoljno cevi???

kako to moze?
Jel falilo gasa?

Ako jeste, nadam se da su ponovo uradili instalaciju, pa su zato pricali neku pricu o cevima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

brksisu
Bernard Brlek
Subotica

brksisu
Član broj: 310113
Poruke: 12
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem22.12.2012. u 20:32 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im:
Meni je trenutno na isparavicu 50 stepeni, 0 stepeni je napolju, klima namestena na 25, fan na high.



Hm onda izgleda da mmi varno ne radi kako treba.
Nista , pokusacu da zovem uvozinka klime i njegada pitam.

 
Odgovor na temu

brksisu
Bernard Brlek
Subotica

brksisu
Član broj: 310113
Poruke: 12
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem22.12.2012. u 20:35 - pre 138 meseci
Citat:
Ne razumem ovo, nije bilo dovoljno cevi???


Pa navodno kod inventer kilma cevi moraju biti min 3m zbog senzora.
Citat:

kako to moze?
Jel falilo gasa?

da gasa je falilo prvi put
Citat:

Ako jeste, nadam se da su ponovo uradili instalaciju, pa su zato pricali neku pricu o cevima.


pa produzili su valjda instalaciju sada, nije da nije bolje ali ne puno. a treba par dana da prodje da vidim dali ce poceti opet da slabi sto bi znacilo da curi gas i dalje.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.29.*



+784 Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem22.12.2012. u 23:43 - pre 138 meseci
Posto i mene muci slicno pitanje,da se upisem na listu
Kod mene je slicna prica: cuju se cudni zvukovi,mala temperatura na izduvu. I kad sam i ja pokusao da podignem brzinu duvanja sa LOW nije hteo,jednostavno nije odreagovao-primi signal tj zapisti ali brzina je ista. Kod mene je dopuna radjena letos,i tdo pre par dana je radila extra na dva ispod nule je bilo preko 43 (do toliko imam na toplomeru )
Znaci smatrate da je freon u manjku?
Kako dolazi do toga? Valjda ako negde ima rupu u sistemu treba da iscuri skroz?
 
Odgovor na temu

ledinci
najbolje je zvati majstora :)

Član broj: 309670
Poruke: 8
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem23.12.2012. u 18:49 - pre 138 meseci
Citat:
brksisu:
Ok ovako stoje stvari sada, Bili su majstori ujutru, ispraznili su klimu dodali su jos 1.5 m cevi jer valjda nije bilo dovoljno cevi stavljeno prvi put i napunili ponovo sa gasom i vakumirali.
Sada moram priznati radi mnogo bolje. ali nista jos necu da kazem mora da prodje par dana.

E sada na isparivacu je temperatura 43C sto je otprilike 25 BAR .

Jel zna neko koliko treba da budu ove vrednosti?
R410A gas je u pitanju.

Ja sam cuo iz vise izvora da nisi 100% sigurni ali misle da je za taj gas ta vrednost premala i da treba da bude pritisak na isparivacu od 32 -36 i da se to smatra normalnim.
Molim vas ako neko zna nekog strucnjaka ili ako je neko merio sebi ovo da mi se javi. Hvala jos jednom na podrsci i na odgovorima jer mi pun znace.


Meni je to nesto cudno toliki pritisak da imas,jesili ti siguran za to ? Kako si dosao do toga da je pritisak u isparivacu 25bari ? obicno pritisak se krece od 5-13bari(r410), i prvi put cujem da je duzina cijevi bila mala pa da zbog toga nije radila kako treba,u sustini sto su krace cijevi to je bolje.
 
Odgovor na temu

ledinci
najbolje je zvati majstora :)

Član broj: 309670
Poruke: 8
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem23.12.2012. u 18:52 - pre 138 meseci
[quote]brksisu:
Citat:
Ne razumem ovo, nije bilo dovoljno cevi???


Pa navodno kod inventer kilma cevi moraju biti min 3m zbog senzora.
[quote]

Ovo je zesca glupost ko god da ti je rekao... Nemogu da vjerujem sta sve ljudi pricaju....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Midea inverter ne greje MS9A-12HRDN1 Problem

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18686 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.