Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Candy proizvode izbegnite u sirokom luku

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Candy proizvode izbegnite u sirokom luku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 50908 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: Candy proizvode izbegnite u sirokom luku18.01.2013. u 13:10 - pre 137 meseci
Ovih dana mi je crkla 26 godina stara vešmašina EI Niš, procurio semering na bubnju, poprskao motor koji je izgorio i još jedna guma je istrunula i zrela za zamjenu. Na prvi pogled izgleda kao krš za otpad, međutim još uvijek ima djelova za ovaj model koji su vrlo jeftini i ako se snađem za motor, mašina će ponovo da osvane.

Pošto nemam vremena da bih odmah napravio tu „generalku“, kupili smo novu vešmašinu. Kao i ovdje, bila je velika dilema koji model mašine da se kupi.
Zbog toga sam se konsultovao sa serviserom koji prodaje i servisira bijelu tehniku i to od više proizvođača. Znajući da ja sam održavam sve aparate u kući, odmah mi je preporučio mašinu „Beko“. Usput mi je ispričao u kratko karakteristike još nekoliko modela vešmašina i sve se svodilo na to da su kod ostalih modela dijelovi i održavanje mnogo skuplji nego kod „Beko“ mašine. Osim toga, kod ovog modela prednja strana može da se skine i tada se jednostavno i brzo zamjeni svaki dio.

Kod njega sam kupovao skoro svu bijelu tehniku od Gorenja i do sada nisam imao nekih većih problema osim plastike u frižideru i zamrzivaču. (nakon nekog vremena lomi se kao staklo). Međutim, nove Gorenje vešmašine je ispljuvao samo tako i pokazao mi jednu u komadima koju je čovjek dao na opravak samo dva mjeseca nakon isteka garancije. U njoj je sve bilo zdrobljeno i polomljeno i može jedino da se baci u smeće.

U principu čovjek se više ne može pouzdati u „brendove“, već treba tražiti tehniku na osnovu iskustva ljudi koji se time bave. „Beko“ i nije neki brend, ali u ovom momentu je njihova vešmašina, uz tri godine garancije, najbolje riješenje u odnosu uložene pare/dobiveni kvalitet. Ponekad sve zavisi i od serije jednog istog proizvoda.
Inače ovdje košta 250€, a pošto se dobro znamo, čovjek mi je dao na nekoliko rata.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Candy proizvode izbegnite u sirokom luku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 50908 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.