Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843319 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2015. u 17:14 - pre 106 meseci
Citat:
digitalac95:
Jos samo dva (eventualno tri) pitanja imam i obecavam da necu dosadjivati narednih 3 dana (ili malo manje ) :-D

Bio sam danas u banci INTESA da otvorim poklon karticu kao sto me je neko posavetovao ovde, stize za 10ak dana i to je sve super osim par stvari koje mi nisu jasne.

Sto se tice refundacije novca, da li se ona automatski prebacuje na moj racun ako dodje to toga i koliko obicno traje?
Koliko obicno traje skidanje novca sa rezervacije, ukoliko ne uspe verifikacija placanja? (na omladisnkoj kartici u erste banci nikako da se skine, ima vec 15 dana).

I jos nesto, da li je potrebno registrovati se na Alipay? Ja sam samo naveo karticu prilikom prve kupovine, popunio podatke i to je to, sad mi automatski sa nje skida odmah.


Nemam pojma ko ti je to savetovao , jer je to Gubljenje vremena, ta poklon kartica.

Trebao si da trazis trajnu koja vazi 2 godine ! Jos da cekas 10 dana za poklon karticu , kada se isto toliko ceka za trajnu ??

Verovatno je refund moguc, mada uplate na toj kartici nisu moguce, Zato se nikada ona i ne uzima Ko zna te detalje, ne bih da nagadjam , jer tu karticu nisam nikada ni imao niti cu .

Trebao si da uzmes trajnu Visa Internet i da si miran 2 godine , a i o njima mnogi ljudi sve znaju jer ih koriste .

Registracija na Alipay nije neophodna , ali eto malo ti ubrzava posao jer ne unosis stalno iste podatke.
 
Odgovor na temu

digitalac95

Član broj: 309722
Poruke: 54
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2015. u 18:11 - pre 106 meseci
Pa da li je moguce da sam takav baksuz? :)
Pise mi svuda na ugovoru da se radi o Visa Internet kartici. Izvinjavam se sto sam spomenuo poklon karticu, izgleda da mi je to ostalo od prethodne banke u recniku...
Ali me i dalje buni to sto je sluzbenica rekla da je nemoguce podizati novac, pa ne znam da li ce proci refund.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.43.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2015. u 18:53 - pre 106 meseci
digitalac95:

Mislim da se sluzbenica i ti niste razumeli. Sa internet kartice nije moguce podizati novac u smislu bankomata, jer na sebi nema ni magnetnu traku ni cip. Ali je moguce u poslovnici izvrsiti prenos na drugi racun ili isplatu, ne vidim zasto to ne bi bilo moguce. Naravno, ako dodje do povracaja, uvek moze novac i da ostane na kartici radi nekog narednog placanja. Ja koristim malo slozeniji i skuplji sistem u drugoj banci koji meni odgovara. Ali znam dosta ljudi koji su sa Intesom savrseno zadovoljni.

Inace za rezervaciju moras da pitas svaku banku posebno, a predlazem da zoves sto pre Erste, da ih pitas za tu rezervaciju od 15 dana.
Sto se povracaja tice, u Intesi mislim da sam citao ovde, to traje 7-15 dana.

Alipay ne koristim, ali predpostavljam da mozes da dodas novu karticu na njihovu listu ili da skines postojecu sa liste. Vecina tih listi ima takve opcije. Ja licno ne korsitim takve sisteme.

 
Odgovor na temu

Sandrica15
Sandra Stankovic

Član broj: 326104
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2015. u 18:56 - pre 106 meseci
Citat:
mrsoje:
Zavisi najvise od toga da li si otvorila dispute ili ne ...


Otvorila, naravno. Ali prodavac ga stalno nesto produzuje i odugovlaci, a ja necu vise da cekam :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2015. u 19:11 - pre 106 meseci
Citat:
digitalac95:
Pa da li je moguce da sam takav baksuz?
Pise mi svuda na ugovoru da se radi o Visa Internet kartici. Izvinjavam se sto sam spomenuo poklon karticu, izgleda da mi je to ostalo od prethodne banke u recniku...
Ali me i dalje buni to sto je sluzbenica rekla da je nemoguce podizati novac, pa ne znam da li ce proci refund.


Pa sto odmah ne kazes

Visa Internet je najbolja kartica za Internet, zato se i zove tako Prolazi na svim sajtovima , dok god imas para na njoj !!

Refund stize bez ikakvih problema , jer refund nije uplata , vec vracanje tvojih para . Kartica ima neka ogranicenja, koja nemaju veze sa Internetom. Sale je nesto napomenuo i to je to jer kartica nema cip u sebi ne moze da se koristi na bankomatu , ali niko ne moze da te spreci da koristis svoja sredstva .

Na primer uplatis 100 Eura , pa se predomislis i trazis da ti banka vrati 50 , to uvek moraju da ti isplate , jer nije to bunar , pa upalo unutra i nikom nista Ili ti istekne 2 godine , neces vise nju, moraju sve da ti isplate sta imas na njoj itd.

Da vidimo sada odgovore na pitanja

Znaci refund ide na karticu automatski bez problema , ako se nekada desi neki problem to je isto kao i sve druge kartice , o tome kad i ako se desi .

Novac se skida odmah , trenutno se uplacuje onome kod koga kupujes ! Ali banka to ne knjizi odmah i pise rezervisana sredstva . To je najcesce 7 dana , i manje jer petkom knjize promene od subote i nedelje .

Meni se nikada nije desilo da kod Alija ili na bilo kom sajtu ne prodje placanje . Samo treba imati nesto malo vise novca nego sto je po kursu oko 5 % , koje banka kada proknjizi vraca na racun.

Za alipay sam odgovorio u proslom postu.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?04.08.2015. u 21:09 - pre 106 meseci
Citat:
Sandrica15:
Citat:
mrsoje:
Zavisi najvise od toga da li si otvorila dispute ili ne ...


Otvorila, naravno. Ali prodavac ga stalno nesto produzuje i odugovlaci, a ja necu vise da cekam :)


Onda ga eskaliraj pa nek Ali presudi
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2015. u 07:03 - pre 106 meseci
@bakara @ademare
Pazi kad stvarno moze da se otvori dispute ,imam jednu porudzbinu kojoj sam pustio da istekne zastita i moze da se otvori dispute 1 dan po isteku zastite !

P.S. nisam hteo da otvaram dispute za nju al sam ga ostavio da ceka do kraja roka posto od 10 sam dobio samo 9 dzidza bidza ,dobice i manju ocenu
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?05.08.2015. u 12:45 - pre 106 meseci
Ako to bude stvarno radilo , nije neka preterana korist , al sve sto ide u korist kupca je dobro .

Za potvrdu prijema ne treba zuriti vec treba testirati , proveriti , sve sto treba . Al kako ima ljudi koji to ne rade , vec potvrde , a sutradan vide da nesto ne valja njima ce ovako nesto dobro doci .
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.93.143.0



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?06.08.2015. u 00:40 - pre 106 meseci
počinju polako da me nerviraju sa ovim lažnim praćenjem, u oglasu napišu: "US $1.91to Serbia via China Post Registered Air Mail" a pošalju bez trakinga koji su naplatili, od sad dižem dispute čim prođe "On-time Delivery" vreme...
 
Odgovor na temu

digitalac95

Član broj: 309722
Poruke: 54
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.08.2015. u 11:56 - pre 106 meseci
Da li je moguce da ovi na carini imaju neki skener kroz koji prolaze paketi? :)
Cudno mi je da bas oni potencijalno skupi predmeti (elektronika,nakit,satovi) budu otvoreni radi provere iako im je u mom slucaju vrednost obicno u vrednosti ponovnog pakovanja.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?07.08.2015. u 12:21 - pre 106 meseci
Naravno da imaju i skener...
ali veruj mi nije im ni on preterano potreban, jer iskusan carinik vec kad uzme posiljku u ruku, opipa i po proceni tezine verujem da bar 70-80% zna o cemu se radi i dal` treba da otvara ili ne.
Naravno da grese i oni, ali verujem da u velikom procentu rade realnu procenu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

likom84

Član broj: 330154
Poruke: 3



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2015. u 15:44 - pre 106 meseci
Da li je neko kupovao Xiaomi Yi kamere preko AliExpress-a i kako je prosao ?

Kupio bih od ovog prodavca
http://www.aliexpress.com/item...ella-A7LS-GPU/32299187412.html

ali me buni cena, pise US $73.14 - 115.89 / piece pa sad ne znam sta je prava cena za komad.

Drugo, platio bih Erste internet karticom, da li je neko placao sa njom na AliExpress-u, da li je prihvata kako treba ? Ako ne, onda bih pokusao sa karticom iz Telenor banke.

I poslednje pitanje, da li ce me drapnuti carina i koliko to najvise moze da bude za ovakav proizvod ?


Unapred hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2015. u 16:01 - pre 106 meseci
Citat:
likom84: Da li je neko kupovao Xiaomi Yi kamere preko AliExpress-a i kako je prosao ?

Kupio bih od ovog prodavca
http://www.aliexpress.com/item...ella-A7LS-GPU/32299187412.html

ali me buni cena, pise US $73.14 - 115.89 / piece pa sad ne znam sta je prava cena za komad.


Pa srećo, moraš da klikneš na opcije tj. one sličice kamerica, imaš belu bez selfi štapa, zelenu bez štapa, belu sa štapom, zelenu sa štapom pa onda kamerica samo + 32GB mem.kartica itd.. Sve ti piše na slikama samo treba da pročitaš ništa više ili ako hoćeš uplatiš 2000 din na moj paypal i ja ti prevedem celu tu stranicu i sve opcije objasnim :D

Za karticu ne znam jer nemam tu iz Erste banke.

PDV i Carina će te zakačiti sigurno, nema priče oko toga a sve zavisi kako će je proceniti, nema neke sigurne gornje granice, mogu da je procene na 150$ u tom slučaju očekuj dodatnih 48$ dažbina tj. malo preko toga a mogu da je proceni i na 50$ u kom slučaju će dodatni troškovi biti oko 12-13$
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2015. u 19:47 - pre 106 meseci
Ukratko carina ce da te rebne sa 32% na sac metodom odredjenu cenu robe .

Srecno
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*:470:1f1b:6b::bcbc

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2015. u 21:33 - pre 106 meseci
moze li neko da mi pojasni ovaj tracking? obicno ovo "CN - CNBJSA, OTPREMA" znaci da je krenulo iz Kine 30. jula?
ali koliko vidim ustvari je krenulo tek 07.avgusta? ili ne??


“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?09.08.2015. u 21:57 - pre 106 meseci
Ja mislim da to znaci da je tad prosao exportnu carinu .

Doduse malo im je cudan traking u zadnje vreme ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.08.2015. u 14:29 - pre 106 meseci
Oni koji detaljno prate sajt videli su da ima nekih izmena u sistemu . Neka pozitivna , ali ova je definitivno Negativna !

Pisao sam pre par godina kada sam otkrio da Ali Saucestvuje u Prevarama tipa Laznih Snizenja !! Sistem je bio tako napravljen da je bez obzira na cenu po kojoj je roba stvarno bila prodavana , uvek prikazivao da su svi kupili po sadasnjoj ! Na primer Prodavac napise da je roba 20 $ i da samo par dana daje popust 50 % i da prodaje po 10 $ . A ako je do sada na primer imao 100 kupaca tog proizvoda kod svih je pisalo da su platili 20 $ sto je naravno uvek bila Prevara . Mozda je neko stvarno i platio toliko ako se upecao , ali vecina je placala manje.

Tada je bila Nedoumica kod nekih clanova da li je to Ali svesno ili ne uradio , tj. da li Namerno Saucestvuje u ovim Prevarama.

Sada posle izmene sistema Nema vise Dilema . Ali Saucestvuje u Prevarama ovog tipa !! Jer pre poslednjih izmena preko taba Feedbacks , mogla se videti prava cena po kojoj je predmet kupljen !

To vise nije moguce jer su cene totalno izbacene iz Feedback-a i sada stoje neke glupe oznake od A0 do A4 ili A5 nisam to ni gledao previse detaljno jer je to u stvari nekakva zamena za one stare VIP silver i ostale , sto ne znaci nista , jer sam video i previse tih VIP-ovaca koji su placali ocigledne Prevare , drugog tipa, Lazne prodavce , Lazne predmete i slicno , tako da njih slediti ne vodi nicemu. Za nesto drugo ne vidim svrhu znati da li je neko Vip ili A4 clan.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?10.08.2015. u 17:43 - pre 106 meseci
Slazem se sa tobom. Za novog kupca te A oznake su nekorisna i nepotrebna informacija . Doduse Alijeva zarad i jeste u novcu koji i do par meseci lezi na njegovom racunu dok se ne zavrsi transakcija .
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.08.2015. u 13:59 - pre 106 meseci
Sinoc reskiram kod prodavca sa dve prodaje , danas dobijem traking broj koji se vec vidi na CN posti (kao primljena posiljka za slanje u Srbiju)
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.sbb.rs.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?11.08.2015. u 14:08 - pre 106 meseci
"moj brale, to je nemoguce"
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1843319 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.