Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mini sporet na trofaznu struju

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Mini sporet na trofaznu struju

[ Pregleda: 11267 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 13:36 - pre 135 meseci
Potrebna mi je preporuka za mini sporet koji bi mogao da se lako prebaci na trofaznu struju, ili, jos bolje, da je vec trofazni.

Svi modeli koje sam video su sa suko utikacima, a meni je BAS potrebno da taj mali sporet ide na trofaznu. Vec su mi predlagali da se koristi samo jedna faza i da se samo stavi trofazni utikac u kojem ce biti samo spojene faza i nula. Mada mi je to lose resenje, bolje bi bio neki sporet koji vec ima trofaznu "raskrsnicu", pa da se sve svede na prikljucak trofaznog kabela.

Ideje ?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 13:58 - pre 135 meseci
Mali je potrosac sporet sa dve ringle tako da mislim da nema modela sa trofaznom uticnicom.

Mozda je najbolje da objasnis zasto insistiras na trofaznoj struji?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 14:15 - pre 135 meseci
U kuhinji postoje 2 uticnice, jedna trofazna i jedna obicna. Na toj obicnoj vec su bila prikljucena 2 resoa sa jednom ringlom i oba su otisla u roku od mesec-dva. Takodje, koliko sam cuo za tu uticnicu isao je jako mali profil posto je majstor racunao da ce tu biti samo mikser/mlin/... i slicni uredjaji, mali potrosaci.

Tako da bih se osigurao od buducih problema, taj sporet bi isao na trofaznu struju, pa nek srce struju do mile volje....
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 16:03 - pre 135 meseci
Zna se koliki profil zice ide za monofaznu uticnicu (3x2.5 mm2), taj majstor je car ili ti je mozda ipak samo slab osigurac na tom mestu?

Pitanje, koliki je osigurac na toj uticnici?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 16:29 - pre 135 meseci
Ovde je 1.5 profil. A za osigurac... Ne mogu ti reci napamet, morao bih da proverim. A to ce biti za par dana, ne pre
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.107.*



+292 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 16:51 - pre 135 meseci
Čačani su imali,sećam se da su ga roditelji i jevtinije dobili od 1f
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 18:16 - pre 135 meseci
Citat:
Igor Gajic: Ovde je 1.5 profil. A za osigurac... Ne mogu ti reci napamet, morao bih da proverim. A to ce biti za par dana, ne pre :(

OK, ako je tako, onda je opet bolje da uradis ovako:

Citat:
Igor Gajic: Potrebna mi je preporuka za mini sporet koji bi mogao da se lako prebaci na trofaznu struju, ili, jos bolje, da je vec trofazni.

Svi modeli koje sam video su sa suko utikacima, a meni je BAS potrebno da taj mali sporet ide na trofaznu. Vec su mi predlagali da se koristi samo jedna faza i da se samo stavi trofazni utikac u kojem ce biti samo spojene faza i nula.


Od trofazne uticne tako dobijas sasvim regularnu monofaznu, to nije neka mudrolija.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pesek
Igor Pesocki
duborezac
Danilovgrad, Crna Gora

Član broj: 232523
Poruke: 60
*.crnagora.net.

Sajt: regulator-exklusiv-unikat..


+6 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 21:43 - pre 135 meseci
Mini šporeti su obično ukupne snage 3,5-4 Kw (treba računati i grijače u rerni), što baš i nije tako malo za monofaznu utičnicu, posebno ako je povezana žicama presjeka 1,5mm2.
Trebalo bi da kod tih šporeta postoji opciono riješenje za priključivanje na trofaznu struju. Ne bi trebao biti problem skinuti zadnji poklopac i priključiti petožilni kabal sa trofaznim utikačem. Ali to svakako mora biti objašnjeno u uputstvu za upotrebu i priključivanje šporeta.
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju27.01.2013. u 22:18 - pre 135 meseci
Moze se i veoma lako ceo sporet prevezati kompletno .... ALI to moze uraditit samo covek koji se razume u to i da odradi valjano , znaci svaku ringlu na posebnu fazu i rernu takodje ..
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju28.01.2013. u 06:49 - pre 135 meseci
Citat:
pesek: Ne bi trebao biti problem skinuti zadnji poklopac i priključiti petožilni kabal sa trofaznim utikačem. Ali to svakako mora biti objašnjeno u uputstvu za upotrebu i priključivanje šporeta.

Još ni jedan nisam imao u rukama, a da ga nije neki umobolnik konstruisao po pitanju pristupačnosti za bilo kakvu intervenciju na njemu.
Da bi se došlo do priključka za strujni kabl treba ga rasturiti ko svinja masnu fotelju, pa ko voli nek izvoli.
Teška sado-mazo sprava.
To što su tebi pregorevale ringle/rešoi napajani sa tog strujnog priključka može da se desi samo u suludom slučaju da je majstor umesto nule vezao još jednu fazu, pa da ti je tamo međufazni napon 400+ V umesto 240V, pa bi dobro bilo da i to proveriš instrumentom.
E, sad, tome može da bude još jedan uzrok i verujem da je to pre ove sulude mogućnosti od gore, a to je kvalitet grejnih tela (pa i ostalih proizvoda) koji je regulisan savremenim standardima za sprečavanje pojava kao što bi, recimo, bila pojava neke nove fabrike Singer mašina.
Presek instalacionog kabla sa tim tvojim problemom veze nema, a priključni kabl tih skarabudženih skalamerija je takođe od 3x1.5 najčešće.
Imao sam jedan za opravku sa interesantnim tehničkim rešenjem kontrole opterećenja faze tako što je jedan prekidač kontrolisao obe ringle stim što je mogla da se upali uvek samo jedna u zavisnoti da li se prekidač okreće ulevo ili udesno.
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju28.01.2013. u 07:29 - pre 135 meseci
Ja sam kupio za terasu takav šporet pre 2 godine.
Ne mogu se uključiti svi potrošači odjednom, ili veća ringla (1.5kw) ili manja+rerna, pri čemu je rerna od oko 2kw ukupno, tako da zajednička potrošnja ne prelazi 16A. Zato je i namenjena monofaznom priključku.
Citat:
bakara: Vec su mi predlagali da se koristi samo jedna faza i da se samo stavi trofazni utikac u kojem ce biti samo spojene faza i nula.
Kad već možeš da biraš, onda izaberi drugu fazu za šporet a ne onu koja je previđena za mikser i koja se već koristi u kuhinji...
Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.0.*



+20 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju28.01.2013. u 18:42 - pre 135 meseci
Citat:
Darko_zed:
Moze se i veoma lako ceo sporet prevezati kompletno .... ALI to moze uraditit samo covek koji se razume u to i da odradi valjano , znaci svaku ringlu na posebnu fazu i rernu takodje ..
Pozdrav

Baš ovako kako je Darko rekao ......
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Mini sporet na trofaznu struju01.02.2013. u 22:00 - pre 135 meseci
Hvala svima na odgovorima, najverovatnije ce ici direkt monofazna -> trofazna uticnica.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Mini sporet na trofaznu struju

[ Pregleda: 11267 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.