Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

svašta-nešto sa nevericom u sredini...

elitemadzone.org :: MadZone :: svašta-nešto sa nevericom u sredini...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17007 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 12:09 - pre 136 meseci
Ovako,

ovde ste mi pomogli da mi WiFi kartica (koliko/toliko) ne blokira ceo laptop, da sredim loše sektore na Maxtor-u od 4gb, da (opet koliko/toliko) pokušam da sredim DVD rezač na laptopu, da sredim, osposobim i koristim odbačenu Asus ddr1 MB, uradim low level format WD HDD-a, da kupim foto, da pokušam da shvatim Mpx-e, da pogledam solidne filmove (muzikom se niste baš proslavili, likovno bolje da ne spominjem ;), instaliram razne programe...i još mnogo toga.

...a sad ko ima volje i snage (mislim na one koji su primetili da teško shvatam, ostale u startu upozoravam) da mi objasni šta znači kad neko izgovori: neverica...

Naravno u "govoru" mladih i sl.

Juče dve drugarice (max. 15god.) razgovaraju i jedna kaže: on je blejač, živi tu i tu, ide privatnim busom u školu jer stanuje daleko (i još nešto)...
a ova druga na to kaže: neverica

Čuo sam za tu "nevericu" i par puta ranije, ali ovo juče me je navelo da prelomim i postavim pitanje.
Naime, bilo izgovoreno već manirski, drugim rečima izuzetno ukorenjeno u "govor".
I stavka dva (veoma bitna): njih dve su izgledale kao osobe iz prve klupe, što logično znači da je "termin" dugo putovao (kroz druge tipove ličnosti) dok ga i one nisu usvojile. Tako je to sa prvom klupom, ja to najbolje znam.

...a tek sam, teškom mukom, prihvatio da je "normalno" da čak npr. i "ozbiljniji" ljudi (oba pola) pa i radio voditelji...redovno (dakle, niko ih ne opominje) u vestima, emisijama izgovaraju: svašta-nešto.
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 13:09 - pre 136 meseci
To ti je "razvojni put" uproscavanja na nivou slenga. Ranije, sad je to vec davno, se pricalo "to je bas glupo/nepotrebno/suludo/van pameti..." sa dodatkom "da li je bas tako iako su mnogi videli/procitali/culi... toliko je ... da sa nevericom to posmatram/tretiram..." a sve u postavci uobicajeno prihvacenog u odredjenom drustvu (od uskog, intimnog drustva prijatelja pa sve do drustvenog uredjenja...) pa ako nesto/neko štrči na bilo koji nacin, van tokova uobicajeno prihvacenog - standarda - ma kakav da je i ma koliko rasiren.

To je "evoluirao" u " ne mogu da verujem". Pa zatim u "ne verujem" da bi sada dobilo formu "neverica". I time je sve sto sam u prethodnom pasusu napisao i sto nisam napisao a postoji kao objasnjenje/pojasnjenje sublimirano u jednoj jedinoj reci!

To, inace, pocne tako sto se neko negde izrazi na nacin na koji u tom trenutku vremena i prostora smatra da ce najbolje preneti i reci i osecanja tog trenutka/dogadjaja... pa ako se to svidi u smislu prakticnosti i najbitnije "dobra fora" forme nekolicini prisutnih to se siri munjevito i lancanim kontaktima onih kojima se to dopalo. Nikada nije tacno utvrdjeno kako je moguce da se nesto tako, u sustini, banalno moze siriti i preneti tom brzinom ali je utvrdjeno da je ta brzina sirenja frapantna, cak i nekada kad nije bilo ni Internet-a ni mobilne telefonije pa cak ni TV-a!

Eto, ukratko. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 13:31 - pre 136 meseci
Hvala Sceko :)

tako nešto sam i "zamišljao"...baš to "ne mogu da verujem", "ne verujem"...

još kad bi početak razvojnog puta "neverice" bio njihova poseta izložbi "NEMOGUĆE, umetnost nadrealizma". 8)


Dobro je što si se baš ti javio (pa mogu da se oslobodim zvučno asocijativno :), jer moje pitanje je bilo baš (u osnovi) i usmereno na samu zvučnost.


"Ne mogu da verujem" je bio deo i noćnog slenga i verovatno neka razblažena forma nekog underground rečnika, fensi bljutava varijanta je: Neviđeno.
I to Neviđeno je tačno u jednom trenutku doblio tačno određenu Zvučnost pri izgovoru...

Ono što me brine kod te neverice je što ima neki degradirajuće, estradni prizvuk. Nadam se da sam jasan, ako nisam...dodatno ću pokušati.

Naglašavam:

da mene ovo me ne zanima kao neka već prežvakana tema folk vs rnr vs klasik/ politika vs Apolitik...već kao neko šire tumačenje-analiza sveopšteg patosa*, naravno uz što vedrije odgovore i tumačenja...

*koji Sceka-o navodiš kao standard, kalup koji je neophodno prihvatiti u određenim krugovima

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 29.01.2013. u 15:08 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 13:35 - pre 136 meseci
Izneverovao sam
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 13:48 - pre 136 meseci
Inače (sad mi je sinulo) postoji i ona mukica...pa je to možda isti sleng pravac, iako, po mom sluhu, nema isti prizvuk... :)
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 14:12 - pre 136 meseci
Citat:
valerijan: ...
I to Neviđeno je tačno u jednom trenutku doblio tačno određenu Zvučnost pri izgovoru...

...

He, he, he... podseti me na ono jedno vreme cesto upotrebljavano "Siiine...", sa drzanjem "slova I" u zavisnosti od stepena potrebe i vrlo specifinog tonskog nosioca ~ glisando na gore na slovu I pa brz interval na dole na slogu NE zavrsavajuci uvek i iskljucivo nize od osnovnog tona sa pocetka fraze! :))) U to vreme fraza koja je imala neverovatnu koncentraciju ne samo neverice nego daleko vise od "slika govori vise od 1.000 reci"! :)

A u danasnje vreme ... pa malo sam izasao iz fazona jer se, nazalost, druzim sve vise sa "uskim krugom ljudi umetnickih predispozicija" kojima je vrlo do apsolutno svojstveno "uozbiljavanje" komunikacije sa okruzenjem, sto me polako ali sigurno smara jer gusi šašavost kojoj sam sklon i dan danas! :) Sreca pa posao kojim se bavim podrazumeva redovan/stalan kontakt sa mladjim osobama pa mi vedrine u zivotu ne nedostaje! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 14:30 - pre 136 meseci
...da li i ti mladje osobe sa kojima si u kontaktu koriste "nevericu"...ako je odgovor da ili još gore: da! često!,
moja mikro "teorija" koju sklapam počinje da pada u vodu (jer verovatno je ~M/škola u pitanju)...

I ja sam u kontaktu sa mlađim osobama (oba pola :D ) uzrasta ~20+ godina, ali se kod njih neverica još nije pojavljivala, mukica jeste :(

dodatak:

možda sam loše objasnio, nisam protiv svođenja, skraćivanja govora (posebno onog koji uključuje maštovitost, neozbiljnost) i ostalih radosti koje donosi jezik, govor, komunikacija, a kamoli šifra (pa sam i naveo naše nadrealiste i njihove detinjarije koje sam video na navedenoj "priredbi")...već mi se ovde neki drugi impus "uhvatio"...samo da nije onaj: kad počnu mladi da te nerviraju... :(
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 14:54 - pre 136 meseci
Osoba moze biti mukica. "Mukica, a tako fin decko a ona potpuna droca."

Situacija je nevera (novosadski, nikad nisam cuo neverica) *tipicna partija kantera u 3 ujutro* "Brate nevera da si me pogodio odatle!"
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 14:55 - pre 136 meseci
Neverica je još dobro... imaš i "Nevera", kao i "Neverue", doduše češće se koriste u satiričnom kontekstu, mada možda ima neko i ozbiljno to da koristi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:08 - pre 136 meseci
Citat:
valerijan: ...da li i ti mladje osobe sa kojima si u kontaktu koriste "nevericu"...ako je odgovor da ili još gore: da! često!,
moja mikro "teorija" koju sklapam počinje da pada u vodu (jer verovatno je ~M/škola u pitanju)...

...

Retko. Ali ima nekih koje nisam nikada cuo, naravno nisam zapamtio! :) A uvek su mi bile drage one "slozenice" kao sto je "krebil" - kret** plus debil. (mora 'vako snalazljivo jer bot ne dozvoljava "izvornu" a neprimerenu rec i savetuje da "...PIŠITE KVALITETNO I OZBILJNO!" sto i cinim, a ova druga rec je kao ok!).

Da... strasno me 'nervira' sto se izgovara "sta se tripujes"! Ko ubaci ono "SE" u logicnu frazu, originalnu, "vekovnu" koja glasi "sta tripujes"?! Kad bi malo "udubili" - nemozes sebe da tripujes nego si onaj KOJI TRIPUJE, dva potpuno razlicita znacenja. Ali gotovo sada, eto meni jeeeda za navijek! :)))



Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:14 - pre 136 meseci
@Branko Santo
Bolje da se ne osvrnem na partiju Kantera... :D jednom sam "udario" na igranje igrica (posebno pucačke), posle prelistao [es]: svi igraju, bolje da "ćutim" (nego da krpim matične: sam ili "na" stranim jezicima)... ...dobre su igrice, ali nema Spyro the Dragon na PC-u?

@Miroslav Jeftić
kad "kažeš" satirično, misliš sa podsmehom? ...jer kažeš da to neko i ozbiljno koristi.

Podsmeh Ok, ali mene ti ozbiljni/e "korisnici" zanimaju.

Dodatak UE mi je "poznat" još iz 90ih, ali u verziji AU!. Došau, Vinau, Izginau (tako su se tada provodili, u tri stava, prvoklupaši)...
AU je verzija Auuu, a ova iz 21. veka UE je verovatno satira na ulazak u EU :)


@Sceka :) Hvala.
Plus: samo Kvalitetno i Ozbiljno!

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 29.01.2013. u 16:38 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:25 - pre 136 meseci
Pratiti subkulturu strasnih gejmera je u stvari najbolji nacin da se vidi kako nastaju novi izrazi. Uglavnom se igra duboko u noc i dok ne svane ili dok roditelji ne odu na posao (kako ne bi znali kad ste dosli kuci). Uz umor i adrenalin od igranja prisutne su velike kolicine kofeina i secera pa tako dolazi do interesantnih konstrukcija.

Kakve ste vi noge/nogice! - Kada hoces da opises da je neko jako los, dodaje se nekad epitet "smrdljiv" cisto da se pojaca uvreda. Racunam nastala od "pises ko nogama".
Sto se drogiras! - Kada neko upropasti timsku partiju nerezonskim potezom.

Davno je bilo samo ova dva mogu da se setim ovako iz cuga.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:33 - pre 136 meseci
^ ovo

Citat:
...Kada neko upropasti timsku partiju nerezonskim potezom...


me je vratilo 2-5 dana unazad.

Ulazim u Bus (personalizovan), izvadim "knjigu" iz nužde (boza...kako podneti ljude oko sebe)...
...a 3-4 klinca, za sebe, a zapravo meni: hoćemo večeras da se drogiramo?

Da li su tako brzo shvatili da nisam timski igrač ili je slučajnost sa dozom narcisoidnosti (paranoje)
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:35 - pre 136 meseci
Buraz i ja i dalje izgovaramo recenice tipa: "Aj idi u radnju po drogu/otrov!" kada treba neko da ide po kolu :)
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:44 - pre 136 meseci
Prestigao si me odgovorom...ali, jedna od njihovih najautentičnijih pojava mi je podzemni prolaz kod Vuka/Bg i ljudi u i oko igraonice (uticaj Jap. filma)...
ne smatram da su oni negativci u ovoj priči, to je ipak SubKultura!
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 15:54 - pre 136 meseci
Citat:
Branko Santo: Buraz i ja i dalje izgovaramo recenice tipa: "Aj idi u radnju po drogu/otrov!" kada treba neko da ide po kolu :)

Odlican primer kako sleng (ma kako interan bio) olaksava zivot. :) Zamisli da si morao da izgovoris ono sto je istina i sto ti je "u glavi" svakog trenutka dok to skraceno izgovaras, a to bi, otprilike, bilo sledece:

- "Brate moj, da li ti nije tesko da se spremis i odes da nam kupis koka kolu koja je u svakom slucaju a i naucno dokazano stetna jer u sastojcima koje sadrzi ... kao i samim postupkom proizvodnje ... i nadasve skupa obzirom na to da je .. ali sam i pored svega toga sto sam svestan cinjenica rad da u drustvu sa tobom popijem, casu po casu, flasu koka kole."

Pa, bre, dodje mi da odalamim sam sebe sto toliko kuckah a ne da se to sve izgovori, bre! :)))



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 16:00 - pre 136 meseci
^ zaboravio si i uputstvo: kako da se obuče i to u skladu prikazom temperature (u dotičnom mestu) na Netu :)

Citat:
Branko Santo:..."Aj idi u radnju po drogu/otrov!


Da li su takve rečenice su kao Šah/Mat?
Ko prvi izgovori, drugi nema izlaz, tj. ide po CC?


Ja sam prešao na Kvas!
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 16:04 - pre 136 meseci
Uh, Kvaaas... :) Ja nisam presao - odavno sam na tome! Jedino sto ne volim one limenke Kvasa, nekako mi ukus ne prija. Ali da ne razvodnjavam... Odoh do Studija malo da radim i privredjujem meni svome! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 16:13 - pre 136 meseci
^ osveženje :) u okviru teme

Limenke se ni meni ne dopadaju (preslatke), samo Ruski kvas u staklu.

Inače, tema o CC u staklenoj flaši me je navela da testiram Kvas (zaboravio sam da navedem u uvodnoj reči), jer su tu svi preporučivali da se proba.

Prvo sam probao limenku (onako...), pa tek onda staklenu i oduševio se.

Transfer CC-Kvas sam preuveličao, jer sam odavno CC bacio u deseti plan...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: svašta-nešto sa nevericom u sredini...29.01.2013. u 17:15 - pre 136 meseci
Citat:
valerijan:
Da li su takve rečenice su kao Šah/Mat?
Ko prvi izgovori, drugi nema izlaz, tj. ide po CC?


Samo sah. Kontra mat moze biti "Aj uzmi dve i sladoled evo ti pare!" :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: svašta-nešto sa nevericom u sredini...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 17007 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.