Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

procena radne sposobnosti dok traje lecenje

elitemadzone.org :: MadZone :: procena radne sposobnosti dok traje lecenje

[ Pregleda: 1741 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon procena radne sposobnosti dok traje lecenje04.02.2013. u 14:28 - pre 137 meseci
Veliki pozdrav za sve koji se nalaze na ovom sajtu.Imam problem sa lokalnom ispostavom nacionalne sluzbe za zaposljavanje.Radi se o tome prilikom prijavljivanja na evidenciju dao sam izjavu da nisam u mogucnosti da radim zbog teskog koznog oboljenja na sakama.Pokusao sam da svoje tvrdnje potkrepim dokazima u vidu samih lekarskih nalaza ali su oni to odbili da prime.Desava se to da pokusavaju da me ispisu sa evidencije da ne bih dobio uverenje o nezaposlenosti,s obzirom da sam korisnik socijalne pomoci po osnovu bolesti.Imam nalaz Republickog Fonda PIO koji se saglasio da nisam u mogucnosti da radim,imam izvestaje privatnih dermatovenerolologa ali i iz drzavnog sektora i svi se slazu da procenu radne sposobnosti je moguce izvrsiti tek po zavrsetku lecenja,odnosno kada se postigne stabilizacija bolesti,s obzirom da nisu iscrpljene sve mogucnosti rehabilitacije odnosno lecenja.To je misljenje i Ministarstva za rad i socijalnu politiku.Uprkos svim dokazima koje posedujem dobio sam poziv iz lokalne ispostave zaposljavanja da sam radno sposoban i da se javim na razgovor u vezi povecanja mogucnosti zaposljavanja.Kako mogu da radim ako imam pukotine po sakama koje nisu zalecene.Zanima me koja su moja prava i sta dalje da radim i kome da se obratim dalje jer se suocavam sa problemom da ce me nezakonito ispisati sa evidencije a sve sa ciljem da mi uskrate uverenje za socijalnu pomoc i tako mi onemoguce dalje lecenje.Sta je najbolje da preduzmem.Veliko hvala ukoliko mi neko odgovori.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: procena radne sposobnosti dok traje lecenje04.02.2013. u 21:40 - pre 137 meseci
Citat:
darko 79: Veliki pozdrav za sve koji se nalaze na ovom sajtu.Imam problem sa lokalnom ispostavom nacionalne sluzbe za zaposljavanje.Radi se o tome prilikom prijavljivanja na evidenciju dao sam izjavu da nisam u mogucnosti da radim zbog teskog koznog oboljenja na sakama.Pokusao sam da svoje tvrdnje potkrepim dokazima u vidu samih lekarskih nalaza ali su oni to odbili da prime.Desava se to da pokusavaju da me ispisu sa evidencije da ne bih dobio uverenje o nezaposlenosti,s obzirom da sam korisnik socijalne pomoci po osnovu bolesti.Imam nalaz Republickog Fonda PIO koji se saglasio da nisam u mogucnosti da radim,imam izvestaje privatnih dermatovenerolologa ali i iz drzavnog sektora i svi se slazu da procenu radne sposobnosti je moguce izvrsiti tek po zavrsetku lecenja,odnosno kada se postigne stabilizacija bolesti,s obzirom da nisu iscrpljene sve mogucnosti rehabilitacije odnosno lecenja.To je misljenje i Ministarstva za rad i socijalnu politiku.Uprkos svim dokazima koje posedujem dobio sam poziv iz lokalne ispostave zaposljavanja da sam radno sposoban i da se javim na razgovor u vezi povecanja mogucnosti zaposljavanja.Kako mogu da radim ako imam pukotine po sakama koje nisu zalecene.Zanima me koja su moja prava i sta dalje da radim i kome da se obratim dalje jer se suocavam sa problemom da ce me nezakonito ispisati sa evidencije a sve sa ciljem da mi uskrate uverenje za socijalnu pomoc i tako mi onemoguce dalje lecenje.Sta je najbolje da preduzmem.Veliko hvala ukoliko mi neko odgovori.


Ne znam šta da ti kažem pametno već da kada su oni tako pametni da ti pokreneš postupak procene radne sposobnosti preko Nacionalne služne za zapošljavanje (uzmeš od njih papir šta ti sve treba, sa tim odeš kod lekara opšte prakse i naglasiš da ideš preko njih a na ostalo te uputi dr,... i čekaš poziv). Besplatno je, u smislu da ne plaćaš nikakve troškove izlaska pred komisiju. Tek kada sakupiš svu dokumentaciju, ona dospeva do fonda PIO, a ti iz Nacionalne službe za (ne)zapošljavanje neka onda vide šta će. Jedino što ćeš da se iscimaš.
Kategorija se određuje prvenstveno na osnovu stručne spreme, dok je stvarno zdravstveno stanje tek na nekom drugom mestu.
ER
 
Odgovor na temu

darko 79

Član broj: 310553
Poruke: 24



+47 Profil

icon Re: procena radne sposobnosti dok traje lecenje05.02.2013. u 08:04 - pre 137 meseci
Ja sam pokusao,dobio sam odgovor od doktora koji radi na proceni radne sposobnosti,imam to dokumentovano,a to je i misljenje u resenju za MOP koji sam poslao ministarstvu rada i socijalne politike da tek po zavrsetku lecenja moguca je procena,i sada centar ali i NSZ,kazu na taj nacin mozes neograniceno da primas mop(novcanu socijalnu pomoc)
nisam ja kriv sto je komplikovano lecenje i sto je ekcem tesko zaleciti jer se javljaju pogorsanja u toku samog lecenja.Jednostavno nece u lokalnoj ispostavi NSZ da uvaze misljenje doktora i misljenje Ministarstva.
Koje je Ministarstvo nadlezno za rad Nacionalne sluzbe zaposljavanja,
Ministarstvo rada,zaposljavanja ili Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja,s obzirom da saraduju i sa jednim i sa drugim Ministarstvom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: procena radne sposobnosti dok traje lecenje

[ Pregleda: 1741 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.