Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stolarske masine i alati

elitemadzone.org :: TechZone :: Stolarske masine i alati

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slobodan1234
Slobodan Grajic
delivery
Novi Sad

Član broj: 311741
Poruke: 14
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Stolarske masine i alati09.02.2013. u 11:43 - pre 136 meseci
Ova tema ce biti interesantna za sve one koji se bave obradom drveta ISKLJUCIVO DRVETA.
Kakvi su alati potrebni, masine, nacin rada i mozda jedno pitanje koje muci sve one koji proizvode namestaj od drveta...gde naci suvu gradju na podruciju oko Novog Sada.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Stolarske masine i alati09.02.2013. u 13:27 - pre 136 meseci
Suva građa je uvijek bila problem, a i skuplja je od sirove.
Čuo sam za dva stovarišta u okolini Bg, ali ne znam za Novi Sad.
A i to što sam čuo, nije baš da su specjalizovani za suvu građu, nego vlasnik odvoji neku količinu sa strane, pa ostavi da se suši, jer zna da uvijek neko traži...

Meni je bilo preostalo nekih starih dasaka od građevinskih radova koje su provele godinu-dvije na tavanu, pa se osušile.
U svakom slučaju, mislim da je najjeftinije i najbolje da napraviš zalihe sirove građe, pa sam sušiš.
I onda kako trošiš tu osušenu tako na vreme dokupljuješ novu za sušenje....

Što se tiče alata, i mene to zanima.
Iz nedavnog iskustva, u kom sam nešto čeprkao priručnim alatima (vidi poruku http://www.elitemadzone.org/p3240490), mislim da mi je od svega najviše nedostajalo nešto sa čime bi lako mogao da izravnam krive daske i grede, jer ti je prav materijal osnova za sve ostalo.
Pretpostavljam da bi to trebala biti neka cirkularna stolna pila sa nekim vodilicama da možeš ravno da guraš daske i da se ta pila može podešavati po uglu. (google: circular table saw).
Kad bi se bavio drvenarijom (a postoji velika vjerovatnoća da hoću, makar i hobistički), prvo što bi nabavio je upravo nešto takvo, jer manje-više sva ta građa sa stovarišta je ubi bože kriva.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Stolarske masine i alati

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.