Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38

[ Pregleda: 208899 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Allexxandar
Srbija

Član broj: 316446
Poruke: 3



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.09.2016. u 09:44 - pre 91 meseci
http://www.blic.rs/vesti/hronika/tuzilastvo-ne-dize-optuznicu-protiv-ognjanovica/98evlgb

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 20.09.2016. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.09.2016. u 16:40 - pre 91 meseci
Čudno kako ovo niko ne komentariše.

Činjenica da tužilaštvo nije prikupilo dokaze meni ne menja mnogo u najmanju ruku mučan utisak o ovom slučaju.

Neizmerno mi je žao umrlog deteta, ali gorak ukus u ustima mi je ostavila činjenica da nakon smrti male Tijane novac nije ODMAH prosleđen drugoj najbolesnijoj deci, nego je to učinjeno tek nakon ogromnog pritiska javnosti i hapšenja Ognjanovića.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.09.2016. u 18:43 - pre 91 meseci
Ja sam sa druge strane zadovoljan sto je zakonitost prevagnula nad "osecajem pucine za pravdom". Ima jos nade za nas...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.09.2016. u 18:52 - pre 91 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Čudno kako ovo niko ne komentariše.

Činjenica da tužilaštvo nije prikupilo dokaze meni ne menja mnogo u najmanju ruku mučan utisak o ovom slučaju.

Neizmerno mi je žao umrlog deteta, ali gorak ukus u ustima mi je ostavila činjenica da nakon smrti male Tijane novac nije ODMAH prosleđen drugoj najbolesnijoj deci, nego je to učinjeno tek nakon ogromnog pritiska javnosti i hapšenja Ognjanovića.

Sreca pa tuzilastvo ipak nije radilo na osnovu ukusa nego zakona.

 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.09.2016. u 19:03 - pre 91 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Čudno kako ovo niko ne komentariše.

Činjenica da tužilaštvo nije prikupilo dokaze meni ne menja mnogo u najmanju ruku mučan utisak o ovom slučaju.

Neizmerno mi je žao umrlog deteta, ali gorak ukus u ustima mi je ostavila činjenica da nakon smrti male Tijane novac nije ODMAH prosleđen drugoj najbolesnijoj deci, nego je to učinjeno tek nakon ogromnog pritiska javnosti i hapšenja Ognjanovića.

Isto i meni stvaraju mučninu i smrde mi žestoko, ali šta je tu je. U svakom slučaju njima na čast ako u imali nameru da to urade.

A koliko se sećam i poligraf su odbili...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic20.09.2016. u 19:11 - pre 91 meseci
Generalno uzevši, možemo sad ispočetka svih 36 strana diskusije.
Ali, ajde da verujemo tužilaštvu da zaista nema osnova za krivično gonjenje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 00:23 - pre 91 meseci
nagon srba da obavezno nekog razapnu uistinu je fascinantan !
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 08:19 - pre 91 meseci
Uopšte nije reč o nagonu Srba, već pročitaj temu ispočetka i videćeš da ipak nije baš tako crno na belo i da ima dosta sivog i prostora za osnovanu sumnju.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 08:28 - pre 91 meseci
OK, "osnovana sumnja". Termin sasvim u redu. Slažem se da je bilo.

Na osnovu te "osnovane sumnje" tužilaštvo pokrenulo istragu. Sasvim u redu.

Kad su zaista proučili, istražili, pratili tokove novca, ali realno a ne na osnovu napisa u Kuriru došli su do zaključka da nema osnova za krivično gonjenje.

Šta sad ? Da uvedemo pravilo da ko god sumnja i dalje, da on lično ima pravo da ponovi istragu iz početka ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 09:21 - pre 91 meseci
Bilo bi lepo da neko od ko misli da nije bilo mesta za sumnju objasni šta su Ognjanovići radili, mislili i planirali sa skoro 3 miliona € na računima, sve dok se kuka i motika nije digla protiv njih.

Podsećam da je za to vreme dvocifren broj bolesne dece kojima je pomoć bila neophodna izgubilo bitku za život.

Dobar broj njih ako ne svi, je mogao biti spasen tim sredstvima.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 09:53 - pre 91 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Bilo bi lepo da neko od ko misli da nije bilo mesta za sumnju objasni šta su Ognjanovići radili, mislili i planirali sa skoro 3 miliona € na računima



'Oćeš da ja objasnim ili tužilaštvo ?

Ja ne znam.

Pominješ 3 miliona. Wtf ? Jesi li tu cifru video preko web portala za upit stanja na njihovom računu, ili si imao odštampan izvod ? Realno, sve tvoje informacije o tome koliko je para bilo, gde su pare bile, kad su pare bile, šta je sa parama rađeno - dolaze direktno iz medija. Dal' Politika, Novosti, Kurir ili Informer, svejedno. Jedni su prepisivali od drugih.

Za razliku od novinara (čuj "novinar" ) Kurira, koji je smišljao senzaciju i pljuvačinu, istražni organi su zaista imali pristup podacima sa računa.

Tako da tebi jedino ostaje da potpuno zaboraviš sve šta si čitao iz medija ("tabula rasa"), i da od tužilaštva zatražiš pravu informaciju koliko je para bilo, na kojim računima, koliko je potrošeno, kad i gde je potrošeno i slično.
I neka ti svakako obrazlože zašto misle da nema osnova za krivično gonjenje.

Svaka ostala diskusija je bespredmetne, jer niko ovde ne raspolaže validnim informacijama.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 10:19 - pre 91 meseci
Ono što je sigurno jeste da je skupljeno bilo preko milion evrića, sad koliko tačno se više i ne sećam, to su oni sami izjavili.

Činjenica je da su novac suviše dugo držali kod sebe i da ništa samoinicijativno nisu uradili po pitanju donacija i pomoći drugoj bolesnoj deci, sve dok se nije digla buka u medijima, a i tada je imao neka neuverljiva objašnjenja tipa kako bi on eto dao donaciju, ali će on biti taj koji učestvuje u nabavci, jer ako da sve dečijoj klinici, ko zna kako će oni to da potroše, da je učestvovao u biranju preko koga i kako da se kupe neka sredstva i aparati za dečije bolnice, a sve je to ostavilo mesta za osnovanu sumnju da pod jedan nisu imali nameru da doniraju bilo šta, već su pokušali da zadrže novac za sebe, a pod dva ostaje pitanje da li je pala neka provizija tokom tih "nabavki" kojima je on posredovao i/ili učestvovao ili ne. Mogli su na primer odmah da osnuju neku fondaciju za lečenje bolesne dece i da taj novac bude deo fondacije i da se transparentno troši novac. Još bi izazvali i simpatije i saosećanje kod drugih ljudi jer eto, oni su izgubili svoje dete, pa kad nisu mogli svoje da spasu, osnovali su fondaciju da pomognu drugoj deci i samo na osnovu toga bi gomila ljudi uplaćivalo novac u tu fondaciju i nekoliko izgubljenih života bilo spašeno na vreme.

Ovako je ostao gorak ukus kod ljudi i sumnja da li vredi uopšte donirati za bolesnu decu, jer "ko zna gde završi taj novac", a upravo je to najveća šteta koju su Ognjanovići napravili svojim odugovlačenjem cele priče.

Posle toga je Nađa Novaković na primer bila bolesna (kao i gomila dece) i isto je skupljena ogromna kinta i na svu sreću dete je živo i zdravo, ali kako sam delom i sam učestvovao u prikupljanju sredstava (hvala Gojku na ES baneru, nikad mu to neću zaboraviti!), šta mislite koliko ljudi je meni lično izrazilo sumnju u celu priču oko donacija, upravo zbog muljavih Ognjanovića?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 10:49 - pre 91 meseci
Citat:
bachi:Ovako je ostao gorak ukus kod ljudi i sumnja ...

Ostao je gorak ukus i sumnja ne zbog Ognjanovića nego zbog Blica, Kurira, Informera i sličnih go vana kojima nas zatrpavaju.

Tako je u narodu ostao "gorak ukus i sumnja" i kad god se spomene Most na Adi, 99% ljudi kaže "... tu su se nakrali ...". Zašto ? Zato što su radikali 1000 puta ponovili laž koja je postala istina. A to su mediji pretvorili u go vna i zatršavali konzumente.

Verujem da će ostati "gorak ukus i sumnja" kad se pomene ubistvo pevačice Jelene Marjanović, zato što su nas zatrpavali go vnima da je možda ubica muž, ili svekar ili svekrva.

I tako dalje, i tako dalje.

Medijima su potrebna go vna za zatrpavanje konzumenta, jer ako konzumentima ponudiš nešto obično, on se neće iznenaditi i kupiti novine (čuj "novine). Ali ako mu u novinama ponudiš go vna, sra nja, pro liv, povraćku i slično - to konzument hoće da vidi i da plati.

A ako mediji nemaju go vna za zatrpavanje konzumenata, onda oni go vna naprave od običnih ljudi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 10:59 - pre 91 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Bilo bi lepo da neko od ko misli da nije bilo mesta za sumnju objasni šta su Ognjanovići radili, mislili i planirali sa skoro 3 miliona € na računima, sve dok se kuka i motika nije digla protiv njih.

Podsećam da je za to vreme dvocifren broj bolesne dece kojima je pomoć bila neophodna izgubilo bitku za život.

Dobar broj njih ako ne svi, je mogao biti spasen tim sredstvima.


Pa svima je jasno da sva gungula zbog provizije, realno i nažalost.
 
Odgovor na temu

bonifacic

Član broj: 334187
Poruke: 15



+40 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 11:23 - pre 91 meseci
hteli su da zbrisu sa lovom to je sigurno. Mislim ko ne bi ? Ipak je to veliko iskusenje, a pored toga zivimo u svetu kada se promovisu i hvale samo ljudi koji imaju lovu, na ovaj ili onaj nacin.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 11:38 - pre 91 meseci
Java, uopšte ne pričam o pisanju medija, već sam svoje zaključke izneo na osnovu ponašanja i izjava samih Ognjanovića.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 11:46 - pre 91 meseci
Citat:
bachi:Java, uopšte ne pričam o pisanju medija, već sam svoje zaključke izneo na osnovu ponašanja i izjava samih Ognjanovića.


A ti ih poznaješ lično ? OK, to je onda drugo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.



+1342 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 13:13 - pre 91 meseci
Nije potrebno poznavati ih lično.

Ne znam šta je pisao Kurir, ključne stvari su se mogle saznati i bez njega.

Dovoljno je pratiti lične izjave i tajming kada se šta, i posle čega se šta dešavalo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 13:38 - pre 91 meseci
Te licne izjave... gde se to moglo procitati?

(kao "ne znam sta je pisao Kurir" a pratio si svako slovo gde god i kad god je bilo napisano)

Java je tacno u par postova napisao i sta se desavalo i kako i zasto, ali je i napisao dovoljno i za desavanja na temi i generalno na ES-u. Sve se svodi na guglanje i eventualno na kupovinu nekih "eminentnih" novina. Naravno, i rekla - kazala.

Neverovatno koliko zlonamernih osuda i karakterizacije nekoga koga se ne poznaje licno. Da, potrebno je poznavati licno civeka da bi se imalo o cemu validno pricati. Sve drugo je "kafansko". Narocito bazirano na informacijama iz medija i guglanjem.

A tebe i dalje fascinira cifra od 3 miliona €...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic21.09.2016. u 13:56 - pre 91 meseci
Aman bre, https://www.youtube.com/watch?v=AS8fVWeu-_0

M U LJ A T O R i tačka.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pomozite maloj Tijani Ognjanovic

Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38

[ Pregleda: 208899 | Odgovora: 744 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.