Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastita od visokog napona kod bobine

[es] :: Elektronika :: Zastita od visokog napona kod bobine

[ Pregleda: 1527 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola_dzoni91
Nikola Radivojevic
Student
Prokuplje, Srbija

Član broj: 313974
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Zastita od visokog napona kod bobine13.04.2013. u 00:40 - pre 134 meseci
Pozdrav svima na forumu, nov sam ovde pa izvinite ako ne radim nesto po pravilima.
Poceo sam da pravim jedan uredjaj za ispitivanje bobina, posto vec imam PWM koji radi na 12 volti , 500 hz i maksimalne struje od 30 ampera mislio sam da njega iskoristim kao oscilator za bobinu, ali imam problem kako da zastitim PWM od visokog napona bobine, sta treba da se stavi na izlaz iz PWM-a.? Video sam da vec postoji tema za pravljenje tog uredjaja ali uz pomoc transformatora i nekog releja, ali ovaj hocu da napravim da mogu na licu mesta da proverim ispravnost bobine.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3681
46.36.169.*



+357 Profil

icon Re: Zastita od visokog napona kod bobine13.04.2013. u 01:34 - pre 134 meseci
Ako oscilator napajas sa akumulatora, prekidacki MOSFET treba da je za napon reda 500V, paralelno njemu obavezno
stavi kondenzator kakav je paralelno prekidacu-platinama u autu, body dioda i akumulator ce apsorbovati sve
prenapone koji se javljaju pri radu bobine.
Inace klasicni indukcioni kalem-bobina ima prenosi odnos 1:80 i struju reda 10-12A. Za razna elektronska paljenja
bobine imaju povecan prenosni odnos 1.100 DO 1:120 (BMW). Napon koji se javlja na primaru prilikom
prekida struje primara je reda 200 V.-
Sekundar-visokonaponski namotaj mora biti propisno opterecen iskristem-svjecicom.-
pOz

[Ovu poruku je menjao emiSAr dana 13.04.2013. u 10:12 GMT+1]

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

nikola_dzoni91
Nikola Radivojevic
Student
Prokuplje, Srbija

Član broj: 313974
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Zastita od visokog napona kod bobine13.04.2013. u 21:03 - pre 134 meseci
Aha, hvala ti na odgovoru, samo jos jedno pitanje.. NIsam te bas razumeo oko pojma "body dioda" ? Kod mene su mosfetovi verovatno do 20 volti najvise, jer sam ja taj PWM odavno kupio za HHO uredjaj. Tako da cu verovatno da napravim novi PWM, posto se dobro snalazim sa semama, ali ne bas previse dobro sa zastitama od visokog napona. Ako imas vremena da nacrtas semu kako bi trebalo to da se odradi, bio bih ti zahvalan, ako nemas, nema veze, probacu nekako da nadjem po netu, mada do sad nisam mogao nista da nadjem.
pozzz :)
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Zastita od visokog napona kod bobine17.04.2013. u 04:45 - pre 134 meseci
bodi dioda ti je kontra dioda vezana paralelno sa izlaznim mosfetom i ona treba da ti je minimum za 1000V a mosfet stavis neki za 500V i neophodnu struju, dakle menjas na postojecem sklopu samo mosfet i odmah stavis neki koji u sebi ima diodu, i samo dodas kond kakav je vec u kolima zakacen na platine i resio si sve probleme...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Zastita od visokog napona kod bobine

[ Pregleda: 1527 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.