Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

elitemadzone.org :: MadZone :: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 78939 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald\\\'s fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 11:18 - pre 115 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
jovajovic100:
Pustite se duvana, to je druga tema. Interesuje me šta mislite kako je pleskavica ostala skoro ista 14 godina ?

iz istog razloga iz kojeg mumije ne trule, dehidracija. Napravi sam pljeskavicu od govedine po istom principu i nece ni tebi truliti.

http://aht.seriouseats.com/arc...ld-burger-testing-results.html


Jedini problem je što pljeske nisu stajale u pustinji već u uslovima normalno vlažnosti.



Ceo tekst
http://www.iflscience.com/heal...hy-mcdonalds-burgers-don-t-rot

I ovde postoji isti problem, svako postavlja odgovor koji njemu odgovara.

A ti mi odgovori da li bi šunka opstala da se ne usoli krvnički, izloži dimu koji je otrovan i
ne drži u specifičnim mikro uslovima. Pa se i na njoj nekada uhvati plesanj.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 11:43 - pre 115 meseci
Ova teme je neverovatna. U Srbiji, gde se redovno konzumira hrana puna masti i secera, ljudi pricaju o stetnosti Mc-a.

I dalje postoji neko uvrezeno misljenje da se mi hranimo zdravo, mnogo zdravije od Amerike i zapadnog sveta. Samo sto se jede vise domaca hrana, spremljena kod kuce apsolutno ne znaci da se zdravije hranimo. Pitanje je kakva hrana, a cesce konzumiranje masti i secera sigurno nije zdravo, da li to bilo kod kuce ili u restoranu brze hrane.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 11:56 - pre 115 meseci
Da mi rodjeni otac nije umro od infarkta u 46-toj pa da se lozim na te price. Nope, nije jeo McD, ali je covek voleo finu zacinjenu domacu hranu :(

Ako hocete da duze zivite, mislim da bi trebalo da batalite bilo koju "brzu hranu"- McD ili ne (generalno sve sto je masno i puno secera) i da se dovoljno krecete i fizikalisete. Nije McD nista gori od pljeskavice "na uglu", stavise manja je sansa da bude bakterijski neispravan zbog rigoroznijih procedura.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 13:35 - pre 115 meseci
Dalibor
Niko ni ne kaže da su pljeske prava stvar. Što se mene tiče ja se već decenijama
trudim da se hranim što zdravije. Što više povrća i voća. Vrlo mi je drago da
sam sina naučio da se hrani maksimalno zdravo. I imam puno pravo da kritikujem
MD koji je postao način života.

Ivan
Moj otac je umro sa 70 godina, a prvi infrakt je imao sa 48. I uspeo je da još 22
godine potraje vodeći računa o mnogim stvarima. Ali smo uvek o nekim praznicima
pojeli po neko prasence, što i ja volim da sa mojim ukućanima nekada upražnjavam.
I nema te pljeske koja je bolja od prasetine.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 14:12 - pre 115 meseci
Citat:
branko tod: Dalibor
Niko ni ne kaže da su pljeske prava stvar. Što se mene tiče ja se već decenijama
trudim da se hranim što zdravije. Što više povrća i voća. Vrlo mi je drago da
sam sina naučio da se hrani maksimalno zdravo. I imam puno pravo da kritikujem
MD koji je postao način života.

Ivan
Moj otac je umro sa 70 godina, a prvi infrakt je imao sa 48. I uspeo je da još 22
godine potraje vodeći računa o mnogim stvarima. Ali smo uvek o nekim praznicima
pojeli po neko prasence, što i ja volim da sa mojim ukućanima nekada upražnjavam.
I nema te pljeske koja je bolja od prasetine.


i jagnjetine

Sad ce da skoce ovi sto tvrde kako toboze svo to meso mirise , oseca se i smrdi .

Naravno da svako ( piletina , prasetina , teletina , ovcetina ) meso ima svoj specifican miris i ukus .



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 14:19 - pre 115 meseci
Citat:
eeestablishment

i jagnjetine.


Izvini na grubom previdu !
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 02:34 - pre 115 meseci
Citat:
mmix:
Najsmesnije mi je kad neko kaze "ja nikad ne jedem u meku tamo je losa hrana" a onda ode na neku slavu i nakrlja se prasecih kozurica i domacih torti. Sta je domaca torta nego zasecerena mast namazana na zasecereni hleb, zamaskirano aromamama da ne bi povratio kao sto bi od kasike masti. I to je sadkao bolje od BigMac-a zato sto je ujna koristila 20 domacih jaja i sama utukla 2kg putera koje je umutila u fil?

Meni je najsmesnije kad neko kaze "ja ne jedem domacu hranu jer je puna masti i secera koji su umuceni u fil", a onda ode u Mek i nakrka se konzervansa i emulgatora, vestackih boja i tona secera i masti - i to sve izaslo iz sintetickih laboratorija ili "basta" i "farmi" gde zivotinje i biljke zrak Sunca nisu videli. Sta je BigMac nego konzervirano djubre koje se podgreje pre prodaje, sa sastojcima koji su proizvedeni na najjeftiniji moguci nacin, sa minimalnom nutritivnom vrednoscu - slicno kartonskim kutijama. I onda neko kaze da je bolje pojesti BigMac, umesto domaci paradajz i meso koje je slobodno trckalo po pasnjaku, hranilo se svezom nezagadjenom travom na Suncu... i cija nutritivna vrednost daleko premasuje karton.

Poenta je da ta tvoja citirana recenica moze potpuno da se okrene i stoga je nistavna kao ozbiljan arguemnt protiv "zdravnosti" domace hrane.


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 09:58 - pre 115 meseci
Citat:
mr. ako: Poenta je da ta tvoja citirana recenica moze potpuno da se okrene i stoga je nistavna kao ozbiljan arguemnt protiv "zdravnosti" domace hrane.

Samim tim sto je neka hrana "domaca" ne znaci da je zdrava. Kolicina masti, secera i soli je kljuc, ono sto je mmix hteo da kaze, da koliko god se ljudi gadili na hranu iz Meka, cinjenica je da mogu isto tako nezdravo da se hrane kod kuce. Sto i jeste slucaj.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 12:59 - pre 115 meseci
Citat:
mr. ako
Poenta je da ta tvoja citirana recenica moze potpuno da se okrene i stoga je nistavna kao ozbiljan arguemnt protiv "zdravnosti" domace hrane.


Iskreno, cisto sumnjam da postoji puno ljudi iz tvog "okrenutog" primera koji se gnusaju "domace hrane" a idu u McD da bi jeli "zdravo". To sto ti mozes da izokrenes recenicu ne znaci da je tako nesto u praksi zastupljeno.

Sa druge strane, obrnut slucaj je realna pojava. Sama ova tema je dobar primer za to.

Poenta koju mmix pokusava da objasni je da je besmisleno hranu nazivati "zdravom" ili "losom" na osnovu imena brenda/proizvodjaca. Na zalost, ljudi koji to rade i koji misle da jedu "zdravo" samo zato sto je hrana spremljena u kuci uopste nisu retki. Ja sam nebrojen broj puta unutar moje familije slusao kako je "McD" djubre, od ljudi koji redovno posecuju kojekakve slave i krkaju hranu koja je podjednako, ako ne i vise grdja od McD-a.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 13:13 - pre 115 meseci
Zapravo, ideja da je McD zdrav jeste pogresna, ali je Ivan i te kako u pravu: Gomila ljudi misli da je razna suhomesnata roba, ili "meso iz samoposluge" zdravo, ili sad aktuelni limun, ili.... To sto je spremljeno od kuce, a kupljeno na pijaci ili u radnji ga ne cini zdravim.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 13:18 - pre 115 meseci
Na kraju krajeva, ne verujem da postoji neko normalan, koji jede "nikad ništa osim McD" ili "nikad ništa osim pljeske sa ćoška".

Naravno da jedem domaću hranu, naravno da znam da čvarci i nisu baš neko zdravlje, ali jednako kako ponekad pojedem i čvarke i slan'nu, tako ponekad pojedem i pljesku ili nešto iz McD.

McD i slični (BurgerKing, KFC) su dobri zato što uvek znaš šta ćeš da dobiješ. Primer: putujem kroz Grčku, ulazim u Tursku, priolazim kroz neko manje pogranično mesto i ogladnim. Vidim Burger King na benziskoj pumpi, i naravno sednem i utolim glad. Ja znam da bih u tom malom mestu svakako mogao da nađem i neki restoran sa dobrom lokalnom kuhinjom, ali, pitanje je kako naći, šta naći, kako naručiti i na kraju krajeva kako znatio gde je i šta je dobro. A nije mala verovatnoća i da se žešće zahebem.

S druge strane, naravno da za Božić neću da jedem Big Mek.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 13:43 - pre 115 meseci






Zdrava hrana
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 14:22 - pre 115 meseci
Slabo mi je to "zdravlje" bez rakijice ! (Mada, ja lično pihtije i ne gotivim nešto posebno)
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 14:27 - pre 115 meseci
MCD je zastupljen tako kako jeste samo zbog SIGURNOSTI! Ne zbog tobože kvaliteta, gastronomskog užitka, ili zdravlja. MCD i pandani su u 90% slučajeva isti u Engleskoj, Ohaju, Pekingu, Moskvi, Beogradu, i bilo gde drugde. Ljudi vole sigurnost, i zato je tako rasprostranjen lanac fast-foodova. Znaš šta ćeš dobiti, znaš u kom obliku, kog ukusa, da se nećeš zatrovati, i koliko će koštati.

Oni ni ne pokušavaju da se predstave kao Michelinov restoran, sami sebe nazivaju fast-food. Nešto na brzaka, da presečeš glad. Ako si pa bolid da svoju ishranu zasnivaš na fast food obrocima 3x dnevno, 7 dana u nedelji, to ti MCD ništa nije kriv..

Java me podsetio na zanimljivost iz Turske baš. Ostane mi par lira u džepu, i odem ja na kafu na aerodromu. Kontam 5 lira, 2,5 evra, ok je. Kad kafa 10 lira! Znači na bankomat sam išao da platim kafu. Koja je by the way bila među najgorima koje sam pio u životu. Ok, nisam gledao cene, istina, ali ko bi mislio da je kafa u nekoj zabiti u Turskoj kao u centru Milana..

Da je bio MCD, sigurno bi otišao tamo na kafu.
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 15:47 - pre 115 meseci
Flo

MD je napravljen isključivo zbog para. Koncesiskim načinom prodaje imena i usluge MD
ustvari prividno prodaje američki način života kroz brzu hranu. Imaginarna i trenutna slika
sreće se stvara kod kupaca dok tih par minuta jedu hranu kakvu jedu i članovi nacije no. 1.
Treba se setiti samo jezivih gužvi ispred prvog restorana u Moskvi. Ta priča sa stalnim
kvalitetom nikako nije tačna jer 99 % potrošača čini lokalno stanovništvo. Samo 1 % su
stranci, ako i toliko, koji dolaze iz razloga kontrole kvaliteta. A pitanje koliko je i to tačno
da postoji adekvatna kontrola.


Privid života




Čistoća

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 16:09 - pre 115 meseci
Hehe, nisi ti zavirio da vidis nasta lici jednadomaca pleskavicarnica iza pulta

Od onih sto nisu otvoreni samo radi profita, vec valjda zbogpojacavanja mira u svetu


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 16:12 - pre 115 meseci
Citat:
jovajovic100
Ta priča sa stalnim kvalitetom nikako nije tačna j


Tacna nije, zato sto je tako nesto nemoguce postici u jeftinom restoranu brze hrane (imati identicne proizvode bi zahtevalo identican globalni supply chain, sto je neprakticno u slucaju jeftine hrane koja se prodaje na svim kontinentima).

Ali je prilicno dobra relativno, ako se uzme u obzir o cemu se radi: o jeftinoj hrani. Kada se to uzme u obzir, dakle stvari stave u kontekst, McD konzistencija globalno je izuzetna.

Jeo sam u McD-ovima u Evropi, USA, Aziji i Africi i ono sto se dobija je konzistentnije od bilo cega drugog u toj cenovnoj klasi. Ako se zadesim u nekom mestu u npr. Kini, znam gde cu da odem da dobijem ono sto poznajem. I, gle cuda, to sto se dobija je prilicno slicno sa onim sto se dobija u sred USA. Nije 100% isto, ne moze biti zato sto se sastojci lokalno nabavljaju (kako bi se postigla najniza cena) ali je prilicno blizu.

Citat:

Koncesiskim načinom prodaje imena i usluge MD
ustvari prividno prodaje američki način života kroz brzu hranu. Imaginarna i trenutna slika
sreće se stvara kod kupaca dok tih par minuta jedu hranu kakvu jedu i članovi nacije no. 1.


Mislim da gresis.

Evo zasto: fokus McD-a u vecini trzista u kojima se zaradjuju ozbiljne pare je jednostavan i bez ikakve visoke filozofije: prodaja jeftine hrane. To su trzista USA, zapadne Evrope, Japana i sl... tu je kolicinski najveca prodaja bas zato sto McD restorani (kao i drugi tipa BK, KFC) nude jeftinu brzu hranu i tu se primarno hrane tinejdzeri (od dzeparca) i ljudi na donjem delu lestvice primanja. Takva trzista su najprofitabilnija za McD fransize, ali su takodje i najmanje "glamurozna" tj. u njima se u McD ide najcesce zato sto je jeftin a ne zbog bilo cega drugog.

Zemlje u kojima je McD nekakav "luksuz" gde se ljudi loze da "jedu kao u Americi" su zemlje u kojima je volumen nizak iz prostog razloga sto je u tim zemljama McD pozicioniran ne kao prodavac jeftine hrane vec kao nekakav "fancy" fast-food. Srbija je nekada davno bila takva zemlja - to su bile rane 90-te, kada su u Srbiji samo ljudi sa kintom i deca ljudi sa kintom jeli po McD-u, danas su to kojekakve zemlje po Africi i jugoistocnoj Aziji.

I dalje se secam mog iznenadjenja pre skoro 15 godina kada sam prvi put krocio u McD van Srbije, to je bilo u DE. McD je tada u Srbiji i dalje bio "fancy" fast food restoran, sve cisto i uredno, ljudi koji su tada jeli po McD-u u Beogradu su i dalje bili "imucniji" u odnosu na prosek (ne bogati ali definitivno jaci od proseka, skockani i sl..)... a u DE totalno dno, strokavo, smrdi na neko ulje ustajalo, ekipa koja tu jede daleko od "sofisticirane". Skoro pa kulturni sok. Ali zato taj McD totalno pun, cekas ohoho da stignes na red - zato sto je jeftin i ljudi tu dolaze na "deal" u smislu sto vise klope za sto manje para.

Pogodi gde McD uzima vise love - da li tamo gde su "fancy" tj. "taste the American Life" ili tamo gde su rock-bottom jeftina klopa?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 16:37 - pre 115 meseci


Mc Rib

Jel zna neko da li ima negde da se kupi i koji sos bi to bio sa kojim se ovo čudo preliva?
Video sam da postoji bezbroj vrsta ali nisam hteo da experimentišem pošto u stvari nisam ljubitelj "kečapa" i njegovih podvrsta, jedino mi se ovaj svidja...
Na netu sam našao da je to nešto kao "classic woodsmoke flavour"



Jel imamo nekog profesionalca na forumu?


 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 16:54 - pre 115 meseci

Moskva pre 25 godina

Znam na šta liče domaće prodavnice brze hrane, ali one nisu lider u svetu kao MD. Ko je lider
nikako nemože sebi da dozvoli da se sumnja u njegov kvalitet.

Ivan Dimković

Ja sam sina vodio početkom devedesetih MD jer se su se pojavile figurice uz obrok ( lion king
i ostale gluposti ) , i nije MD nikako bio elitistički restoran u to doba. Bolju pljesku si mogao
da kupiš na stanici 31 na Slaviji. Drug mi je imao palančikarnicu uz sam MD i kod njega je
bila gužva kao i MD kada je otvoren krajem osamesetih.



[Ovu poruku je menjao branko tod dana 14.11.2014. u 18:09 GMT+1]
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!14.11.2014. u 17:22 - pre 115 meseci
@branko tod
Počeo si da "Guraš Vagone na sve strane", da mešaš "Faze", da "Vrtiš u kontra stranu" i da bezgranično deliš "Frekvenciju".

Što je @stex rekao u temi "Krv da li "sagovorniku pijete" :

"poceo si da smaras. Isti si kao i oni na ulici sto pokusavaju da uvale neke knjizice ili sta vec za neku decu. Onaj ko hoce da da krv dace i bez tvog poziva.
A ko nece sigurno nece poceti zbog tvog insistiranja."

Svako Dobro !





 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 78939 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.