Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

elitemadzone.org :: MadZone :: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 78956 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 18:10 - pre 115 meseci
I šta sada će prasoljubci da kače slike i klipove gde neki hispanjolci jedu sepra i kao da pokažu kako su oni u pravu.

Od prasoljubjivih srba i antiprasoljubljivih su mi najgori oni koji ti nameću svoje mišljenje i ukus. Koga boli k šta tebi miriše i krcka, jedi ako ti se jede. Meni smrdi pečenje, plećke, filei, uglavnom sve od njesvi što nije dooobro začinjeno ili marinirano da ubije miris. Ali nikome neću prigovoriti ako je voli i uživa u tome.

Međutim, lepo bi bilo da se postovi pišu koncizno, bez nepotrebnih izliva emocija u ''kkkkrrrrccc mljaacccc fuuujjj' i sličnim onomatopejama, kao i bespotrebnih farbanja slova i brojeva. Čisto zaradi preglednosti poruke, teško je ispoštovati sagovornika i pročitati takve postove.

Pozdrav

Kako krrrrcccckaaaa na 0:35 mmmmmljaccc mljjjacc njaaammm njaaammm MCD Bangkok

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 20:47 - pre 115 meseci
Vrlo interensantni filmići :


Burgeri posle 347 dana


McDonald posle 14 godina

http://newsfeed.time.com/2013/...looks-the-same-14-years-later/
Ovde imate teks o tome

Zamislite obrok koji pripremite kod kuće kako bi izgledao ostavljen napolju posle nedelju dana.

A šta mislite koliko ima hemije u ovoj Američkoj JUNK hrani.

[Ovu poruku je menjao branko tod dana 12.11.2014. u 22:11 GMT+1]
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 21:15 - pre 115 meseci
Bolje se okreni oko sebe i pogledaj kako se ljudi hrane i debljaju umesto sto pricas o Americi.

Od Mc-a niko nije umro, takva vrsta brze i nezdrave hrane postoji svuda, pa i kod nas, samo ze zove drugacije.
Zdravlje se narusava losom ishranom i velikom kolicinom iste, a ne konkretno jednim brendom.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...-na-hlebu-i-przenim-krompirima
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 21:22 - pre 115 meseci
MIslim da je smešno poredditi ovo

Kranjska kobasica sa kiselim kupusom

i


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 21:26 - pre 115 meseci
Citat:
DaliborP:
Bolje se okreni oko sebe i pogledaj kako se ljudi hrane i debljaju umesto sto pricas o Americi.

Od Mc-a niko nije umro, takva vrsta brze i nezdrave hrane postoji svuda, pa i kod nas, samo ze zove drugacije.
Zdravlje se narusava losom ishranom i velikom kolicinom iste, a ne konkretno jednim brendom.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...-na-hlebu-i-przenim-krompirima


Their findings, published in the "European Journal of Epidemiology," indicated that, for each 10 percent increase in the density of fast food restaurants in a region, people are 1.39 times more likely to die from a cardiovascular condition.
Auto prevod:
Njihovi rezultati, objavljeni u "European Journal of Epidemiology," pokazuje da, za svaki od 10 posto povećanja gustoće fast food restorana u regiji, ljudi su 1,39 puta veću vjerojatnost da umru od kardiovaskularnih stanja.

http://healthyeating.sfgate.co...sks-eating-fast-food-3290.html
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 21:53 - pre 115 meseci
Vec u startu mogu da dam primedbu na to istrazivanje. Fast food restorani ciljaju gusce naseljena podrucja, gusce naseljena podrucja imaju veci procenat populacije koja je inertnija i samim tim podloznija sedetarnomstilu zivota i svim bolestima koji iz toga proisticu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 22:50 - pre 115 meseci
Lepo piše da povećanje restorana u iznosu od 10% povećava broj obolelilih 36%,.
Valjda se to odnosi na istu oblast i populaciju, šta misliš.

Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 23:33 - pre 115 meseci
Da, ista oblast, ali nema kontrolne komparativne analize gde bi identicna oblast po svim ostalim parametrima sem prisustva fastfood-a ostala mrsava da bi mogao da se izvuce zakljucak da je prisustvo fastfooda uzrok. Fast-foodovi sse otvaraju tamo gde ima veliki promet ljudi koji su u zurbi i nemaju vremena da kuvaju, sto izmedju ostalog implicira danemaju vremena ni zadruge stvari, kao sto je sport.

Tih krnjih istrazivanja imas po netu koliko hoces, sa obe strane tabora. nauka je, bar u toj sferi, potpuna kurva, prodaje se svakome.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 23:37 - pre 115 meseci
A u naučne dokaze štetnosti pasivnog pušenja treba da verujemo bez zadrške?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!12.11.2014. u 23:46 - pre 115 meseci
Ja koliko znam stetnost pasivnog pusenja se izvodi iz stetnosti aktivnog pusenja, sto je itekako pokriveno konkrentnim istrazivanjima. Sve i da nije stetno, pusenje treba zabraniti jer niko nije duzan da udise smrad koji proizvode drugi. Kad jedes i ne bavis se fizickim aktivnostima i gojis se sebi stetis, ne drugima. Pusenje je potpuno druga prica.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 09:28 - pre 115 meseci
Da se ne bavimo pušenjem, ima tema o tome.
Nego sam 'teo da napravim paralelu između prihvatanja naučnih i "naučnih" istraživanja o štetnosti brze hrane i duvana. Jedna istraživanja su konkretna i relevantna, druga nisu. A razlika je samo da li istraživanja opisuju jednu ili drugu pojavu.
Odnosno, ili ste svesno pristrasni, ili ste nekritički slepi na mogućnost da su i istraživanja o duvanu nameštena, ili ste jednostavno glupi, pa vam prodaju mooda za bubrege.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:10 - pre 115 meseci
Ahahahahahahah, sad kao necemo o tome al' cemo da zakljucimo ono sto sam ja rekao.

Svako istrazivanje moze biti lose ili dobro, bez obzira sta je predmet istrazivanja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:17 - pre 115 meseci
Pa ja pokusavam da ti kazem da ne mozes da napravis paralelu, postoje veoma ozbiljna istrazivanja o uticaju duvana, duvanskih alkaloida, cadji i samog nikotina na celularne promene u organizmu, mehanicka ostecenja plucnog tkiva i na kraju izazivanje zavisnosti kroz hiperstimulaciju dopaminskih puteva u limbicnom delu mozga.

Sa druge strane istrazivanja o hrani su notorno jadna i povrsna. Da se razumemo, nije lako ni sprovoditi ih jer za razliku od duvana (gde imas pusacku i nepusacku popualaciju), SVI moraju da jedu. Vrlo je tesko stratifikovati populaciju za bilo kakvo ozbiljno istrazivanje. Zato i imas situaciju kao sada da vec decenijama, na osnovu jednog istrazivanja, lekari savetuju ljudima sa rizikom od srcanih oboljenja da izbegavaju zasicene masnoce, da bi najskorije istrazivanje "pokazalo" da samo genetika utice a da zastupljenost unosa zasicenih masnih kiselina nema uticaja. U takvim nedorecenim okolnostima normalno je da ce svi tabori (i fastfood industrija i veganci i svi izmedju) da zloupotrebljavaju statistiku da bi navodili vodu na svoju vodenicu i pojacavali prodaju za svoje sponzore.
Najsmesnije mi je kad neko kaze "ja nikad ne jedem u meku tamo je losa hrana" a onda ode na neku slavu i nakrlja se prasecih kozurica i domacih torti. Sta je domaca torta nego zasecerena mast namazana na zasecereni hleb, zamaskirano aromamama da ne bi povratio kao sto bi od kasike masti. I to je sadkao bolje od BigMac-a zato sto je ujna koristila 20 domacih jaja i sama utukla 2kg putera koje je umutila u fil?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:19 - pre 115 meseci
Citat:
Svako istrazivanje moze biti lose ili dobro, bez obzira sta je predmet istrazivanja.

Osim istraživanja koje tvrdi da je duvan štetan.
Takvo istraživanje je uvek dobro.

Radi se o tme da se, zavisno od stava diskutanta, neka istraživanja uzimaju zdravo za gotovo, a druga se relativizuju.

Umesto "duvan" stavi "globalno zagrevanje", isto je. Mantra radi svoje. A kad i prekomerna težina bude proskribovana kao što je duvan sada, i to će se uzimati bez kritičkog stava.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:23 - pre 115 meseci
Citat:
Pa ja pokusavam da ti kazem da ne mozes da napravis paralelu, postoje veoma ozbiljna istrazivanja o uticaju duvana, duvanskih alkaloida, cadji i samog nikotina na celularne promene u organizmu, mehanicka ostecenja plucnog tkiva i na kraju izazivanje zavisnosti kroz hiperstimulaciju dopaminskih puteva u limbicnom delu mozga.

Au, koliko stranih reči! Fascinirao si me, sad ne znam kako da ti odgovorim.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:25 - pre 115 meseci
Citat:
SlobaBgd: Au, koliko stranih reči! Fascinirao si me, sad ne znam kako da ti odgovorim.


To ti je zbog duvana...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:28 - pre 115 meseci
Pustite se duvana, to je druga tema. Interesuje me šta mislite kako je pleskavica ostala skoro ista 14 godina ?

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:39 - pre 115 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Osim istraživanja koje tvrdi da je duvan štetan.
Takvo istraživanje je uvek dobro.

Radi se o tme da se, zavisno od stava diskutanta, neka istraživanja uzimaju zdravo za gotovo, a druga se relativizuju.


Pa nije tako. Moj stav i jeste "anti-duvanski" pa ti opet kazem to sto sam rekao.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:54 - pre 115 meseci
Citat:
jovajovic100:
Pustite se duvana, to je druga tema. Interesuje me šta mislite kako je pleskavica ostala skoro ista 14 godina ?


iz istog razloga iz kojeg mumije ne trule, dehidracija. Napravi sam pljeskavicu od govedine po istom principu i nece ni tebi truliti.

http://aht.seriouseats.com/arc...ld-burger-testing-results.html
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: McDonald\'s fanovi, PRIJATNO !!!13.11.2014. u 10:59 - pre 115 meseci
Citat:
mmix:
Pa ja pokusavam da ti kazem da ne mozes da napravis paralelu, postoje veoma ozbiljna istrazivanja o uticaju duvana, duvanskih alkaloida, cadji i samog nikotina na celularne promene u organizmu, mehanicka ostecenja plucnog tkiva i na kraju izazivanje zavisnosti kroz hiperstimulaciju dopaminskih puteva u limbicnom delu mozga.

Sa druge strane istrazivanja o hrani su notorno jadna i povrsna. Da se razumemo, nije lako ni sprovoditi ih jer za razliku od duvana (gde imas pusacku i nepusacku popualaciju), SVI moraju da jedu. Vrlo je tesko stratifikovati populaciju za bilo kakvo ozbiljno istrazivanje. Zato i imas situaciju kao sada da vec decenijama, na osnovu jednog istrazivanja, lekari savetuju ljudima sa rizikom od srcanih oboljenja da izbegavaju zasicene masnoce, da bi najskorije istrazivanje "pokazalo" da samo genetika utice a da zastupljenost unosa zasicenih masnih kiselina nema uticaja. U takvim nedorecenim okolnostima normalno je da ce svi tabori (i fastfood industrija i veganci i svi izmedju) da zloupotrebljavaju statistiku da bi navodili vodu na svoju vodenicu i pojacavali prodaju za svoje sponzore.
Najsmesnije mi je kad neko kaze "ja nikad ne jedem u meku tamo je losa hrana" a onda ode na neku slavu i nakrlja se prasecih kozurica i domacih torti. Sta je domaca torta nego zasecerena mast namazana na zasecereni hleb, zamaskirano aromamama da ne bi povratio kao sto bi od kasike masti. I to je sadkao bolje od BigMac-a zato sto je ujna koristila 20 domacih jaja i sama utukla 2kg putera koje je umutila u fil?



A sto mislis da su istrazivanja o duvanu vredna i upotrebljiva, i recimo da nisu narucena?

Da su ranije POSTENO krenuli u istrazivanja, mozda bi ranije otkrili NaD1
http://www.latrobe.edu.au/news...ant-has-key-to-fighting-cancer

Sto se hrane tice, poznate su mantre o "mastima" i secerima..samo je pitanje dekade kada ce biti "stetno" a kada "korisno"..

I da li ce moda biti anoreksija ili JLo

Uglavno, "zdravlje" je propagirano zarad bolje iskoristljivosti "radne mase", a farmacija je prisutna da "radna masa" ne pretera sa zdravljem
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: McDonald's fanovi, PRIJATNO !!!

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 78956 | Odgovora: 235 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.