Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

showmystreet com

elitemadzone.org :: MadZone :: showmystreet com

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7607 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: showmystreet com21.05.2013. u 21:28 - pre 132 meseci
Koji cu onda ja vrag opet u BG? Iskljuci GPS, iskljuci koriscenje WI-Fi (okolnih wi-fi mreza) i iskljuci trazenje telefona ako se izgubi.

Sad sam probao ponovo sa sinovljevim htc-om. Bez kartice nema najblizu baznu stanicu, a bez GPS-a i lokalnih wi-fi mreza ni ostalo. Cak i sa svim tim je daleko od 30 m preciznosti. Sinovljev telefon sa svim ukljucenim i prikacenim na kucni wi-fi pokazuje nekih 200 m vazdusne linije, tj. 4 ulice dalje nego sto je stvarna lokacija.

"htc desire" je telefon cini mi se.

edit: provajder je Telekom. Ako si na SBB ili na nekom od provajdera gde ti IP izbacuje lokaciju, onda ovo sve gore dzaba.
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: showmystreet com22.05.2013. u 00:21 - pre 132 meseci
Nisam na Telekomu.
Takodje ako je u pitanju custom rom kao Cyanogen mod, onda nece pokazati ovako precizno lokaciju, cak na wifi nece nista ni pokazati iako je ukljucen Google location.

Sta je jos interesantno, kada me locira preko wifi-a oznaceno podrucje lokacije (plavi krug-radijus) nije fiksan, pa se desava da se uzivo menja, povecava i smanjuje. Nekad bude samo 10m. Napiminjem, izvadjena kartica, iskljucen gps i sedim u sobi.
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: showmystreet com22.05.2013. u 06:44 - pre 132 meseci
Probaj na racunaru. Idi na neki od "whatsmyip" sajtova ili "iplocator" i vidi da li ce ti pokazati na mapi gde si. Za SBB je sigurno da pokazuje tacnu lokaciju preko IP, dok kod telekoma to ne funkcionise.

Ja sam sasvim slucajno otkrio da kada se sve te opcije u telefonu iskljuce, a nalazi se na telekomovom kucnom wi-fi, lokacija je BG iako si ko zna gde. Sin je nesto cackao i pobrisao sve aplikacije iz telefona, pa kad smo posle vracali jednu po jednu, nalazili smo se u BG (bio je i izlogovan iz gmail-a posto je zaboravio password, i nije imalo sanse da udjemo u nalog ponovo).

Ako iskljucis GPS, lokalne Wi-fi mreze, opciju trazenja telefona i izvadis karticu, ako si na telekomu, ne vidim kako moze da te "nadje" posto nema nijedan parametar, osim mozda sto te, iako si bez kartice, bazne stranice registruju, ali mu to dodje prilicno wild-guess, jer nema triangulacije, vec da si samo u dometu odredjene bazne stanice.
 
Odgovor na temu

ŽIKI

Član broj: 57957
Poruke: 145



+41 Profil

icon Re: showmystreet com22.05.2013. u 11:41 - pre 132 meseci
Evo ovde o geolokaciji kako radi http://www.elitesecurity.org/t460109
 
Odgovor na temu

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: showmystreet com22.05.2013. u 12:32 - pre 132 meseci
Ja isprobah one linkove tamo al' opet mucak! Sad se vec osecam k'o idiot Probao sam sa racunara, ne sa htc-a, probao preko MAC-a ali sve sto dobijem je da mi aplikacije vrte "checking" do besvesti!




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: showmystreet com22.05.2013. u 13:32 - pre 132 meseci
Probao sa racunarom na tim sajtovima i jedino sto prikaze je da sam u BG.


Citat:
ŽIKI: Evo ovde o geolokaciji kako radi http://www.elitesecurity.org/t460109


Zlo i naopako...
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
82.208.215.*

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: showmystreet com22.05.2013. u 13:56 - pre 132 meseci
U vezi sajta, mislim da je u pitanju samo dobar search engine, verovatno graph.
Meni prvo izlista inostranstvo, pa tek kasnije izbaci nesto u Srbiji, i onda tek ulicu koju sam kucao.


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: showmystreet com

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7607 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.