Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zagrevanje opeke strujom

elitemadzone.org :: MadZone :: Zagrevanje opeke strujom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12018 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Zagrevanje opeke strujom06.06.2013. u 12:06 - pre 132 meseci
Poštovani,

Molim Vas pomozite da saznam koliki bi bio utrošak struje da se zagreje magnezit opeka debljine 70 x 200 x 200mm. na 500 C.stepeni,i to,,

1.Kada je električni grejač od 1000 wati postavljen pored opeke i

2.Kada je električni grejač od 1000 wati zaliven i upresovan u opeku.

Koliki bi bio utrošak struje u oba primera po vašem saznanju ili vašoj predpostavci.
Ko bi moga izvršiti merenje.

Uskoro očekujem Vaš cenjeni odgovor.
S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom06.06.2013. u 12:26 - pre 132 meseci
Da bi se ovo sračunalo, potrebno je znati specifičnu toplotu magnezijumske opeke.
Specifična toplota je količina energije potrebna da se 1 kg mase zagreje za 1oK (ili oC pošto je isti "korak")

Prema postavci tvog pitanja, trebalo bi znati i specifičnu masu magnezijumske opeke, da bi mogli da sračunamo kolika je ukupna masa za volumen 70 x 200 x 200mm


Ja sam nešto guglao ali nisam našao ni podatak o specifičnoj toploti, niti podatak o specifičnoj težini. Ako neko uspe da nađe podatke, možemo da nastavimo ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ontario
Mašinski inženjer
Mehatronika
Beograd

Član broj: 315045
Poruke: 7
*.adsl.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom06.06.2013. u 14:41 - pre 132 meseci
Gustina 2547(kg/m3)
Prosečna vrednost specifične toplote za magnezijumsku opeku srednje čistoće iznosi 936(J/kg/C)
Izvor: Termomehanika Jozef Štetina

Kada je grejač zaliven u opeku problem je elementaran. Potrebno je izračunati masenu količinu toplote:Q=CM(T2-T1)

C-specifična masena toplota,
M- masa opeke
T2=500C, T1=temperatura prostorije u kojoj se opeka nalazi, najbolje uzeti 25 C

A slučaj kada je grejač pored nije nimalo naivan, tu su u igri prelaženje toplote, toplotno zračenje, zatim treba uzeti u obzir koeficijent vidljivosti, tj kako konačna ravna površina "vidi" cilindrični grejač, tj koliko se toplote ozrači u prostorni ugao izmedju grejača i zagrevane površine a koliko u nekorisni prostor itd....
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom06.06.2013. u 15:25 - pre 132 meseci
Sa ovim podacima potrebna energija je nešto oko 1 kWh,što znači da bi taj grijač trebao da radi oko 1 sat.Ali samo ako je idealno izolirana cigla da ne gubi ništa.A to je nemoguće.Da nebi nagađali treba nacrtati komoru da se izračunaju gubici kroz izolacioni zid.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re Zagrevač opeke strujom07.06.2013. u 23:10 - pre 132 meseci
Poštovani ONTARIO ing.mehatronike,

Angažovali ste da mi svesrdno pomognete nadam se da ćete u tome istrajati.
Utrošak struje za zagrevanje opeke sa el.grejačem zalivenim biće jednostavnije kako ste predvideli.

Utrošak struje za zagrevanje opeke kada je el.grejač pored kako ste nagovestili biće veoma teško.Molim Vas da pokušate da to izračunate ili makar prialižno.
Možda imate iskustva da procenite od prilike kolika bi bila rzlika u potrošnji struje za zagrevanje opeke između el.grejača pored opeke i el.grejača zalivenog u opeci.Najljubaznije Vas molim da mi u ovome pmomognete.
Uskoro očekujem Vaš cenjeni odgovor.
S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom08.06.2013. u 00:22 - pre 132 meseci
Boro, izvinite al mora da VAS pitam:

-Da li Vi razumete Srpski,govorite i pišete artikulisano ?

Ove Vaše reći NE znam u koji "Folder da Strpam " :

"Angažovali ste da mi svesrdno pomognete"
"Utrošak struje za zagrevanje opeke sa el.grejačem zalivenim biće jednostavnije kako ste predvideli."
"Molim Vas da pokušate da to izračunate ili makar prialižno."
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvinite , u čemu je Trik ? U čemu je Vaša muka da pišete valjano,jasno i jednoznačno ???

Nejasni ste u saopštenjima,još nejasniji u pitanjima.

Jel VAS neko proganja,preti,maltretira ?

Ne razumem taj kvadratni stepen Straha u VAŠIM postovima...
-ćemu to ?

Svako Dobro !


 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom08.06.2013. u 10:16 - pre 132 meseci
Poštovanje Trick Fix

Obratio sam se dobrim ljudima za pomoć i odazvali su na čemu im se srdačno zahvaljujem. Njihova pomoć mi je dobro došla da pokušam da ostvarim nešto što bi možda bilo od opšte koristi,od čega imam samo trošak. Bolje je pokušati da se doprise,pa ako ne uspe pada na moj teret.

Očekuje od dobrih ljudi da će mi pomoći da saznam koliko se utroši struje

da se zagreje opeka od magnezita debljine 70x200x200mm. el. grejačem

od 1000 wati kada je pored opeke. Takođe i kada je el.grejač od 1000

wati zaliven u opeku.

S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

Ontario
Mašinski inženjer
Mehatronika
Beograd

Član broj: 315045
Poruke: 7
*.aDSL.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom08.06.2013. u 17:05 - pre 132 meseci
Poštovani Boro, svakako da ću vam rado pomoći. Ali morate mi dati dodatne podatke o onome što pravite. Racimo, najpre šta pravite, da li je to neki radijator, ili planirate da pečete tu opeku, da li se grejač i opeka nalaze u slobodnom prostoru ili u nekoj komori, zatim kakav je grejač, kakvog je oblika, od kog materijala mu je napravljena košuljica, u kakvom je prostornom položaju grejač u odnosu na opeku. Kakvo je stanje hrapavosti površine opeke, da li je hrapava kao obična cigla ili je glatka kao staklo. Da li je ta opeka skroz bele boje. Ako je u pitanju neka komora koje su njene dimenzije, od kog je materijala napravljena, ima li neku izolaciju i ako ima koju. U kolikoj bi se prostoriji ta komora nalazila. Dajte neku skicu, crtež specifikacije.
 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom08.06.2013. u 22:14 - pre 132 meseci
POŠTOVANI ONTARO,

Dragomije da želite da mi pomognete da saznam razliku utroška struje kada je el.grejač pored i kada je zaliven u opeci.Pitao sam dosta njih kolika je ta razlika.Odgovor je bio da je razlika-ušteda oko 2/3 struje u ukorist zalivenog el.grejača, prema el.grejaču pored opeke. Takođe moja nevalidna proba slično pokazala.Iz E pisma saznao sam da bi ušteda od par procenata bila velike koristi el. mrežu.

Mogu da Vama pošaljem E poštom kratak opis Zagrevača čistog vazduha akumulisanom toplotom sa lošim crtežom zbog koga ZIS nije prihvatio prijavu.
S poštovanjem,
Krajčinović Bora.
 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom11.06.2013. u 09:43 - pre 132 meseci
ZAGREVAČ ČISTOG VAZDUHA AKUMULIRANOM TOPLOTOM, ZIS P-76/12
Zagrevač greje prostorije prečišćenim i zagrejanim sobnim i spoljnim vazduhom, kao i zračenjem toplote iz opeka. Sastoji se od opeka 10, sa ugrađenim električnim grejačima odozdo u prvoj trećini svake opeke. Radi neposrednog zagrevanja da ne dođe do gubitka toplote. Toplovod 1, postavljen je u središte prolazi kroz svaku opeku u njemu se zagreva vazduh. Ventilator 5, usisava spoljni vazduh kroz slavinu 3, a sobni priključkom 4, kroz filter 6, u toplovod 1, dalje se vodi zagrejan pored razdelnika 8, kroz filtere i usmerivače 7 i 9 , u prosroriju. Zagrevač se napuni za oko dva časa, a prema prospektu tap se puni devet časova ujedno se prazni-greje prostoriju pa je neugodno spavati. Mogu da se uključi više zagrevača-potrošača u različito vreme preko tajmera da ne opterete el. mrežu. Priključenje 2, na struju može biti vodoravno ili vertikalno svi grejači odjedom ili pojedinačno,pa kada se napune onda sledeći automatski. Ispod opeka je postolje 11. Slika 2,predstavlja opeku sa rupom-toplovodom u sredini i sa četiiri kanala za el.grejača. Zagrevač je zatvoren ne može da ulazi i taloži prašinu, grinje, i dr., a sav ulazeći i izlazeći vazduh prolazi kroz filtere i dobije se čist i svež. Postojeće tap izduvavaju štetne materije kao mineralnu vunu, šamot, prašinu, a metalni el. grejači sagorevaju biočestice, pa u nekim zemljama zabranjene. Zagrevač je jednostavan samo jedna vrsta opeka, a kvlitetom grejanja, svežim vazduhom i ekonomičnošću prevazilazi tap, radijator i klimu zajedno. Snaga svih el.greja u opekama može biti 4kw , 6kw… Primenom izolacije QZYX koja čuva nepromenjenu stvorenu toplotu čitav dan do korišćenja zagrevača, bi bio još više korisniji i ekonomičniji. Zagrevač uštedi 2/3 el. energije u odnosu na postojeće tap, koje toliko raspu struje. Zato što su im el. grejači pored opeka pa toplota treba da savlada rastojanje-otpor, da bi zagrejali prvu opeku a ona drugu itd. Unutrašnje vazdušno strujanje odnosi dobar deo toplote, a i greje kada ne treba. U Zagrevaču el. grejač zamenjuje se bez da se opeka pomera-vadi iz ležišta i kada je vrela za deset minuta.
Krajčinović Borisav-Bora tel.011/397 24 9l, 061/286 24 15, e, [email protected]


 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom11.06.2013. u 10:34 - pre 132 meseci
POŠTOVANI ONTARIO
Greškom sam poslao opis zagrevača bez naslova,oprostite.

Nekako sam uspeo da pošaljem opsi ZAGREVAČA i to bez crteža jer moj PC nije mogao da ih prenese.U ostalom oni nisu aktuelni pošto sam naručio druge crteže.
Nadam se da sada imate dovoljno podataka da bi mogli da proračunate ili procenite koliko je potrebno struje da bi se zagrejala magnezit opeka na 500 C.stepeni el.grejačem od 1000 wati kada je u nju zaliven ili ako je el.grejač pored opeke.

S poštovanjem,
Bora Radar
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom12.06.2013. u 00:57 - pre 132 meseci
Štovani Krajčinović Borisav-Bora,Boro Radar,
Pažljivo sam pročitao opis naprave za zagrijavanje (ZIS P-76/12),
i onako između redova primjećujem da vi niste oženjeni.Jer kao što je poznato široj naučnoj zajednici,glavni problem za bračne parove je kako se rashladiti.Pokušaj raditi nešto u tom pravcu.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
37.19.108.*



+292 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom12.06.2013. u 08:51 - pre 132 meseci
Ovo je za ultra mad, ili brisanje!
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom12.06.2013. u 08:53 - pre 132 meseci
Zbog cega bi bilo za brisanje?
 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom12.06.2013. u 09:58 - pre 132 meseci
POŠTOVANI g. MILANE KECMAN - ZZZZ

Dobro je šaliti se korisnije je dati doprinos kritiku da se iskristališe kvalitet,korisnost i ušteda struje ev.primenom Zagrevača ZIS-76/12.

Postoji namera da se više fukcija kućnih aparata spoje u jedan,ali da se dobije na fukcionalnosti i kvalitetu.

Zagrevač zamenjuje TA peć,Radijator,Klimatizer i Dr.,tako što prečišćava sobni vazduh,Uvlači prečišćen spoljni vazduh zagreje ga ili za hlađenj.Leti štiti od letećih insekata-komaraca jer su prozori zatvoreni Ne rasipa struju iskoristi stvorenu toplotu 100% da zagreje opeke. One zračenjem zagreju prostoriju, na taj način uštedi struje 2/3 u odnosu na TA peć-rasipnicu tj.uštedi oko 70% struje.

Nadam se da ćete doprineti sa kritikom Zagrevača jer i on ima nedostataka.
S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom12.06.2013. u 17:22 - pre 132 meseci
Grešiš Boro.

"Gubici" koje pominješ nikako se ne mogu nazvati gubicima. Glavno je pitanje: gde ode ta toplota, koja se ne potroši na zagrevanje cigle ? Kad bi ta toplota odlazila napolje - onda bi to bio pravi gubitak. U slučaju koji ti obrađuješ ta toplota odlazi u prostoriju i zagreva je, pa se nikako ne može tretirati kao gubitak.

Posebno grešiš kod razmatranja TA peći. Jer TA peć je maksimalno izolovana, pa toplota pojedinačnog grejača koja ne zagreje jednu ciglu direktno - kao u slučaju da je grejač uliven u ciglu - ostaje "zarobljena" u samoj TA peći, pa indirektno zagreva sve ostale cigle. Pošto TA peć naravno, nije apsolutno termički izolovana, opet izgubljena toplota iz TA peći odlazi u prostoriju i zagrejava je, pa se ni ona ne može nazvati gubitkom.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Bora Radar

Član broj: 276752
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom13.06.2013. u 22:01 - pre 132 meseci
POŠTOVANJE JAVA

Indirektno električno zagrevanje cigala u TAP u fabričkoj komori traje dvet časova i utoši se preko 50 Kwh. Kad se puni i ujedno prazni prekomero zračene toplote iz TAP noću kada ne treba iz sobe odlazi napolje to je rasipništvo. Radijatori se noću isključuju da bi se ugodno i zdravo raspavalo.
Indirektno električno zagrevanje cigala je toliko neracionalno-rasipnički da se slobodno može reći da je Zagrevač racionalniji za 70%.TAP ima i druge nedostatke zbog kojih je u nekim zamljama zabranjen.
Da bi se uverili ukopajte električni grejač u ciglu i za 5 minuta zagrejaće se na 500 C.stepeni.Proba je najmerodavnija za saznanje pravih vrednosti i odbacuje neutemeljene prdpostavke i zablude.
Primenom direktnog zagrevanja uštedeće se struje termoelektrane.
S poštovanjem,
Bora Radar.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom13.06.2013. u 22:15 - pre 132 meseci
Sa kojim to grejačem možeš da zagreješ?
Pa bre ringla na šporetu od 2 kw ne može da dođe do 500 stepeni a ne čitava cigla.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom14.06.2013. u 00:57 - pre 132 meseci
Ja ipak mislim da je najpametnije da mi svi zajedno nabijedimo našeg prijatelja Boru da se hitno oženi.A onda ćemo zajedno u veselju praviti razne inovacije za dobrobit cijelog čovječanstva.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1909 Profil

icon Re: Zagrevanje opeke strujom14.06.2013. u 06:21 - pre 132 meseci
Citat:
Bora Radar: Da bi se uverili ukopajte električni grejač u ciglu i za 5 minuta zagrejaće se na 500 C.


Boro,
nerealno je to,ne preteruj u očekivanjima.

Ako ovako nastaviš još ćeš nakon isključenja grejača
iz cigala od 500C˚ da dobiješ struju i upališ sijalicu od par stotina wati.

Za sada ne postoji perpetum mobile.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zagrevanje opeke strujom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12018 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.