Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Metalne kutije za elektroniku

[es] :: Elektronika :: Metalne kutije za elektroniku

[ Pregleda: 4004 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dr_Mechatronic

Član broj: 201450
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Metalne kutije za elektroniku25.06.2013. u 23:46 - pre 131 meseci
Da li neko zna kako da napravim plastične provodnike za svetlost?
Imam smd LED-ovke na štampanoj ploči, a treba mi da se vidi signalizacija kad se kutija zatvori.
Nije dovoljno da izbušim rupe na kutiji već mi treba i neka providna plastika koja će da provodi svetlost sa LED-ovki.

Da li znate nekog ko može to da napravi? Treba da izgleda dovoljno ozbiljno za serijsku proizvodnju.

Treba da izgleda ovako nekako:
metalna kutija

Takođe muku mučim sa nalepnicom. Da li je neko radio nešto slično i kakva su iskustva?
Plašim se da će mi ostati vazdušni mehurići kad budem lepio i da će biti zalepljeno ukrivo...

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 00:31 - pre 131 meseci
Ja imam par plasticnih gotovih projekata gde su LED-ovi od 3mm tacno u rupicama izbusenim na kutiji, bez ikakve dodatne plastike/stakla. Kako ti deluje obican plasticni deo iznutra koji ih prekriva, ako neces LED da bude direktno izlozen?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 03:32 - pre 131 meseci
Mislim da sam nekad davno u konradu vidjao plasticne profile za tu namenu,a li ne drzi me za rec. Inace, palo mi je na pamet da bi mozda pomoglo da se iskoristi snop optickih vlakana od diode do prednje ploce.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.color.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 06:51 - pre 131 meseci
opticka vlakna ne piju vodu natako maloj distanci jer ih je tesko ugraditi a da to lici na nesto a nisu ni jeftina.

moze se napraviti kao cesalj od plksiglasa koji bi se montirao na diode a krajevi da vire van kucista

jos vise smisla ima staviti distancere pod ledovke da ih odmaknu od ploce dovoljno da mogu da izadju malo van kucista, ili bar da dodju do rupe, moze to da se uradi i bez distncera, kinezi odavno montiraju ledovke da stoje na svojim pinovima odmaknute od ploce 2-3cm a ako ti je veca distanca ledovke od ploce onda mozes napraviti malu zasebnu plocicu sa nizom ledovki koju ces fiksirati za panel i stavis parce flet-a za vezu sa plocicom, naravno i na plocici napravis pinout sa pinovima jedan do drugog, zalemis kontakt cesalj i na njega nataknes zenski sa kog ide flet do ledovki , takodje mozes sa svake ledovke posebno vuci po dve licnaste zice a na kraju zenske kontakt letve koje bi se natakle na plocicu, a ledovke pozabadas na plocu sa onim plasticnim niplovima za montazu ledovke na plocu ili ih prosto pozabadas u rupe i zalijes epoksijem.

svakako ce ozbiljnije delovati a i bice preglednija signalizacija ako izmestis ledovke na samu plocu. ako ti se ne izestaju ledovke mozes na svaku staviti po cevcicu koja je spolja crna a unutra bela do panela na kom bi bile rupe a preko njih nalepnica kroz koju bi sijalo svetlo, a tu ti trebaju water clear ledovke, ove mlecne ne bi sijale dovoljno jako.

PS: tek sad vidim da su smd ledovke u pitanju, pa bih ti predlozio zamenu istih, izradu ceslja od pleksija ili nabacivanje nekih cevcica od plastike

sto se tice nalepnica najbolje je da odradis u dimenziji cele povrsine te strane gde je lepis pa da prelepis celu stranu, ako je kvalitetna nalepnica nece ti ostati mehurici vazduha,ima vise vrsta nalepnica a sto se tice lepljenja ukrivo tu ti je bitno samo da poravnas dobro jedan rub ako lepis celom povrsinom te strane gde je nalepnica. mozes da iskoristis celu nalepnicu za stampanje nekih podataka uredjaja , logoa itd.

mozes se opredeliti i za sito stampu da se boja direktno nanese na kutiju, gde ce ti biti zadovoljavajuca preciznost.

takodje imas nalepnice na kojima su po kalupima useceni obluci, ista se lepi cela celom povrsinom stranice kutije ali se odlepljuje visak i ostaju samo odstampane zeljene povrsine zalepljene i savrseno poravnate.
 
Odgovor na temu

Dr_Mechatronic

Član broj: 201450
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 08:19 - pre 131 meseci
Hvala na idejama.
S obzirom da su SMD led-ovke u pitanju mislim da bi bilo najzgodnije da napravim nešto pleksija.
Pitanje je da li bi neko mogao da mi napravi to tako sitno na CNC mašini.

Visina treba da bude 19mm, širina 15mm sa 3 ledovke koje su na 3mm razmaka, a debljina 5mm.
Malo ali pogano :)
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 09:57 - pre 131 meseci
Plexiglas ili akril sto takodje u tvome slucaju zadovoljava su materijali koji se jednostavno obradjuju daju se i termoformirati...postoje i transparentni materijali za extrudaciju...
Nacrtaj konacan oblik koji bi zadovoljio i neko ce dati dobru ideju....naravno i priblizan broj komada...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

Dr_Mechatronic

Član broj: 201450
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 10:26 - pre 131 meseci
Evo skicirao sam kako bi to moglo da izgleda.

Varijanta 1. podrazumeva jednu kocku pleksiglasa obrađenu tako da ima 3 svetlosna provodnika širine 4mm sa međusobnim razmakom 2mm.
Na vrhu su 2 otvora (proreza) koji bi sprečavali da se svetlost iz jednog provodnika prenosi u drugi.

Prednost ovog rešenja je šo bi lako moglo da se zalepi za kutiju ili ploču.

Varijanta 2 je laka za izradu, 3 štapića od pleksiglasa 19mm visine, 4 širine i 5 debljine. Problem je kako ga zakačiti za kutiju ili ploču.






[Ovu poruku je menjao Dr_Mechatronic dana 26.06.2013. u 15:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Dr_Mechatronic dana 26.06.2013. u 15:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
31.223.145.147



+334 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 14:14 - pre 131 meseci
Kad posaljes poruku kliknes na upload i dalje je sve logicno.
Naljepnice se postavljaju na mokru povrsinu. Tada mozes korigovati i polozaj i mjehuove.
Kad voda ispari to je to.

Razmisljao si da napravis mali PCB samo sa diodama, i da ga montiras na prednju stranu?
Vezu ostvaris zicama koje ujedno predstavljaju i odstojnike.

[Ovu poruku je menjao veselinovic dana 26.06.2013. u 16:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

goran_68

Član broj: 89012
Poruke: 932
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+81 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 18:47 - pre 131 meseci
Evo ti biraj:

http://www.digikey.com/product...optics-leds-light-pipes/524541


gorankg
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 19:05 - pre 131 meseci
@goran_68 svaka cast to je najjeftinije i najkvalitetnije rjesenje....

[Ovu poruku je menjao zica49 dana 26.06.2013. u 20:31 GMT+1]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

012lab
Elektronika
012LAB
Beograd, Srbija

Član broj: 315681
Poruke: 14
62.74.129.*

Sajt: 012lab.com


Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku26.06.2013. u 22:21 - pre 131 meseci
"Plasticni provodnici za svetlost", odnosno svetlovodi, su uobicajeni opticki elementi i mogu se naci i kod kataloskih distributera elektronskih komponenti, poput gore navedenog Digikey-a. Kljucne reci su: "LED light pipes". Ako u ponudi postoje svetlovodi koji odgovaraju vasoj primeni, to je sigurno bolje resenje nego projektovati sopstvene. Kod primene svetlovoda vodite racuna o "preslusavanju", ako imate dve ili vise LED u neposrednoj blizini.

Sto se tice nalepnice, da li je rec o tankoj nalepnici na kojoj je deklaracija proizvoda, ili o nesto debljoj nalepnici-foliji koja se cesto koristi za prednju masku, sa odgovarajucom grafikom, transparentnim poljima za indikaciju, ponekad i u kombinaciji sa tasterima?

012LAB | ELECTRONICS FOR EVERYONE | http://012lab.com
 
Odgovor na temu

Dr_Mechatronic

Član broj: 201450
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku27.06.2013. u 09:50 - pre 131 meseci
Hvala na informacijama. Tražio sam ranije plastične svetlosne provodnike preko Farnell-a, ali je cena bila paprena.
Probaću da nađem nešto preko digikey-a, mada nisam proverio da li šalju u Srbiju.

Što se tiče nalepnice, treba mi nalepnica-folija koja bi bila u suštini kao maska.

Kad bolje razmislim treba mi i nalepnica za deklaraciju.
Da li neko zna gde mogu da se kupe one lepe srebrne nalepnice na kojima se štampa deklaracija proizvoda?

Hvala
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Metalne kutije za elektroniku27.06.2013. u 17:05 - pre 131 meseci
Knjizare i trgovine opreme za printere..
Inace sa tim se jako cesto rade inventarne naljepnice tako da je cesto kao artikal...
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Metalne kutije za elektroniku

[ Pregleda: 4004 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.