Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aftermarket modovanje navigacije

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aftermarket modovanje navigacije

[ Pregleda: 4156 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 15:35 - pre 131 meseci
Malo sam petljao po netu nesto oko kola i naidjem na ovaj link:


http://www.alibaba.com/showroo...dvd-gps-navigation-system.html

U osnovi, aftermarket kitovi za ugradnju, sa sve konzolnom plastikom i baznim jedinicama i integracijom sa multi-function volanima, itd, itd. I sve to po (kineskim) pristupacnim cenama

Ima li neko iskustva sa ovakvim modovanjem?




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 20:45 - pre 131 meseci
Imam ja iskustva doduse sa vw-om i mogu ti samo reci jedno: bezi od kineza! To je toliko los kvalitet da nije normalno. Nisu za dzabe uredjaji renomiranih proizvodjaca znatno skuplji.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 21:23 - pre 131 meseci
Los kvalitet u kom smislu? Naravno, ne ocekujem softver koji je na originalnom uredjaju, ali isto znam da su OEM navi uredjaji debelo precenjeni. Mora da postoji nesto sto je izmedju ta dva sveta

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
31.45.204.*



+6455 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 21:52 - pre 131 meseci
Uzmi video interface za tvoj auto (150-300 evra) + garmin OEM navigaciju GVN53 (400-500 evra) i imaš vrlo kvalitetno rešenje za manje novca nego što košta originalna fabrička navigacija. Plus imaš daleko bolje mape.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 22:01 - pre 131 meseci
@ventura

jel moze u te kineze da se ubaci garmin?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
31.45.204.*



+6455 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 22:17 - pre 131 meseci
pojma nemam, nisam nikada probavao, ali čisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije16.07.2013. u 23:32 - pre 131 meseci
Nema ni razloga da ne radi, to je ista arhitektura (ARM) i postoji Garmin za CE platformu. Fora je samo sto ja Garmin ne podnosim, vise sam u iGo Primo fazonu i za njega isto postoje dobre mape.

u svakom slucaju ne znam iskreno ni koliko kosta OEM MMI za C5, posto mora da se zameni ceo dashboard od volana do desnih vrata, isto je i za aftermarket sisteme, nije samo ugradno u centralnu konzolu. A uz novi dash mora i nova jedinica dole da i se sve ponvo integrisalo sa ostalim sistemima (multi-function volan, itd). Ne znam koliko i mi nezavisni video sistem doneo cak i da ima plastiku doru jer onda gubim trenutni monochrome displej za radio/BT.





Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 00:02 - pre 131 meseci
@mmix

Ti "jeftini kinezi" su u vecini slucajeva tezak krs ( problemi hardverske prirode ) i potencijalni uzrocnik problema sa auto-elektronikom.

@bakara

Potrazi : Garmin Mobile XT for Windows Mobile CE
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
94.250.145.*



+6455 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 07:17 - pre 131 meseci
Ja kad sam mislio na video interface, podrazumevao sam da ti već imaš kolor displej u konzoli koji bi iskoristio za prikazivanje drugog signala.

Ako nemaš, onda ti ja preporučujem da na eBay-u pronađeš originalan deo, za malo veću lovu od kineskog ali bar znaš šta si kupio... Zamisli da montiraš ovaj kineski panel u auto, a ono sve krene da škripi i lupka.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 07:52 - pre 131 meseci
Manje sto bi srkipalo i lupkalo, nego ako pocne da mu crkava elektronika ...
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 09:18 - pre 131 meseci
Citat:
mmix:
Los kvalitet u kom smislu? Naravno, ne ocekujem softver koji je na originalnom uredjaju, ali isto znam da su OEM navi uredjaji debelo precenjeni. Mora da postoji nesto sto je izmedju ta dva sveta :)


Ma i softver i hardver. Kad ga gledas sa tri metra udaljenosti primecujes da je kinez. Onda pridjes i pritisnes bilo koje dugme i ono ostane zaglavljeno :)

Stvarno ne mogu da verujem sta su ljudi spremni da urade zbog par stotina evra razlike a ugradjuju takve stvari u automobile koje su platili par desetina hiljada.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 10:43 - pre 131 meseci
Teška glupost. Tj. verovatno da ima raznih verzija al drug je ugradio 'fabričku kinesku' navigaciju u bmw e46 i platio oko 550e i ono ništa nije valjalo. Displej je bio loš(ne vidi se lepo iz ugla suvozača), dugmići jadni, kad ubaci u rikverc da se upali kamera - ugasi se muzika, kad je velika vrućina gasio se sam od sebe jer se pregreje, i generalno je morao nekoliko puta da vraća dok sve funkcije nisu proradile a na kraju neke i nisu radile.

Konkretno za 550e može da se kupi polovna fabrička navigacija za vw recimo i to je mnogo bolja varijanta od nove kineske(samo u polovnimautomobilima ukucate rns).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 15:46 - pre 131 meseci
Ma trazio sam ne eBayu i polovnim, nigde izgleda nema toga polovno, jedino se prodaju kineske replike. Danas sam bio do vitro group-a, samo OEM ekran (bez plastike) je skoro 700e, a gde je jos sam donji ugradni uredjaj za koji nije mogao ni da mi da cenu. Ja ne verujem da bi to ispalo ispod 3000e sve zajedno, sto je skandalozna cena.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 15:51 - pre 131 meseci
Zasto skandalozna ? Taj auto je kao nov kostao 40.000 evra ... Cene delova se formiraju prema tome, trebas da se naviknes. Normalno da niko to nece uzeti za polovan auto, ali to je opcija za popravku/dogradju novog automobila...

EDIT: Svi razumemo zelju za modovanjem tek kupljenog automobila, ali moj savet bi ti bio da te pare spremis za odrzavanje, a nakacis navigaciju od 200e ili telefon na drzac ... Proci ce samo od sebe :)

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 17.07.2013. u 17:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Nemanja dana 17.07.2013. u 17:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 16:21 - pre 131 meseci
Skandalozno je zato sto to ne vredi te pare. Ni u hardveru, ni u licencama, ni u cemu. Fora je sto to ni u startu ne kosta 3000e koliko traze za to u aftermarket ugradnji, pri kupovini novog ti sistemi se doplacuju do cirka 1400, 1500e max, od cega na karte odlazi nekih 200e, na hardver oko 300e a ostalo je klepanje po usima. A sad as jos duplo klepanje po usima za aftermarket, to je bezobrazno (gde su tu jos sati za ugradnju).


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Aftermarket modovanje navigacije17.07.2013. u 17:29 - pre 131 meseci
Citat:
jnk:
kad ubaci u rikverc da se upali kamera - ugasi se muzika


Ovo je feature a ne bug :)

@mmix

Sto se tice cene prilikom nabavke novog vozila to sto si ti naveo nije puna cena. To je razlika izmedju cene onog sto inace dolazi uz auto i onog sto ti zelis da dodje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Aftermarket modovanje navigacije

[ Pregleda: 4156 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.