Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti

elitemadzone.org :: TechZone :: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39656 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti07.08.2013. u 16:33 - pre 129 meseci
Ne znam da li 32mm smatraš za šire ili uže gume, ja ni sa jednim ni sa drugim od ta dva nisam imao problema.

A što se tiče prenosa, ako stignem, baciću na papir, ali prilično sam siguran da ti osmofaz+ u praksi ne donosi ništa osim finije granulacije brzina.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti07.08.2013. u 18:15 - pre 129 meseci
Sedmofaz počinje od 14, osmofaz od 11.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti07.08.2013. u 21:00 - pre 129 meseci
Citat:
jablan:
Ne znam da li 32mm smatraš za šire ili uže gume, ja ni sa jednim ni sa drugim od ta dva nisam imao problema.

Iskoristio sam tvoj termin, a mislio na slip i semislip gume :)

Citat:
jablan:
A što se tiče prenosa, ako stignem, baciću na papir, ali prilično sam siguran da ti osmofaz+ u praksi ne donosi ništa osim finije granulacije brzina.

Poenta je da megarange 32-34 zubac na sedmofazu nema nikakvog smisla - prakticno samo se gubi jedna brzina.
A novi 8-fazi i vise (na kojima i te kako ima smisla) su izvan budzeta.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti08.08.2013. u 08:19 - pre 129 meseci
Pa nešto jednostavno mora da se žrtvuje ako se nema kondicije, a treba da se ide uz dugačku uzbrdicu.

Bolje i to, nego ko dosta ljudi da se smori na prvoj uzbrdici i posle izbegavaju da voze bajs.

Kada sam uzeo bajs, nisam imao megarange i na svakoj većoj uzbrdici sam bajs gurao, što nije nikako bilo najs za moj moral.

Onda uzeo megarange i svako brdo je bilo moje! Polako, ali sigurno... Moral je rastao, sa moralom i mišići na nogama i onda sam polako povećavao prenos i sad mi realno megarange ne treba (ali kao što rekoh, neka čuči u rezevri).
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti08.08.2013. u 16:15 - pre 129 meseci
Citat:
bachi:
Sedmofaz počinje od 14, osmofaz od 11.


Sta znaci sedmofaz i osmofaz? Broj zupcanika pozadi?

Dobijanjem odgovora, pretpostavljam da cu shvatiti ovu recenicu:

Citat:
joojant200:
Poenta je da megarange 32-34 zubac na sedmofazu nema nikakvog smisla - prakticno samo se gubi jedna brzina.


jer na prethodnoj strani naucih sta je megarange! ;)

Takodje sta znaci "racna"?

:)
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti08.08.2013. u 19:08 - pre 129 meseci
Citat:
IUOP_1:Sta znaci sedmofaz i osmofaz? Broj zupcanika pozadi?
Dobijanjem odgovora, pretpostavljam da cu shvatiti ovu recenicu:
:)
jer na prethodnoj strani naucih sta je megarange! ;)
Takodje sta znaci "racna"?
:)


Ima ovde solidan opis delova:
http://www.serbiaoutdoor.com/anatomija%20bicikla/anatomija.html

Da pod sedmofaz - osmofaz - smo 'mislili' na broj 'lancanika' nazad.
Vazno je razumeti da ako kupis 'sedmofaz' - ne mozes jednostavno da stavis 8faznu kasetu nazad. Vec moras menajti i 'shiftere' (rucice menjaca), i zadnju nablu, zadnji menjac nisam siguran i nisam siguran da li jos nesto.

Tj. po klasama opreme: tourney - sedmofaz, acera i alvio (stari) - osmofaz, alvio (novi) i deore - devetofaz...

To je ujedno i odogovor zasto je 'tourney' best buy za 20k dinara, ali to ne znaci da je i dobar bicikli - koji za rekreativce krece sa delovima klase 'alvio'.

Pretpostavljam da se pod 'racna' zove ono sto ja zovem 'kaseta', a pravilno bi verovatno bilo 'kaseta zadnjih lancanika' :)

'Megarange' je marketinski naziv za kasetu lancanika gde je veliki raspon izmedju broja zubaca prvog 'lancanika' i zadnjeg 'lancanika'.
Sto rece bachi - idealna stvar za nas koji nismo bas svaki dan u formi :)
Bas sam pre neki dan ostavio jednu devojcicu na brdu, ona nije mogla vise jer nema megarangde, a ja sam nastavio ponosno brzinom od 7kmh :)
E sad ako na 'megarange sedmofazu' imas 14-16-18-20-22-24-34T - to je karikirano kao na autu imas brzine: 0.7, treca, cetvrta, 4,5 i peta, a da nemas prvu i drugu brzinu (recimo 32 i 28).



[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 08.08.2013. u 20:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti08.08.2013. u 20:20 - pre 129 meseci
Vidiš, nas trojica, sva trojica imamo različite poglede :)

joojantu na sedmofazu fali brzina između 24 i 34, bachiju mali lančanici koji se nalaze na osmofazu, meni sedmofaz potaman (ja konkretno imam onaj koji nije megarange) sa ispravnim izborom pogona (28-38-48) tako da, iskreno, dok ne provozaš bicikl par meseci nećeš znati šta ti zaista treba a šta ne. :)

Još jedna stvar za koju ne znam da li je napisana je da račna (kaseta) može biti "na navoj" ili "na kasetu". Starije (5-6-7) su obično na navoj, novije na kasetu. Noviji sistem je superiorniji, ali ipak ne toliko da pravi ne znam kakvu razliku u praksi. Jedino što sistemi nisu izmenjivi - ako hoćeš da pređeš sa navoja na kasetu, moraš da menjaš i celu nablu (dakle ili novi točak ili uplitanje stare felne na novu nablu). :/
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti08.08.2013. u 21:22 - pre 129 meseci
Ako uzmete u obzir da covek gleda bajs do 20k din. stvarno je malo bitno koliko ima zubaca kada svi ti delovi pojedinacno kostaju ispod 1000 din za tu klasu, pa ako bude hteo nesto da menja nece puno da kosta.
Jednostavno ne moze mnogo da pogresi.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti09.08.2013. u 08:32 - pre 129 meseci
Tačno je da pojedini delovi nisu skupi, ali kao što reče joja, ako u perspektivi bude hteo da menja sedmofaz (ili šestofaz) osmofazom+, moraće da zameni mnogo više od jednog dela, to je operacija koja je daleko od rentabilne. Mada ja, kao vlasnik više bicikala starije generacije, tvrdim da za time i neće imati potrebe. :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti09.08.2013. u 11:55 - pre 129 meseci
Ne znam, sve dok nisam promenio prednji i zadnji menajač (prednji je SRAM X5, zadnjji Shimano Altus ili Acera, samo ne više tourney), tek tada sam počeo da uživam u vožnji.

Ništa gore po moju psihu kada u toku vožnje promenim brzinu, a njoj treba pola sata da se promeni, a za to vreme onako fino pucka/krcka. :) A onda konačno promeni, ponekad ubode onu koju sam hteo, a vrlo često preskoči željenu brzinu.

Odeš kod majstora, našteluje perfektno i onda radi, ali se vrlo brzo rašteluje.

E onda sam prve godine promenio menjače i ručice, običnu račnu za megarange, prošle godine sam promenio zadnji točak i stavio 8 brzina na kasetu, ali i dalje nisam promenio ručice menjača. :) Ove godine srednji pogon i lanac.

Tako da i dalje pozadi imam 7 brzina. :D Sledeće godine menjam ručice i onda ću moći u osmu. :)

Dakle, ide se postepeno i kada se tako razvuče, uopšte nije tolika kinta i nije neko opterećenje za novčanik, pogotovo ako vama majstor popravlja bajs, a vi njemu računare, pa se đorate. :)

U svakom slučaju, Shimano tourney oprema radi, ali troši dosta živaca i zahteva često štelovanje iste, što zna da pokvari užitak (i novčanik ako plaćate majstora), dok Altus/Acera/ SRAM x5 naštelujete jednom i zaboravite na štelovanje, a kada promenite brzinu, u manje od sekunde je brzina promenjena uz prelep zvuk, a ne čangrljanje.

Da se ja pitam, ja bih te bicikle sa takvom očajnom opremom zabranio u prodaji ili bih dozvolio, ali da stoji jedan veeeeeeliki disclaimer na njima.

Zašto? Početnik kupi biciklu, koja mu više ne radi nego što radi i jednostavno se smori i batali.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti09.08.2013. u 13:43 - pre 129 meseci
ja sam vozio shimano altus dugo i po meni je to ista klasa kao i tourney... sram x5 je već klasa iznad, zajedno sa alivio... no to nije bitno nekome ko je početnik i neće ni primetiti razliku

što se tiče krljanja i preskakanja brzina prilikom menjanja, tu su indeksirane brzine mogo razmazile ljude... pogotovu sa ovog foruma koji misle "piše taj broj, mora da bude ta brzina"... potrebna je pažnja prilikom promene brzina, pogotovu prednjih gde je potrebno ručicu menjača zadržati u položaju neznatno iznad željene brzine dok se ona sigurno ne uključi (ovo važi u slučaju prelaska na veči lančanik)

kod promene zadnjih brzina, pošto menjač vrši pritisak na nezategnut deo lanca, potrebno je pedale okretati sa što manjim pritiskom

što se tiče prenosa kod mene je sledeća situacija zbog malo specifičnog načina vožnje: napred moto-x (22 i 32) a pozadi shimano 8faz (32-11) sa deore lx menjačima i alivio šifterima... pokazalo se da ova kombinacija ima prilično sigurnu promenu čak i sa lošim sajlama i bužirima

manji lančanik napred koristim isključivo kada sam jako umoran pa moram neku uzbrdicu da savladam sedeći
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti09.08.2013. u 14:25 - pre 129 meseci
Citat:
Backy: tu su indeksirane brzine mogo razmazile ljude...

Dok sam imao one "analogne" na rucicu koju sam guras dokle treba, godinama nista nisam morao stelovati, sve je radilo ko svajcarski sat.
Sa ovim indeksiranim sranjem stalno treba nesto podesavati, dotezati, kuckati...
Da znam ko pravi i gdje ima da se kupe oni stari, otisao bi iz ovih stopa da kupim dozivotnu zalihu, cijenim da bi 1 par bio dovoljan, ali uzeo bih nekoliko u slucaju da mi nekoliko puta u zivotu ukradu biciklo.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti09.08.2013. u 15:05 - pre 129 meseci
Citat:
Backy:pogotovu sa ovog foruma koji misle "piše taj broj, mora da bude ta brzina"...

Backy, ali ja sam sa navedenim menjačima dobio upravo to. Piše taj broj, mora da bude ta brzina.

To sa tournijem nisam mogao imati.

Deore i klase iznad su naravno zakon, ali je to mnogo para i iz svog ugla, ne vidim razlog zašto bih dao taj novac, kada mi i ovi savršeno rade.

Doduše, vozim po asfaltu isključivo, da gacam po blatu, šljunku i ko zna čemu, onda bi verovatno video razliku. :D

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.mbb.telenor.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti09.08.2013. u 20:16 - pre 129 meseci
Nisam mislio bukvalno da odabrana brzina ne odgovara, već da neko koje navikao da na komp gde u prozorčetu vidi broj, da je on automatski prihvaćen, a bicikl treba ubediti da ga prihvati... neki ocekuju da je u pitanju menjač kao na formuli, odabereš broj i on sam promeni. Doduše, to se i dešava kada su svi uslovi savršeni, ali ipak je u pitanju samo bicikl.

Ne bih mnogo da skrećem sa elteme, ali moram da postavim 2 pitanja
Kakva su vam iskustva sa gear hubovima? Konkretno shimano 7faz
I čime i koliko često podmazujete pogon?
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti10.08.2013. u 01:02 - pre 129 meseci
off topic :)

Citat:
Backy
Ne bih mnogo da skrećem sa elteme, ali moram da postavim 2 pitanja
Kakva su vam iskustva sa gear hubovima? Konkretno shimano 7faz
I čime i koliko često podmazujete pogon?


Supruga ima Alpinu sa Shimano 3. brzinskim Nexus-om oko 3 godine otprilike.
Trebao bi se jednom godisnje otvoriti i natopiti u ulju, ali mi otvaranje nikada nije uspelo - mislim da treba poseban alat.

http://bike.shimano.com/publis...ml/15)%20Inter%203%20ohaul.pdf


http://bike.shimano.com/publis...ml/07)%20Maintenance%20Oil.pdf
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti10.08.2013. u 09:52 - pre 129 meseci
Au ljudi, vi bas odoste u sitne detalje :)

Citat:
jablan:
Vidiš, nas trojica, sva trojica imamo različite poglede :)


Koliko sam ja shvatio, na stranu tehnicki detalji, dosta zavisi i od individualnog utiska.
Voziti neko vreme, pa proceniti sta bolje lezi, svakako je razuman predlog.
A i razlog vise za kupovinu jeftinijeg bajsa.

Evo ovako, ja sam sad bacio oko na 2 modela.

1. Ako se odlucim za MTB, onda bi izbor bio ovaj:

CAPRIOLO Passion Man (16.300 din)



ram / frame: Hi-ten
veličina rama / frame size: 26” x 19”; 26” x 21”; 26” x 23”
vila / fork: Steel rigid fork
šoljica vile / head parts: FP-H515 - 8 pcs headparts, thread: 1”X24T 22.2/30/27mm, W/key washer
uložci srednjeg pogona / b.b. parts: THUN - ROCKY - 122.5 mm, shell: BSA 68mm
srednji pogon/crankset: KRIPTON X - SPM4-S377F, 42/34/24 170mm, PVC coated, W/ chainguard
prednji menjač / front derailleur: SHIMANO - TOURNEY FD-TZ30 band type, down-route, 28.6mm, for 48T cs-angle:66-69
zadnji menjač / rear derailleur: SHIMANO - TOURNEY RD-TY21 6-speed, not rapid-rise, direct attachment type
ručica menjača / shifters: SRAM - MRX twist shifters micro index front / 6 speed rear
brzina / speed: 18
zupčanici / freewheel: SHIMANO - multiple freewheel sprocket,TZ MF-TZ20 6-speed 14-16-18-21-24-28T brown
lanac / chain: KMC - Z-33 - 1/2”x3/32” (114 links) (6 speed)
kočnica / brakes: LOGAN - JY-927AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, silver
ručica kočnice / brake levers: LOGAN - JY-325PAE - die casting alloy lever with plastic clamp, 2.5 finger, for V-brakes
glave / hubs: QUANDO - KT-122F front black / KT-122R rear black
obruči / rims: KRIPTON - KRYPTON-X 559-19, 36H , EYELETING: NO, RDA: NO, GBS: YES
dimenzije točka / rim size: 26
pneumatici / tires: RUBENA - 52-559 V36 RAPID (26 X 1.95)
lula / handle stem: KRIPTON X - GW-HS14 - steel, ext.: 100mm, rise: +25, dia.: 22.2mm, bar bore: 25.4mm
upravljač / handle bar: KRIPTON X - GWHB-02, MTB - steel, W=580mm, angle 5 deg., 22.2X25.4mm
rog / bar ends: -
stub sedla / seat post: KRIPTON X - GWSPSTEEL25.4 - steel seat post 25.4x300mm long, W/O clamp
sedlo / sadle: WADER - VD1114-001
pedale / pedals: FP-806, PP body, 9/16”, with ball, with reflector, 2-face axle
težina kg / weight kg: 14,8

2. Ako se odlucim za city / treking, onda bi izabrao bio ovaj:

CAPRIOLO Metropolis Man (17.700 din)



ram / frame: Hi-ten
veličina rama / frame size: 26” x 19”; 26” x 21”
vila / fork: Steel rigid fork
šoljica vile / head parts: FP-H515 - 8 pcs headparts, thread: 1”X24T 22.2/30/27mm, W/key washer
uložci srednjeg pogona / b.b. parts: THUN - ROCKY - 122.5mm, shell: BSA 68mm
srednji pogon/crankset: KRIPTON X - SPM4-S377F, 44/34/24T, 170 mm PVC coated W/ chainguard
prednji menjač / front derailleur: SHIMANO - TOURNEY FD-TZ30 band type, down-route, 28.6mm, for 48T, cs-angle:66-69
zadnji menjač / rear derailleur: SHIMANO - TOURNEY RD-TZ50 GS 6-speed W/adaptor
ručica menjača / shifters: SRAM - MRX twist shifters micro index front / 6 speed rear
brzina / speed: 18
zupčanici / freewheel: SHIMANO - multiple freewheel sprocket, TZ MF-TZ20 6-speed 14-16-18-21-24-28T brown
lanac / chain: KMC - Z-33 - 1/2”x3/32” (114 links) (6 speed)
kočnica / brakes: LOGAN - JY-927AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, silver
ručica kočnice / brake levers: LOGAN - JY-325PAE - die casting alloy lever with plastic clamp, 2.5 finger, for V-brakes
glave / hubs: QUANDO - KT-122F front black / KT-122R rear black
obruči / rims: KRIPTON - KRYPTON-X 559-19, 36H , EYELETING: NO, RDA: NO, GBS: YES
dimenzije točka / rim size: 26
pneumatici / tires: RUBENA - 47-559 V66 FLASH 26x1.75
lula / handle stem: KRIPTON X - GW-HS14 - steel, ext.: 100mm, rise: +25, dia.: 22.2mm, bar bore: 25.4mm
upravljač / handle bar: KRIPTON X - GWHB-02, ATB - steel, W=600mm, angle 15 deg., 22.2X25.4mm
rog / bar ends: -
stub sedla / seat post: KRIPTON X - GWSPSTEEL25.4 - steel seat post 25.4x300mm long, W/O clamp
sedlo / sadle: WADER - GW659-002
pedale / pedals: FP-806, PP body, 9/16”, with ball, with reflector, 2-face axle
težina kg / weight kg: 16,6


Shvatam da ovde ima nekih delova (karakteristika) koje nisu valjane,
ali imaju u obzir novac, kupovinu opreme, nemanje iskustva u voznji gradom i sl, mislim da ovo moze proci.
Naravno, pojavi li se neka akcija, stavri se mogu izmeniti :)

Slazete li se?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti10.08.2013. u 13:06 - pre 129 meseci
Meni izgleda kao da su oba ista, samo je neko na ovaj dolje turio blatobrane, gume sa manjim kramponima i siri sic.
Ako je onaj gore mtb - onda je i onaj dolje, a ako je onaj dolje city - onda je i onaj gore.
Tip bicikla se ne moze promjeniti dodavanjem/oduzimanjem blatobrana :)
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti10.08.2013. u 13:15 - pre 129 meseci
Da, city je točak od 28', makar to da ima.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Sherif Gile
Niš

Član broj: 63613
Poruke: 283
94.228.229.*



+19 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti10.08.2013. u 14:46 - pre 129 meseci
Nikako ne treba da kupiš ni jednu od te dve bicikle. Za početak, ramovi su čelični, osim što su teški, imaju usku cev kroz koju prolazi viljuška i stari sistem zatezanja viljuške što ti ograničava mogućnosti kupovine nove kad ti nekad bude trebalo. Oprema je jedva malo bolja od onih najgorih kineza. Imao sam je na staroj bicikli, da bi uz redovnu vožnju po gradu sve radilo lepo, svake nedelje moraš da podešavaš po nešto, ako nisi dobar majstor, daćeš grdne pare na održavanje. Kočnice su katastofa, opruge koje ih vraćaju su od nekog bezveze materijala tako da nikad ne vraćaju ravnomerno, koliko god da ih šteluješ, na kraju sam kupio nove i za desetak evra se rešio glavobolje.

Za pare koje planiraš da potrošiš ti se najviše isplati da kupiš polovnu aluminijumsku biciklu sa Acera ili Deore opremom koju ćeš da podesiš na početku sezone i voziš se k'o gospodin čovek godinu dana. U Srbiji imaš dva ozbiljna sajta sa biciklističkim oglasima, da ne stavljam linkove, traži na google trange-frange oglase i cikloberzu.

Još jedna jako bitna stvar je sedište, svakom odgovara drugačiji model pošto je dupe kao mišljenje, svako je različito, moraš da izabereš neko koje neće da te žulja.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti10.08.2013. u 15:43 - pre 129 meseci
Citat:
Sherif Gile:
Nikako ne treba da kupiš ni jednu od te dve bicikle.


Znao sam :(

Citat:
Sherif Gile:
Za početak, ramovi su čelični


Znam, nego sam ovde naucen da za te pare ALU ne mogu da dobijem.

Citat:
Sherif Gile:
da bi uz redovnu vožnju po gradu sve radilo lepo, svake nedelje moraš da podešavaš po nešto, ako nisi dobar majstor, daćeš grdne pare na održavanje


Uf, ovo je vec ozbiljan razlog! Svakako dovoljan za odustajanje.

Citat:
Sherif Gile:
Kočnice su katastofa, opruge koje ih vraćaju su od nekog bezveze materijala tako da nikad ne vraćaju ravnomerno, koliko god da ih šteluješ,
na kraju sam kupio nove i za desetak evra se rešio glavobolje.


Koje si kupio?

Citat:
Sherif Gile:
Za pare koje planiraš da potrošiš ti se najviše isplati da kupiš polovnu aluminijumsku biciklu


Shvatio sam ja da je to tako, ali k'o sto vec rekoh, to je bolje za nekog ko se razume u bicikle - ne za mene.
Ja se, sasvim ocigledno, ne razumem, niti znak nekog ko se razume (da bi mogao da ga povedem/konsultujem).
Ja, bre, do sad nisam znao sta je suspenzija, tesko bi se moglo ocekivati da cu izabrati dobar polovan bajs, zar ne!?

Citat:
Sherif Gile:
U Srbiji imaš dva ozbiljna sajta sa biciklističkim oglasima, da ne stavljam linkove, traži na google


Prilikom prikupljanja informacija, naisao sam na oba sajta, ali sam odustao iz gore navedenog razloga.


Citat:
Sherif Gile:
Još jedna jako bitna stvar je sedište, svakom odgovara drugačiji model


Znam, to bih proverio na licu mesta.

Citat:
Sherif Gile:
pošto je dupe kao mišljenje, svako je različito


:))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Izbor bicikla (20.000 RSD) - 3 pitanja - preporuke i saveti

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39656 | Odgovora: 120 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.