Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 35329 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje11.08.2013. u 23:56 - pre 129 meseci
POŠTOVANI,
MOLIM VAS DA MI PREPORUČITE MODEL USISIVAČA KOJI ODGOVARA MOJIM POTREBAMA I KOJI SE POKAZAO KAO KVALITETAN.

ŽELIM DA KUPIM USISIVAČ SLEDEĆIH KARAKTERISTIKA:

• BEZ HEPA FILTERA (I DR. DODATAKA KOJI SE ČISTE I DOKUPLJUJU)
• USISNE SNAGE 350 W ILI JAČI
• SA REGULACIJOM SNAGE
• SA TRAJNOM KESOM ILI POSUDOM KOJA SE LAKO ČISTI I PRAZNI, ZAPREMINE OKO 3 l ILI VIŠE
• SA RUČKOM NAPRED (ILI GORE)
• DA SE LAKO POMERA
• TEŽINE DO 5 kg
• SA DUŽIM KABLOM (min. 5 m)
• SA DODATKOM ZA TEŠKO PRISTUPAČNA MESTA (ILI F-JOM IZDUVAVANJA)
• Ne preskup

Imam kucnog ljubimca i vecu kvadraturu za ciscenje. Ne patim od alergija i nemam vanredne higijenske potrebe.

UNAPRED VELIKO HVALA,
SRDAČAN POZDRAV!
 
Odgovor na temu

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 00:50 - pre 129 meseci
Uzmi ovakav i Bog da te vidi narednih 10-ak godina...nema sve sto trazis od opreme al je kvalitetan i vuce kao blesav:
http://www.bosch-home.rs/proiz...i/BSGL32500.html?source=browse
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 01:05 - pre 129 meseci
VELIKO HVALA!!! :)

Brinu me samo ove stavke:

-Higijenski sistem filtera Air Clean II
-Filter vrećica MegaFilt SuperTEX sa higijenskim zatvaranjem
-Set filter vrećica i filtera za izduvni vazduh: BBZ41FG/TYP G

Da li nešto od toga može da mi zagorčava život kao sadašnji Gorenje sa hepa-filterom čiji bi filter trebalo menjati svaki čas jer se stalno zapušava, pa motor stane... :/ Užas!!!

POZZ
 
Odgovor na temu

jooly
scg

Član broj: 28804
Poruke: 97
*.crnagora.net.



+5 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 01:16 - pre 129 meseci
Nije nista komplikovano, imamo takva 3 komada u porodici. Ovo je u stvari klasican usisivac bez silnih HI TECH dzidza bidza. Vreca se vrlo jednostavno mijenja i ima vrlo praktican plasticni zatvarac da prasina ne ispada iz nje kad se ukloni sa usisivaca. Ovi ostali filteri su u stvari komadi filca ili neceg slicnog i ne mijenjaju tako cesto, mozda jednom mijesecno, a zamijena im je vise nego jednostavna. Oni dodju zajedno sa rezervnim pakovanjem papirnih vrecica.Sluze da prasina ne prodire u motor a zatim i u prostoriju. Kada uklonis vrecicu sa prasinom, prekontrolises da li su zaprljani ili ne. Ne treba nikakav alat za zamijenu. Pogledaj model u radnji, otvori poklopac za vrecicu, vidjeces da je prosto ko pasulj. A da vuce, vuce ko blesav.
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 02:03 - pre 129 meseci
E, super, hvala!!! :) Takav i tražim - osnovni model. Izgleda, više nije u modi..

A ti ostali filteri, koliko ih ima? Da li su skupi? Da li moraju da se dokupljuju ili, eventualno, mogu i da se operu? Mada je to pranje možda gadno..

Pogledaću, uživo, naravno, ali, rekoh, prvo da se "naoružam" informacijama, da me ne pređu prodavci ko' prošli put sa Gorenjem (njegov filter inače drže samo na jednom mestu koje mi je daleko, a i vrlo je skup za nešto tako potrošno.. teška prevara).
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 11:13 - pre 129 meseci
@Female guest

Gorenje usisivac ne treba da ti bude nikakav reper za poredjenje sa ostalim proizvodjacima, jer su u pitanju obicni kineski genericki proizvodi po Gorenje imenom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 11:53 - pre 129 meseci
Ok. nisam znala, ne razumem se u tehniku (pre njega sam imala samo Sloboda Čačak usisivač).. ali, verujem da danas ima puno usisivača sa kojima bih loše prošla.. Oni su, možda, fenomenalni za bolnice i apoteke, ali nepraktični za atelje i prastari stan u kome živi pas.
A kako se rangiraju Samsung usisivači, neki ih hvale, a nisu skupi? Videla sam neke modele koji mi po opisu nisu delovali loše: VCC4147, VCC5250V36/BOL, VC 5240, VCC4130, ali ne poznajem nikoga ko ima neki od tih modela... Kada pitam prodavce, sležu ramenima i kažu da sada svi usisivači imaju te razne filtere, a da je individualno koliko često ih treba menjati. U prevodu, možda opet loše prođem.. :/
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 12:10 - pre 129 meseci
Samsung je odlican a ne preskup, samo bih ja preporucio posudu umesto vrecice, recimo ovaj:

http://www.eponuda.com/usisivaci/samsung-vc-4360-cena-182197

Filter se pere prema potrebi a imas kupiti rezervni gde hoces (cena oko 900din) a mozes kupiti i ovo pa ce sve to jos duze da ti traje:
http://www.jakovsistem.com/ind...c&utm_campaign=direct_link

A lakoca prosipanja prasine iz posude je nemerljiva sa vadjenjem kese.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 12:27 - pre 129 meseci
HVALA!!! Samo moram uživo da pogledam kako izgleda taj filter HEPA 11, to me malo brine... Jer moja je ulica skoro, pa ko' 29. Novembra, pas dugodlak, unosi i zemlju iz parka.. A instalacije su stare, pa izbegavam aparate koji troše više od 2000 W, ovaj po potrošnji odgovara... :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 13:32 - pre 129 meseci
Kad vec imas psa...za samsung imas i turbo cetku i obavezno uzmi onaj TWISTER filter, tako dlake nece ni doci do usisivaca.

Ili da uzmes neki kvalitetniji na vodu, ali onda zaboravi na jednostavno koriscenje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 13:49 - pre 129 meseci
Veliko HVALA!!! :) A koji na vodu bi, u mom slučaju, bio Ok? A da nije baš skup? Kod njih me, opet, brine da u našoj staroj zgradi ta (prljava i dlakava) voda, ne daj Bože, ne zapuši wc šolju... :( Ili, da opet kupim Sloboda Čačak, videla sam u jednoj radnji i njih?! Mada, to je neki još primitivniji model od našeg starog...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 13:55 - pre 129 meseci
Meni je nezamislivo da to sto je usisano posle samo jednog usisavanja (ne mozes da zamislis koliko toga bude kod efikasnog usisivaca) bacis u WC solju.

Ako hoces sa vodenim filterom, neki od ovih, sve drugo je skuplje, a sve ispod je dosta losije:
http://www.eponuda.com/usisivaci-cene/liv
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 20:09 - pre 129 meseci
bakara i jooly, nemam reči, veliko hvala na konkretnim, konstruktivnim savetima i odvojenom vremenu!!! :) Ako se ipak nađem u ćorsokaku, nadam se da smem da postavim još neko pitanjce??

P.S. Jedna radnja mi je isto odgovorila, oni predlažu:
electrolux zce 2400 za 9199din. i
samsung vc 5675 za 9499din.

Zvučaće kao šala, ali gde onda da sipam onda vodu iz usisivača na vodu, van kuće u šaht?? To je malo gnjavaža, posebno zimi..

I je l' Sloboda ipak ne bi bio dobar izbor za mene??


 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 20:57 - pre 129 meseci
Citat:
Female guest: bakara i jooly, nemam reči, veliko hvala na konkretnim, konstruktivnim savetima i odvojenom vremenu!!! :) Ako se ipak nađem u ćorsokaku, nadam se da smem da postavim još neko pitanjce??

P.S. Jedna radnja mi je isto odgovorila, oni predlažu:
electrolux zce 2400 za 9199din. i
samsung vc 5675 za 9499din.

Ja licno ne mogu da zamislim da se vratim na kese, tako da ove modele ja ne bih ni razmatrao, ali najbolje da podjes u radnju i sama odlucis jer ces ti da ga koristis.


I jos nesto...ne slusaj mnogo prodavca narocito u velikim prodavnicama tehnike kao sto je tehnomanija jer je velika verovatnoca da te saleti dobro obucen promoter, naravno on ce ljubazno (i nametljivo) pokusati da ti "pomogne" u odabiru, i onda kupujes bas ono sto on treba da proda!

Citat:
Female guest

Zvučaće kao šala, ali gde onda da sipam onda vodu iz usisivača na vodu, van kuće u šaht?? To je malo gnjavaža, posebno zimi..

Nemam pojma, napisao sam gore da je to gnjavaza, inace bih verovatno i ja kupio sa vodenim filterom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 21:08 - pre 129 meseci
Hoću.. :) Veliko, veliko hvala! :) "Ljubičasti" deluje Ok, samo me brine taj hepa 11 i nešto mi se zapremina kutije čini malo mala, ali, valjda twister malo poveća tu zapreminu.. Znači, najviše me brine hepa 11! Ne znam koliko često ga prosečan korisnik pere i menja, ali mi ćemo sigurno morati mnogo češće.. A pere se u mašini ili pod mlazom vode??

P.S. O, da, mnogi prodavci bi u meni videli "ovcu za šišanje", zato ovoliko i zapitkujem... Nadam se da ima još ljudi kojima će informacije koje sam dobila biti korisne... :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 21:18 - pre 129 meseci
Neka te ne brine zapremina kutije, posle svakog ciscenja se za 2 sek. jednostavno prospe u kantu, ni ruke neces isprljati.

Twister, mozes i ne moras, ali ako kazes da ima dosta dlaka a i brine te hepa filter (mada nema potrebe), prakticno sve krupno ostane u njemu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 21:41 - pre 129 meseci
H V A L A!!! :)
A kako se pere/čisti hepa filter?
Dosadašnji hepa filter (• jednostruka HEPA filtracija • broj stepeni filtracije 5, neću opet pominjati marku) sam starom četkicom za zube iščetkavala(!), udisala tu najsitniju prašinu, mučila se i gubila vreme i to često, a povremeno i dokupljivala nov filter da bih uopšte mogla da koristim usisivač, pa zato sad toliko brinem...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 21:54 - pre 129 meseci
Jednostavno se opere.
Hepa filter sluzi da zadrzi prasinu koja je nekako prosla kroz usisivac, kroz usisivac sa kanisterom a posebno vodom malo toga prodje pa se filter i ne prlja toliko.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.dynamic.sbb.rs.



+1340 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 21:59 - pre 129 meseci
Imam Zepterov Cleansy koji se raspao posle nepune dve godine (lakog) korišćenja. Jako je loš i mada sam ga dobio skoro džabe, ne vredi više od 100e.

bakara, kakve su preporuke u rangu cene 200-300e recimo, bolje da ne bude na vodu ako ne mora, ali da bude jednostavan za korišćenje i da mu se filteri lako mogu kupiti.

A razmišljam i o Kirby-ju, imam ih već za nekih 400-500e, možda je to još bolja varijanta?
 
Odgovor na temu

Female guest
slikar
Beograd, Srbija

Član broj: 316846
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje12.08.2013. u 22:59 - pre 129 meseci
@bakara

Veliko HVALA na strpljenju i svaka čast na stručnosti!!! :)

[Ovu poruku je menjao Female guest dana 13.08.2013. u 02:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Usisivač, jak i jednostavan za korišćenje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 35329 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.