Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?

[ Pregleda: 10201 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?12.08.2013. u 19:29 - pre 129 meseci


Hteo bih da nakon ovakvog ljuštenja i dalje bude upotrebljiv za pravljenje pomfrita. S tim na umu, je l' bi moglo da se pretera ako bi se predugo kuvao?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?12.08.2013. u 19:42 - pre 129 meseci
Zasto bi sa barenim krompirom pravio pomfrit?

Ovde je valjda poenta u kuvanju krompira u ljusci.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?12.08.2013. u 20:23 - pre 129 meseci
Citat:
bakara: Zasto bi sa barenim krompirom pravio pomfrit?


Sve zavisi koliko se izbario. Zato i pitam koliko dugo treba da se kuva.


Citat:
bakara: Ovde je valjda poenta u kuvanju krompira u ljusci.


Eh, point of view... :) Ovde je poenta o ljuštenju krompira.
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?12.08.2013. u 20:24 - pre 129 meseci
bakara@ za pravi pomfri se prvo malo bari krompir pa tek onda przi!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?12.08.2013. u 20:25 - pre 129 meseci
Od takvog krompira mo'š da praviš samo krompir-salatu, eventualno šufnudle, a pošto je testo isto ko i za knedle sa šljivama, mož' i to.
Ja se ne bi' bunio ni za jedno ni za drugo.
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?12.08.2013. u 20:29 - pre 129 meseci
Citat:
cika dacha:
bakara@ za pravi pomfri se prvo malo bari krompir pa tek onda przi!


Ali se izmedju ta dva procesa malo zamrzne :)
Moja keva ima običaj da krompir malo obari pa onda peče, meni je to dupli posao i puno sudja, pravac friteza... :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?13.08.2013. u 20:30 - pre 129 meseci
Koliko ja kapiram nije rec o kuvanju krompira nego o blansiranju. Kao sto se radi sa paradajzom da bi se lako/jednostavno skinula kozica. Krompir ostaje potpuno sirov jer se u kipucoj vodi drzi kratko vreme i odmah zatim uranja u ledenu vodu tako da se eliminise kuvanje...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?13.08.2013. u 22:25 - pre 129 meseci
Citat:
Sceka: Krompir ostaje potpuno sirov jer se u kipucoj vodi drzi kratko vreme


Znaš li možda koliko dugo je to kratko?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?13.08.2013. u 22:54 - pre 129 meseci
Pa pazi, nisam to radio sa krompirom ali paradajz samo petnaestak sekundi i direktno u ledenu vodu. Ljuska/kozica (ili vec kako se to zove?!) se skida strasno lako i ostaje paradajz citav i "ziv" za dalju upotrebu, obicno za kuvanje nekih sosova za spagete... gde ljuske od paradajza samo smetaju...

Evo nasao sam link za pradajz - http://www.kuhar.ba/kuhinja/me...anja/kako-blansirati-paradajz/

Inace sam termin "blanširanje" podrazumeva razlicita vremena a u zavisnosti od vrste namirnice i dalje upotrebe, uglavnom povrce ali moze i meso. Povrce se blansira od nekoliko minuta do vise od pola sata, zavisi.

Probaj da nadjes vise na Net-u (mene mrzi pravo da ti kazem) u vezi tog postupka sa krompirom. Ili probaj, pocni sa nekom malom vremenskom cifrom pa povecavaj dok ne dodjes do rezultata koji su ti ok, da se skine ljuska a da se ne kuva dalje.

Napomena - nije ni svaki paradjaz isti, za neki treba deset sekundi a za neki petnaest, mada vise od petnaestak sekundi mislim da nikad nisam drzao u kipucoj vodi. Bitno je da voda vri/kljuca svo vreme! Znaci da se ne stavi mnogo namirnica odjednom pa da se voda ohladi jer onda pocinje kuvanje...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?24.08.2013. u 10:20 - pre 129 meseci
Krompir je povrcka sa "samokontrolom". Onoliko koliko ti nije dosadno da ga oljustis, toliko je zdravo da ga pojedes.

Ako je neko alav, nece mu biti tesko da oljusti i dve kile krompira.:)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Koliko dugo ovaj krompir treba da se kuva?

[ Pregleda: 10201 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.