Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije

elitemadzone.org :: MadZone :: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije

[ Pregleda: 16404 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

netomc
Beograd

Član broj: 249593
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 18:31 - pre 128 meseci
Da li je normalno da vas zaboli zub na ugriz nakon sto je stavljen lek i zacementiran?
Juce mi je zubarka otvorila zub, ocistila karijes, stavila lek, ali prilikom prvog cementiranja, zacementirala je nekim slabijim cementom koji mi je otpao prilikom prvog obeda. Tada sam i malo nagjecio to mesto na zubu koje je obradjeno. Posle toga je opet stavila taj isti slabi cemenat i on je opet otpao. Treci put mi je stavila jaci cemenat, ali mene sada boli na ugriz. Kaze da je normalno da tri-cetiri dana boli zub na ugriz jer lek deluje? Na kraju meseca bi trebalo da se plombira taj isti zub. Ako trebaju dodatni pregledi i intervencije meni to nije problem da radim. Molim vas za savet i misljenje.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 18:54 - pre 128 meseci
Zubarka u pravu..isla na fakultet za to...
Taj slab cemenet je vise kao lijek koji ce pobiti zaostale bakterije i pripremiti zub za trajni cement..
Moras biti strpljiv,sto manje iritirati taj zub i sve ce biti ok poslije trajnog cementiranja..

Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5315

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 19:17 - pre 128 meseci
Nisam stomatolog, ali "slab cement" je privremena plomba koja ide posle stavljanja leka koji "ubija živac" i pošto je slabo, rečeno ti je da izbegavaš da žvaćeš na tu stranu. Posle toga se isto uradi "nešto" (ispiranje ostataka živca sa nekom tečnošću mega odvratnog ukusa) gde se posle toga isto stavlja privremena plomba (isto ne žvaćeš na tom mestu, pogotovo ne nešto što je lepljivo", a tek onda kada se sve to očisti i zub "napuni" (obavezno zubar MORA da poseduje apex lokator za tu radnju, ako ga ne poseduje, MENJAJ zubara) onda ide trajna plomba posle koje možeš da žvaćeš normalno (mada bih i tu izbegavao pečeni kukuruz, kikiriki, i ostala tvrda stvorenja).

Dok se ne stavi trajna plomba, normalno je da boli, kao što je normalno da boli par dana, čak i do 2 - 3 nedelje nakon stavljanja trajne plombe. Takođe, na žalost, normalno je i da posle nekog vremena takav zub "izgubi boju" i krene da štrči u odnosu na boju ostalih zuba koji ima živac u sebi. Posle tačnog kog perioda? Nema pravila, nekome posle par meseci, a nekome posle par godina.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

netomc
Beograd

Član broj: 249593
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 19:30 - pre 128 meseci
Ok ako je tako normalno, onda necu nista da diram.
Meni je bilo cudno sto me boli na ugriz, jer mi se to do sada nije desavalo.
Svaki prosli put kada mi je stavljan lek (pa cementiran), a bilo je to da sada na 3-4 razlicita zuba pre plombiranja - nikada mi se to nije desilo.
Ali eto za sve postoji prvi put, a i ovo je prvi put da idem kod ove zubarke.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
109.93.0.*



+371 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 19:46 - pre 128 meseci
Inace, zivac se prvo vadi nekim iglicama, pa onda ide sve ostalo. Zub bez zivca obicno poplavi.
 
Odgovor na temu

netomc
Beograd

Član broj: 249593
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 19:52 - pre 128 meseci
Nije mi vadjen zivac na ovom zubu o kome sada pricamo.
Samo je izbusen, stavljen lek, pa zacementiran.
Inace imam i dva zuba kojima je izvadjen zivac jos pre 5-6 godina.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5315

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 20:06 - pre 128 meseci
Ok, nebitno. Gledaj da ne žvaćeš na tu stranu gde je zub i ne jedi ništa što je lepljivo, tj. što se lepi za zube.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2323 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 20:29 - pre 128 meseci
Moje iskustvo je da zub boli na zagriz i kada je "previsoko" ostavljeno to čime je napunjen, jer trpi dodatni pritisak, koji ranije nije bio prisutan.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
Odgovor na temu

netomc
Beograd

Član broj: 249593
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije05.09.2013. u 20:32 - pre 128 meseci
Zubarka mi je skidala i taj visak sa cementiranog zuba danas, ali jos uvek boli na ugriz.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 758
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije06.09.2013. u 15:48 - pre 128 meseci
Boli te jer je bušen kariozan dentin, verovatno je išla do živca jer je dotle išao kvar. Verovatno si radio pod anestezijom pa je pipkala i živac, što plaćaš sada... Proći će kad se malo desenzitiviše živac. Može i da nastavi da boli na ugriz kad baš zagrizeš nešto tvrdo na taj zub i nakon plombiranja, ponekad i par meseci, opet dok se živac ne navikne na novo stanje stvari u svom zubu. To ako je plomba baš na griznoj površini zuba pa se sile prenose direktno na živac. A te cinkove plombe koje ko da su od gipsa, ja ne znam dal mi je ikad stajala duže od dva dana... Ima i nekih drugih stvarno dobrih i bez tog metalnog ukusa, i dosta su trajnije.
Lek se stavlja ne samo kada se ubija i vadi živac (tada je ustvari u pitanju otrov), već i kada se popravlja kvar i radi plomba a zub ostaje vitalan...
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije06.09.2013. u 16:30 - pre 128 meseci
Mala edukacija, sta to doca radi. Tvoj je prvi deo videa do 1min, pretpostavljam.



Mora malo da boli, neki preporucuju i lekove za smanjenje bolova ako je bas prejak bol.
 
Odgovor na temu

netomc
Beograd

Član broj: 249593
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije06.09.2013. u 19:57 - pre 128 meseci
Citat:
zorg:
Boli te jer je bušen kariozan dentin, verovatno je išla do živca jer je dotle išao kvar. Verovatno si radio pod anestezijom pa je pipkala i živac, što plaćaš sada... Proći će kad se malo desenzitiviše živac.


Slazem se, danas vec znacajno manje boli na ugriz.
Inace svo busenje i popravke na ovom zubu su mi radjene bez ikakve anestezije.
Neka boli dok se radi, samo je bitno da posle toga sve bude ok.

Citat:
since1986BC: Mala edukacija, sta to doca radi. Tvoj je prvi deo videa do 1min, pretpostavljam.


Interesantan video, mada nema veze bas sa mojom situacijom, jer nije vadjen zivac; samo je busen zub i stavljen lek.
 
Odgovor na temu

Corona

Član broj: 307792
Poruke: 4



+84 Profil

icon Re: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije08.09.2013. u 11:01 - pre 128 meseci
Da ti ukratko objasnim ako sam sve dobro razumeo. Imao si duboki karijes, zena ti je cistila kariozan dentin i dosla vrlo blizu nerva pri cemu je ostao jako tanak sloj dentina, koji je narverovatnije mekan (kariozan) a treba da bude cvrst. 99% ti je stavila Ca(OH)2 preko tog dentina.
Boli te iz 2 razloga, prvo sto se taj tanak sloj u pocetku terapije ugibao pri zagrizaju i pritiskao nerv a drugo Ca(OH)2 koji se koristi ima pH oko 12 i deluje nekroticno na tanak sloj pulpe(nerva) ispod tog tankog dentina. Ako je prestalo da te boli sve je ok. To sto ispadne privremeni ispun, desava se, pogotovo ako fali neka od strana krunice pa nema dobru retenciju.

@Bachi Apex lokator je dobra stvar ali nemoj loziti ljude. Postoje 3 metode za odredjivanje duzine kanala, danas se apex l. preporucuje kao metod izbora, pogotovo kod pocetnika. Sto opet nista ne znaci, jer imas vrhunske endodontiste (stare skole) koji ga ne koriste, a sa druge strane imas i one koji ga koriste radi predstave, tj. imaju najjeftiniji a.l. koji je skroz nepouzdan. Punjeni su kanali decenijama milimetarski tacno i bez njega. On vise ubrzava proces dok je rtg i dalje merilo preciznosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Popravka zuba i bol na ugriz nakon intervencije

[ Pregleda: 16404 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.