Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc kako stabilizovati napon

[es] :: Elektronika :: pomoc kako stabilizovati napon

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18730 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 15:34 - pre 128 meseci
pozdrav, pitanje za elektricare:

Napravio sam vetrenjacu od ventilatora za plafon na netu sam video da dosta njih prave vetrenjace od tih motora

znaci motor sam otvorio postavio neodym magnet sklopio motor napravio grec spoj e sada od tog grec spoja sta postaviti da mi stabilizuje napon na 14v

tih 14v ce mi puniti akumulator a akumulator cu povezati na invertor napona na 220v i tako cu dobiti struju

da dodam da nisam neki ko poznaje elektroniku i molim svi koji mogu da mi pomognu jer iskrno moja situacija je sledeca ovo mi je potrebno jer elektro distribucija mi je iskljucila struju zbog prevelikog duga...
 
Odgovor na temu

Jom
Jovanović Milan 4O3 JOM
servis,Norma,Budva
Budva ,Montenegro

Član broj: 288915
Poruke: 7
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 16:26 - pre 128 meseci
A koji ti je napon naizmjenični prije greca jesi li siguran da je naizmjenični možda je jednosmjerni izmjeri napone prije i posdlije greca pa da vidimo onda
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+292 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 16:56 - pre 128 meseci
To je preslab motor za bilokakvu ozbiljnu namenu.
Može poslužiti za indikaciju jačine vetra
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 20:43 - pre 128 meseci
ljudi nisu mi jos dve stvari jasne on na multimetru pokazuje kad zavrtim neizmenicno pokazuje 80v ali kad ga ono dobro zavrtim rukom e kada postavim grec izmerim 50v ali postoji jos jedna stvar postavim sijalicu i na sijalicu postavim multimetar da izmerim jedva 20v

jasno mi je da je ono slobodna struja a kada postavis sijalicu ovo direkni potrosac ali toliki gubici hmm

to je kada se covek ne razume

znam da je tesko stabilizovati napon dali moze da se napravi ovakva sema i da ovo funkcionise znaci generator da vrti isto brzinom tako nece skakati napon previse moze 3v 4v nebi trebalo to se moze stabilizovati ako ne gresim pozdrav ljudi

ne znam kako da postavim ovde sliku evo link pogledaj te moju zamisao

https://www.facebook.com/photo...5888315&type=1&theater

evo link pogledaj te sliku postavio sam na fb danas sam na forumu prvi put tako da sam nov
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 21:07 - pre 128 meseci
Uozbilji se..
[img][/img]
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milan-markovic

Član broj: 314087
Poruke: 317
*.ninet.rs.



+11 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 21:29 - pre 128 meseci
Ova tvoja zamisao je neizvodljiva jer ti treba motor vece snage od generatora a samim tim neces imati cak ni dovoljno energije samo za motor jer ce on trositi vise nego sto se proizvede tu su gubici veliki.
To ti je isto kao kada bih u pretvarac ukljucio punjac i punio isti akumulator na koji je prikljucen pretvarac bas me cudi kako se toga nisi setio.

Moraces neko drugo resenje da pronadjes za tvoj problem jer ovako ne moze.
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 21:32 - pre 128 meseci
Ovaj put nije proslo ni dva meseca..
A da platis elektro distibuciji racun da ti ukljuce struju?
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 21:55 - pre 128 meseci
znate kako invertor ce biti 2kw
ovaj generator proizvodi napon 20v sa malim obrtajima znaci rucno okrecem i upalim 3 male sijalice koje su povezane

znaci njemu ne bi trebalo bas veliki obrtaji,dovoljno bi bilo da postavim za pogon generatora motor od auta za brisace naravno da se izracuna malo veci zubcanik sa manjim da se dobija brzi obrtaji iz auta motori rade na 18v i previse su jaki

a od invertor napona bi uzimao 18v i ostaje mi ostatak napona za nesto od uredjaja

ovo bi sve lako uradio da postignem 14 volti od generatora
ali ne znam kako bi mogao napraviti regulator napona da to bude konstantno 14v i da kada se akumulator napuni on prestane sa punjenjem akumulatora i kada se napon smanji mislim padne ispod 11v da opet upali punjenje to je znanje ako to uspete da mi pomognete...
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 22:10 - pre 128 meseci
Ja rjesim punjenje a ti ostalo i ako to proradi jebes Bil-a Gates-a koliko ce mo para za to dobiti.
Uz to dobijamo i nobelovu nagradu za Fiziku,mozemo se popisat po zakonima o odrzanju energije i naftne kompanije dozivljavaju krah vrlo brzo.Jednom rjecju poslije toga nista vise nece biti isto.Postajemo planetarno poznati.zene.pice,skupa auta covjece koja je tebi ideja sinula..
Ja ti onako iz zajebancije od svojih para kupim elektrodistribuciju Srbije da ih mozes maltretirat ..
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon30.09.2013. u 22:40 - pre 128 meseci
Citat:
makiemran: znate kako invertor ce biti 2kw
ovaj generator proizvodi napon 20v sa malim obrtajima znaci rucno okrecem i upalim 3 male sijalice koje su povezane

znaci njemu ne bi trebalo bas veliki obrtaji,dovoljno bi bilo da postavim za pogon generatora motor od auta za brisace naravno da se izracuna malo veci zubcanik sa manjim da se dobija brzi obrtaji iz auta motori rade na 18v i previse su jaki

a od invertor napona bi uzimao 18v i ostaje mi ostatak napona za nesto od uredjaja

ovo bi sve lako uradio da postignem 14 volti od generatora
ali ne znam kako bi mogao napraviti regulator napona da to bude konstantno 14v i da kada se akumulator napuni on prestane sa punjenjem akumulatora i kada se napon smanji mislim padne ispod 11v da opet upali punjenje to je znanje ako to uspete da mi pomognete...


--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 01:10 - pre 128 meseci
A da li si proverio koju struju to pravi?
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 08:13 - pre 128 meseci
ok ljudi vidim da ja ovde mogu samo dobiti kritike,vi znate postupak elektronike ja ne znam svatam.

vidim da sam negde pogresio ali mi niko ne kaze gde sam pogresio ,sta ce to da se desi ako povezem ovu semu.




ako ovo ne moze ljudi,

zasto ne pomognete za vetrenjacu cekaj ako toliko vetrenaca postoji kucnih kako oni stabilizuju napon da bude kako njima odgovara a kod mene je to nemoguce.

ne verujem da njihove vetrenjace proizvode vise od 24v samo zbog toga da bi ukljucili invertor napona ako ne gresim


jer je i ova sema nemoguca vetrenjaca daje napon 14v puni akumulator akumulator povezes na invertor napona i imas struju
ljudi da ja ovo znam ja ne bi trazi pomoc kazi te iskreno ako je ovo nemoguce da ne ulazim novac i vreme...



pogledaj grec dali je ok za moju vetrenjacu

[Ovu poruku je menjao makiemran dana 01.10.2013. u 09:37 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 08:46 - pre 128 meseci
Aj' sada malko ozbiljnije.
Ukoliko to tvoje motorče može na N broju obrtaja da isporuči, npr. 100W (SNAGE), da bi se napunio accu od 12V/55Ah, u idealnim uslovima punjenje bi trajalo 6.6h.
Pošto uslovi nisu idealni (idealno, realno, ne postoji), takav accu će se napuniti za 10-ak sati.
Invertori, takođe, nisu idealne sprave, tako da prilikom generisanja 230V za isporučenih 100W, opteretiće accu sa oko 117W ako uzmemo da je KKD invertora 0.85, strujom od oko 10A, što će ti dati oko 5 sati rada akumulatora.
Ne računaj da će ti sa igračkicom od tog tvog motorčeka kuća blještato k'o Louvre
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 09:13 - pre 128 meseci
Pa koliko si informacija dao, sta i ocekujes sem kritika. Ja sam te lepo pitao da li si merio struju koju to pravi, napon je takodje bitan ali ako pravi 100mA sta ce ti to?? Sudeci po gubicima sa sijalicom, koji su ti nekih 500%, cini mi se da nije bas neka jaka struja.

2KW inverter. Prvo, takav inverter nije jeftin, drugo, 2kW = 12V*166A. ODAKLE razmisljas da uzimas tih 166A? I da to radi par sati bar? Bez akumulatora nema nista, rezerva ti uvek treba, a tebi ce ocigledno trebati mnooogo akumulatora. Da li si ti uopste razmisljao o svemu ovome pre nego sto si krenuo da pravis?

Sto kaze zica, bolje da platis struju.

A ako ipak zelis da se bakces s time, ili transformatorom dok je AC u pitanju, ili ako ces DC da step-downujes napravi DC-DC konverter. I tu takodje imas gubitke, ne racunaj da ce efikasnost biti preko 70-80%.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 10:08 - pre 128 meseci
Nemoj me shvatiti pogresno.
Slika koju si nabacio je "perpetum mobile" takoreci sveti gral energije.
Vjetrenjaca,solarni paneli,termo elementi i ostali alternativni izvori se koriste samo onda kad se nema mogucnost spojiti na elektrodistributivnu mrezu.
Ta energija kosta ali bas kosta pocetno ulaganje ispadne poprilicno veliko,odrazavanje opet kosta i sto je nagora stvar uskracen je komfor.
Napajanje bojlera takoreci nemoguce,napajanje ves masine,napajanje frizidera sve veci potrosaci.
A to su tri najosnovnije stvari komfora odnosno one su standard za 21 vijek.
U evropskim zemljama kad se dozivni bankrot ili banka dodje da plijeni.Ni slucajno ne smiju dirati te tri stavke...
Ako rjesis osvjetljenje i punjenje laptopa to je samo dio sta za ostalo deseti dan ce ti zena popizdit i reci necu da perem vise na ruke.
Ostati duzan pare elektrodistibuciji i krenuti u realizaciju alternativnog izvora je smijesna ideja.Alternativni izvor da bi iole bio upotrebljiv ce kostati,najvjerovatnije mnogo vise nego si tamo ostao duzan.
Ono sa zatvorenim krugom motor pokrece generator zaboravi dobices retroaktivno jedinicu iz fizike 6-7 razred osnovna skola.
Vjetra uglavnom nema..ili je u nekom sitnom procentu u danu.

Ovo sto sam tebi savjetovao isto bi rekao i rodjenom bratu da je u takvoj situaciji.
Izvini jos jednom na saljivim komentarima pozdrav Ivica.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 12:14 - pre 128 meseci
upravu ste ljudi pokusao sam nesto nemoguce aliii dok covek nesto ne pokusa nikad nece znati da to nije moglo,opet vidim da ste daleko stucniji od mene,normalno da cu da primim savete.

e sada sto se tice struje bio kod advokata danas i trebalo bi vec sutra da ukljuce struju po njegovoj prici,sta ce on uraditi to ne znam samo znam da cu dobru lovu da dam ali opet bez struje je nemoguce ni na kampovanje kamoli u kuci.

a u ovom mom pokusaju sa vetrenjacom kada sam vec malo novca ulozio pokusacu da napravim napon barem za laptop,tv
i neku sijalicu cisto da to imam jer to mi je neka zelja iz detinstva,

ako to moze kazi te koje informacije treba da vam dam da bi to uradio

znaci imam motor imam grec sta posle sta jos treba da bi regulisao napon na 14v

verovatno treba da vam kazem kolik motor proizvodi struju ,

znaci postavim grec izvucem minus plus zakacim na multimetar ako se vrti normalno dolazi slobodan napon 50v
reci te sta jos treba od inf pozdrav...




a sto se tice invertora znaci oni nisu nesto kvalitetni?
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 15:02 - pre 128 meseci
Da, kvalitetni su, ali logicno je da imaju gubitke, i nisam uopste pricao o inverterima vec o najefikasnijem smanjivanju napona na 14v.

Nisam te pitao za napon, vec za jacinu struje... AMPERE...
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

zica49
Ivica Antolović E74ZI
44°50′N 18°03′E

Član broj: 3011
Poruke: 4673
*.team.ba.

ICQ: -27


+1146 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 18:59 - pre 128 meseci
Citat:
makiemran:
ali opet bez struje je nemoguce ni na kampovanje kamoli u kuci.
a u ovom mom pokusaju sa vetrenjacom kada sam vec malo novca ulozio pokusacu da napravim napon barem za laptop,tv
i neku sijalicu cisto da to imam jer to mi je neka zelja iz detinstva

E to je nesto posve drugo u ime nauke i to podrzavam i jos jednom se izvinjavam na saljivim konetarima nisam imao namjeru da te uopste uvrijedim..
Postoji cijela tema o tome vec poprilicno sazvakano da ne pisemo po drugi put o tim vjetrejacama.
http://www.elitesecurity.org/t...ace-za-proizvodnju-el-energije
Tu imas bas sve.
Ja sam iz BiH sporo "kontam"pa molim za razumijevanje!
 
Odgovor na temu

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 20:17 - pre 128 meseci
Citat:
makiemran:
ali opet bez struje je nemoguce ni na kampovanje kamoli u kuci.
a u ovom mom pokusaju sa vetrenjacom kada sam vec malo novca ulozio pokusacu da napravim napon barem za laptop,tv
i neku sijalicu cisto da to imam jer to mi je neka zelja iz detinstva

E to je nesto posve drugo u ime nauke i to podrzavam i jos jednom se izvinjavam na saljivim konetarima nisam imao namjeru da te uopste uvrijedim..
Postoji cijela tema o tome vec poprilicno sazvakano da ne pisemo po drugi put o tim vjetrejacama.
http://www.elitesecurity.org/t...ace-za-proizvodnju-el-energije
Tu imas bas sve.
"U duši mi Bosna a u glavi fosna"


ok je druze

ovamo nema kako da stabilizujem ovaj je,,beni napon
 
Odgovor na temu

makiemran
srbija

Član broj: 317933
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: pomoc kako stabilizovati napon01.10.2013. u 20:20 - pre 128 meseci
Citat:
Zlatni_bg:
Da, kvalitetni su, ali logicno je da imaju gubitke, i nisam uopste pricao o inverterima vec o najefikasnijem smanjivanju napona na 14v.

Nisam te pitao za napon, vec za jacinu struje... AMPERE...



moram odma da se zahvalim za trud i zivce,vidi sacu da odem kuci izmeriti amperazu ako je moguce sa ovim mojim multimetrom jer to nisam ni proveravao pa se javljam...

e jbg ne znam da izmerim amper

multimetar je dm830d

[Ovu poruku je menjao makiemran dana 02.10.2013. u 00:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: pomoc kako stabilizovati napon

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18730 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.