Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nove ekonomske mere vlade Srbije

[es] :: Ekonomija :: Nove ekonomske mere vlade Srbije

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62

[ Pregleda: 203390 | Odgovora: 1227 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije06.05.2014. u 11:55 - pre 121 meseci
Inače, da ne bude nikakve zabune ja nisam za državu u privredi. Dobijem ospice kad pročitam ovako nešto:

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Javna-preduzeca-u-gubitku-950-miliona-dinara.html
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije06.05.2014. u 12:00 - pre 121 meseci
A moze se desiti da dugovi nisu stvarno toliki,jer se sve to sredi da izgleda da je preduzece katastrofa. Recimo upravni odbor svakog meseca odnosi veliki kes,i onda se poveca primanje za odbor x2 i dalje direktor sebi poveca,neke obaveze namerno ne plate da bi porasla kamata.... mnogo je nacina uraditi to,i onda imamo firmu o kojoj pisemo,da se proda za 1 dinar jer je duzna 100 miliona,a u stvari firma je duzna 40 miliona i tako je kupac ustedeo zestoko A i neko ko je posredovao kupovini je lepo prosao

A moze biti i obrnuto,da se dugovi prikrivaju ali to tesko
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije06.05.2014. u 12:11 - pre 121 meseci
Možda se neko seća :)



Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije06.05.2014. u 12:47 - pre 121 meseci
Citat:
KrkaCiC:
A moze se desiti da dugovi nisu stvarno toliki,jer se sve to sredi da izgleda da je preduzece katastrofa. Recimo upravni odbor svakog meseca odnosi veliki kes,i onda se poveca primanje za odbor x2 i dalje direktor sebi poveca,neke obaveze namerno ne plate da bi porasla kamata.... mnogo je nacina uraditi to,i onda imamo firmu o kojoj pisemo,da se proda za 1 dinar jer je duzna 100 miliona,a u stvari firma je duzna 40 miliona i tako je kupac ustedeo zestoko :) A i neko ko je posredovao kupovini je lepo prosao :)

A moze biti i obrnuto,da se dugovi prikrivaju ali to tesko :)


Pa ne, pre će biti da ih prikrivaju - trenutno drugovi upravljači zarađuju tako što čerupaju ta preduzeća. Ako se pojave članci u kojima se spominju abnormalni gubici i subvencije postoje šanse da će biti skinuti na neku nižu/drugu poziciju. Ovo sa naduvavanjem gubitaka će biti aktuelno kad se krene u veću privatizaciju JP/JKP.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije06.05.2014. u 12:57 - pre 121 meseci
Citat:
zlobnino1:
Evo Odin će ti sad napisati da je bolje za dinar, da prekineš narkomanu izvor prihoda.


To o cemu Odin prica nema bas veze sa onim sto sam ja napisao.

Sve sto sam ja rekao je da je za telekomunikacionu firmu sa de-facto monopolom moguce dobiti daleko vise love od "jedan dinar" i da, osim ako pare ne trebaju "sutra" drzava ne bi trebalo da ima problem da odrzi utakmicu cak i ako politikosi zele mito (zato sto su potencijalni kupci vec iskusni u takvim stvarima).

Da li je i za koga je to dobro ili lose je sasvim druga prica.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije07.05.2014. u 01:11 - pre 121 meseci
Citat:
zlobnino1:
Evo Odin će ti sad napisati da je bolje za dinar, da prekineš narkomanu izvor prihoda.


Ne znam čemu taj tocilocizam sa tvoje strane, čovek ti je lepo objasnio, pa ti je nacrtao, pa ti je ponudio 3D prezentaciju i onda ti odvališ glupost poput ove. Niko nema bilo šta protiv da Srbija proda Telekom i za cenu 3 puta veću od objektivne tržišne cene... i šta će posle toga biti, po tebi?

Ja mislim da će narkoman novodobijeni novac da investira u fiksanje još 6 ili 12 meseci dozama mnogo jačim u odnosu na one na koje je navikao i koje ga trenutno čine srećnim, a posle toga, ako preživi, problemi će biti još strašniji...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije07.05.2014. u 06:48 - pre 121 meseci
Ne znam ko mi je i šta to objasnio i nacrtao? To što citiraš sam naveo kao primer kako Odin odgovara na moje postove. (možda sam trebao da stavim smajli face na kraju za vas bez smisla za humor) Izvuče dve reči iz onoga što sam napisao i onda mi o tome razlaže teoriju i crta, kako ti kažeš, objašnjava mi o radničkim pravima i da'l se plata daje il' uzima, iako to nema nikakve veze sa tim o čemu raspravljamo, niti je potrebno meni šta crtati o tome, hvala lepo.
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije07.05.2014. u 06:57 - pre 121 meseci
Citat:
Ja mislim da će narkoman novodobijeni novac da investira u fiksanje još 6 ili 12 meseci dozama mnogo jačim u odnosu na one na koje je navikao i koje ga trenutno čine srećnim, a posle toga, ako preživi, problemi će biti još strašniji...

Hoće, sve se slažem, od početka. Ali evo u čemu se ne slažem, od početka. Ako, recimo imaš sina narkomana( ne daj Bože), ne odvikavaš ga tako što daš otkaz na poslu i podeliš, pardon , prodaš svu imovinu za 1 din, ne bi li tako ostavio sebe bez prihoda i imovine i tako njemu mu prekinuo izvor sredstava za kupovinu droge i naterao ga da se odvikne. Nego pošalješ budalu na odvikavanje u neki institut, ili kod onih ludih popova, šta god da radi, a u međuvremenu gledaš da uvećaš sve svoje resurse, da bi mogao da platiš njegovo skupo lečenje i kasnije promeniš okruženje tako da mu više ne bude izazovno za stari način života.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije07.05.2014. u 13:28 - pre 121 meseci
^ Lepo poredjenje, nema sta, medjutim nedovrseno i bez veze sa temom.
Da bi imalo veze sa temom, trebalo bi da ga kompletiras tako sto bi nam jos objasnio ko je taj brizni tatica koji Srbiju moze (i hoce?) da posalje na lijecenje (gdje i kod koga?) i o cijem trosku?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije07.05.2014. u 17:48 - pre 121 meseci
Citat:
zlobnino1:
Citat:
Ja mislim da će narkoman novodobijeni novac da investira u fiksanje još 6 ili 12 meseci dozama mnogo jačim u odnosu na one na koje je navikao i koje ga trenutno čine srećnim, a posle toga, ako preživi, problemi će biti još strašniji...

Hoće, sve se slažem, od početka. Ali evo u čemu se ne slažem, od početka. Ako, recimo imaš sina narkomana( ne daj Bože), ne odvikavaš ga tako što daš otkaz na poslu i podeliš, pardon , prodaš svu imovinu za 1 din, ne bi li tako ostavio sebe bez prihoda i imovine i tako njemu mu prekinuo izvor sredstava za kupovinu droge i naterao ga da se odvikne. Nego pošalješ budalu na odvikavanje u neki institut, ili kod onih ludih popova, šta god da radi, a u međuvremenu gledaš da uvećaš sve svoje resurse, da bi mogao da platiš njegovo skupo lečenje i kasnije promeniš okruženje tako da mu više ne bude izazovno za stari način života.

Nemas sina narkomana nego ste i ti i zena i sin i cela familija narkomani.
Samo neko malo bolje podnosi a neko je zombi.
E onda je bolje da ti neko uzme sve pa da se , u nedostatku sredstava , ili skines ili umres nego da nastavljas sa drogiranjem
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije07.05.2014. u 23:27 - pre 121 meseci
Citat:
zlobnino1:
Hoće, sve se slažem, od početka. Ali evo u čemu se ne slažem, od početka. Ako, recimo imaš sina narkomana( ne daj Bože), ne odvikavaš ga tako što daš otkaz na poslu i podeliš, pardon , prodaš svu imovinu za 1 din, ne bi li tako ostavio sebe bez prihoda i imovine i tako njemu mu prekinuo izvor sredstava za kupovinu droge i naterao ga da se odvikne. Nego pošalješ budalu na odvikavanje u neki institut, ili kod onih ludih popova, šta god da radi, a u međuvremenu gledaš da uvećaš sve svoje resurse, da bi mogao da platiš njegovo skupo lečenje i kasnije promeniš okruženje tako da mu više ne bude izazovno za stari način života.


Pre će biti da je ovo situacija u okviru koje je otac narkoman prodao automobil, svo pokućstvo i stan, sve je sprcao na drogu, žena ga je davno ostavila, povremeno ga obilazi, ali je ovaj uvek prebije i izotima za pare, a sada je upao u varijantu da u ime bolje budućnosti proda jedino što mu je preostalo - sina jedinca. Ti sada braniš tezu da je vrlo bitno koliko će para otac narkoman dobiti za sina jedinca i on sam je identičnog mišljenja da je cena vrlo važna - ne prodaje se sin jedinac baš svakog dana (majka mu stara), ali ti ljudi ovde lepo objašnjavaju da to u globalu uopšte nije bitan podatak: šta više, obzirom da je izvesno da će dobijeni novac otac narkoman potrošiti na drogu, bolje je za sina da dobije 1 dinar, da zavisnost ostane na istom nivou, a nema više šta da prodaje, pa da ostane i neka verovatnoća da će novonastala kriza možda i doneti bar realnu spoznaju problema. Ukoliko pak otac narkoman za sina dobije 3000 evra, a potrebna dnevna doza gudre je 5 evra: gotovo je sigurno da će on sledećih bar godinu dana provesti na sedmom nebu trošeći i po 10 evra dnevno na drogu bez da mu i jednog jedinog trenutka padne na pamet da je on prokleti narkoman koji je sve rasprodao i razorio uz činjenicu da će i sam taj period konstantnog extra-drogiranja od godinu dana ostaviti posledice sam po sebi.

otac narkoman = Srbija

droga = novac

dnevna doza droge = dnevna doza novca potrebna za preživljavanje onih koji su nakačeni na budžet Srbije

žena koja povremeno navraća i biva prebijena i izotimana za pare = realni sektor u Srbiji

sin jedinac = Telekom i ostalo što se još objektivno može prodati

sestra (koja se ne pojavljuje u priči, ali svako malo pronađe način da anonimno doturi bratu narkomanu 10-20 evra moleći Boga da taj novac ne ode na drogiranje, iako zna da će otići) = srpska dijaspora

skupština stanara zgrade u kojoj živi otac narkoman = Evropska Unija

zvanični stav skupštine stanara zgrade = sve nam odgovara, evo i slikaćemo se zajedno, samo nemoj da praviš buku i nemoj da se smrad iz tvog stana širi hodnicima



Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 08.05.2014. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije08.05.2014. u 07:39 - pre 121 meseci
Citat:
Odin D.:
^ Lepo poredjenje, nema sta, medjutim nedovrseno i bez veze sa temom.
Da bi imalo veze sa temom, trebalo bi da ga kompletiras tako sto bi nam jos objasnio ko je taj brizni tatica koji Srbiju moze (i hoce?) da posalje na lijecenje (gdje i kod koga?) i o cijem trosku?

Brižni tatica je onaj kome je najviše stalo da do oporavka dođe. To onda po definiciji ne može biti ni politička elita, ni EU, ni neko treći. To onda možemo biti samo mi koji ovde živimo i učestvujemo u političkom životu (aktivno, pasivno ili samo kao posmatrači). Svakog drugog savršeno boli uvo. E sad, mi smo trenutno, i dokazano, kolektivno idioti i nasedamo na priče narkomana da će da se odvikne od pozajmljivanja, od trošenja, da će da stekne radne navike itd. Čekamo da se umešaju kućni savet, rodbina, prijatelji. Zamisli da se jednom nekako trgnemo, pa shvatimo, kolektivno, ne pojedinačno, realnost u kojoj se nalazimo. I rešimo da svemu stanemo na put. Ubrzo bi se narkomani našli na lečenju, iako protiv njihove volje, ali to je za njihovo dobro. Tamo se odvikavaju od svoje gadne navike i od svega što ih vuče ka tom načinu života. Mi se u međuvremenu bavimo sobom i nagomilanim problemima.
tatica - mi
hoćemo? - za sada ne, kul nam je ovako
gde - u Sremsku Mitrovicu
o čijem trošku - prvo im izvrneš džepove pa uzmeš sve što nađeš, ako ne nađeš ništa onda, bojim se o našem

Posle par godina, narkomani se vraćaju, izlečeni i mogu da se uključe u zajednicu. Naravno, ne dati im da rade ništa što bi bilo previše stresno ili ih dovodilo opet u iskušenje. Nešto gde nema kamera, nema govora, nema protoka novca. Nešto jednostavno, da udaraju negde pečate ili raznose poštu.
Mi u međuvremenu, donekle stali na noge, pametno raspolažući imovinom koju smo uspeli da sačuvamo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije08.05.2014. u 13:53 - pre 121 meseci
Odlicna ti je ta.
Ajde sad onu o tri praseta ili onu o Pepeljugi.
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
212.200.170.*



+104 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije08.05.2014. u 16:07 - pre 121 meseci
Ne, na tebe je red.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije08.05.2014. u 16:46 - pre 121 meseci
Dobro.

Bio jedan kralj, pa imao tri praseta.
Najstarije prase proda kucu od cigle, srednje prase proda kucu od dasaka, a najmladje prase proda kucu od slame.
Kad je stigao Bozic, kralj vidi da nema cigle da ozida pecenjaru, nema daske da lozi vatru, a nema ni slame da potpali dasku.
Drugim rijecima, vidi kralj da od praseceg pecenja za Bozic nema nista.

Primjete mrav i cvrcak da se kralj hvata za glavu i da ga neke brige more, pa odu kod kralja da ispitaju slucaj.
Kazu oni njemu: "Povecaj poreze za prasad, pa im tako izvuci te pare sto su zaradili prodajom kuca, imaces onda para za pecenje, a jos ce ti preostati i za novo odijelo".
Kralj tako i ucini, medjutim nije skupio dovoljno para i za pecenje i za novo odijelo, pa mu mrav i cvrcak rekose da umjeste praseta kupi janje, pa da ispece jagnjece pecenje, a da se uvuce u jagnjecu kozu, pa da mu to kao bude novo odijelo.

Kralj poslusa, ali kad je paradirao gradom, neki coban uzviknu "Vuk! Vuk!", ali mu niko nije vjerovao jer je ranije iz zajebancije tako vikao, pa izgubio kredibilitet.
Tek kad je poceo vikati "Vuk u jagnjecoj kozi!" stade narod pazljivije zagledati te vidjese da se neko zaista uvukao u jagnjecu kozu i da kralj nije ovca, vec neko drugi ko se samo uvukao u jagnjecu kozu. To narodu bi vrlo drago da ga ne vodi ovca nego neki ozbiljan coe'k.

I tako su svi sretno zivjeli do kraja Bozica.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije08.05.2014. u 22:14 - pre 121 meseci
Savremena (Srpska) prica o cvrcku i mravu!
http://kompjuteras.com/savremena-srpska-prica-o-cvrcku-i-mravu/
 
Odgovor na temu

zlobnino1

Član broj: 275438
Poruke: 87
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije09.05.2014. u 06:47 - pre 121 meseci
:) Obe veoma dobre.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije-Opet nesto zanimljivo :)12.07.2014. u 17:47 - pre 119 meseci
Evo malo osvezenja temi: Krstic dao ostavku hahahahaha

Malo me je nasmejala ova vest. Jer,svi znamo da je Krstic samo jedan pijun koji radi kako mu je receno,i sad je kao on nesto predlagao i zbog malog konflikta je dao ostavku. Opet Vucic ovde ispada HEROJ i zastitnik naroda i penzionera hahahaha

Citat:
Premijer ima meko srce i zato ima i toliku podršku naroda. Ne sumnjam da bilo ko od njega bolje razume šta je potrebno i moguće sprovesti. Sa druge strane, ja sam smatrao da mere moraju odmah da se sprovedu i u punom obimu - rekao je Krstić.


Moram da se nasmejem opet

 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.dyn.nltelcom.com.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije12.07.2014. u 18:02 - pre 119 meseci
Sad će Dinkić, peti (ili šesti?) deo! Ili imaju nekog doktora (tm) da ubace u igru?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.dynamic.sbb.rs.



+1349 Profil

icon Re: Nove ekonomske mere vlade Srbije12.07.2014. u 18:03 - pre 119 meseci
Ova vest je sve, samo ne smešna.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Nove ekonomske mere vlade Srbije

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62

[ Pregleda: 203390 | Odgovora: 1227 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.