Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audi A4 b5 ili Honda Accord ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi A4 b5 ili Honda Accord ?

[ Pregleda: 2837 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Audi A4 b5 ili Honda Accord ?24.10.2013. u 22:42 - pre 126 meseci
Doslo je vreme da se menja auto i izbor je spao na ova 2 modela, A4 b5 ili Honda Accord (model od 97 do 2002), iskljucivo benzin/sekvent plin. Motori 1.8 ili 1.8T kod audija i 1.8 ili 2.0 kod Honde pa me interesuju par stvari.

1. Kakva je limarija na Hondama tog godista u odnosu na A4 za koga svi kazu da je perfektna.

2. Kakvi su ovi motori koje sam naveo, da li bi neki trebao da izbegnem. Za 1.8T sam cuo da odlicno podnosi plin ali i da moze biti skup za odrzavanje (turbina). Kolika bi to neplanirana investicija mogla da bude ? I kakvi su ovi hondini benzinci?

3. Kvalitet enterijera / udobnost / zvucna izolacija. Ovde mi audi deluje bolji, mozda gresim ?

4. Troskovi odrzavanja / vanredni kvarovi. Trenutno vozim Toyotu corollu 90 god. i znam da je odrzavanje moze da bude samo skuplje al se opet nadam da nije toliko skupo kao kod novijih automobila. Posebno za Audi to godiste sam cuo da su dosta jeftini delovi, da li je to tacno? Koji je od ova dva modela jeftiniji za odrzavanje ? I sta moze da bude dosta skupo i nezgodno kod oba modela sto se tice kvarova?

5. Pouzdanost. Matora korola me nikad za 2 godine nije ostavila na putu sto ne mogu da kazem za neke druge automobile koje sam vozio. Da li i od ovih automobila generalno mogu da ocekujem ovakvu pouzdanost. Znam da sve zavisi od stanja konkretnog primerka ali nesto generalno, koji je pouzdaniji ?


Za novac koji imam mogu da uzmem mozda 96-98 godiste, Hondu mozda malo noviju, manje ih ima u ponudi ali mi (bar na slikama) deluju ocuvanije.
I dajte neki savet, na sta posebno da obratim paznju prilikom kupovine.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Audi A4 b5 ili Honda Accord ?25.10.2013. u 04:58 - pre 126 meseci
Mislim da ces u toj godini naci ocuvaniju hondu nego audi.Iskreno,drugaciji profil ljudi .
Preferiram audi,ali po pitanju licnog odrzavanje vozila,mislim da ces ako kupis hondu bolje proci.
E sad,Veci je potrosac,dodatni servisioko stelovanja ventila,zamene ulja u menjacu itd.Pitaj neki servis.Iskreno tamo gde se motam nisam video hondu/plin.
Kod japanaca ti je niparts firma koja trpa kineze u kutije,a holandjani su distributeri i samo jedna firma ih uvozi.555 je kao org.japan.
Za audi biras proizvodjace samim tim i jeftinije brendove za mali servis.Japanci imaju neke svoje brendove i manje specijalizovanih radnji.
Pozovi neku prodavnicu,poznatiju i pitaj za oba modela koliko su neke krucijalne stvari za te modele pa napravi sam sliku.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Audi A4 b5 ili Honda Accord ?25.10.2013. u 17:19 - pre 126 meseci
Accord bez razmišljanja, osim ako nađeš baš baš dobro očuvan A4 (što bi se reklo kao nov) za normalne pare
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi A4 b5 ili Honda Accord ?

[ Pregleda: 2837 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.