Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA

elitemadzone.org :: MadZone :: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 62451 | Odgovora: 395 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 22:42 - pre 118 meseci
@jericho1405, a o kome ti tacno pricas?

Za konkretna dela postoje konkretno odgovorni. Ti koji ubijaju neduzne su varvari bas kao i bilo koji drugi varvari.

Ali to ne cini ceo civilizovan svet varvarima samo zato sto to tako izgleda u tvojoj glavi.

Citat:
Homer J. Simpson
A sta je onaj koji bi ovakve mesare , Brejvike i sl. tamanio ko komarce?


Ubica, bas kao i oni. Van granica direktnog sprecavanja ubistva u toku vatrenom silom je sve ostalo ubistvo.

Postoji jedna stara izreka, dva losa ne cine dobro.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 22:50 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Svaka drzava ima neke svoje "tolerancije" - moje misljenje je da ubijanje bilo koje vrste od strane drzave ima smisla samo u jednom slucaju: ukoliko je u toku napad na zivot druge osobe.




Ko je dovoljno kadar da u tom momentu prosudi da je ugrožen tuđi život? Možda bude samo ranjen. Možda napadač i promaši. Znači opet se ide sistemom da je u ratu sve dozvoljeno.

Jako bitna stvar se zanemaruje u našoj diskusuji na ovoj temi. A to je mentalitet. Skandinavci su uglavnom staloženi ljudi, razmisle pre nego što delaju. Hladnokrvniji su. I zato imaju tako nizak procenat ubistava. Slovenci će pre da se sklone nekome, nego da idu svesno u incidente. Koliko pratim hroniku ovde, uglavnom su glavni glumci sa prezimenima na -ić.

Bio sam u Lagosu kada je "navijač" ManUtd se zaleteo sa autobusom u grupicu ljudi što su nosili Barcelonina obeležja, i slavili pobedu. Ne sećam se koliko njih je poginulo. To je mentalitet velike većine naše planete, da deluju iracionalno, i to nema veze sa zakonskim posledicama u tim državama..
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 22:52 - pre 118 meseci
E majku mu , ja ocekivao sadista ili tako nesto a ono (potencijalni) ubica ... kao i 99% drugih.
Lepo su mi rekli vise puta da sam prosecan , normalan , izgleda je stvarno tako.
Pih
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 23:01 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa znas kako, organizator vecine tih bombardovanja je upravo zemlja gde je pitanje ubijanja od strane drzave najvise "relativizovano" u civilizovanom svetu.

I je li ovo znaci da je Amerika civilizovana ili varvarska zemlja? Posto u kontekstu recenice jasno stoji da nije civilizovana ali me ranije tvoje pisanje buni. Olako etiketirate drzave i drustva kao civilizovana ili varvarska. Crno ili bijelo. Nema nista izmedju. A to tako prosto ne moze da bude.

Iritantno je tvoje pisanje kada kazes mi, civilizovani, i vi, varvari. Kao eto vi ste pametni sto ste ubicu 70+ ljudi osudili na 20 godina luksuznog zatvora a mi budale sto bi ga poslali u vjecna lovista. Ne postoji nikakva sumnja u ispravnost neke odluke vec uvijek slijedi instant zakljucivanje po principu: ono sto nije Njemacka/USA nacin = povratak varvarstvu.


[Ovu poruku je menjao jericho1405 dana 09.08.2014. u 00:12 GMT+1]
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 23:02 - pre 118 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ...
Niko. Zato nema smisla ubiti coveka kao vid kazne, zato sto onda nema nazad.

Nije rec o tome da li ima ili nema nazad, to je jasno. Rec je o tome da li je ili nije neka kazna adekvatna ucinjenom nedelu. To je sva sustina.

To sto je civilizacija napredovala u svakom smislu je odlicno i logicno ali neke stvari su same po sebi od postanka civilizacije i ubuduce iste i nepromenjive. Ubiti coveka je najgore nesto sto se coveku moze desiti. Ko ima pravo na to? Pa niko, i dobro je sto se svi na svetu bar oko toga slazu. Ali nije tu kraj, iako bi bilo dobro da jeste, i bilo bi lakse... Nastavak je prozaicno cinjenican. Kad neko ubije nekog coveka, namerno, hotimice - sta uraditi sa tim nekim ko je drugom coveku oduzeo sveto pravo postojanja, neotudjivo po svim ovozemaljskim i Bozjim i svim ostalim pravima? Odgovor bi bio dobar bez statistika oi ostalog jer je pitanje prosto i jednotavno.

Citat:
O cemu tacno pricamo?

Ja pitam na osnovu onoga sto si napisao par strana ranije.

[quotr]Na zalost, zivimo u svetu u kome su i smrtna kazna i ubijanje "na daljinu" od strane drzava tuzna realnost.[/quote]
Pa u tome je trik. Ta tuzna realnost je realnost. A "Ubijanje na daljinu" odnosi neuporedivo vise ljudskih zivota nego bilo sta drugo, a nemerljivo vise nego sto su to greske nevino osudjenih na smrt. Pa kako sad to vrednovati a da bude realno?

Citat:
Sa druge strane, sansa da se smrtna kazna eliminise bar iz civilizovanog sveta je kud i kamo veca od sanse da se ubijanje u ratnim operacijama eliminise.

Tu se slazem potpuno. Samo to nista ne govori o kazni za oduzimanje zivota, pojedinac protiv pojedinaca, a svi smo pojedinci kad nam je zivot ugrozen!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 23:24 - pre 118 meseci
Citat:
jericho1405:
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa znas kako, organizator vecine tih bombardovanja je upravo zemlja gde je pitanje ubijanja od strane drzave najvise "relativizovano" u civilizovanom svetu.

I je li ovo znaci da je Amerika civilizovana ili varvarska zemlja? Posto u kontekstu recenice jasno stoji da nije civilizovana ali me ranije tvoje pisanje buni. Olako etiketirate drzave i drustva kao civilizovana ili varvarska. Crno ili bijelo. Nema nista izmedju. A to tako prosto ne moze da bude.

Iritantno je tvoje pisanje kada kazes mi, civilizovani, i vi, varvari. Kao eto vi ste pametni sto ste ubicu 70+ ljudi osudili na 20 godina luksuznog zatvora a mi budale sto bi ga poslali u vjecna lovista. Ne postoji nikakva sumnja u ispravnost neke odluke vec uvijek slijedi instant zakljucivanje po principu: ono sto nije Njemacka/USA nacin = povratak varvarstvu.


[Ovu poruku je menjao jericho1405 dana 09.08.2014. u 00:12 GMT+1]


Err, jericho1405,

Mislim da je u mojim porukama vise nego ocigledno da smatram da je Amerika na varvarskom stupnju sto se tice smrtne kazne a da su ostale razvijene zemlje (sve, osim Japana) po tom pitanju civilizovanije.

Takodje, cak i da zanemarimo te "sitnice", vrlo je cudno da si se u slucaju bombardovanja Iraka koje se sad desava, uhvatio Amerike kao "losih momaka".

Vidis, bas po tvojoj (pogresnoj) "logici" - Amerikanci upravo sad rade dobru stvar. Posto pripadnici IS upravo ubijaju civile i predstavljaju ubice, Amerikanci su dobri momci zato sto sad, zapravo, izvrsavaju smrtnu kaznu nad tim ubicama.

Kao sto neko rece pre par strana, problem "oko za oko" osvete je eliminisan ako ubijanje izvrsava trece lice.

Pa, eto, upravo su Amerikanci sad "trece lice". Tako da, cudno ako vam to sad nije po volji.

Naravno, to je sve besmisleno i odvratno... ali cudi me da si se ti uhvatio toga, posto se upravo radi o smrtnoj kazni, i to masovnoj. To ce eliminisati ubice, zar ne?

Ako puste te IS-ovce oni ce ponovo ubijati, a ne treba dozvoliti da im se samo dodeli hotel, ako ih ubiju sad - garantovano ti ubijeni IS-ovci nece vise ubijati. Mislim, do sad si to pricao, sta je sad ovde problem?

Citat:

ono sto nije Njemacka/USA nacin = povratak varvarstvu.


Hmm, nece biti da je tako.

Kao prvo, o temi o kojoj pricamo, Amerika je upravo ta koja ima varvarsku praksu, mislim da su "hintovi" vise nego ocigledni.

Sto se Nemacke tice, u ovom slucaju je Nemacka civilizovana, kao i sve ostale razvijene zemlje osim Japana i USA.

Tako da, sorry, ne znam sa kim ti diskutujes, ali to ne mogu biti ja posto ja uopste ne tvrdim to sto ti pokusavas da mi stavis u usta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7177 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA08.08.2014. u 23:32 - pre 118 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:
E majku mu , ja ocekivao sadista ili tako nesto a ono (potencijalni) ubica ... kao i 99% drugih.
Lepo su mi rekli vise puta da sam prosecan , normalan , izgleda je stvarno tako.
Pih


Kako izgleda drustvo u kome vecina prihvataju legalizovano ubijanje ljudi je mnogo puta vidjano u istoriji i vidja se i danas.

Ironicno, nekima je potrebno na scenario nalepiti negde ime "Amerika", i (nekim cudom) odmah "ukapiraju" da je ta praksa losa, zato sto samo dovodi do jos zrtava. Cim se ubaci "Amerika" odmah postaje kristalno jasno da institucionalizovano ubijanje ljudi ne samo da ne zvuci OK, vec se cak ostro osudjuje.

Medjutim ako se izbrise "Amerika", odjednom "kapiranje" nestaje i poziva se na neki fiktivni "moral" ako se tu i tamo neko nevin rokne. Otprilike ista kategorija i kao "kraduckanje". Ako pocne da skripi, nazvacemo sve pausalno ubicama sto opravdava sta god drzava uradi sa njima.

E pa gospodo moralni, bas kao i vama, "moralno" je nekima i to sto Amerikanci rade u Iraku sada. I to je isti taj "moral" kao i vas, gde je prihvatljivo ubiti nekog, ako se to svede na statistiku i izgleda "korisno" ili emotivno "zvuci" dobro tj. kao "resenje" nekog problema.

Jos jedan zanimljiv kuriozitet predstavlja interesantan obrt, pa ako lokalni satrap ubija svoje stanovnistvo, to ne predstavlja bas neki problem, svakako niko nece skakati i nalaziti za shodno da osudi satrapa posto tu nema Amerike. E ali ako satrap nije lokalni, to je onda nedopustivo ako satrap ima neke veze sa velikim sotonom.

To su te cari relativizacije...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 03:43 - pre 118 meseci
Citat:
flighter_022:

Hmmmm, ipak deluje donekle efikasno da počinioc ne ponovi svoje (ne) delo.


Nuklearni projektili koji bi uništili život na planeti Zemlji su daleko efikasniji u tome da osujete sve počinioce i da pomisle da ponove zločin i sve druge da pokušaju da učine bilo šta loše uključujući tu ljude, životinje i biljke - opet je to glupa ideja ma koliko ona 100% bila univerzalno efikasna u prevenciji zločina. Po gluposti se ova ideja može uporediti sa idejom smrtne kazne.

Ovde je i dalje reč o varvarima kojima neprestano krv igra pred očima i nesreći Srbije što joj ovakvi čine zaprepašćujuće veliki % stanovništva.

Da li je neko liberal, konzervativac, levičar ili bilo šta drugo ima značaja u političkom društvu, ne i u Srbiji koja je pretpolitičko društvo bez ikakvog konsenzusa o najosnovnijim pitanjima (počevši od teritorije i državnog uređenja, pa do odgovora na osnovna pitanja: da li se zakon mora poštovati i dug vratiti). U takvom ambijentu je sasvim normalno da hriśćani nikada nisu pročitali Bibliju, da se moralni čistunci zalažu za ubijanje, da velike demokrate organizuju likvidacije novinara i političkih protivnika, da ljudi koji uplatnicu ne znaju da popune vode ekonomiju zemlje, da ministri bedno iskorišćavaju najgnusnije zločine kako bi ih raja smatrala i nečim drugim osim "doktorima nauka" i slinama - pravdoljubivim roditeljima, na primer. Koja je praktična ili bilo koja druga vrednost toga da u tom 3D haosu sebe ili bilo koga drugog smatraš komunistom, anarhistom, liberalom, socijaldemokratom, monarhistom, nacionalistom ili legalistom pogotovo u situaciji kada su uvek moguće sve kombinacije koalicija između bandi (koje neki još nazivaju i političkim partijama)? Videla žaba kako se potkivaju konji u SADu, Kanadi, EU i Australiji, pa skapala u blatu...

Jericho1405 mnogo uspešnije ovde od smrtne kazne objašnjava kako je i zašto počeo rat u Bosni: kada imaš veći % populacije koji su varvari, a u trenucima kada država (koja god bila: Austrougarska, Kraljevina Jugoslavija, SFRJ...) oslabi iz bilo kog razloga postajući nesposobna da varvare snadbeva sudskim procesima i nogiranjem u zatvor - varvari će izmileti sa puškama i jataganima da ubijaju nevine i međusobno se tamane i bez Amerikanaca, Nemaca, Rusa, Japanaca, Šveđana ili Egipćana. Organizovali su bosanski varvari izvršenje smrtne kazne nad oko 200 hiljada svojih sunarodnika i sugrađana, a ne vidim da Bosna danas liči nešto preterano na Japan po bilo kom osnovu. Da li će varvari ubijati pod firmom ideologije, istorije, nacije, politike, ekonomije ili nečeg šestog - nebitno je, važno je samo da se UBIJA. U slučaju kada se opet pojavi ambijent koji ih sprečava da se slobodno bave osnovnom delatnošću, varvari će se zalagati za smrtnu kaznu, lošu saobraćajnu infrastrukturu, bedno zdravstvo, visoku stopu kriminala, veća i manja bezakonja sve po principu: ako nam već ne daju da ubijamo, daj bar neko da pogine. Ne podnose varvari Amerikance u Iraku ne zbog morala ili bilo čega drugog, nego jer im prave zazubice.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 09.08.2014. u 06:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 04:23 - pre 118 meseci
Evo sta je ovaj izrod, koji je ubio Tijanu, postavio na svom FB profilu:



Siguran sam, iako je, kako kaze bio mortus pijan ( sto, naravno, nikako ne opravdava ovo delo ) kada se zlocin odigravao, imao u glavi sta ce da ga ceka ako `padne`.

Da je unesto te slike u glavi imao to da ce da dobije metak ui potiljak, da ce da ga streljaju kao onog lika `92. , da ce da se przi na el. stolici ili biti javno obesen na Terazijama, postojao je bar promil sanse da se predomisli i ta bi devojcica danas bila ziva.

Ko to onda nama `normalnima` sme da uskrati zivot, tj. da oslobadja ubice, a dobro se zna da ko jednom ubije, spreman je to ponovo da ucini.

Varvarstvo? Pa ko je veci varvarin, taj neki serijski ubica - kasapin ili mi koji hocemo da ga uklonimo sa ove planete, jer za zajednicu i drustvo nije. Ako ne postoji dozivotna robija ili smrtna kazna, znaci da ce on, teoretski biti, pre ili kasnije PONOVO NA SLOBODI.

Bas me interesuje da li biste se iznenadili da vam se u komsiluk pojavi onaj lik sto je napravio onaj masakr u Jabukovcu?

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 09.08.2014. u 05:34 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 05:24 - pre 118 meseci
1. To što je neko psihopata, masovni ubica ili je sproveo genocid - ne čini sve ostale varvare manje varvarima.

2. Jesi li sasvim siguran da je osumnjičeni za ovaj zločin to okačio na svom FB profilu ili postoji mogućnost da te neko loži? Razne su sada priče na relaciji Tijanin otac - novinari, pojedini ministri - njihov interes da se medijska pažnja skrene sa laži, krađa i nesposobnosti idealno kreiranjem histerije u medijima: sto puta je Srbija bila žrtva ovakvog sistema... "Pitate me za cigarete dok gori Hilandar", "Pitate me za nekog Ćuruviju dok nas ubija NATO pakt"... "Pitate me za doktorat dok traje ovaj užas sa nemanjem smrtne kazne"... oprobana tehnika manipulacije Srbima koji iz nekog razloga većinski razmišljaju svojim polnim organom, a ne mozgom, o stvarima koje vide na TVu u koji neprestano bulje.

3. Pod naletom emocija brišeš razliku između udaljavanja iz društva i udaljavanja iz života.

4. Postojanje smrtne kazne najverovatnije ne bi osujetilo ovog psihopatu da ubije Tijanu, po rečima više psihijatara radi se o nekoj vrsti dubokog poremećaja strukture ličnosti u okviru kog je želja da ubije (bilo koga) i nanosi bol (bilo kome) savladala strah od kazne (bilo kakve). To što ti pričaš - racionalno sagledavanje posledica planiranog i strah od kazne društva ili nekog drugog lošeg rezultata - funkcioniše kod psihički zdravih, normalnih ljudi, ali i kod varvara, bez obzira što nema smrtne kazne. Sklanjale su se masovne ubice čitavih familija iz zemalja u kojima ima ili nema smrtne kazne u druge zemlje u kojima ima ili nema smrtne kazne i tamo nastavljale život ne čineći ni najmanji saobraćajni prekršaj, jednostavno, bezbroj je bitnijih faktora od plašenja bilo koga smrtnom kaznom koja predstavlja preskup rizik da bi se dobilo ništa (ukoliko pod ništa podrazumevaš i ekstazu varvara što je još neko umro).

5. Smrtnu kaznu treba neko da izvrši u fizičkom smislu i u smislu donošenja presude - to je još jedan od faktora koji su uticali da u većini civilizovanih zemalja ova bude ukinuta. Zamisli da si sudija ili dželat koji je doneo presudu/legalno ubio 10 zločinaca, a onda se pojavila DNK analiza ili se u budućnosti pojavi još superiornija naučna metoda koja nedvosmisleno dokaže da je 1 od ovih 10 apsolutno nevin? Kako bi se ti osećao? Ja lično, budući da nisam varvarin, nemam uopšte ideju kako bih to nosio na duši, ali u svakom slučaju od mog života ništa ne bi ostalo bez obzira da li sam se odlučio za samoubistvo ili tiho životarenje u agoniji negde na debeloj periferiji civilizacije.

6. Hrišćani bi morali principijelno svakako da budu protiv smrtne kazne u bilo kom slučaju bez obzira da li je reč o vernicima, deklarativnim vernicima, ateistima koji uvažavaju hrišćansku kulturu i istoriju ili čak pripadnicima drugih religija koje prepoznaju hrišćanstvo - a među ove spada >90% stanovništva Srbije: hrišćanstvo počiva na tome da su nad Isusom sprovodili smrtnu kaznu dok je unezverena gomila varvara urlala u ekstazi "raspni ga, raspni".

[Ovu poruku je menjao Hank dana 09.08.2014. u 08:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 07:04 - pre 118 meseci
@Hanke Hanke,
ti po svom starom običaju "zombiraš"...
Jesil' ti pročitao Bibliju? Tamo doslovno piše "oko za oko, zub za zub".
Ne lupetaj (tvoj navod): "Zamisli da si sudija ili dželat koji je doneo presudu/legalno ubio 10 zločinaca, a onda se pojavila DNK analiza ili se u budućnosti pojavi još superiornija naučna metoda koja nedvosmisleno dokaže da je 1 od ovih 10 apsolutno nevin?"
"Naučna metoda" u ovom slučaju nedvosmisleno je pokazala ko je izvršilac zverskog ubistva (sa otežavajućim okolnostima i "predradnjama"). Nije mi jasno kako su uopšte uspeli da ga se dokopaju, ali očigledno jesu. Sva ta priča da je bio "totalno pijan" ne može biti nikakvo opravdanje. Što "Mujo" pijan mislio, to je "Mujo" pijan radio. Da je "Mujo" i jednog trenutka čuo da će za takvo zversko delo biti obešen za m.da i ostavljen da se osuši u najgorim mukama, vrlo je verovatno da mu i najpijanijem ne bi palo na pamet da tako nešto uradi. Neznam da li će biti javno suđenje pa da vidimo "pi..u" kako slini i izvinjava se i opravdava "besvesnim" stanjem. Pre dva-tri dana sam gledao jednu takvu fukaru, pripadnika "desnog sektora" koji priznaje (a postoje i snimci) da je ubijao u Odesi; zove mamu u pomoć!
Samo smrtna kazna i to bestijalna, može da spreči svakog sledećeg "potpuno pijanog" "mesara" koji je uhapšen na radnom mestu, "mrtav 'ladan", kao da se ništa nije desilo. Iako je bio "mrtav pijan" seća se gde je zatrpao telo jadnog deteta.
Pošto sam rođen u Bajmoku, znam i mesto gnusnog čina između Svetozar Miletića i Čonoplje. U okolini postoje strvinari koji bi nanjušili nešto što je za... Bože mi oprosti.
Tvoj navod:
"4. Smrtnu kaznu treba neko da izvrši u fizičkom smislu i u smislu donošenja presude - to je još jedan od faktora koji su uticali da u većini civilizovanih zemalja ova bude ukinuta."

Lako je naći nekog' ko će da izvrši smrtnu kaznu; ja se prijavljujem da to izvršim, bez kapuljače... "Civilizovane zemlje" su pokazale kako se smrtna kazna izvršava i bez optužbe i bez dokaza; samo giljotina nad vratom nedužnih ljudi.

@Hanke Hanke, idi odspavaj, pametnije je jutro od večeri...
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 07:26 - pre 118 meseci
Tipične halucinacije jednog varvarina koji očigledno ima sve predispozicije da postane psihopata isti poput Tijaninog ubice: ukoliko država oslabi ili nestane usled nekog rata, na primer - činiće neopisive zločine nad nevinima u ime svog poimanja "pravde", ukoliko kakva takva država postoji - lajaće na Internetu, a ukoliko je država na visokom nivou razvoja, civilizovana, bogata, lepa, čista, organizovana, sa veoma niskim % kriminala bilo koje vrste i bez smrtne kazne - odbiće mu zahtev za turističku vizu.
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
*.dynamic.stcable.net.



+336 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 07:53 - pre 118 meseci
@Hanke hanke, da te citiram:
"2. Tipične halucinacije jednog varvarina koji očigledno ima sve predispozicije da postane psihopata isti poput Tijaninog ubice: ukoliko država oslabi ili nestane usled nekog rata, na primer - činiće neopisive zločine nad nevinima u ime svog poimanja "pravde", ukoliko kakva takva država postoji - 1. lajaće na Internetu, a ukoliko je država na visokom nivou razvoja, civilizovana, bogata, lepa, čista, organizovana, sa veoma niskim % kriminala bilo koje vrste i bez smrtne kazne - odbiće mu zahtev za turističku vizu."

1. "lajaće na Internetu, a ukoliko je država na visokom nivou razvoja, civilizovana, bogata, lepa, čista, organizovana, sa veoma niskim % kriminala"

Navedi tu državu? Nemoj mi samo spominjati skandinavske države... Spodoba koja je pobila desetine dece u Norway treba da bude pušten posle par godina zbog dobrog ponašanja? Verovatno postoje "civilizovanije" zemlje...

2. Ne mogu da postanem psihopata, imam mnogo godina da bih menjao stečene navike i ne mogu da budem ni sličan Tijaninom ubici; kad idem ulicom, pazim da ne stanem ni na glistu koja je izmilila iz zemlje posle kiše, ali bih tog monstruma lišio života bez razmišljanja. Svojim rukama, tj. vlastoručno.

Mani se tih tvojih "Majka Tereza" rezona...
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 07:53 - pre 118 meseci
Citat:
Hank:
5. Smrtnu kaznu treba neko da izvrši u fizičkom smislu i u smislu donošenja presude - to je još jedan od faktora koji su uticali da u većini civilizovanih zemalja ova bude ukinuta. Zamisli da si sudija ili dželat koji je doneo presudu/legalno ubio 10 zločinaca, a onda se pojavila DNK analiza ili se u budućnosti pojavi još superiornija naučna metoda koja nedvosmisleno dokaže da je 1 od ovih 10 apsolutno nevin? Kako bi se ti osećao? Ja lično, budući da nisam varvarin, nemam uopšte ideju kako bih to nosio na duši, ali u svakom slučaju od mog života ništa ne bi ostalo bez obzira da li sam se odlučio za samoubistvo ili tiho životarenje u agoniji negde na debeloj periferiji civilizacije.
]

Ograđujem se - temu uopšte nisam pratio ni pročitao izuzev ovog dela.

Za i protiv smrtne kazne je pitanje koje se razglaba valjda od kada postoji i državnost. U svakom slučaju na pravnim fakultetima se decenijama vode debate o tom pitanju i uvek su grupe podeljene. Kod nas je do nedavno postojala smrtna kazna koja se izvršavala streljanjem. Protivnici smrtne kazne su između ostalog citirali i Zakon o izvršenju krivičnih sankcija (ZIKS). Ovaj zakon nije bio javno objavljen u celosti, a postoji deo koji u tančine govori o tome kako se izvršava smrtna kazna do detalja ko čisti krv na primer. Ne sećam se da je kod nas bilo sumnje kod izricanja najstrože kazne. To znači da je sud morao da ima takve činjenice koje ne ostavljaju ni najmanju sumnju u to da li je počinilac zaista izvršio to delo ili nije. Zadatak sudija je da sprovode zakon i pre stupanja na službu polažu zakletvu. To znači da im je dužnost da donesu i takvu kaznu kada je to opravdano. Kako se oni ili streljački vod oseća ne treba da raspravljamo jer kao što neko mora da očisti ulicu nakon teških saobraćajnih nesreća (koliko da znate tu ima mnogo krvi i prosutih mozgova) tako neko mora i da presudi i izvrši smrtnu kaznu. Lično jesam za smrtnu kaznu jer mislim da svest u nešem društvu na takvom nivou da je takav vid kazne dobar kao mera prevencije.

Još da dodam kako je današnji kazneni sistem teži nego nekada kada je postojala smrtna kazna. Ranije je maksimalna kazna bila 15 godina strogog zatvora, izuzetno 20 i smrtna kazna. Ova kazna se po pravilu već u startu zamenjivala sa 20 godina s.z. To znači da su ubice dobijale najčešeće 6-9 godina, u težim slučajevima recimo 10-14. Po pravilu nakon dobrog vladanja mogli su da budu otpušteni nakon 2/3 kazne, neki i ranije. Zato mislim da je današnjih 40 godina teža kazna. Drugo, ko nije bio u zatvoru ne zna kako to izgleda i ne razmišlja o tome da dan ima 24 sata, nedelja 7 dana itd... Posebo ne razmišlja o torturi koju doživljavaju posebno zatvorenici koji su napastvovali maloletnike od strane drugih zatvorenika.


[Ovu poruku je menjao Sava dana 09.08.2014. u 09:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 09:14 - pre 118 meseci
Konačno se u okeanu invazija desanata varvara pojavio neko ko nije varvarin, a zalaže se za smrtnu kaznu u skladu sa čim se otvara prostor za diskusiju (ne znam šta da diskutujem sa rade.zrnic-em - velikim poznavaocem Biblije koji vidi Majku Terezu u svakome ko ne deli njegovu strast prema ubijanju).

Paralela između saobraćajnih nesreća i smrtne kazne ne postoji: saobraćajne nesreće se ne mogu zabraniti ili ukinuti, a smrtne kazne mogu.

Dalje, mislim da zakoni i pravosudni sistem SFRJ (koji je dominantno uticao na zakone i pravosudni sistem SRJ) ne mogu biti od presudnog značaja u ovoj diskusiji, mogu se konstatovati kao neki vid iskustva, vrlo često kako nešto ne bi trebalo ili ne bi smelo da bude - a ponajmanje bi trebalo većinu stvari iz SFRJ smatrati vandiskutabilno normalnim i logičnim (uključujući tu i smrtnu kaznu, verbalni delikt, obaveštajne službe i paralelne centre moći koji su ubijali i mučili ljude širom SFRJ, Evrope i sveta bez ikakvog sudskog procesa pod optužbom da su strani plaćenici/domaći izdajnici - Goli otok i likvidacije po inostranstvu itd. itd.).

Srbija bi, po meni, usled strahovito strašne istorije i još strahovitije strašne trenutne realnosti trebalo - kao što su to Česi jednom uradili - na svim nivoima i na sve načine da odustane od nasilja i proglasi ljudski život najdragocenijom pojavom na ovoj planeti, pa na ovom temelju da sazida novu državu i naciju, a vrlo bitna komponenta svega toga je nepostojanje smrtne kazne. Znam da će varvari odmah skočiti na ovaj predlog ocenjujući ga pi*kastim, glupim i ludim - ali Česi nisu tako mislili, pa su sačuvali svoju populaciju kroz većinu istorijskih oluja u kojima smo mi "bolje grob nego rob" ginuli i robovali svaki put strašnije nego prethodnog puta + preživeli su višedecenijsko "savezništvo" i "prijateljstvo" sa Rusima dok je danas Češka poštovana članica EU sa respektabilnom ekonomijom u kojoj se turisti iz Severne Amerike, Azije, Australije i drugih delova Evrope - ne mogu pobrojati tokom čitave godine... a Srbija je septička jama na čijem dnu varvari maštaju o ubijanju Slovenaca, Hrvata, muslimana, Šiptara, homoseksualaca ili drugih ubica - zavisno od istorijskog trenutka i raspoloženja, pa kad im niko od poželjnih nije u vidokrugu onda se obavezno bacaju na "vaspitavanje" žena i dece...

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Hank dana 09.08.2014. u 10:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 09:32 - pre 118 meseci
"Smrtna kazna kao prevencija".

Nije mi to nikako jasno.

Dakle vi mislite da neki psihopata razmišlja u trenutku nekog nedela o posledicama?
U fazonu "ajd ipak neću da udjem u ovu školu sa kalasnjikovom, jer postoji smrtna kazna".
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 09:40 - pre 118 meseci
Ma da li ti misliš da varvarima i jednog trenutka prevencija pada na pamet?

Oni insistiraju na ubijanju - koga, kako i zbog čega su promenljive kategorije.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 09:46 - pre 118 meseci
@Hank

Vrlo površno gledaš na stvari bez udubljivanja u suštinu.

Pravni fakulteti postoje da ljudi ne bi sve iz početka radili već preuzeli već gotova iskustva ako je to moguće. U tom kontekstu se izučava i svrha kazne. Jedna od osnovnih svrha je društvena prevencija - sprečavanje drugih da čine krivična dela. Krvna osveta se ni u SFRJ nije isto kažnjavala u Sloveniji i na Kosovu zbog toga što je u prvoj gotovo nije ni bilo, u drugoj je bila česta. Kazna mora da utiče na druge da ne bi vršili krivična dela. Protivnici smrtne kazne najčešće potežu argument da nam država nije dala život pa ne treba ni da nam ga oduzima. Smrtna kazna u zemljama niske društvene svesti verujem da je valjda dobra prevencija. Ne verujem da je to odlika varvara. Naprotiv, "najcivilizovanije" zemlje za koje znamo su izvršavali smrtnu kaznu javno, giljotina recimo u Francuskoj. Dan danas u USA postoji i izvršava se smrtna kazna, nije javna, ali se ispred zatvora skupi gomila ljudi koja čeka izveštaj.

Mešati SFRJ sa aktuelnim događajem je takođe potpuno besmisleno. Poenta je u tome da je ta zemlja postojala u jednom vremenskom trenutku koji je drukčiji od današnjeg, hladni rat na primer, blokovi...

Ne znam da li je neko povezao saobraćajke sa smrtnom kaznom, ja svakako nisam.

 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 09:57 - pre 118 meseci
Citat:
Hank: Jericho1405 mnogo uspešnije ovde od smrtne kazne objašnjava kako je i zašto počeo rat u Bosni: kada imaš veći % populacije koji su varvari, a u trenucima kada država (koja god bila: Austrougarska, Kraljevina Jugoslavija, SFRJ...) oslabi iz bilo kog razloga postajući nesposobna da varvare snadbeva sudskim procesima i nogiranjem u zatvor - varvari će izmileti sa puškama i jataganima da ubijaju nevine i međusobno se tamane i bez Amerikanaca, Nemaca, Rusa, Japanaca, Šveđana ili Egipćana. Organizovali su bosanski varvari izvršenje smrtne kazne nad oko 200 hiljada svojih sunarodnika i sugrađana, a ne vidim da Bosna danas liči nešto preterano na Japan po bilo kom osnovu. Da li će varvari ubijati pod firmom ideologije, istorije, nacije, politike, ekonomije ili nečeg šestog - nebitno je, važno je samo da se UBIJA. U slučaju kada se opet pojavi ambijent koji ih sprečava da se slobodno bave osnovnom delatnošću, varvari će se zalagati za smrtnu kaznu, lošu saobraćajnu infrastrukturu, bedno zdravstvo, visoku stopu kriminala, veća i manja bezakonja sve po principu: ako nam već ne daju da ubijamo, daj bar neko da pogine. Ne podnose varvari Amerikance u Iraku ne zbog morala ili bilo čega drugog, nego jer im prave zazubice.

Nemas ti blage veze ni o Bosni ni o ratu u Bosni, a jos manje imas prava da kvalifikujes narode kao varvare ili civilizovane.

Ta tvoja izjava "kad drzava postane slaba..." je aplikabilna na sva drustva i pravo si smjesan kada pokusavas da projektujes drustvenu svijest ili karakter drustva na osnovu zadnjih 10 godina istorije. Isto ce to uraditi i Njemci i Francuzi kad se tako nesto desi. A ti posto si bandoglav i ogranicen vjerovatno ces izaci sad ovdje sa pricom kako je to prosto nemoguce da se desi jer tvoj rezon je +- par godina od danas. Ako je sada bajno uvijek ce biti. E pa nece. Nisu ni prvi ni posljednji koji misle da zive u neunistivom i bajnom svijetu. I mi smo to mislili u Jugoslaviji kojoj se ti sad kao smijes.
Citat:
Ivan Dimkovic: Vidis, bas po tvojoj (pogresnoj) "logici" - Amerikanci upravo sad rade dobru stvar. Posto pripadnici IS upravo ubijaju civile i predstavljaju ubice, Amerikanci su dobri momci zato sto sad, zapravo, izvrsavaju smrtnu kaznu nad tim ubicama.

Nemam ja nista protiv trenutne americke akcije na iracke pobunjenike. Naravno, ne ulazeci u to kako su se uopste pojavili takvi likovi i zasto drzava Irak ne moze da se brani i kontrolise svoju teritoriju samostalno. Vjerovatno aludiras na ono moje "upravo gledam na TV". To je bilo vise figurativno posto najcesce u svakom momentu USA/NATO vode par simultanih ratova sirom svijeta. Pa ako kazes da bas gledas kako nemaju naviku da bombarduju civile najcesce i ne pogrijesis.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Hank

Član broj: 320271
Poruke: 106



+827 Profil

icon Re: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA09.08.2014. u 10:02 - pre 118 meseci
@Sava

To što ti veruješ da je smrtna kazna dobra prevencija je apsolutno nebitno - sve evropske države, osim Belorusije, slažu se sa ovom procenom.

Podatak da je neko izučavao problematiku kažnjavanja i prevencije u Bulevaru kralja Aleksandra samo po sebi ne mora da znači puno, ne čini njegovo mišljenje automatski značajnijim u ovoj diskusiji, pogotovo ako mu je mišljenje objektivno glupo, a uzmemo u obzir koliko je samo "stručnjaka" proučavalo pravo na ovom mestu, pa u realnosti kreiralo anarhiju i haos.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Interesantan fakat u vezi sa smrtnom kaznom u USA

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 62451 | Odgovora: 395 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.