Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Boemi i kafana a ne pijandure

elitemadzone.org :: MadZone :: Boemi i kafana a ne pijandure

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35735 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure16.03.2015. u 19:06 - pre 110 meseci
I ova tema se pretvara u kacenje klipova... steta...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure16.03.2015. u 21:37 - pre 110 meseci
Sto bi ti neciji individualni stav menjao,a nametao svoj?Ako imas neke smernice ti ih onda kazi a nemoj osporavati druge.

Branko,Dilber je odlican.A i mogao si nesto vise da kazes..


 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3935



+9457 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure16.03.2015. u 23:08 - pre 110 meseci
Boem živi u duši a ne u kafani. U kafani se skupljaju boemi jer bi ih iz biblioteke izbacili.
Skadarlija danas je samo tužna senka davne prošlosti.

Ovo je jedna od zadnjih bašti gde je je rasla boemija. Srušena je. Predivno mesto u Kovilju
koje je umrlo.




_________________________________________________________

Lave, moje reči umiru pred lepotom Amirinog glasa.

Sceka, piši ti štogod o bohemima, da me setiš na mlade dane! Valjda se ti držiš još malo.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

zener
Beograd

Član broj: 290311
Poruke: 35



+4 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure16.03.2015. u 23:17 - pre 110 meseci
@branko tod , maestralni
For whatever we lose,
It's always our self we find in the sea.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure16.03.2015. u 23:27 - pre 110 meseci
Da,prijatna atmosvera,mozes da zapevas a najvaznije da poricas sa drustvom.Nadglasavanje na svadbama i slicnim

veseljima gde gubis glasne zice da bi nekome nesto rekao,pa bilo i dodaj te kolace.Jedino moram priznati da nisam za neki

dublji stimung,mod alkohola je kod mene jako kratak u ml litrima.Vino,danas je bila strumicka mastika,ali casa dve.Prica mi je bitna

i atmosvera,ljudi.Sve spontano.Za pricu,profesionalno,moze od ujaka,striceva.Ja,ne ali uzivam i topim se u sreci okoline.Sa osmehom.


zener..trenutno,nema jacih.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure17.03.2015. u 11:49 - pre 110 meseci
Citat:
branko tod:
Boem živi u duši a ne u kafani. ...
...
Sceka, piši ti štogod o bohemima, da me setiš na mlade dane! Valjda se ti držiš još malo.

U dusi ali je kafana karakteristika koja se vezuje uz pojam. Ali kafana a ne muzika u kafani jer je osnova boemskog zivota ziva rec i misao koja je nesputana pravilima i okolnostima trenutka i sam nacin zivota koji to sledi. Nekada je bilo dovoljno sedeti jedno vece sa Momom Kaporom u drustvu i dobiti inspiraciju za novo vidjenje zivota i sveta oko sebe, menjao se nacin zivota i pamtilo to vece bar do kraja zivota. Ko je imao srece da bude makar za susednim stolom od Duska Radovica nije ostajao ravnodusan i prepricavao je svoje ushicenje sa kolena na koleno. Sedenje u basti Moskve je garantovalo nove i potpuno drugacije, neuobicajene poglede na stav o uobicajenim pitanjima svakodnevice carsije ... a nocu uz zvuke "cetvoroclanog ansambla sa ukupno hiljadu godina zivota" uz poštovanje prema njima, njihovim godinama i entuzijastvu sumraka zivota bezglasno pijuckalo nesto hladno i lutalo u mislima svako za sebe pa onda sa osmehom na usnama i naklonom orkestru odlazilo dalje u noc.

Tesko je sada, danas opisati te stvari, ta desavanja, ta razmisljanja, ta dogadjanja... taj zivot. Docarati nepisana, neizgovorena, nenametana... pravila zivota kojih su se svi drzali danas je nemoguce razumeti. Zivelo se sveukupno, grupno, globalno u tom nekom mikrosvetu velegrada poštujuci coveka kao takvog i velicajuci zivot kao takav bez obzira na sve i uprkos svemu. I bilo je dobro, svima. Svi su bivali prihvatani bezrezervno i svima je davano sve, otvoreno i nesebicno i bez uslova... samo je trebalo biti covek. Nista vise.

Danas, udjes u restoran bilo koje vrste i namene lepo raspolozen i natrimovan na neke trenutke opustanja... a prvo sto te iznervira je pomalo namrgodjeni konobar sa sve tabletom u ruci koji se "niizcega" stvori, uplasi te, secne te, sa "izvolite" i ceka da porucis a jos nisi ni seo niti skinuo jaknu... pa stojis i bledo ga gledas par trenutaka a on tebe isto tako bledo gleda nakon "dobar dan, mogu li da sednem, makar, ili moram da porucim ovog momenta, popijem to sto sam porucio i istog trena da izadjem jer tako mi deluje tvoj nastup i ophodjenje (iako mi nije obicaj ali osecaj me natera da mu se obracam na ti)" i onda ni pet ni sest nego "pa sedi" i tada ti zgadi sve, i mesto i raspolozenje i nameru... onda porucis nesto a u toj porudzbini se nadje i "hladan Nes, nemucen, sa ledom unutra, cetiri kocke i bez pribora" a donese ti klasicno mucen (nekom elektricnom napravom) topao Nes, pola pena a pola nesto, bez leda i sa slamkama i kasicicom koje vire iz case koja je "orosena" nekom cokoladom istisnutom iz plasticne tube pa onako "isarana da izgleda"?! Nekada, kada se taj manir konobara pojavio, sam vracao to sto nisam porucio, pokusavao da naucim konobara i sankera sta je "ajs kafa" i kako se pravi, objasnjavao da nije sve jedno u kakvoj se casi sluzi odredjeno piće, raspravljao sa osobljem koje mi bez reci uzima sa stola nepopijenu kafu o tome da mora da me pita bar sa "jel' slobodno"... a sada se ili predajem i narucim opet, svesno placajuci i doneseno nenaruceno i nepipnuto... ili se na "pa sedi" samo okrenem i izadjem napolje, kao pre neki dan u Knezu... Nekada se znalo sta je "GOST" i kako se tretira, podrazumevalo se ophodjenje i stav prema gostu. I imalo je smisla otici u kafanu. Sada se izgubio i sam pojam i desavanja. I ljudi ne mogu da... Mislim, treba li reci bilo sta?


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3935



+9457 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure17.03.2015. u 14:35 - pre 110 meseci
Amira može da bude samo anđeo čuvar kafaske bohemije
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure26.12.2015. u 20:12 - pre 101 meseci
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure01.02.2016. u 20:19 - pre 100 meseci
Milos Radovanovic - Pukni zoro

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure04.06.2016. u 21:10 - pre 95 meseci
Poenta boema i jeste muzika,a muzika nosi neke svoje emocije..Boema uvek prati muzika a ne filozofija.Pa posle pisane reci ide...

Za neka druga boemska mesta,manje gradska.

 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure04.06.2016. u 21:35 - pre 95 meseci
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure05.06.2016. u 02:04 - pre 95 meseci
E moj Lave. Ti jesi bojem. Vidim to pošto i ja jesam. Mi smo ugrožena , neshvaćena vrsta i koliko se tebi ne svidja to, ja i ti smo slični.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure05.06.2016. u 08:11 - pre 95 meseci
ti si Dule na ovom forumu u svakom pogledu neshvacena vrsta! :)
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure05.06.2016. u 08:37 - pre 95 meseci
Pa jesam i to ne samo na forumu veći i uopšte.
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure05.06.2016. u 09:01 - pre 95 meseci
Boemština je način života.
Normalno je da je boemština vezana za kafanu jer drugih izlazaka i događanja praktično nije ni bilo. Kafana je mesto za druženje.
Svi mi stariji smo imali svoje kafane gde smo znali da ćemo uvek zateći nekog poznatog, znači imati društvo.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure05.06.2016. u 10:14 - pre 95 meseci
Verujem da još postoje takva mesta gde možeš da izadjš i započneš priču sa potpunim ne znacima. Ne obilazim ih, ali verujem da postoje. Slično možeš ispred diskonta, ali nije baš boemski . Ostalo fensi kafići su u fazonu svako za svoj sto i ako dodješ sam verovatno ćeš čitati novine ili čačkati telefon.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure06.06.2016. u 14:49 - pre 95 meseci
Meni je baš zanimljivo kad čujem nekog kako je sebi dodelio titulu Boema... O_o.
Samo ne znam na osnovu cega. Na osnovu uzivanja u dobroj muzici, pijancenju u kafani i druzenju sa drugim "boemima"?

Vidim da ovde u ovoj temi ima bas dosta ljudi koji su sebe deklarisali kao Boeme...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure06.06.2016. u 14:57 - pre 95 meseci
Da, ima istine u tome.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3935



+9457 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure06.06.2016. u 15:36 - pre 95 meseci
Boemi ne bleje na forumu nego u mlečnom restoranu!


Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Boemi i kafana a ne pijandure06.06.2016. u 16:37 - pre 95 meseci
Ja sebe na smatram boemom. Nisam čitao celu temu tako da ne znam do kog se zaključka došlo. Pretpostavljam da bi se neko nazavao boemom nije dovoljno samo da ždere alkohol i uživa u muzici i u životo uopšte. To može svaka budala. Boem verovatno mora da ima tu neku spcifičnu notu. Mora do bude donekle iteligentan i kulturan. Po mom mišljenu morao bi da zna koliko može da popije, a ne da počne da priča gluposti ili da ima bitnih problema sa psihomotorikom usled previše alkohola .
Ne razmem se ja nešto u boeme i u kafane. Kafansku i starogradsku muziku skoro pa ne podnosim. Od alkohola pijem samo pivi i to često, ali umereno.

Može boem da bude i samo lepši naziv za pijnduru, ali ipak mislim da nije. Ne može svaka pijndura da bude boem (obrnuto može )
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Boemi i kafana a ne pijandure

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35735 | Odgovora: 96 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.