Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A sada malo o vlasničkim psima

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190821 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 16:11 - pre 69 meseci
Nije bitno sta je verovatnije vec sta se desilo. Sta se desilo ne znas a ne znamo ni mi. Samim tim, potpuno je besmisleno bilo sta zakljucivati. Kao sto se da videti iz primera na Twitteru.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 17:05 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1
B) Da je spasavao svog psa od klanja??

pa jedino ako je klao neku pudlicu, jer onaj pas tesko da ume i da ujede a ne da zakolje.

Pa ja sam pisao ovde da je sa ulice usao dzukac i opalio moju zenku (bez ogrlice i lanca)...
Pa sta sam ja trebao?
da ga ubijem?

Jok dobio sam male crne kuce
Godinu dana posle moj pas ode, a odose i njene crne kuce...

To su kereca posla.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 17:17 - pre 69 meseci
ne slazem se sa IUOP_1 samo zbog nacina na koji je napisao post.

Ali ovaj pas ako je nemacki lovni terijer, a izgleda da jeste, to je prilicno luda rasa :). Mozda i najludja.
Taj bez razmisljanja ide jazavcu u rupu, i kad mu jazavac otkine kandzama pola glave, i dalje napada...
Tako da nije bas tako bezazlen.

Ja ne bih smeo da ga napadnem stolicom

Da je stvarno tako lud i agresivan, siguran sam da i taj sto ga je udario stolicom ne bi bas dobro prosao...

Sto samo moze da znaci da je to verovatno neki miran pas odgajan u normalnom okruzenju, da nije napadao drugog psa.


Citat:
IUOP_1: Cekajte ljudi! Na osnovu reakcije vlasnika psa, sta je po vama verovatnije:

A) Da je vlasnik psa poludeo kad je video pse kako se igraju, pa je u trenutku ludosti resio da ubije tudjeg psa, iz cista mira, ili

B) Da je spasavao svog psa od klanja??


C) Ljudi su često gore životinje od životinja

[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 30.07.2018. u 18:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 18:01 - pre 69 meseci
Shadowed, naravno da ne znamo, ali i te tako mozemo da pretpostavljamo i zakljucujemo. Sta je lose u time da glumimo Holmsa i Poaroa?

CoyoteKG, da, post sam napisao prilicno jednostrano. Stvar je u tome sto, odkako sam dobio dete, ne mogu da ga prosetam ni po jednoj zelenoj povrsini, da igramo fudbal, pisao sam kad mi je napadnuta trudna zena, mnogo sam iznerviran medju kakvim ljudima zivim. I najmanje bitno, i sam sam par puta napadnut, a nikad nisam cuo, jbg izvini, nego je uvek kriv ovaj sto je napadnut. A vlasnici sebe predstavljaju kao najdivnije ljude, pune ljubavi i saosecanja. Pih, gadim se dvolicnosti. Zato tako pisem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 18:35 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1: Shadowed, naravno da ne znamo, ali i te tako mozemo da pretpostavljamo i zakljucujemo.

Ne mozes osnovano. Neosnovano mozes, ali neosnovano pretpostavljanje i zakljucivanje je lupetanje.

Citat:
IUOP_1: Sta je lose u time da glumimo Holmsa i Poaroa?

To sto su oni obavezno u pravu. Ti mozda jesi ali samo na osnovu slucajnosti. To sto ti radis nije detektivski posao jer se ne bavis cinjenicama (jer ih ni nemas). Intuicija moze da pomogne detektivu da krene u dobrom smeru, ali krajnji rezultat mora biti baziran na cinjenicama. Tako, ako hoces da resavas slucaj na osnovu intuicije, prati je, ali rezultate iznesi kada imas dokaze. U suprtnom je kleveta. Moze slucajno da se desi da je to sto kazes tacno, ali je bez dokaza bezvredno.
I stetno (zato se i zove kleveta).

Takodje, za racionalno zakljucivanje (i detektivski posao, ako ces da se igras detektiva) trebas biti neutralan a ovde potvrdjujes da nisi:

Citat:
IUOP_1: CoyoteKG, da, post sam napisao prilicno jednostrano. Stvar je u tome sto, odkako sam dobio dete, ne mogu da ga prosetam ni po jednoj zelenoj povrsini, da igramo fudbal, pisao sam kad mi je napadnuta trudna zena, mnogo sam iznerviran medju kakvim ljudima zivim. I najmanje bitno, i sam sam par puta napadnut, a nikad nisam cuo, jbg izvini, nego je uvek kriv ovaj sto je napadnut. A vlasnici sebe predstavljaju kao najdivnije ljude, pune ljubavi i saosecanja. Pih, gadim se dvolicnosti. Zato tako pisem.

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 20:07 - pre 69 meseci
Holms se bavio materijalnim cinjenicama, Poaro nije, vec samo psiholoskim profilima pojedinaca. Mislim da se njegovo istrazivanje ne moze nazvati lupetanjem.

Drugo, mi nismo strane u predistraznom postupku, vec ucesnici na forumu, te imamo i vecu slobodu u komentarisanju.

Trece, sta je u mojoj analizi lupetanje? Ja priznajem da nisam objektivan, ali mislim da nisam pogresio. Postavio sam jednostavno A-B pitanje i izveo zakljucak, koji se slaze sa pojavama u svakodnevnom zivotu.

Cetvrto, jel imas psa, pa ti je zasmetao zakljucak? Zao mi je, ali evo, ako u svom zivotu naidjem na suprotnu pojavu, priznacu da gresim. Da jednom cujem - izvinite. Znam da ces misliti da izmisljam da bih "pobedio" u raspravi, ali evo sa cim se susrecem. Covek dolazi da seta psa u dvoristu vrtica gde dovodim dete. Pa kakvo onda misljenje treba formirati o takvim osobama? Ajd, budi iskren.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 20:47 - pre 69 meseci
Tal NLT je zahebana zverka.Kad sam video povodac,bilo mi cudno .Ta škljoca od vilice je vise nego opasno oruzje,igra mu vrlo brzo predje u neko glodanje.

Prirodno ima instikt da stalno nesto njusi i treba mu poprilicno prostora da cirkulise.Drzati ga pa i umalom dvoristu je zlocin za tog psa.

Snimak jeste potresan,ali ne treba praviti paradigmu i stavljati vlasnicu u povlascen polozaj.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 21:57 - pre 69 meseci
https://mobile.twitter.com/kuk...jka/status/1020818019445075968

Tako je, svi koji se ne ponasaju kako mi hocemo, su budale i pizde.

Ne, mislim da se na osnovu svega mogu izvuci dve hipoteze:

Hipoteza 1 - Postoji verovatnoca od 95% da je gradski vlasnik psa sebicni idiot.
Hipoteza 2 - Postoji verovatnoca od 95% da se seoski vlasnik psa normalan covek, uobicajenog ponasanja.

Testiranje - Proci sa bebom u kolicima ili detetom pored jednog i pored drugog coveka.

Ja sam to uradio dosta puta.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima30.07.2018. u 23:13 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1:
Covek dolazi da seta psa u dvoristu vrtica gde dovodim dete. Pa kakvo onda misljenje treba formirati o takvim osobama? Ajd, budi iskren.


Apsolutno se slazem s tobom da u dvoriste vrtica ne treba uvoditi pse bilo koje pasmine...Ja to nikad ne bih ucinio...Ali, kakvo misljenje da sad mi formiramo o tebi? Patoloski plasljivac? Ajd` sto si ti traumatizovan jos u detinjstvu, pa se plasis...vise ti nema pomoci, al` ne prenosi taj strah na dete...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 00:04 - pre 69 meseci
Znaci, ako sam ja istraumatizovan kako mali, onda je u redu da se okolo setaju psi, koji mogu da napadnu bilo koga i za kojima, naravno, niko ne cisti? To je ta logika?

A sto se deteta tice, zanimljivo... Nisam do sad sreo ni jednog vlasnika psa, koji mi nije pametovao kako treba da vaspitavam svoje dete, u kontekstu odnosa prema psu. Zasto, zaboga? Otkud toliko insistiranje da mi moramo da se igramo sa vasim psima, jer je to dobro za nas? Sta vas to toliko briga?

Na sta bi licilo da ja bacam usrane pelene tu gde ti ides, da ti dete guram u facu i vicem "ko ne voli decu, taj je los covek"? Jel bi za mene rekao da sam fin i normalan?

Da budem jasan, pricao sam sa vlasnicima, pricam sa roditeljima (ukljucujuci i roditelje koji su vlasnici), ovo gore sto sam pisao nisam lupetao, vec je zaista zasnovano na iskustvu - ko drzi psa u gradu, najverovatnije je los covek (tj. sebican, budala). Zao mi je ako se neko prepoznao, slobodno mi pokazite da gresim.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 00:16 - pre 69 meseci
Pretpostavljam, mada ne mogu da tvrdim, da je u korenu svega spoznaja vlasnika da se lose ponasaju, pa otud toliko njihovo insistiranje da ih svi vole i postuju, otud glupost "ko ne voli zivotinje, ne voli ni ljude", otud tolika zelja da se predstave dobrim...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 01:48 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1:
Holms se bavio materijalnim cinjenicama, Poaro nije, vec samo psiholoskim profilima pojedinaca. Mislim da se njegovo istrazivanje ne moze nazvati lupetanjem.

Aman, oni su izmisljeni likovi, mogli su da rade kako hoce, ispali bi u pravu i junaci.

Citat:
IUOP_1:Drugo, mi nismo strane u predistraznom postupku, vec ucesnici na forumu, te imamo i vecu slobodu u komentarisanju.

Jasta, zato i mozes da pricas kojesta. Naravno, osim ako onaj o kojem pricas kojesta zapravo ne odluci da pretvori to u predistrazni postupak (tacnije, sudski).

Citat:
IUOP_1:Trece, sta je u mojoj analizi lupetanje?

To sto se ne bazira na cinjenicama. Niti moze, jer cinjenice ni nemas.

Citat:
IUOP_1:Ja priznajem da nisam objektivan, ali mislim da nisam pogresio.

Nije valjda :D Naravno da mislis da nisi pogresio. Ali misljenje je kao dupe, svako ima svoje i misli da svima ostalima smrdi. A pri tome nisi objektivan. A ni nemas cinjenice. Jednostavno si izvukao zakljucak koji se bazira na tvojim predrasudama i onda se nadovezao na to.

Citat:
IUOP_1:Postavio sam jednostavno A-B pitanje i izveo zakljucak

Nisi. Postavio si zakljucak a onda i pitanje.
Zakljucak:
Citat:
Ukratko, jedan pas (nista povodac, nista korpa) ulece u dvoriste i pocinje da kolje psa koji tu zivi.

Pa zatim pitanje:
Citat:
E sad, jesam li ja nenormalan ili su ovo retardi, kojih ima sve vise i za koje bi bilo bolje da negde budu sklonjeni i zakljucani?


Citat:
IUOP_1:koji se slaze sa pojavama u svakodnevnom zivotu.

Ne slaze se i ne moze da se slaze jer si ti kao zakljucak izveo jedan dogadjaj a u svakodnevnom zivotu se desavaju razliciti dogadjaji tako da ne mozes da izjednacis jedno sa drugim.

Citat:
IUOP_1:Cetvrto, jel imas psa, pa ti je zasmetao zakljucak?

E, vidis, za razliku od tebe, ja ovde iznosim stvari logicno a ne na osnovu toga da li meni nesto smeta zbog toga sto se poklapa (ili ne) sa necim u mom zivotu. Za ono sto ti pricam je apsolutno nebitno da li ja licno imam psa. Ali, eto, da ti udovoljim: nemam psa.

Citat:
IUOP_1:Covek dolazi da seta psa u dvoristu vrtica gde dovodim dete.

Kakve veze taj covek ima sa dogadjajem o kojem diskutujemo?

Citat:
IUOP_1:Znaci, ako sam ja istraumatizovan kako mali, onda je u redu da se okolo setaju psi, koji mogu da napadnu bilo koga i za kojima, naravno, niko ne cisti?

Cekaj sad, koji psi? Gde okolo? Prvo je prica o onom pretucenom psu, onda pominjes lika koji dovodi psa u vrtic, sad se pominje vise nekih pasa koji se negde okolo setaju? O cemu ti zapravo pricas? :)

Citat:
IUOP_1:A sto se deteta tice, zanimljivo... Nisam do sad sreo ni jednog vlasnika psa, koji mi nije pametovao kako treba da vaspitavam svoje dete, u kontekstu odnosa prema psu. Zasto, zaboga? Otkud toliko insistiranje da mi moramo da se igramo sa vasim psima, jer je to dobro za nas? Sta vas to toliko briga?

Gde ti je neko napisao da moras da se igras sa necijim psima?

Citat:
IUOP_1:Da budem jasan, pricao sam sa vlasnicima, pricam sa roditeljima (ukljucujuci i roditelje koji su vlasnici), ovo gore sto sam pisao nisam lupetao, vec je zaista zasnovano na iskustvu - ko drzi psa u gradu, najverovatnije je los covek (tj. sebican, budala).

Najverovatnije? OK. Kolika je to verovatnoca? Imas neki procenat, bar otprilike?


Citat:
IUOP_1:Pretpostavljam, mada ne mogu da tvrdim..
Do sada te nije ometalo :)

Citat:
IUOP_1:..da je u korenu svega spoznaja vlasnika da se lose ponasaju, pa otud toliko njihovo insistiranje da ih svi vole i postuju

Jok. Oni koji se lose ponasaju se dele na one koji nisu toga svesni i one koji jesu ali ih nije briga. U suprotnom se ne bi lose ponasali.



 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 04:27 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1:

Da budem jasan, pricao sam sa vlasnicima, pricam sa roditeljima (ukljucujuci i roditelje koji su vlasnici), ovo gore sto sam pisao nisam lupetao, vec je zaista zasnovano na iskustvu - ko drzi psa u gradu, najverovatnije je los covek (tj. sebican, budala). Zao mi je ako se neko prepoznao, slobodno mi pokazite da gresim.


Koji tenkre....Ovde se niko ne prepoznaje...I bas me zivo interesuje sta su ti odgovorili i to ovi koji su vlasnici...I gresis brate, ali ko ce tebe razuveriti.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 06:07 - pre 69 meseci
Kucam sa mobilnog, pa ne mogu da citiram. Ukratko,

Shadowed, ja pricam o temi, vlasnicki psi, konkretno njihovi vlasnici. Ne, nisam stavljao na papir svaki dogadjaj, pa racunao verovatnocu, ali ako mi se najcesce nesto desi, ja se izrazim u brojkama kako sam napisao.

Napisao sam jednostavan test, od volje ti dal ces ga sprovesti. Ako te mrzi, sto je verovatno, ti pitaj 2-3 ljudi sa decom, pa napisi ovde opsti zakljucak. Ali posto si vec uspenio da mi dokazes da gresim, onda uradi jos i tu sitnicu.

Dok nisam dobio dete, i ja sam na ovo gledao kao na nebitan problem. Nije me zanimalo u kakvom su stanju parkovi i zelene povrsine, ako me neki pas napadne, odbranicu se. Sad gledam drugacije. Veruj mi, ogroman ti je problem kad vidis da ne mozes dete da usmeravas u (motorickom) razvoju onako kako mislis da je zdravo, zato sto oko tebe zive takvi ljudi.

Pajapop, ah vredjanje, poslednje utociste slabih argumenata.

Vidi, ako ja hocu da naucim dete da sutne loptu na zelenoj povrsini, a ne mogu, jer su je okupirali psi i njihov izmet, onda sam ja k&reten sto mi to smeta, to hoces da kazes? Znas li kakav je problem uciti dete na kolovozu i sklanjati se kad naidju kola? I dete promasi loptu, noga ode preko lopte i dete pada na ledja? Jel stvarno mislis da sam je kret&en sto mi to smeta?

Ne zivim u centru grada, pa kod mene komunalna policija zalazi jako retko. Zato vlasnici u centru hoce da pokupe za svojim psom, da ne budu kaznjeni. Vlasnici na periferiji nemaju tu opasnost, zato niko ne cisti za psom. Niko nikad ne cisti. Covece, ceo kraj je prekriven psecim izmetom i onda sam ja kret&en sto mi to smeta??

Ja dete najcesce vodim u dva parkica, na pojednakoj udaljenosti od njih je ogradjen prostor za pse, nije udaljen mozda 100 m. Sta mislis, gde je, od ova 3 prostora, najvise pasa? Jbt, svojim ocima gledam, zena dovede psa do dela gde su ljuljaske, ostavi izmet i ode. I za tebe su takvi ljudi normalni, a ja sam kret&en? I da je to izolovan slucaj, ok, onda mi ne bi upao u oci, ne bi mi smetalo, ali to je ovde redovna pojava.

Ovo sta kazu roditelji vlasnici, takvih je najmanje, pa priznajem da mi uzorak nije reprezentativan, ali stav je otprilike - vlasnici se lose ponasaju prema ljudima sa decom, mi nismo takvi, mi smo uzeli psa zato sto je to dobro za dete (ustvari zato sto su dosli sa sela i ne znaju sta je kesa za izmet).

Veruj mi da vecina roditelja misli sto i ja, jbg, hocemo da setamo decu da se igramo bez straha, a ne da smo stalno u grcu odakle ce da iskoci neki pas i sta ce dete da podigne sa zemlje i stavi u usta.

I da, nemam problem da priznam ako gresim. Samo da mi se to dokaze. Pricajte se ljudima, pogledajte oko sebe, pa se vratite na temu i ako ovo sto ja pricam nije tacno, sam cu priznati da sam kre&ten.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 06:24 - pre 69 meseci
I ja sam tek kad sam dobio dete primetio koliko ima ljudi problematičnih shvatanja i ponašanja a koji drže pse.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 08:05 - pre 69 meseci
Ma ja sam svestan da sam izneo stav koji nije popularan i koji se zbog vredjajuceg tona po difoltu odbacuje kao netacan. Da sam pre par godina isti cuo od nekog, mozda bih slicno odreagovao. Rekao bih - slusaj ovu budalu; trol se za]ebava; klincu je dosadno, pa pise gluposti...

Medjtim, podsetio bih vas da sam na forumu dugo, da ozbiljno diskutujem, da nisam neki trol, ovo sto pisem je zasnovano na iskustvu i velikom broju posmatranja. Ne pisem da bih provocirao, vec zato sto sam zaista primetio to sto sam napisao.

Necu da odem toliko daleko da tvrdim da je to sto ljudi drze zivotinje zatocene u stanu, gde im nije prirodno staniste, da je i samo to pokazatelj da tim ljudima nesto fali. Mada mi je palo na pamet.

Pajapop, jednom mi se desilo ovo. Krenuo ja do grada, mislim neki razgovor za posao, obukao neke bez pantalone, a iz susedne zgrade izlece pas, vidis po njemu koliko mu fali da se istrci. Naravno, hoce da skace po meni, da me isprlja, ja pokusavam za se zastitim kesom od smeca. Da ne idem prljav na razgovor. Mislis li da je vlasnik rekao izvini?

Jel se slazes onda da napravimo i ovaj eksperiment? Kad nekad neki vlasnik psa kaze IZVINITE za nesto sto je pas uradio, ja cu priznati da gresim! Medjutim, to se nece desiti. Znas li zasto? Zato sto su gradski vlasnici pasa losi ljudi.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
82.117.201.26



+1064 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 08:16 - pre 69 meseci
iuop_1: Kucam sa mobilnog, pa ne mogu da citiram. Ukratko,

ajaoj, kako ti se da ;)

BTW, i kod mene u Cvijicevoj slabo skupljaju izmet za kucicima. Recimo Djusinu zovem minsko polje, ali Cvijiceva ima zelenu ogradu ispred parkinga
pa se kucici istresaju tu, tako da je problem jedino kad prelazis preko toga ;p
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 08:25 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1:
Covek dolazi da seta psa u dvoristu vrtica gde dovodim dete. Pa kakvo onda misljenje treba formirati o takvim osobama? Ajd, budi iskren.

Citat:
IUOP_1:
A sto se deteta tice, zanimljivo... Nisam do sad sreo ni jednog vlasnika psa, koji mi nije pametovao kako treba da vaspitavam svoje dete, u kontekstu odnosa prema psu. Zasto, zaboga? Otkud toliko insistiranje da mi moramo da se igramo sa vasim psima, jer je to dobro za nas? Sta vas to toliko briga?
Nisam pratio temu pa možda ispadnem iz konteksta, odgovaram samo na konkretno citirano.

Ja sam pola veka imao pse u gradu i uvek sam se trudio da moj pas nikome ne smeta.
Ulazak u vrtiće sa psom naravno ne pravdam i nikada tako nešto nisam učinio. Istini za volju jesam jedno vreme prolazio kroz školsko dvorište jer je to najkraći put do obližnje šume. Prolazio sam za vreme časova kada je dvorište prazno i uglavnom iza zgrade. Ne kažem da je to ispravno, ali imao sam izrazito pitomu rasu, a prolazak traje samo nekoliko minuta. Nikada mi nije palo na pamet da uđem uu prodavnicu, vežem psa negde ispred u nekom ćošku.

E sada tvoja opaska da ti vlasnici pametuju kako da vaspitavaš dete najverovatnije ne drži vodu. Samo da se razumemo, obožavam decu (imam četiri unuke), ali obožavam i pse i najviše volim da vidim dete ipsa zajedno i zaista često srećem mlade parove koji šetaju i decu i psa istovremeno. Pravim jasnu razliku između pasa i dece. Problem je što deca umeju nekako nekontrolisano i neartikulisano da krenu ka psu, a neki psi to ne vole. Pretpostavljam da su te vlasnici upućivali kako da naučiš dete da priđe psu, a ne nešto drugo. Ponavljam da imam izrazito pitomu rasu koja obožava decu i mogu da je vuku za rep ili za jezik (baš to se događalo), a pas neće odreagovati, ali i pored toga ja se uvek trudim da zaobiđem decu jer neću da razmišljam koje se dete (roditelj) boji, a znam da ono koje zaista voli psa samo će da priđe. Normalno bi bilo da roditelj priđe i pita vlasnika da li dete može da pomazi psa. Nasuprot tvojoj tvrdnji mišljenja sam da većina vlasnika ne voli da im neko mazi psa jer ako dete ne prilazi onda nemaju o čemu da brinu. Postoji jedna ružna navika kod mnogih neobučenih pasa (vlasnika) da pas skoči na dete, a vlasnik kaže "ma neće ništa, samo se igra"! E ovo je nešto od čega se meni diže kosa na glavi. Nikako ne dozvoljavam da pas uplaši bilo koje dete i da se ono zaceni od plača. Znači prvo što naučim štene od 2-3 meseca je da ne skače na ljude i to ostane za ceo život. E sada tačno je ono "kakav pas takav i vlasnik", ovde govorim o normalnim, korektnim vlasnicima pasa, a mislim da sam takav.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 08:30 - pre 69 meseci
@Branimir

Na sta mislis kad kazas da mi se da? Crko mi je komp, koristim zenin stari mobilni, nisam se navikao, kucanje mi je pravo mucenje, jedva sam iskljucio autokorekt, a na ESu mi ovi insstant tagovi ne rade, sve mi je sporo i baguje. Nego moram da objasnim kad neko nije u pravu , pa trpim :)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: A sada malo o vlasničkim psima31.07.2018. u 08:51 - pre 69 meseci
Citat:
IUOP_1:
Hipoteza 1 - Postoji verovatnoca od 95% da je gradski vlasnik psa sebicni idiot.
Hipoteza 2 - Postoji verovatnoca od 95% da se seoski vlasnik psa normalan covek, uobicajenog ponasanja.


Citat:
IUOP_1:
Ne zivim u centru grada, pa kod mene komunalna policija zalazi jako retko. Zato vlasnici u centru hoce da pokupe za svojim psom, da ne budu kaznjeni. Vlasnici na periferiji nemaju tu opasnost, zato niko ne cisti za psom. Niko nikad ne cisti. Covece, ceo kraj je prekriven psecim izmetom i onda sam ja kret&en sto mi to smeta??

Ja dete najcesce vodim u dva parkica, na pojednakoj udaljenosti od njih je ogradjen prostor za pse, nije udaljen mozda 100 m. Sta mislis, gde je, od ova 3 prostora, najvise pasa? Jbt, svojim ocima gledam, zena dovede psa do dela gde su ljuljaske, ostavi izmet i ode. I za tebe su takvi ljudi normalni, a ja sam kret&en?


Je l' periferiju mozemo nazvati selom ili gradom? :D

Malo mi kontradiktorno :).
Gradski vlasnik psa sebican idiot, pa onda nije on nego vlasnik sa periferije


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: A sada malo o vlasničkim psima

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 190821 | Odgovora: 798 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.