Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47615 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilanBECOOL
Milan Ilic

Član broj: 320013
Poruke: 14
*.teol.net.



Profil

icon Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode23.12.2013. u 19:14 - pre 125 meseci
Imam problem jedan malo veci..Tačnije imam golf 4 TDI (Crveno I), 2002 godiste, znaci stvara mi prevelik pritisak i voda izbija na bocu,stalno sipamo g12 i često izbije voda i tvrda su crijeva. Mijenjao sam cep nije uspjelo. Isao sam kod majstora promjenili smo termostat jer ventilatori se ne pale,tacnije nema kruzenja vode u autu.Gornje crijevo je vruce a donje hladno.... U cemu bih mogao biti problem tu?
Ni majstori ne znaju sta je problem.Ako neko zna dobro mi dosao dobar i opsiran odgovor.
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Član broj: 7761
Poruke: 3874
adsl-207-181.teol.net.



+334 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode23.12.2013. u 19:18 - pre 125 meseci
Pumpa za vodu.
Plasticni rotor proklixe na osovini.
 
Odgovor na temu

MilanBECOOL
Milan Ilic

Član broj: 320013
Poruke: 14
*.teol.net.



Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode23.12.2013. u 19:22 - pre 125 meseci
Servis sam radio prije 4000km i mijenjao sam sve to,i od tada mi grijanje ne radi.

Da li je taj rotor u pumpi ili gdje?
Hvala na odgovoru unaprijed.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode23.12.2013. u 21:21 - pre 125 meseci
Citat:
MilanBECOOL:
Imam problem jedan malo veci..Tačnije imam golf 4 TDI (Crveno I), 2002 godiste, znaci stvara mi prevelik pritisak i voda izbija na bocu,stalno sipamo g12 i često izbije voda i tvrda su crijeva. Mijenjao sam cep nije uspjelo. Isao sam kod majstora promjenili smo termostat jer ventilatori se ne pale,tacnije nema kruzenja vode u autu.Gornje crijevo je vruce a donje hladno.... U cemu bih mogao biti problem tu?
Ni majstori ne znaju sta je problem.Ako neko zna dobro mi dosao dobar i opsiran odgovor.


Iskreno...nisam naisao na nejasniji opis kvara..."zbrda s dola"...Prvo veliki pritisak u crevima i izbijanje tecnosti nastaje usled prevelike temperature "prokuvavanja". Ono hoce da nastane zbog zatvorenog termostata, ili ne ukljucivanja ventilatora. Ako nema kruzenja tecnosti, onda je to zbog zatvorenog termostata a ne zbog ventilatora koji se ne pali. A ako se ventilator ne pali to hoce ako je termostat zaglavljen u zatvorenom polozaju pa nema protoka. Gornje crevo vruce, donje hladno, znaci termostat je zaglavljen u zatvorenom polozaju i nema kruzenja tecnosti. I sad mi nije jasno...bio si kod majstora, zamenjen je termostat (valjda) i sta sad..opet isti problem??? Kako ne znaju u cemu je problem???
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode23.12.2013. u 23:52 - pre 125 meseci
Prilicno aljkav rad doticnog mehanicara.

Visoku temperaturu kod motor mora da pokaze davac temperature i signalizacija na instrument tabli. Voda kruzi u "malom krugu" oko motora, ako termostat ne radi.
Ako nema kruzenja, onda je pumpa za vodu crkla i uvek se menja pri zameni kaisa
Koristi se zamenska sa metalnim propelerom, da se izbegnu glavobolje, i obavezno menja na 60000km. Kod nas se mogu naci dobre BERU pumpe.
http://www.youtube.com/watch?v=mgoyZXXAKoI#t=0

Da ne objasnjavam pevise, filmic govori vise od reci.

Te sve detalje je "majstor" mogao da proveri za par minuta..ukljucujuci i realnu temperaturu rashladne tecnosti, mereci otpor davaca temperature, ili OBD skenerom(ako je tabla, odnosno signalizacija neispravna).
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 07:35 - pre 125 meseci
Ajde malo principijelno

1. Za visok pritisak u sistemu tj. "tvrda creva" odgovoran je samo i jedino čep. Bez obzira da li radi ili ne radi tremostat, pumpa bilo šta. Dakle za "tvrda creva" problem je čep

2. Previsoka temperatura:
2.1. Ako je neispravan termostat (zatvoren) nema kruženja u "velikom toku" - preko hladnjaka. Mali tok je vruć (grejanje u kabini) a hladnjak je hladan.
2.2. Ako je neispravna pumpa nema kruženja vode ni u "malom toku" - preko radijatora u kabini (a ni u velikom, naravno) Simptomi su visoka temperatura na davaču a ventilator u kabini duva hladno.

3. Da li sipaš g12 ili bilo šta drugo, ili čistu vodu česmovaču - nema nikakve veze sa ovim problemom
4. Venitlator se ne pali zato što je termoprekidač ventilatora na hladnjaku.


Po onome šta si laički opisao, rekao bih da je problem pumpa. Poslušaj savet koji ti je vladd dao.

P.S. I promeni majstora.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 11:44 - pre 125 meseci
Da prosirim malo, pojasnjenje. Tvrda creva mogu biti i od busnog dihtunga glave, ali su SVA creva vruca i tvrda.

Tvrda creva su od povisenog pritiska, koji nastaje i kada voda interno kuva u okolini cilindra i nabija pritisak pare, posto nema cirkulacije. Odnosno propeler je napravio luft, ili se raspao i dosao do termostata

Ali, SVE te promene temperature, MORA da pokaze lampica na instrument tabli, da svetli crveno..sto nije spomenuto..

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 12:34 - pre 125 meseci
^ Pokretač teme kaže "voda izbija na bocu", što je urpavo to: voda ključa u cilindru, i nagomilana para izbija, i tera vodu prema izlazu - tj prema prelivnoj posudi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 13:06 - pre 125 meseci
Da nije bio malo pregrejan taj golf?

Ja bih rekao da jeste, a tvrda creva i izbijanje vode su posledica toga...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 14:38 - pre 125 meseci
Pregrejan 200%, nego je nejasan nedostatak signalizacije pregrevanja, koju (cak :)) i golf 4 ima..bar fabricki predvidjenu..

Elem, ne paljenje ventilatora bi bio prost problem da je samo do davaca, ali G4 ima "fan control module", koji majstori ne vole puno, nema popravke(bar ne lake ili budzenja), samo zamena. A nije jeftin..

Moguce je da je davac temperature neispravan, pa ne signalizira u kabini, a takodje ni ECU-u.
Kontrolnom modulu ventilatora je bitan termodavac na donjem delu hladnjaka..koji je mozda neispravan, ili pothladjen, nedostatkom cirkulacije..

Prvo pumpa..pa ce ostalo da dodje u funkciju..osim indikacije instrument table..koja je mrtva iz nepoznatih razloga.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 14:53 - pre 125 meseci
Da nije golf i kupljen u takvom stanju?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MilanBECOOL
Milan Ilic

Član broj: 320013
Poruke: 14
*.teol.net.



Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 15:09 - pre 125 meseci
Bio sam kod drugog majstora, tj gdje sam radio servis... pumpa radi,prolazi voda... kaze 90% da je diftung glave motora i nema snage da propusti vodu i dolazi do termostata... u cetvrtak cu da radim ravnanje glave i promjenu diftunga pa cu da vam javit da li je to toga bilo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 15:54 - pre 125 meseci
U kom je polozaju skazaljka na satu za temperaturu,kada izbacuje vodu ?
 
Odgovor na temu

MilanBECOOL
Milan Ilic

Član broj: 320013
Poruke: 14
*.teol.net.



Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 15:58 - pre 125 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: U kom je polozaju skazaljka na satu za temperaturu,kada izbacuje vodu ?


na 90 stepeni, izbija samo kada ga malo vise tjeras,kad ode u vece obrtaje a ovako kada normalno vozis,povremeno trosi izbacuje...vise nego normalno...
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 16:23 - pre 125 meseci
Pre rasturanja motora idi na proveru prisustva izduvnih gasova u rashladnoj tečnosti.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 18:12 - pre 125 meseci
Mozda zamena cepa ekspanzionog suda ?!
 
Odgovor na temu

MilanBECOOL
Milan Ilic

Član broj: 320013
Poruke: 14
*.teol.net.



Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 20:52 - pre 125 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Mozda zamena cepa ekspanzionog suda ?!


Menjao sam,nije pomoglo...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode24.12.2013. u 22:07 - pre 125 meseci
Moze da se desi naprslina na hilzni,jedva primetna golim okom.
Probaj bez termostata,da li se pri istom rezimu voznje desava isto.Cisto kao proba.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode25.12.2013. u 00:01 - pre 125 meseci
Promeni pumpu(i kais), svakako je jeftinije nego rasturanje glave. Ionako je ko zna kada menjana..

To sto deluje da pumpa "radi", moze da radi na leru i malim obrtajima, ako se malo razlokao propeler na osovini, ali cim se optereti, nema POTREBAN protok.

Pritisak nastao izbijanjem gasova iz cilindra se moze proveriti, ali ako je termostat menjan, a done crevo hladno, moguce je probati bez termostata, ali pumpa kao problem ostaje..

Pumpa ne treba samo da "vrti", vec da ima ozbiljan protok na visim obrtajima.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode25.12.2013. u 07:39 - pre 125 meseci
Citat:
veselinovic:
Pumpa za vodu.
Plasticni rotor proklixe na osovini.

Citat:
MilanBECOOL:
Servis sam radio prije 4000km i mijenjao sam sve to,i od tada mi grijanje ne radi.

Proveri sve što je menjano, to ti je jeftinije od skidanja glave.
Citat:
MilanBECOOL:
Bio sam kod drugog majstora, tj gdje sam radio servis... pumpa radi,prolazi voda...

Kako je ovo utvrdio? Ako je video da se slobodno okreće remenica, to ne mora da znači da se okreću i lopatice pogotovo kad se zagreje motor, iznad je već pisano.
Citat:
znaci stvara mi prevelik pritisak i voda izbija na bocu,stalno sipamo g12 i često izbije voda i tvrda su crijeva. Mijenjao sam cep nije uspjelo. Isao sam kod majstora promjenili smo termostat jer ventilatori se ne pale


Ako si ovako vozio 4000km, sigurno te čeka i zamena dihtunga glave, ali je najbitnije da nađeš uzrok kvara.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Golf 4 TDI - Problem sa kruzenjem vode

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 47615 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.